» »

Delo po delu

Delo po delu

mk818764 ::

Pozdrav
Mi lahko kdo, ki ima izkušnje z popodalnskim s.p. kaj napiše?
Sem redno zaposlen, popoldan pa bi še nekaj šušmaril. Torej, kaki so stroški popoldanskega s.p. in pogoji?!

Hvala

milica ::

Če boš šušmaril si boš stroške ustvarjal po tvojih zahtevah.

Redorange ::

Probaj z dopolnilno dejavnost na kmetiji, niti ti ni treba odpret s.p,... odvisno tudi kaj boš delal, ker s tem se ne da vse.

djabi ::

mk818764 je izjavil:

Pozdrav
Mi lahko kdo, ki ima izkušnje z popodalnskim s.p. kaj napiše?
Sem redno zaposlen, popoldan pa bi še nekaj šušmaril. Torej, kaki so stroški popoldanskega s.p. in pogoji?!

Hvala


Popoldanski s.p. ne obstaja. Je samo navadni s.p., samo so manjši prispevki (ker ti pač že delodajalec plačuje npr. ZPIZ). To je vse.

grizl ::

Računovodstvo,(pogojno), kot DDV zavezanec 82 evr. Prispevki za pokojninsko in zdravstveno zavarovanje skupaj cca. 65 evrov. Banka (poslovni račun) odvisno od števila transakcij, cca. 30 evr. To je vse, kar se tiče fiksnih stoškov. Vse ostalo je odvisno od prometa.... .

Mavrik ::

Kot nekdo ko dela obstransko dejavnost jasno ne boš plačeval mesečnega računovodstva za zavezanca DDV.

Zahtevani stroški so cca. 65EUR/m kar se tiče prispevkov ter koliko te bo stal ločen bančni račun (za katerega ni treba da je poslovni). Na DH recimo je že za par evrov na mesec.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Če imaš normiran s.p., potem sploh ne rabiš računovodstva.

Samo poveš koliko si zaslužil in ti davčna odmeri davek. Za to pa obstaja obrazen na izpostavi DURSa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s6c-gEL ::

Banka (poslovni račun) odvisno od števila transakcij, cca. 30 evr.

Poslovni ni potreben, imaš nekje na ST od letos temo o tem.

Poslovni račun

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Isotropic ::

na sp moras imeti tako dejavnost, da ne bos konkurecna sedanjemu delodajalcu. nekaterim gre sicer v nos to, da ga imas in se lahko hitro zgodi kaj neljubega.

grizl ::

Nisem računovodja, se ne ukvarjam s tem in ne delam reklame za računovodske servise.

Vendar me zanima kako tisti, ki nimate računovodje, izdelujete bilance, poročila, obračun DDV, itd... . Verjamem da gre, vendar je pri toliko novitetah težko slediti vsemu.

s6c-gEL ::

Isotropic je izjavil:

na sp moras imeti tako dejavnost, da ne bos konkurecna sedanjemu delodajalcu. nekaterim gre sicer v nos to, da ga imas in se lahko hitro zgodi kaj neljubega.

Samo če imaš konkurenčno klavzulo https://slo-tech.com/forum/t572069/0 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

mk818764 ::

Z delodajalcem ni problem, ker ni enaka dejavnost. Mi bodo odobrili da lahko opravljam dejavnost.
Zanima me samo kaj vse moram plačevat. To sem slišal, da ne rabim računovodstva, ampak mi durs odmeri davek.Kdaj? Na koncu leta? Na začetku za nazaj? Da ne bodo pol rekli,da delam na črno. dajatev pa verjetno res ne rabim, saj mi že sedanji delodajalec plačuje, mar ne?

grizl ::

mk818764 je izjavil:

Z delodajalcem ni problem, ker ni enaka dejavnost. Mi bodo odobrili da lahko opravljam dejavnost.
Zanima me samo kaj vse moram plačevat. To sem slišal, da ne rabim računovodstva, ampak mi durs odmeri davek.Kdaj? Na koncu leta? Na začetku za nazaj? Da ne bodo pol rekli,da delam na črno. dajatev pa verjetno res ne rabim, saj mi že sedanji delodajalec plačuje, mar ne?


