» »

Odpru sm Celeroncka!!

Odpru sm Celeroncka!!

TribesMan ::

Dons zutri nism mu kej pocet pa sm se lotu odstranjevanja tiste ploscice ki jo imajo taprvi celeroni.
Najprej sm jo hotu odlotat pa se zadeva k zgleda k cink sploh ne stopi pol sm pa noz preu u roke pa sm ga pocas naceu k konzervo :)) Pol ga pa za foro ustavm v racunalnik brez hladilnika, przgem in potipam jedro. Zadeva se je v dveh sekundah tolk segrela da sm se speku k prasc.
No zdej mam pa problem k je jedro nizje od ostalega dela proca in ce na njega postavs hladilnik ta nima kontakta z jedrom. bom mogu najbrz odfrezat del hladilnika okol jedra, da bo zgledal kot otocek. Bom probu nardit eno sliko odprtga proca, z skenerjem :)) Dejte mi povedat kok bi jo pol u forumu objavu, seveda ce vas zanima.

Pa se neki tista ploscica ki smo jo nekateri brusili in podobno sploh ni bakrena, ker je na spodnji strani (tisti ki je ne vidimo) srebrna pa tud cin se gor ne prime za boga ne.

Zdej zadevo mal provizoricn laufam tko da sm ploscico sam prislonu na jedr gor pa en hladilnik sam problem je k se je ploscica ukrivila in nimam dobrga termalnega kontakta. In zdej proc laufam na 1,6V pr 300 Mhz vec si ne upam da ga ne skurim. >:D

Ena lepa pozdrav pa dejte najd kaksno idejo da bom lohk objavu sliko.

sasox ::

Lahko sliko men posles na mail pa jo bom dal na server in ti dal link, ki ga bos prilepil spodaj v post :))

Pa se moj mail tukaj

TribesMan ::

Slikce so na poti tako da jih boste lohka kmal poklikal.

Prejle k sm poskeniru proc sm ga za foro probu sestavt brez ploscice in uspel je dokaj dobr, problem je bil edin en kodenzator ki je v osnovi visji kot pa del kjer je proc tako da je ploscica mal ukrivljena sam se da prezivet. Zdej ga sprobavam sam se pozna da ni cist direktnega kontakta med hladilnikom in jedrom tako da je malce nestabilen. Zgleda da se frezanju ne bo dal izognit.

Drgac pa sm naredu sliko proca od spredi (slike bo najbrz objavu ze sasox tko da jih boste hmal vidl) zravn pa sm prlozu se ploscico in eno folijo bakra, ki je bila namescena, kjer se sedaj vidi na procu neka crna zadeva kot neka smola. Pol je se ena slika proca in vseh prej omenjenih strani obrnjenih okoli, pa se slikca ko je proc u sendvicu med hladilniki. Tazadnja slika je mal cudna ker sm slike delu s skenerjem in se vse ne vidi cist dobr.

To je zaenkrat vse.

PS: ne se smejat ker je procesor tak k da bi ga kamijon povozu. Pa slike so mal velike tok sa bo treba potrpet.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sasox ::

Evo tuki so obljubljene fotke. Da se ne bo predolgo loadalo so tuki linki do fotk :))


prva slikca je tukaj

druga tukaj


in tretja tukaj :))

Dalmatinc ::

kako lepo0:)

Koci ::

he,he...Jaz sme naredil isto neumnost kot ti, sm sme mel to srečo, da mi procesor, ker je bolj kompakten, ni postal podoben bananinem olumpku tko kto teb

Spajky ::

Kolk pa je debel ta pokrovcek?
8-)

TribesMan ::

Debela je oko 1.5mm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066851 (5425) asus
»

Zaščitna ploščica za amd proc.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131355 (1075) Keyser Soze
»

Kako se bodo navijali bartoni?

Oddelek: Navijanje
211146 (886) Fury
»

Zaščitne ploščice AMD za procesor??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231469 (1196) Kaboom
»

test hladnjakov II

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161768 (1505) birdy

Več podobnih tem