» »

Zaščitne ploščice AMD za procesor??

Zaščitne ploščice AMD za procesor??

Jackass ::

A ma ze kdo izkušne z njimi?

k das gor to ploscico naj bi se hladilna povrsina po procesorju razporedila in procesor naj bi bil hladnejši! Ampak js mam glih obratn občutk! Zdi se mi da je mojmu Athlonu 1200 bl vroče kt pa prej!:(

Pa zanima me ce mors pol na to stvar tut dat kej une paste k jo das med hladilnik pa CPU???

Hvala za odgovore!!!
jAcKaSS
  • premaknil: perci ()

l-note ::

Ja pasto morš zihr dat!!!

Matek ::



Na sliki se dobro vidi, da se ploščica ne dotika jedra in zato tudi nase ne prevzema toplote. Torej ploščica nič ne pripomore k hlajenju, temveč samo ščiti pred poškodbami jedra, zato tudi paste ne smeš nanašati na nanjo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jackass ::

Hvala!

Js sm to dons kupu, pa sm sprašvol ce bo kej hladnejš, pa so mi vsi v MLACOMU zatrjeval, da ploščica pripomore k hladnejšemu procesorju!!:(
jAcKaSS

l-note ::

Kje si pa ti vidu da ne smeš gor dajat paste?

_Mortal_ ::

Poznam en primer kjer si je tip sfuku procesor zarad te ploščise
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matek ::

I-NOTE: Preberi moj post tolikokrat da boš skapiral.:\

Jackass: Najbrž ti to pove kaj o spoštovanju strank pri Mlacomu.;((
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

l-note ::

Sorry ja, nism vidu "kritičnga" dela. On more dat pasto sam na jedro.

l-note ::

Pa še to: Sej tud če da gor pasto, kaj se bo pa zgodil? A bo proc dol zdrsnu?>:D
Ker itak že sama keramika okol jedra oddaja full toplote, tko da ne bo nč škodl če se bo še bolš prevajala na cooler. Je pa treba pazt da je povsod enakomerno veliko paste, tko da ne bo na konc jedro v luftu.

_Mortal_ ::

Zakaj bi dajo pasto na ploščico. Ne zamert ampak a si normalen. Resda ne bo nč blo ampak brez veze boš metu stran pasto, ti sm na jedro namaž in bo dovolj
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

l-note ::

ja uuuuu kok je draga pasta (jurja pa pol) pa je dobiš tok zravn da lahk namažeš 10 procov. Pa sej se gor da čist tanka plast ne pa 1mm.

Kok šparate s pasto, bolš več paste k pa manj.(res pa je, da je ne sme bit preveč, v vertikalni smeri mislm)

Matek ::

Ja, eh, ni panike:D

Mi gre pa resno na živce kak se delajo norca iz ljudi pri Mlacomu. To je pisalo tudi v Računalniških novicah, ko je bla predstavitev Mlacomovih izdelkov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Pravilo s pasto pa je obratno kot si ti reko, boljše manj kot več.:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

_Mortal_ ::

AS3 ni 1.5k. In ni boljš več kot manj. Tud če ne šparaš nima logike tm mazat paste a ti rabm še to narisat(da nam res to risu)
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matek ::

Ni treba risat, sem jim dal jaz fotografijo:D.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

l-note ::

Ja ni panike:D (se strinjam)

Sm tud že sam tud od frendov večkrat slišu kok so jih pr Mlacomu zaj**. Zdej ne vem če je to res, ker sm sam tud tm nabavu comp. pa še nism meu problemov (no ja, razen tega, da niso dal zravn driverjev od grafične - no sej pol so jih dal>:D >:D )
Upam da bo tko tud vnaprej.

Matek ::

Sej vidiš kolko je topicov v stilu:

MLACOM!!!!!
Kak so me nategnal
Mlacom sux
Ne kupovat pri mlacomu

Itd.

Mene sicer do sedaj tudi še niso nategnili, ker sem samo ohišje naročil od njih.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jackass ::

O mlacomu bi pa lohk še velik rekl!;((

Poslušte to:

Greva z matko v mlacoma! In js vprasam ce majo Mausman Dual optical miš! Pa mi prodajalec odgovori da ga majo! Pa ga prom če bi so lohk ogledal to mš! Pa mi grdo odgovori da ne ker je nima v bližini!

Pol pa še matka začne sprašvt če majo prenosni čitalec bar kode! Ampak se narobe izrazi in reče če majo prenosni optični čitalec! In prodajalec začne gledat po ceniku vs zavzet, gre na internet in ker nc ne najde, reče, da ce jo lohk pokliče v službo al kamrkool, ker bo to on še zjutri poklicaru naokol, pa še srfu mal po netu in isku to stvar!

No na konc smo pršli do tega da se je moja mat narobe izrazla! Ampak to sploh ni bil problem ker se odrasle ljudi spoštuje in je taka napaka minimalna!
Js pa k mam 16 let me vsi zajebavajo tm, pa so z mano neprijazni, čeprov sm jim tm pustu že čez 400.000 SIT v preteklem letu!!!!;((

Te ljudje se prov grdo obnašajo do mlajših strank! Da ne omenm kolk so skopi in redkobesedni s podatki, ko jih prosš za ksn nasvet!

K sm lani kupu kompa je mel ram napako! Pol leta sm vozu tja kompjutr pa jim dopovedoval, da stvar zmrzuje pa me niso niti poslušal! na srečo si je pol en od zaposlenih le vzel tolk cajta pa par dni testerov moj comp!! Ampak vseen je trajal več kt pol leta!!!!!!!!;(( ;(( ;((
jAcKaSS

Tic ::

l-note: sorry, ampak je ploščica preveč odlajena od hladilnika in bi rabu ene 5 past da bi tko naredu. Moj frend je tako uniču proc, k je dal povsot pasto in je takoj skurilo ... Tko da ne dajat paste za tja k je ni treba! Btw, k hlajenju nemore pripomort nč, pa tut če bi naredu stik nebi blo razilke več k za 1 stopinjo...
persona civitas ;>

l-note ::

Sm mislu da je ploščica kokr tok v isti liniji kokr jedro. (vsak dan se neki novga naučiš)

Matek ::

Seveda je ploščica v liniji z jedrom, vsaj moja kmečka logika mi tako pravi. Kako bi naj potem ščitila jedro in porazdelila težo hladilnika, saj bi itak hladilnik spet bil naslonjen samo na jedro:|
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tic ::

MadManMato: ejga.. Lej, ploščica samo zviša površino proca tko da ko je hladilnik nagjen do fula, ja ta kot manši in se teža porazdeli bolj enakomerno po jedru(vendar nikoli 100%). Sej za tut služjo tiste 4 blazince na robovih, če še neveste.... Še kej nejasnega8-)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

m.i.h.a. ::

Madona eni bi kar s pasto po celem procu mazal, po možnosti še z elekt. prevodno. To bi bil hec.

Kaboom ::

meni zaenkrat lepo ščiti procesor, in če bi jo kupil takoj bi verjetno imel še prvi procesor v tem računalniku...

mazat pa se je nebi spravo ker če eni ne veste je pasta zato da zapolni mikroskopske špranje med dvema materialoma ki sta ravna in se že dotikata, in ni vezava za 1/4mm špranjo...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066499 (5073) asus
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613196 (8191) Glicerin
»

Zaščitna ploščica za amd proc.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131299 (1019) Keyser Soze
»

Kako na servisih montirajo hladilnike (S slikami)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422944 (1482) Boki_
»

kje kupit Silver III ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81190 (1043) lost1

Več podobnih tem