» »

AGT Računalniki, AGT Trgovina

AGT Računalniki, AGT Trgovina

««
8 / 16
»»

Snegec ::

Kolikor vem je bil nazadnje AGT na Peruzzijevi cesti ali ulici, mal naprej od križišča z Cesto XXVII/XXVIII divizije (oz. po novem, Jurčkove). Lahko danes pogledam če je tabla še tam.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

solatko ::

Snegec - Že dolgo ni več tam, je bil na Viču, sedaj je pa v Dravljah na Vodnikovi 232.
Delo krepa človeka

goran13 ::

Lep pozdrav vsem. Včeraj sem pri AGT naročil komponente v vrednosti 1000€,pri njih sem naročil le zaradi tega ,ker sem ene 5 let nazaj pri njih naroču neke stvari in ni bilo nobenih problemov,tako da nisem niti pomislil da so tko v ku... kot pravite nekateri na tem forumu. Ok stvar je takšna,naročilo ki sem ga vceraj oddal sem danes tudi plačal preko UPN naloga,vmes sem majstrom na agt poslal mail če imajo vse moje stvari na zalogi in so rekli da ne,in da mi do jutri dopoldan sporočijo kdaj je možna dobava. Kaj bi blo po vašem mnenju pametno storit,ker pravite da ste čakal po 3 mesce in več jaz ne mislim čakat tolko, ker stvari dobim iz drugih trgovin za par dni malo dražje. A se da kaj zrihtat mimo agt ,recimo z banko al neki,ker je minil mogoće 7-8ur odkar sem plaćal.

šernk ::

nope. od AGTja boš moral dobit denar in to je to. pač dne ko (če :))) bodo zamujali jim daš še dodatne 2 dni da zrihtajo in potem zahtevaš denar nazaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

goran13 ::

Ok,se pravi počakam do jutri ko naj bi mi rekel kdaj je možna dostava,počakam do tega datuma in če ne bo dostavljeno kaj potem,odstop od pogodbe?

DarwiN ::

goran, ne čakaj niti minute... Dostavo ti bo bodo tako ali tako zamaknili za kakšnih 7-14 dni, ampak to je šele prvi zamik v dolgi seriji zamikov. :)

Stori tako, kot je storil ProfAdam. To je edini način, da boš v roku meseca dni dobil denar.

Izstopna izjava še danes in potem naroči drugje.. Denar boš že dobil, če ti ga ne bo njihov stečaj odpihnil, ker se bojda nekaj kuha - vsaj tako je bilo govora tukaj v nitki.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

goran13 ::

Hvala darwin za nasvet.Bom uredil tako pa javim kaj se je izcimilo iz tega.

AC_DC ::

Ni treba čakati 14 dni, da jim javiš, da odstopaš od nakupa.

TOP ::

Jaz res ne razumem teh ljudi ali ste res Biki ali se delaste Bikaste.Več 4 leta si uporabnik Sloteha in sedaj boš reku,da si komaj zdaj opazu to temo,a tukaj več vrabci čivkajo kaki so.Denar boš dobil nazaj ampak boš spet čakal in zgubljal živce 1 mesec.

user-pass ::

Kaksna drzava je to, kjer se take stvari lahko kar ponavljajo in ponavljajo ...

goran13 ::

Odgovor zate TOP. Jst niti ne vem kdaj sem se tle prijavu,mogoče sem biu parkrat tle. Pač nisem pred nakupom šel preverit,ker v preteklosti z agt-jem ni blo nobenih problemov. In danes sem slučajno naletel na ta thread ,ker sem hotu preverit če je kdo kaj napisal kolk so čakal na svoje naročilo.

user-pass. Kakšna država,sami sebe slepimo,kriminalc je nagrajen poštenga človeka pa tepejo. Banana republika

Bellzmet ::

Takoj denar nazaj, če ga boš sploh dobil.

ProfAlen ::

pozdravljen goran, pred meseci sem bil v čisto enaki situaciji kot ti :) ne sekiraj se, dobiš denar nazaj pa še pošteno kazen dobi agt.

