» »

Bonton uslužbencev državnih organov

Bonton uslužbencev državnih organov

Go-ahead ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem poslal neko prošnjo na email državnih organov in še danes čakam vsaj potrdilo, da so email prejeli in da zadevo obravnavajo.

Pa nič.
  • zaklenil: Mavrik ()

Go-ahead ::

Bolje bi bilo bonton, prosim če kdo popravi naslov.

dronyx ::

Ne vem če ima to dosti veze z bontonom. Kakor poznam zadeve se praktično na vsa elektronska sporočila, ki pridejo na uradne e-naslove posameznih organov odgovori in tudi posreduje ustrezne informacije. Ti elektronski naslovi so ponavadi del glavne pisarne oziroma vložišč, tako da se to dnevno pregleduje ter posreduje naprej v dokumentni sistem v reševanje, ali pa javnemu uslužbencu, ki pripravi odgovor.

Moje izkušnje moram reči da so kar se tega tiče zelo pozitivne. Par vprašanj sem kot dronyx naslovil na informacijsko pooblaščenko po e-pošti ter dobil zelo hitro praktično uraden odgovor, za katerega si je moral nekdo vzeti kar nekaj časa. Tudi še z nekateri drugimi organi imam glede tega dobre izkušnje. Taka sporočila po elektronski pošti večinoma obravnavajo kot bi jim poslal uraden dopis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Go-ahead ::

En email poslan pred enim tednom, nobene povratne informacije!
Drugi pred dvemi dnevi isto.

Mavrik ::

A imaš v mislih kakšno točno debato, temo, ali kaj podobnega? Ali pač... bi rad samo malo pizdil (za kar si na napačnem oddelku in v končni fazi forumu?).
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Go-ahead je izjavil:

En email poslan pred enim tednom, nobene povratne informacije!
Drugi pred dvemi dnevi isto.


kot ti je napisal onyx. Na emaile se tretira enako kot paprinato pošto in se nanje pravilo redno odgovarja. Zdaj zakaj neznani email, ki si ga naslovil na neznano institucijo, na neznani naslov in neznani osebi ni dobil odgovora pa lahko vprašamo edino kristalno kroglo.

Če si pošiljal točno specifičnemu uradniku je možno, da je odsoten (bolniška, službena pot...). Lahko je tvoj email končal v spam folderju. Lahko pa da si napisal tako neumnost, da ne vejo ali bi se smejali ali jokali.

Preprosto preveč neznank, da bi ti kdorkoli lahko karkoli pametnega svetoval.

Go-ahead ::

Prošnja je bila prav lepo poslana z emaila oblike ime.priimek@gmail.com in tudi znanemu prejemniku najprej na info@ustreuznsa služba.si in državnemu uradniku ime.priimek@gov.si, ter obogatena z dodatnimi prilogami v emailu.
Vsebinsko je email za moje pojme popolnoma ustrezen, če pa ni, bi pa pričakoval, da me seznanijo s tem kaj manjka.

Furbo ::

Naslednjič ne bodi naiven in pošiljaj priporočeno po pošti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harmony ::

Posto se posilja na naslov glavne pisarne, kjer se vsaka posta zabelezi v SPIS in od tam naprej ustrezno obravnava.

St235 ::

Če gre za postopek v skladu z ZUP potem je rok za obravnavo zadeve 30 dni. Drugače pa poznamo v 21. stoletju magično napravo po imenu telefon s katero se da rešit številne zaplete, kot tudi preverit, če ni zadevnega uradnika prejšnji teen povozil avto, da pošta slučajno ni pristala v spamu ali pa izveš, da se pač rešuje.

Go-ahead ::

Kaj pa poziv za dopolnitev dokumentacije, v kakšnem roku naj bi ga dobil?

Smrekar1 ::

Go-ahead je izjavil:

Pozdravljeni,

pred kratkim sem poslal neko prošnjo na email državnih organov in še danes čakam vsaj potrdilo, da so email prejeli in da zadevo obravnavajo.

Pa nič.


Imam podobno izkušnjo s to razliko, da so me naslednji delavni dan poklicali po telefonu in mi zadevo obrazložili.

Odvisno od organa?

St235 ::

Go-ahead je izjavil:

Kaj pa poziv za dopolnitev dokumentacije, v kakšnem roku naj bi ga dobil?


pokliči vedeževalko. Poziv lahko dobiš v dveh dneh ali par tednih. Lahko ga sploh ni. Odvisno od postopka, prošnje in še 1001 stvari.

Go-ahead ::

St235 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Kaj pa poziv za dopolnitev dokumentacije, v kakšnem roku naj bi ga dobil?


pokliči vedeževalko. Poziv lahko dobiš v dveh dneh ali par tednih. Lahko ga sploh ni. Odvisno od postopka, prošnje in še 1001 stvari.



Skušal sem biti bolj konkreten, vendar so mi ga že zbrisali. Pa nisem navedel nobenega organa po nazivu. Očitno se bomo morali v tej temi precej zanašati na kristalno kuglo.

Glede bontona, bi pričakoval, da bi državni organi vsak e-mail, ki ga dobijo, odgovorijo in potrdijo ali se bodo sploh začeli ukvarjati z njegovo vsebino ali ne?

Ali pričakujem preveč??

Nummy ::

Go-ahead je izjavil:

St235 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Kaj pa poziv za dopolnitev dokumentacije, v kakšnem roku naj bi ga dobil?


pokliči vedeževalko. Poziv lahko dobiš v dveh dneh ali par tednih. Lahko ga sploh ni. Odvisno od postopka, prošnje in še 1001 stvari.



Skušal sem biti bolj konkreten, vendar so mi ga že zbrisali. Pa nisem navedel nobenega organa po nazivu. Očitno se bomo morali v tej temi precej zanašati na kristalno kuglo.

Glede bontona, bi pričakoval, da bi državni organi vsak e-mail, ki ga dobijo, odgovorijo in potrdijo ali se bodo sploh začeli ukvarjati z njegovo vsebino ali ne?

Ali pričakujem preveč??

Človek pričakuje, da bo v sodobnem svetu dobil auto-reply mail na večino stvari, kamor pošiljaš mail-e, pa se tudo to ne da ljudem nastaviti na mail strežniku...

Mavrik ::

V PČ pričakujemo od vas višji raven debate.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posiljanje uradnih zadev

Oddelek: Loža
252918 (2080) dunda
»

Maksimalen čas za uradni odgovor

Oddelek: Loža
142718 (2171) St235
»

Nezakonita prekvalifikacija ZDIJZ zahtev na AJPES

Oddelek: Problemi človeštva
212422 (1880) PaX_MaN
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13030981 (26287) mihec87
»

Ministrstvo za pravosodje: Komu boste verjeli? Nam ali svojim lažnivim očem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5118851 (15801) BlueRunner

Več podobnih tem