» »

računalnik se užge in se po nekaj sekundah ugasne

računalnik se užge in se po nekaj sekundah ugasne

civic_ ::

no zaženem računalnik, se za nekaj sekund prižge vse (na zaslonu se ne ker je premalo časa najbrž)
potem se pa kar izklopi to lahko ponavljam in je isto.

razmontiral sem ga na kose, sestavil, resetiral bios. ko nisem priklopil diskov se mi je zagnal!!! ampak ni pokazalo se nič na zaslonu 8-O probal z drugo grafo...

kaj bi lahko blo?
hvala za odgovore

jvolk ::

Če imaš možnost probat z drugim napajalnikom, probaj.

civic_ ::

ja sumim napajalc samo ni nujno..ker če bi crknu potem mi ne bi ukloplo ventilatorjev in to...
sm že naroču novega

amigo_no1 ::

Se monitor prižge ?

civic_ ::

ja prižge se.

sicer en drugi, ker moj mi ne dela ker sem kabel uniču :8)

M-XXXX ::

PROBAJ če se ti gumb za vklop zatika:D

dejansan ::

kot so ti že omenili sprobaj z drugim napajalnikom pa malo kondenzatorje poglej na plati
dejansan

`ripper` ::

pomoje tud napajalnik, sm skor 100%, sm mel ta tedn dva ista primera na sihtu :)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

xxyyxx ::

Probaj z drugimi rami - po moje so rami! :\

civic_ ::

nov napajalnik.

računalnik se zažene, ventilatorji delajo...
na ekranu nič.

diski in cdrom se ne zaženejo

Pyr0Beast ::

odklopi diske in vse pogone (med drugim tudi disketnik)
Odstrani vse kable, ki povezujejo te pogone z matično ploščo. Odstrani vse kable na zadnji strani razen za monitor in tipkovnico in probaj sistem prižgati.

Če še to ne dela, najprej odstrani grafo in nato še (vse) palčke rama.
Aja, pa preostale kartice prej tudi ven poberi (mrežna, zvočna ..)

Možno je, da si bios spohal.
Si premaknil jumper nazaj na normal ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomas_F ::

Priskrbi si malenkost termopaste, snemi hladilnik procesorja, očisti površino proca in hladilnika, nanesi tenko plast na oboje in zmontiraj nazaj. Tvoj problem bo rešen.
Lep pozdrav
Tomas

civic_ ::

hm. v bistvu vse sm naredu razen tega. bom jutri probal. kakšno bi blo pojasnilo za ta problem?

civic_ ::

torej s tem mislim to da ali se računalnik zažene če ni na procesorju hladilnika oziroma hladilne paste?

bluefish ::

nima povezave. Ker se ti procesor ne pregreva ta korak ni potreben. Kot je že bilo napisano uporabi Memtest za testiranje RAM-ov, pa potem poročaj. Koliko je star napajalnik?

Tomas_F ::

Torej, nasvet ki sem ga dal, je preverjen in preizkušen v praksi. Zgodilo pa se mi je 14 dni nazaj, ko sem popravljal mašino (amd athlon 2500) s simptomi identičnimi tvojim.Izkazalo se je, da med procesorjem in hladilnikom ni termičnega stika, zato se je dogajalo točno to, kar si ti opisal. Problem sem rešil, kot sem že zgoraj navedel, z nanosom paste, če pa je pri tebi kaj drugega pa pač ne morem pomagat.Poskusiš lahko, stane te nič.
LP
Tomas

pierlo ::

Jst mam enak problem.Račun. je delu normalno,pol sm pa ven vzel ram, ker sem ga rabu za drug računalnik. Ko sem ram dal nazaj sem še malo posesal, pa z pinceto sem iz hladilnika na procesorju izvleku prah (blo ga je velik). Tko da zdej ne dela.Računalnik se prižge do te mere da delujejo ventilatorji in svetijo lučke. Na monitorju pa nič. Nič ne piska. A kdo ve kaj bi blo? Ram sem pol proba še na drugmu račun., pa dela normalno.

LP

Pyr0Beast ::

Še malce spucaj reže za ram. Probaj ga dati vdrug slot.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pierlo ::

Sem ga dal v drug slot, pa posesal sem. Pa nič. Na drugmu računalniku dela normalno(ram).

Pyr0Beast ::

si priklopil vse ventilatorje, pritisnil knof na napajalcu na On?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brdi ::

No kolega je mel isti problem. Točno kaj je blo krivo ne vem! Ampak kopm se je v nekaj trenutkih "kao" pregrel toliko casa sem se imel da sem alhko pogledal v biosu cpu temperaturo ki pa je kazala nemogocih 157 stopin C.

Tomas_F ::

Ma je kdo poskusil po mojem nasvetu ali ne?
LP
Tomas

pierlo ::

Sem rešu težavo. Problem je bil v podaljšku za miško. Kabel sem preveč zvil, pa se je uniču. Sem probal brez podaljška pa je delal. Zgleda, da je bil v kablu, ki je podaljšek za miško nek stik. Drugač sem pa slišu da baje pride do istih simptomov, če priklopimo tipkovnico v miškin vhod in miško kontra.

Pyr0Beast ::

Možno. Meni je komp zmrzoval zaradi slabega SATA kabla, ki ni imel dobrega kontakta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535390 (4326) svetetko
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232152 (1705) Duhec
»

Nekaj crknilo, ne vem kaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516150 (5166) Gapi182
»

Racunalnik kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
334271 (3872) pol3ni
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342709 (2455) s1e2x3y

Več podobnih tem