» »

Zaslon na procesorju se zatemni!

Zaslon na procesorju se zatemni!

krastača ::

Pozdravljeni!:'(

Pred par dnevi mi je zaslon na Toshiba prenosniku začel po malem bliskat "v ozadju". Nato je slika postala temna. Ker se mi to še nikoli ni zgodilo sem računalnik ponovno zagnala. Kar je tudi pomagalo in sem ponovno lahko uporabljala leptop. Skozi dan sem računalnik par krat resetirala zaradi zaslona.

Ravno včeraj proti koncu dneva mi je zaslon postal ponovno temen in za par sekun sem še vidla odseve ozadja. Sedaj resetiranje tudi ne pomaga. Ko resetiram je za sekundo slika nazaj nato pa izgine. Nič mi ne pogama.

A mi lahko nekdo pove kaj je najverjetnejši vzrok?

Na internetu sem brala, da je vzrokov lahko različno:
1. morda se le monitor ugaša, ker je tako nastavljen. Vendar sem to izklopila že dolo časa nazaj. In je v sistematiki nastavljeno, da se nikoli ne ugasne.
2. morda se pregreva je bilo povedano. Vendar pazim na to tudi in sama menim, da to ni vzrok.
3. morda so različni deli v prenosniku, ki so skozi 5 let uporabe končno odpovedali. Vendar ne bom vedela, dokler ga ne poljem na popravilo.

A preden to storim, bi rada vedela kaj je po vašem mnenju najverjetnejši razlog. Prosim!

andromedar ::

Najverjetneje je šel po gobe DC-DC pretvornik v zaslonu. Ta skrbi za visoko napetost - napajanje žarnic, ki osvetljujejo zaslon. Predpostavljam da nimaš zaslona z LED osvetlitvijo, ampak s CCFL.

Včasih se da sliko vseeno "zaznat", tudi če ne dela osvetlitev zaslona. Poglej zaslon od zelo blizu, pod različnimi koti če se ti zdi da je neka slika na njem.

Poskusig ga lahko tudi priklopit na zunanji monitor ali TV, če ima takšen izhod. Če bo slika na zunanjem monitorju/tvju, pol je monitor kriv - najverjetneje dc-dc.
Eh?

Zgodovina sprememb…

krastača ::

Ravno to mi je bilo čudno. Bila sem v svoje Facebook accountu in mi je slika zginila. Smešno pa mi je bilo to, da sem še vedno zelo slabo vidla ozadnje in če sem kaj stisnila "neprepoznavnega" da sem vidla kako se je okno odprlo.

A se da DC-DC pretvornik v zaslonu v laptopih zamenjati? Sprašujem zati, da me serviser nebi čudno gledal, če bi prišla tja.

Kako bi se pa računalnik odzival, če bi grafična nehala delati?

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Tud slike na zunanjem monitorju ne bi več videla, a ko prižgeš računalnik se biosi vidijo?

krastača ::

Včeraj, ko sem zagnala računalnik je še slika prišla nazaj. Danes pa se za moment oz "sekundo" pojavi nato pa zgine in slika ne pride nazaj.

Pri zagonu se bios ne vidi oz se ne vidi kako se zažene računalnik. Le, ko se windovs naloži se vpisno okno za sekundo pojavi in nato izgine.

:'(

andromedar ::

ok, skoraj 100% je DC/DC. Ja, na servisu se da to zamenjat

lp
Eh?

andromedar ::

To je to:
 DC/DC Inverter

DC/DC Inverter

Eh?

Good Guy ::

andromedar je izjavil:

ok, skoraj 100% je DC/DC. Ja, na servisu se da to zamenjat

lp


haha dc/dc da ne bote kj novga pogruntal

tej zadevi se reče inverter.

inverter se da zamenjati, vendar če prenosnik nima invertrja je ptorebno menjati celoten zaslon.

V vašem primeru je možnost da je odpovedal tudi zaslon(oz žarnice v njem).
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

krastača ::

Nevem glede zaslona. Vem pa, da je za sekundo slika vidna nato pa odpove vid. Leptop je star več kot 5 let tako, da je še dobro da dela ostalo.

Če bo treba zamenjati celoten zaslon koliko bi me to stalo? Nekje na netu sem vidala da je od 90-100 eurov. A je to pričakovana cena?

Kolko menite me bo servis stal?

dela ::

Cene se razlikujejo. Napiši še točen model prenosnika, bo zelo pomagalo. Če ti uspe, lahko še potegneš dol program aida64, ga namestiš in prepišeš tisto kar piše pod točko "display". Tako bomo točno vedeli, za kateri model zaslona gre.

krastača ::

Lolz "FaLcOn3y3" je zelo dobra ideja in bi jo zelo rada izpolnila, zato sem še enrat probala po celodnevni neuporabi leptopa zagnati mašino pa se je spet zaslon le prikazal ob vžigu nato pa potemnil.

Hvala za nasvet in za ime programčka, si ga bom izpisala in ga sprobala, ko pride leptop iz serviserja :'(.

Še enkrat "prav lepa hvala" za nasvete in pomoč "vsem skupaj".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri monitorju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
11740 (643) afroangel123
»

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
243194 (2817) The Team
»

Razstavljeno: Nadomestne tipke za LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
243516 (3103) SkyEye90
»

Težava z zaslonom prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8591 (526) Hister
»

Prenosnik ASUS A7SN

Oddelek: Strojna oprema
91098 (940) popster

Več podobnih tem