Priporočam, da čimprej izpolniš odstopno izjavo in jo priporočeno pošlješ na njihov nastop. Potem počakaš 14 dni in če ne dobiš nazaj nakazila, jih prijaviš na javni inšpektorat republike slovenije. V roku nekaj dni potem dobiš odgovor od inšpektorata in seveda tudi denar :)

lp Alen

Bellzmet ::

Če ne grejo prej v stečaj ali imajo TRR blokiran.

lp

chucki ::

Sej to je problem, da ne bodo prej v stečaj šli.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

facepalm ::

vprasanje ce so sploh toliko likvidni, da bi vrnili 1000eur. Ce imajo blokiran TRR, ne morejo dostopat do tistih 1000eur, ki jih je kupec nakazal.

Bellzmet ::

Pod katero firmo pa sedaj izdajo račun?

solatko ::

Počasi se bo potrebno navadit, pred naročilom je potrebno preverit bonitete ponudnika. Za AGT zadošča vpis v Google - agt problemi

https://www.google.si/?gws_rd=ssl#q=agt...
Delo krepa človeka

Han ::

Če ni podatka o ZALOGI in če je možen način plačila zgolj 100% AVANS, gre za NATEG oziroma je nekaj zelo narobe!!!

šajtrga ::

Še zdaj ne vem zakaj admini ne dajo te teme pot pined post ...

hojnikb ::

šajtrga je izjavil:

Še zdaj ne vem zakaj admini ne dajo te teme pot pined post ...

Insiderji v agt :D
#brezpodpisa

shadeX ::

šajtrga je izjavil:

Še zdaj ne vem zakaj admini ne dajo te teme pot pined post ...


Če človek ne zna uporabit Googla pred nakupom iz določene trgovine, potem mu noben pined post ne pomaga.

tomy5 ::

Men je pa hecno ko v Slo praktično vse štacune prodajajo samo po povzetju oz plačilo ob prevzemu, sploh uporabniki v Slo večinoma hočejo samo tako kupovat.
Tuki pa edino pr njih folk vnaprej plačuje.

Hecno, zaigrano za publiko ali kaj tretjega, .... ?

dominuspro ::

tomy5 je izjavil:

Men je pa hecno ko v Slo praktično vse štacune prodajajo samo po povzetju oz plačilo ob prevzemu, sploh uporabniki v Slo večinoma hočejo samo tako kupovat.
Tuki pa edino pr njih folk vnaprej plačuje.

Hecno, zaigrano za publiko ali kaj tretjega, .... ?


Jst nikoli ne plačam po prevzemu. Še preko bolhe raje nakažem direkt.

matobeli ::

Enako tukaj, stroški plačila pri prevzemu so kar precej visoki, pa še od prodajalca se včasih da iztisnit zastonj poštnino če mu plačaš direktno na TRR.

nekikr ::

tomy5 je izjavil:

Men je pa hecno ko v Slo praktično vse štacune prodajajo samo po povzetju oz plačilo ob prevzemu, sploh uporabniki v Slo večinoma hočejo samo tako kupovat.
Tuki pa edino pr njih folk vnaprej plačuje.

Hecno, zaigrano za publiko ali kaj tretjega, .... ?

No ja, vse ravno ne. Če pogledam Funtech (superirona alternativa AGTju recimo, imaš možno plačilo po povzetju samo do zneska 300€ in seveda slabše cene). Celega računalnika ti ne bodo poslali na lepe oči. In prav je tako. Big Bang ti tudi ne bo dostavil pralnega stroja domov in upal, da ga boš dejansko sprejel in plačal.

solatko ::

V tujini se večinoma naročeno robo plača in jo trgovec potem dostavi, pri nas pa nastane problem (na primer AGT), da tisti, ki plača, ni zaščiten in ne more bit prepričan, da bo robo videl, denar pa praviloma izgubi, če gre firma v stečaj.

Dokler ne bo potročnik zaščiten, tako kot je zunaj ali s paypal-om, se bo pač kupovalo na osebni dvig ali po povzetju.
Ko nekoga piči kača, se boji zvite vrvi.
Delo krepa človeka

nekikr ::

Ja, solatko, vedno pozabiš drugo plat zgodbe. Zakaj pa ni več plačila po povzetju? Daj še malo o tem napiši, kako prodajalec ni zaščiten, da bosta obe plati popisani.

Bellzmet ::

Tisti, ki se ukvarjate s tem.