Prispevek ZZZS in SPIZ-u boš plačal v vsakem primeru, kot sem že napisal za vsakega cca. 32 evr.
Če boš pavšalist (mislim, da je max. 50000 evr prometa) boš plačeval akontacijo, po bilanci za preteklo leto pa ti bo DURS poslal poračun ( odvisno od prometa in dobička).

Mavrik ::

grizl je izjavil:

Nisem računovodja, se ne ukvarjam s tem in ne delam reklame za računovodske servise.

Vendar me zanima kako tisti, ki nimate računovodje, izdelujete bilance, poročila, obračun DDV, itd... . Verjamem da gre, vendar je pri toliko novitetah težko slediti vsemu.


Če si normiranec potem nimaš nič od tega razen letnega poročila, ki ga oddaš lahko sam (ker državo zanimajo itak samo tvoji prihodki, tj. seštevek vsega kar si dobil čez račune) oz. plačaš nekih 100EUR enkrat na leto računovodstvu.

Zavezanec za DDV pa ne postaneš dokler to ni nujno potrebno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Yohan del Sud ::

Tudi če nisi normiranec se da, ampak žal nekaj več pojma je tako ali drugače treba imet o vsem tem. Sam (kot zavezanec za DDV z enostavnim računovodstvom) plačujem zgolj 150 -200 eur letno za kontrolo in izdelavo bilance. Slednjo znam za silo izdelat tudi sam, ampak se mi ne zdi higienično (kot bi pisatelj sam lektoriral svoja dela) in tudi tvegano (davkarija ima še manj razumevanja, kot gramarnaciji). V praksi to izgleda tako, da računovodkinji po novem letu dostavim vse prejete in izdane račune v fizični obliki + ostalo (plačane avtorske, kilometrino, bančne izpiske, inventure, OS, odprte terjatve in dolgovi, ipd). Naredi svoj izračun in potem se uskladiva. Sam porabim ene 100 - 150 ur letno (vključno s z neizogibnim pisanjem računov (in opominov), analitiko, glancanjem baze in z zalogo, tu oddam samo inventurna poročila) ona pa najbrž ene 10 - 15 ur za cca. 200 - 300 dokumentov in par svetovalnih emailov. Ona uporablja Minimax, jaz pa Dolibarr (ta je zastonj, ampak malo kompliciran za začetnike).

Približno enak strošek in ur bi za to imel tudi kot nenormiran popoldanec. Bi se pa poznalo pri plačilu prispevkov. V prvem primeru (kot polni s.p.) vse plačaš sam (min okrog 320 eur trenutno). V drugem pa precej precej manj (preveri na durs tu.)
Pa seveda pri (morebitnem) dobičku, ki se sešteva s plačo tvoje redne zaposlitve in te opalijo pri dohodnini.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Yohan del Sud je izjavil:


Pa seveda pri (morebitnem) dobičku, ki se sešteva s plačo tvoje redne zaposlitve in te opalijo pri dohodnini.

Če si normiranec, se zaslužek (dobiček) s.p.ja ne prišteva k ostalim dohodkom, ker gre za končni davek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

Oprosti Yohan del Sud, ampak, če človek porabi za vnos 300 dokumentov oz. 300 številk, kot računovodja, več kot uro in pol, potem je nekaj hudo narobe, o kakšnih 15 urah ti govoriš, mi ni jasno.

In to, da davkarija nima razumevanja, to je daleč od resnice. Ravno obratno, bi reku, da gre za državljanom prijazno ustanovo. Te opozorijo, ti povedo, to in to je potrebno urediti, ne vem, kaj točno bi človek še hotel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Vice ::

Pa treba je upoštevat da se bodo prispevki iz 65€ v kratkem dvignili na 100€

FTad ::

Tukaj je nekaj informacij o raznih sp-jih
http://www.proznamladina.si/samostojni-...

mirovnik99 ::

MadMicka je izjavil:

Oprosti Yohan del Sud, ampak, če človek porabi za vnos 300 dokumentov oz. 300 številk, kot računovodja, več kot uro in pol, potem je nekaj hudo narobe, o kakšnih 15 urah ti govoriš, mi ni jasno.


