» »

test hladnjakov II

test hladnjakov II

birdy ::

ok prvo
LUNI->ze dolgo(kao) nisem govoril s tabo vsaj o tem ne.... se se spomnis k sem te moril za mere socketov?
no na tej http://www.trainwrecker.com/index.htm strani so nas prehiteli(pa kva pol) in so izdelali nekaj podobnega.
In dobr je da so sli pred nami ker ko sem gledal njihovo zadevo sem se spomnil necesa.....jest sem tebi moril za mere socketa in potem kako ga bom izdelal...
no to je mimo...oni so resili problem in jest bom zadevo samo se mal izboljsal....uporabili so adapter slot1@socket370 saj razen stevila nogic ni razlike(ce gdo ve za kako naj zine:)) in nogice za nas koker testerje hladilnikov niso pomembne... torej nucano samo une zatice ob strani pa en grelec tm kjer je proca in dva do tri termometre...tko da zadevo(ce ne pride kaj vmes ) lohka pricakujemo se v zacetku leta gospodovega 2001;)

se neki za LUNI-ja a ti se zmer dobivas hladnjake???

to je blo namenjeno bolj luniju kot drugim sedaj pa....

zbiram predloge za to...glede nacina delovanja itd...jest zadeve niti slucajno ne mislim povezovat z racunalnikom...tko k so to oni naredl...

ce ce lohka to gradi tudi kdo drug ze sedaj vam bom povedal da bo moja izvedba izgledala grsy od te k so naredl oni sam delala bo pa prav tako ali se boljs.)

namenjena bo pa temu:
imela bo grelec ki bo nastavljen(recimo50W) in nato bomo s pomocjo temp razlike dobili kok stopinj razlike mora bit med okoljem in hladilnikom da je sposoben odvajati teh 50w toplote...

nikakor ne mislim simulirati realnega procesorja ker: se mi zdi brezveze delat tiste ploscice k so jih oni zadeva bo narejena tako da bo na vrhu kao velikost jedra in pa raven bo kok bo le v moji moci pa tiste stvari zatici ali karkoli bojo tko priblizen enak dalec dol....

se ena obrazlaga:
realnega procesorja(po segrevanju obliki itd) sploh ne bom probal posnemat ker v kisti ni nikoli idealnih pogojev kakor bodo tu..

se pravi mi bomo zapisovali temp razliko manjsa k bo boljsi je hladnjak....

no ce ma kdo kak popravek lepo prosim...

lp
birdy

KamikazA ::

To sem jaz mislil naredit, da bi lahko izdelal super-duper vodni blok. S česa boš naredil grelec? Jaz sem ga zs nekaj podobnega naredil iz grelne žice in vse skupaj zalil z gipsom. Samo gips ni najboljši šesa drugega (azbest:D) mi pa ni uspelo zgruntati. Predlagam pa ti da narediš krelec ta ko da ga boš lahko uklapljal po stopnjah(20W, 35W, 50W).
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

birdy ::

jest moram priznat da grelca se nimam sam bom pa neki probu najbrz zica u VELIKO termalne paste:)

drgac pa ce mu das manjso napetost recimo 60v 30v pa 15v
se tudi moc manjsa-a ne?


vse kar jest delam je na enosmerni tko btw
lp
birdy

KamikazA ::

Ja to drži. Samo ne vem kkje ti je problem še dve žice na grelc priklopit, ti že veš.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

luni ::

birdy od mene imas vso podporo, hladilnike se vedno dobivam in se mi jih je nabralo brdo pa ne vem kam bi z njimi...
Artificial Intelligentia

VASkO ::

luni... meni jih poslji, bom ziher vesel, se posebej kaksih socketA kompatibilnih :D:D:D!

birdy ::

ok ....

ne ni mi problem dat gor se nekaj zic glede napajanja nisem rekel da je to slabo....

rekel sem samo da bom uporabil samo en grelec in ne tko k oni k majo3(tri!!!) razlicne peltierje....

kot sem dejal ce ma kdo kako dobro zamisel naj zine drugace pa lahko pricakujete enkrat leta 2001

PA DOBR PRAZNUJTE!!!
lp
birdy

KamikazA ::

Peltier=drago vzameš rajši grelno žico (iz kakega starega fena) pa zadevo napelješ po hotpalti pa zadevo zaliješ z termalno pasto oziroma z nečim kar dobro prevaja toploto.