1. če trgovina v Slo proda izdelek, plačilo po povzetju. Trgovina naroči izdelek pri uradnem uvozniku in pošlje na naslov kupca. Če kupec ne prevzame - ali ne more trgovina potem izdelek vrniti dobavitelju ali kako gre to?
2. za dilerje, ki kupijo v Nemčiji in tukaj prodajo dražje (po možnosti še brez SLO garancije) mi je pa itak vseeno.

lp

tomy5 ::

Bellzmet je izjavil:

Tisti, ki se ukvarjate s tem.

1. če trgovina v Slo proda izdelek, plačilo po povzetju. Trgovina naroči izdelek pri uradnem uvozniku in pošlje na naslov kupca. Če kupec ne prevzame - ali ne more trgovina potem izdelek vrniti dobavitelju ali kako gre to?
2. za dilerje, ki kupijo v Nemčiji in tukaj prodajo dražje (po možnosti še brez SLO garancije) mi je pa itak vseeno.

lp


Hmm, Zakaj bi trgovina vrnila izdelek nekemu drugemo podjetju če ga je pred tem kupila ?
Če bo tako delala bo to podjetje trgovina, bo pač prvo podjetje (kao uvoznik, kar že dolgo sicer ni) začelo samo prodajati končnim, itak že sedaj skrbi za navodila, garancijo ipd.

solatko ::

nekikr - Prodajalec, kot pravna oseba, mora s tem rizikom računat, kupec, ki bi rad kupil neko zadevo, ne more računat na to, da bo prodajalec 100%-no pogodbo izvršil (vsaj pri nas, je veliko možnosti, da pobere več naročil in s tem plačil, kot je sposoben opraviti poslov).
Spomnite se kar nekaj primerov neopravljenih, naprej plačanih del,......, kupljena, plačana in ne dobavljena okna, pohištvo, pa tudi na računalniškem področju je bilo nekaj takih primirov.
Delo krepa človeka

nekikr ::

nekikr - Prodajalec, kot pravna oseba, mora s tem rizikom računat

Ja. In prodajalec je izračunal, da se mu pri teh maržah ne splača tvegati kapric kupca, ki nekaj naroči, potem pa ne prevzame, prodajalec pa potem lahko z robo doma gradi trdnjavo v dnevni sobi.

Spomnite se kar nekaj primerov neopravljenih, naprej plačanih del,......, kupljena, plačana in ne dobavljena okna, pohištvo, pa tudi na računalniškem področju je bilo nekaj takih primirov.

Tega je toliko, da je zanemarljivo. Povsem. Imaš sem in tja kakšen primer, ampak jih ni niti za vzorec. Še tule o AGTju vidiš, da plačajo nazaj potem kar morajo, pa se zgodba vleče že leta.

Najlažje je seveda trditi, da so prodajalci hudičevo seme, ki izkoriščajo nemočne kupce, ampak hudič je, da obstaja tudi temna stran kupcev.

Pšenični ::

solatko je izjavil:

Snegec - Že dolgo ni več tam, je bil na Viču, sedaj je pa v Dravljah na Vodnikovi 232.



Glej ti to, kak so trdoživi, zgleda da še poslujejo. Zdej se vidi kolko so meli dobro ime, še zdej živijo na račun stare slave.

solatko ::

AGT niti niso bili tako dobri, kot so imeli malo konkurence, vse večje firme so imele robo drago in nekonkurenčno, edina prava konkurenca jim je bil Dino z garažno prodajo, po drugi strani pa so imeli na zapadu malo večje zaloge, tako, da so tudi mali, hitro prišli do iskane robe.

Z bančno krizo so se razmere na zapadnem trgu občutno spremenile, zaloge je manj, sprotna naročila so količinsko manjša in posledično je za velike kupce robe dovolj in je sorazmerno poceni (marže), za male pa skoraj ni več zaslužka.

AGT je na področju, kjer nabavlja, izredno mali kupec, zato mora robo plačevati naprej, potem šele posel realizirajo, če ni problemov z zalogo.

S takim poslovanjem so vedno določeni količini kupcev robo dolžni, saj z njihovim denarjem naročijo robo za kupce, ki so robo plačali že precej prej, denar pa je splaval za tekoče stroške.