Oprosti, a tvoje besede daje vedet, da nimaš pojma o delu računovodje. 1 dokument ni nikoli bila 1 številka in nikoli ne bo. Poleg tega ne gre tu samo za vnašanje.

Moje mnenje je, da je 15 ur čisto normalna ocena, včasih pa je tudi to premalo.

Normiranec je fajn bit, ker ne rabiš računovodje in samo sešteješ izdane račune, samo ne pozabit, da imaš priznanih stroškov samo 70%. To je včasih veliko, včasih pa premalo.

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

Yohan del Sud je izjavil:


Pa seveda pri (morebitnem) dobičku, ki se sešteva s plačo tvoje redne zaposlitve in te opalijo pri dohodnini.

Če si normiranec, se zaslužek (dobiček) s.p.ja ne prišteva k ostalim dohodkom, ker gre za končni davek.

Tudi sicer se ti ne prišteva več k ostalim dohodkom, ker je obdavčen po svoji stopnji (20%).

BlaY0 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Tudi če nisi normiranec se da, ampak žal nekaj več pojma je tako ali drugače treba imet o vsem tem. Sam (kot zavezanec za DDV z enostavnim računovodstvom) plačujem zgolj 150 -200 eur letno za kontrolo in izdelavo bilance. Slednjo znam za silo izdelat tudi sam, ampak se mi ne zdi higienično (kot bi pisatelj sam lektoriral svoja dela) in tudi tvegano (davkarija ima še manj razumevanja, kot gramarnaciji).

??? Bilanco in poslovni izid lahko komot narediš sam. Itak si pa za vse odgovoren sam, računovodja ne odgovarja za nič! Skrataka prepišeš tiste cifre iz knjige v razpredelnico na AJPES-u in je stvar rešena. Kakšnih 200 EUR??? Za pol ure dela (vnašanja številk v razpredelnico) daš ti nekomu 200 EUR? Dobro ti gre ;)

mirovnik99 je izjavil:


Moje mnenje je, da je 15 ur čisto normalna ocena, včasih pa je tudi to premalo.

Točno 15 ur jaz kumulativno porabim za svoje celoletno računovodstvo. Z bilanco in izkazom vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mirovnik99 ::

Dokler ni inšpektorja tak ni problem... lahko porabiš samo 10 min....

BlaY0 ::

Niti ne. Davčni obračun, bilanco ter izkaz poslovnega uspeha deaš na podlagi podatkov iz knjige prihodkov in odhodkov, evidence prenosov sredstev ter registra osnovnih sredstev (če vodiš enostavno). Če nimaš teh knjig urejenih, zgornjega ne moreš narediti pa če si še tako kreativen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

mirovnik99 je izjavil:


Normiranec je fajn bit, ker ne rabiš računovodje in samo sešteješ izdane račune, samo ne pozabit, da imaš priznanih stroškov samo 70%. To je včasih veliko, včasih pa premalo.

Pri storitvenih poklicih vedno manj :).

Če imaš pa stroške, se pa naredi kombinacija d.o.o + normiran s.p.

D.o.o za stroške, normiran s.p. za plačo :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Če se ukvarjaš s storitvami full-time in imaš dejansko 70% ali več stroškov, potem si zgrešil dejavnost...

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

Če se ukvarjaš s storitvami full-time in imaš dejansko 70% ali več stroškov, potem si zgrešil dejavnost...

Točno to ;((.

Edini strošek so letalske karte in hoteli, kar pa ponavadi dobiš povrnjeno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

s6c-gEL je izjavil:

Isotropic je izjavil:

na sp moras imeti tako dejavnost, da ne bos konkurecna sedanjemu delodajalcu. nekaterim gre sicer v nos to, da ga imas in se lahko hitro zgodi kaj neljubega.

Samo če imaš konkurenčno klavzulo https://slo-tech.com/forum/t572069/0 .


Konkurenčna kalvzula nima veze s tem. Gre za komkurenčno prepoved, ki te zavezuje, da dokler si zaposlen pri enem delodajalcu brez njegovega soglasja ne smeš opravljat konkurečne dejavnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145374 (9158) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440022 (14897) Recordman
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7823971 (21572) Mavrik
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915293 (13913) BlaY0
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818785 (16450) Pacient

Več podobnih tem