» »

Backlight problem

Backlight problem

Csharp ::

Zaslon prenosnika Dell Inspiron 1520 ima problem z backlightom (osvetlitev zaslona). Mislim, da vem kje je problem oz. rabim še kakšno mnenje, preden se dokončno odločim.

Če prenosnik vklopim po daljšem času mirovanja, je vse v redu - slika se pokaže in osvetlitev dela. Lahko tudi zmanjšam ali povečam stopnjo osvetlitve zaslona in ni nobenega problema. Če pozorno poslušam, se nekje v spodnjem delu monitorja sliši nekakšno komaj slišno brenčanje. Po cca 2 minutah delovanja se oglasi nekakšen "klik" in osvetlitev ugasne - s tem pa tudi brenčanje utihne. Slika se še naprej vidi, vendar ni osvetlitve in je nemogoče kaj delati.

Če ne upoštevam simptomov, na osvetlitev lahko vplivajo 3 dejavniki:
- grafična kartica ne odda ustrezne napetosti in posledično lcd inverter ne dela,
- lcd inverter je pokvarjen... neha oddajati napetost in backlight lampa ugasne,
- backlight lampa je pokvarjena... ko se dovolj segreje, ugasne.

Napetost na vhodu inverterja bi se dalo izmeriti in s tem bi izključil možnost morebitne okvare grafične kartice.
Če bi bila kriva backlight lampa, bi bil čas delovanja odvisen od stopnje osvetlitve... bolj kot je zaslon osvetljen, prej se lampa segreje in prej bi ugasnila.
Ostane še lcd backlight inverter, ki je po mojem mnenju tudi problem. To bi lahko bil vzrok brenčanja.

Kje točno je problem, bi lahko pojasnilo testiranje, vse drugo je samo ugibanje. Rezervnih komponent nimam, zato bo treba reskirat par evrov in nabaviti nov del. Zaenkrat se mi zdi najbolj verjetno, da je kriv inverter. Kaj pravite, glede na opisane simptome?

SendID ::

Mislim, da je kriv inventer. Le ta ima nek problem (zato tudi brni). Zaradi preobremenitve se ugasne. Pomeri, da boš siguren.

Csharp ::

Sem izmeril vhodno napetost, ki ostane nespremenjega tudi ko osvetlitev ugasne. To lahko pomeni samo eno - kriv je interter in ga bo treba zamenjati.

Zanima me še, če se da to dobit kje pri nas, da ne naračam nekje v tujini, ker bo potem tudi dlje treba čakati. Isti inverter imajo tudi modeli 1520, 1525, 1526, 1521.

kupim9 ::

Imam enga ki 100% dela na vse LCD zaslone ne glede na velikost, podpira pa samo eno lampico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meritev napetosti na osvetlitvi LCD-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141639 (1086) mojca
»

Zaslon na procesorju se zatemni!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101226 (904) krastača
»

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
243516 (3103) SkyEye90
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710613 (5224) Pyr0Beast
»

prenosik ugasne po sekundi

Oddelek: Strojna oprema
92008 (1793) softwar66

Več podobnih tem