Če pa rabiš pomoč pri tehnični izvedbi pa povej.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

birdy ::

saj sem napisal neko grelno telo(itaq de najcenej) sam oni s uporabl peltier....

drgac hvala za ponudbo verjemi ce bom nucu povem....

drgac ce najdes grelec v obliki ploscice povej

pa se to grelec lohka ali ne smem brusit??men se zdi da lohka....
lp
birdy

KamikazA ::

Odvisno od tega kakšni grelci so.

Sem se glih spomnil da mam nekje ene 120ohm upore, ki so ploščate oblike pa se pri primerni napetosti grejejo ko pri loncih. Pri 60V to znaša 30W. Dimenzije upora 13x18mm. Pomoje bi se jih dalo porabit.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

luni ::

60V? 8-O
Artificial Intelligentia

KamikazA ::

Ja birdy je nekaj omenjal 60V, tako da predvidevam da ma takšen napajalnik!
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

birdy ::

na zalost je bila tista napetost samo zgled...

mam 24V 100W napajalnik
pa za 12V kar AT racunalniski
za kaj vec mam pa jedro za trafota pol pa nucam samo se veliko zice pa grec pa en dan dela:)

bom probu dobiti se napajalnik cca 60V

ker to se mi zdijo nekak ok napetosti....

a tisti tvoji upori bi delal pr moci 30W tko po pol ure in vec(jest sem z veliko tezavo nasu 5W upore kaj sele 30W)

dej sprobi ce b vredu delal(pa ne pozabi vsaj pasivnih reber:))



sem se spomnu necesa
v soli sem v laboratoriju enkrat segrel upor tko da se je ploscica za njim stopila on je pa lepo delal naprej(pr ene 300 stopinjah) bil je pa keramicen(vsaj na zunaj)

tko ce najdes kak upor k bi mel nazivno vrednost ene 15W pa da bi pr 24V potegnu dost toka da bi dosegel ene 30W(se pravi 1.0 al pa 1.5A mogoce 2.0A)
ohmov zanalasc nisem napisu ker niso tok vazni en ohm gor al dol sam da je moc nekje tam.)
se pravi tko ene 15ohmov al mal vec....pa KERAMIOCNI navzven ali pa tko neki da je dobr toplotno prevodn...
lp
birdy

KamikazA ::

Bom zadevo sprobal pa bomo vidli. Te k mam doma so 120R sam mogoče se jih da tudi kupit. Jaz sem jih dubil v nekem sortimentu v HTE.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

birdy ::

jest tud tam kupujem pa v le tehniki pa v delkotu....

bom pogledu

sedaj se ta mesec bom probu narest neki
vsaj beta1.0
lp
birdy

KamikazA ::

Samo to so neki iskrini ploščati upori! Tko da sem to prvič vidu doma v vrečki. Zadeva zgleda ko aluminjasta ploščica z dvema kontaktoma, zgorj navedenih dimenzij.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

birdy ::

jah jest sem sedaj ravno kupu 2x 15ohmov 15W in bosta v vsporedni vezavi na 24V in to je to....dokler naum kaj druzga dobu

beta verzija koming...teden do dva....

sam termometra nimam in ne mislim kupovat ker mislim ves dnar zaprqavit za ram!!!!!!

tko da glede termometra bos mogu ti luni poskrbet......al pa kamikaza nucamo MIN dva(2)

1.temp zraka
2.temp spoja hladilnik/grelec
lp
birdy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

žagica za stiropor - vroča žica

Oddelek: Loža
118095 (2018) fikus_
»

Uporovna žica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132786 (2451) krneki
»

vezje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7512332 (11519) STU-III
»

preverjanje gretja stekel v avtomobilu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
164254 (3938) stromar
»

grelec za temperaturni senzor LM35

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92238 (2039) pr2501

Več podobnih tem