Izgleda, da se lastniku še vedno stvar izplača, sicer bi že moral zapreti.
Delo krepa človeka

rastko22 ::

AGT je zame zares ena velika komedija. Toliko nategovanja po domače pa še kar poslujejo. Očitno "slovenceljsko" iskanje ugodnejše cene od že tako najugodnejše zares nima meja. In takih ljudi je bilo v preteklosti očitno veliko. Pa tudi danes jih ravno ne manjka:). Tudi na tem forumu se vidi kako se nekateri združijo v npr. skupinski nakup ssd diskov / s tem dejanjem profitirajo npr 10-15 eur na osebo pa se počutijo kot da so svetovni prvaki v podjetnosti.

Johny992 ::

moja zgodba:
9.8.2015 narocim komponente v znesku 1000e, vsak teden sprasujem glede zaloge pa pravjo da ni maticne, ohisja pa graficne. Cakam 30dni, komponent se vedno ni(me prov zanima ce so ostale dobil), se osebno oglasim pri njim, oddam vlogo za preklic, sedaj pa cakam 13dni za vracilo. Danes sem poslov email pa jih opozoril da bo jutri potekel vrnitveni rok, pa recejo da bi morala biti stvar nakazana jutri nekje po 15h. Bomo vidli kva bo jutri ko pridem domu po sihtu, ce ne bo nc bom poslov email na tirs pa se nj slikajo kokr se hocejo. Waistov 30 dni cakanja, 15dni za vracilo, skupno mesec in pol, faks se je ze zdavnej zacev pa brez kompa. Zalostno res. Narocil bom pri enaa, iste komponente, vse na zalog, pa 2dni cakanja, za dobrih 60e drazje. Vam javim razplet...

mare9mm ::

Johny992 je izjavil:

Cakam 30dni, komponent se vedno ni(me prov zanima ce so ostale dobil)...


Verjetno niso nič dobili. Tudi jaz sem imel v tem času nekaj naročeno, pa so me samo prestavljali na naslednji in naslednji in naslednji teden. Čeprav obljubljajo vračilo v 14 dneh sem tudi na to čakal več kot 3 tedne. Da pa razložim, zakaj sem sploh naročal pri njih: Mene je Tine že parkrat rešil, ko drugje nisem našel nič pametnega. Enkrat sem rabil ene stare rame za eno mašino, potem sem rabil neke hladilnike, ventilatorje, pa na koncu še ohišje, pa sem pač zdaj šel kar na stran in poklikal zadeve in upal, da imajo to res na zalogi. Ker niso imeli in sem doživel enako kot ostali, se tega pač ne bom več šel.

Zame so oni samo še "walk-in store", se pravi fizična trgovina, kjer vzameš samo tisto, kar je takrat tam že na zalogi. Naročal ne bom več nič.

LP, MM

Johny992 ::

Evo da nadaljujem.
Danes nakazila ni bilo, jim pošljem email okoli 15h, brez odgovorov. Počakal do večera in jih prijavil na TIRS. To je to. Izogibejte se takih nategovalcev. Javim naprej :D

GAZZI ::

Johny992 je izjavil:

moja zgodba:
Narocil bom pri enaa...

FUNTECH so tudi dobri profi in hitri se splaca pa se ce omenis da so te agt nategnili mogoce dobis kak popust kot jaz :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GAZZI ()

Johny992 ::

če bi vedel da bo toliko časa trajalo, pa da te potem še pri vračilu nategujejo na dolgo pa široko, neb kle kupvov. 30 dni čakam za dobavo, zdj pa še 14 dni za vrnitev denarja pa še kakšen teden bom moral, podn od podna. 2 mesca sta šla tako rekoč v K...., čakam vračilo da loh drugje zj kupim, najbrž bom pri Funtech-u, če pravite da je uredu. Bom v torek še enkat poslov email, ker bo mojo prijavo TIRS najbrž šele v ponedeljek pregledal. Da bo za zih ! :D, če ne pa tožba, brez diskusij. Tistih 1000e jim ne mislim kar tko tam pustit.

SimplyMiha ::

Johny992 je izjavil:

Evo da nadaljujem.
Danes nakazila ni bilo, jim pošljem email okoli 15h, brez odgovorov. Počakal do večera in jih prijavil na TIRS. To je to. Izogibejte se takih nategovalcev. Javim naprej :D

Torej si jim tik pred koncem delovnega dne poslal e-mail, in to zadnji delavnik v tednu?

