» »

DVB-T - signal izginil!

DVB-T - signal izginil!

Black_sun ::

Pozdravljeni.

Že od uvedbe digitalne televizije imam zunanjo anteno z ojačevalnikom in dva dvb-t sprejemnika, kot je razvidno s sheme. Antena je obrnjena proti oddajniku na Boču (viden s prostim očesom). Vse do pred kratkim je vse delalo normalno. Signal 90-100%, kvaliteta 80-100%.

Pred dvema tednoma pa sprejemnik 1 ni več lovil kanala 37 (POP TV, Kanal A...). Signal 0%. Kanal 27 (SLO1, SLO2...) je delal normalno. Sprejemnik 2 je lovil oba kanala. Sprejemnika sem zamenjal in sprejemnik 1 je na lokaciji 2 dobil vse kanale. Tako sem izključil možnost okvare sprejemnika. Preveril sem vse spoje, konektorje ipd in vse zgleda ok. Ne dolgo za tem pa je izginil signal tudi za 27. kanal in to na obeh sprejemnikih. Sedaj noben sprejemnik ne lovi nič. Napajanje je ok, napetost pri anteni sem izmeril 5,5V.

Je možno, da je crknil ojačevalnik na anteni? Kako lahko to preverim? Ne bi rad menjaval antene, če je mogoče problem kje drugje... Prosim za nasvete, če ima kdo kake izkušnje s tem.

 shema

shema

Black_sun ::

Evo sem rešil problem. 5V napajalnik zamenjal oz. navil na 12V in sedaj je signal 100%, kvaliteta 85-100%8-) Ni mi sicer jasno, zakaj je prej delalo normalno na 5V, zdaj pa rabi 12V, ampak glavno, da dela:D

tomko0300 ::

Se napajalnik ali antena kaj pregreva?
Imam podoben primer.

Black_sun ::

Ne, nisem opazil nobenega pregrevanja. Antena hladna, napajalnik malo nad sobno temperaturo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T antena

Oddelek: Zvok in slika
284296 (2783) 737
»

TV več ne lovi pop tv in A kanala

Oddelek: Zvok in slika
3211285 (9743) Alexius Heristalski
»

DTV signal na Krku (HR)

Oddelek: Pomoč in nasveti
122923 (2522) Frenckie
»

združitev dvb-t in kabelske

Oddelek: Zvok in slika
195941 (4708) Daniel
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956558 (33270) Alexius Heristalski

Več podobnih tem