» »

Prenosnik za delo, gaming, ...

Prenosnik za delo, gaming, ...

McAjvar ::

Podmizna kišta začenja kazati sive kocine, zato bi jo rad zamenjal. Vendar namesto nove kište tuhtam o prenosniku. Nekaj, kar je primerno tako za delo, kot za gaming.

Prioritete: kvaliteten mat / anti-glare zaslon za udobno delo, dovolj pomnilnika (16+ minimalno, raje vsaj dvojno) ter 1 TB+ trajne shrambe (lahko začetno manj, če ima možnost kasnejše lastne nadgradnje), zmogljiv večjedrni procesor, solidna tipkovnica (večinoma bi bila priklopljena zunanja). 17" mi je preveč, praviloma pomeni tudi težjo žival. 15" se mi zdi fin kompromis za še udobno delo ter ne preveliko kišto.

Za gaming... 4k me res ne gane. Idealno bi bilo, če je zadeva sposobna udobno poganjati kak Witcher 3, Elden Ring in še kaj drugega. Ni treba nujno z vsemi detajli na max, ampak da je vseeno spodobno za videt in se ne gleda diapozitivov.

Gledal sem recimo Lenovo Legion 7(i) gen 6, z zaslonom ločljivosti 2560x1600, kar mi je zaradi 16:10 razmerja super za delo! Med 7 in 7i se nekako bolj nagibam k i verziji.

Vendar pa nimam pojma o drugih modelih / znamkah in če je ravno gaming prenosnik to, kar iščem. Fino je, če ni pretežek (recimo < 2 kg), ne rabi imeti ledic, svetlikanja, ... Kako se kaki ultrabooki obnesejo za občasen gaming? Ali malo debelejši prenosniki, ki niso sicer eksplicitno namenjeni igranju? Iščem pravzaprav nekaj, kar ponuja ugodno razmerje med velikostjo / težo, zmogljivo strojno opremo, udobjem za delo in igranje. Budget: ~2.5k €.

Veliko bonus pik dobi, če podpira tudi Linux...
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

janezvalva ::

mogoče "portable workstation"?
HP Zbook, DELL Precision, Lenovo ThinkPad, ...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Mato989 ::

Jaz imam najboljše izkušnje z ROG Strix modeli... imajo praktično vse, za 2,5k dobiš vrhunskega z 15,6... samo jaz bi vseeno raje imel osebno 17,3... razen če boš res ogromno nosil okrog.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dev ::

https://www.xmg.gg/en/
Konfiguriraj po lastnih željah. Naroči se na njihov newsletter, pogosto imajo akcije od -100 do -200 eur popusta.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Valvoline ::

McAjvar ::

@janezvalva: 17" Zbooka imam službenega. Je fajn, Linux dela super gor, edino malo predebel je za udobno tipkanje na njem in se zapestja že pritožujejo ter v splošnem mi tipkovnica ni preveč všeč. Pa malo preneroden je za prenašanje (2-3x na teden ga moram nosit naokoli), sploh ker moram zraven vedno trajbati še polnilec...

@Mato989: Hvala, sem pozabil nanje. Bom preveril.

@dev: Na prvi vrg uča je tole zelo zanimivo, hvala!

@valvoline: Sicer hvala, vendar če prav vidim, imajo samo ANSI fizični razpored tipk, ki pa ga ne maram preveč.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

c00L3r ::

Osebno imam zelo dobre izkušnje z Asus ROG serije. En čas sem imel ROG g751jy kot glavni delovni in gaming PC. Ko je postal prepočasen pa sem šel nazaj na namizni PC, ker sem zelo malo prenašal tisti računalnik. Mi pa še vedno dobro služi, ko imamo LAN party s kolegi.

Kak posebej razlog, zakaj bi raje imel gaming prenosnik? Si dosti na poti in igraš igre? Mogoče je boljša kombinacija zmogljiv namizni računalnik in zraven še mid range prenosnik za delo, ko potuješ.

Crossfire ::

Lenovo legion 7 16" je to kar iščeš.

McAjvar ::

@c00L3r: Parkrat na mesec delim domačo "pisarno" za več ur. Ne glede na dan v tednu. Trenutno, ker kište ne morem nesti s sabo drugam v bajti, pač rešujem križanke in podobno. Zdaj sem se pa odločil, da bi rad oklestil svoj vokabular in ali kaj postoril za delo ali pa odprl kako igro, tudi ko ne morem v pisarno. Se pravi, če bi imel podmizno kišto in je nedelja popoldan, ko sem deložiran, igranje ni opcija. Zato prenosnik, ki bi lahko dovolj dobro služil za vsa opravila. Pa še na dopust se ga lahko nese, da se partnerki kravžlja živce :))
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

TheBlueOne ::

Jaz bi v tem cenovnem rangu kaj takega:

Razer-Blade-QHD-165HZ-R9-5900HX

https://www.amazon.de/Razer-Blade-QHD-1...

Ampak imej povsod se kaksen monitor, mis in tipkovnico za udobje. Igrati igre na laptopu je bolece.

GrX ::

Valvoline je izjavil:

Brez konkurence:
https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-G...

Kaj točno te pri omenjenem prenosniku prepriča i5, 16 GB rama..?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika za pol profesionalno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544489 (3090) bajsibajsi
»

Nov MacBook Pro

Oddelek: Strojna oprema
454717 (3434) LeQuack
»

Mnenje o Lenovo Yoga 720 15

Oddelek: Kaj kupiti
6772 (645) randomtech
»

Razer Blade izgleda kot applov MAC book pro???!

Oddelek: Strojna oprema
131932 (1506) cen1
»

Powernotebooks

Oddelek: Kaj kupiti
133054 (2897) bluefish

Več podobnih tem