Ni čudno, da tako dolgo čakaš!

Zgodovina sprememb…

Johny992 ::

SimplyMiha je izjavil:

Johny992 je izjavil:

Evo da nadaljujem.
Danes nakazila ni bilo, jim pošljem email okoli 15h, brez odgovorov. Počakal do večera in jih prijavil na TIRS. To je to. Izogibejte se takih nategovalcev. Javim naprej :D

Torej si jim tik pred koncem delovnega dne poslal e-mail, in to zadnji delavnik v tednu?

Ni čudno, da tako dolgo čakaš!


Fora je v tem, da sem jih en dan prej opozoril na vračilo torej četrtek, in so rekli da bo nakazilo izvedeno v petek ter da šele po 15h dobijo potrdilo o nakazilu. Želel sem samo njihovo potrditev in zaključiti za vselej s temi tajkuni. Najbolj da se enkrat oglasim pri njih pa rečem da ne grem stran dokler ne nakažejo ter dajo fotokopijo potrdila.

Han ::

Pri teh nategunskih lažnjivcih zaleže le opozorilo oziroma grožnja s strani TIRS...

Janac ::



:P

DarwiN ::

Kaj pa si mislil? AGT je več kot samo računalniška trgovina.

Més que un shop! :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Johny992 ::

Kot sem si mislil, danes sem jih ponovno opozoril glede vračila. Brez odgovorov. Žalostno.

Machete ::

Pa o kašnih opozorilig govoriš človek? pa briga njih, kaj ti opozarjaš. Če imajo to prakso v mezincu, se za tvoja opozorila ne sekirajo. In to še po mailu verjetno. Takoj jutri pojdi tja, če si majne rasti ali najtnik z mozolji vzemi sabo nekoga, ki zna znoret. Vljudno jim daj vedeti, da je bolje da je v roku pol ure nakazilo opravljeno. A ne gledaš nič bully filmov. Reci da greš na kavo (oglej si prej sosednje lokale) in jim za navrh navrži da boš kavo pisal na njih. ko odhajaš lahko prevrneš kako stojalo z reklamami in rečeš ooops, sem pa res neroden, ampak ob 1200ih nite ne toliko kot znam biti (oz. poveš uro ki jbo takrat). neki tazga https://m.youtube.com/watch?v=YRke9pMnq.... ne ma resno no, jaz vem da bi šel tja in znoru, pa sem izjemno miren.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Johny992 ::

kot kaže mi drugega ne preostane.

Pšenični ::

Žalostno kam je zadeva prišla, sam jih poznam že okoli 12 let.....

Nasilje pelje k reakciji, ko ti lah na vrat obesijo policijo, nadlegovanje in te stvari.


Tko da nasilje ni rešitev, ampak pred vsakim nakupom dandanes se prepričat, kako zadeve stojijo, sploh pa ne plačevat v naprej.


Zadovoljni kupci so najboljši ambasadorji, vsakega podjetja. V tem primeru, je potrebno vsakemu ki ga poznaš povedat kako poslujejo. Tako da se to že enkrat neha.

N0t0ri0us ::



Namesto, da bi jih prijavil na tirs, so te nategnili še za 1 teden.
3 dni bo mimo, četrti dan boš čakal na transakcijo, peti dan ti bodo rekli, da so denar danes nakazali in bo d dveh delovnih dneh na računu, vmes bo vikend, v ponedeljek spet ne bo nič na računu, ne bodo se ti več oglasšali na telefon, v trgovini ti bodo rekli, da je banka nekaj zaj*** in da v petek dobijo nazaj denar in bo v sredo na tvojem računu, V sredo spet ne bo nič, v četrtek boš spet pri njih in ti bodo zagotovili, da bo v petek denar nakazan, v torek ga še vedno ne bo.. in bo mesec okrog. Zgodba se bo verjetno še ponavljala do prijave na TIRS.

Zgodovina sprememb…

««
8 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132847 (72387) kuglvinkl
»

www.agt.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9511569 (6370) dxx
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531633 (20475) cholt45
»

AGT računalniki d.o.o. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6815574 (11372) gendale

Več podobnih tem