» »

združitev dvb-t in kabelske

združitev dvb-t in kabelske

refosk ::

Zanima me kako naj združim dvb-t in signal kabelske TV? Moja panasonic plazma ima samo en antenski vhod in ko signala povežem skupaj (sem poskusil s spliterjem v obratni smeri in pa direktno), signal iz dvb-t izgine.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wox ::

Imaš samostojen DVB-T sprejemnik ali kako?

refosk ::

Dvb-t dobim iz antene.

Wox ::

Aha. Potem tole kar ti je mtosev predlagal.

OK.d ::

potem nikakor ne gre brez digitalnega sprejemnika ali pa obstaja še kakšna varijanta v kombinaciji z tv-jem brez sprejemnika?
LPOK.d

refosk ::

Še ena zanimivost, ki mi ni jasna. Priključil sem anteno na rf vhod videorekorderja, rf izhod iz VHS pa sem združil s CATV. Na TV lahko sedaj sprejemam catv in SD dvb-t edino HD signal iz oddajnika na gradu (K26) pa ne gre skozi. Zakaj?

Alexius Heristalski ::

Ali ti je kabelska ali rf modulator videorekorderja povozil K26 - ugibam.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

refosk ::

Dober nasvet, sem preveril in imam nastavljen K34.

Scorpia ::

Refosk: če želiš kabelsko in dvb-t, ne rabiš dodatni sprejemnik kupovat, če imaš videorekorder. Prek videorekorderja ujameš analogne signale, na tv-ju pa nastaviš dvb-t sprejem. Res da boš imel dva daljinca, pa tudi videorekorder moreš povezat prek scart-a z tv-jem.
////

refosk ::

To je tudi rešitev, samo mi ni najbolj všeč!

butec ::

mtosev je izjavil:

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata...


zadeva ne deluje
združevanje kabelskega signala in dvb-t ne gre sem probal vse živo "tudi TAR 5".
Edina varianta je preko videorekorderja ali kake druge naprave ki ima analogni tjuner in na SCART za analogni signal, dvb-t anteno pa direktno v TV.

Alexius Heristalski ::

refosk, potlej so ti kabelski kanali povozili K26, saj je to možno, kajne? Lahko, da se motim ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

refosk ::

Alexius Heristalski je izjavil:

refosk, potlej so ti kabelski kanali povozili K26, saj je to možno, kajne? Lahko, da se motim ...

Sem pomislil tudi na to in sem v catv dal sito -25db na K26 pa še vedno ne gre HD skozi.

Matjaž ::

V kolikor ni napajanja proti anteni TAR 5 ne deluje. Pri SET BOXih (DVB-T sprejemnikih), ki poznajo 5 V napajanje antene, je preklapljanje med DVB-T in katerikoli drugim izvorom signala (kabelska , skupinska, siol kabelska, individualni analogni sistem, radijski sprejem ...) brezhibno.
V kolikor se pojavljajo iste frekvence na obeh straneh pridejo v poštev tudi kanalni pretvorniki in modulatorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matjaž ()

butec ::

Matjaž je izjavil:

V kolikor ni napajanja proti anteni TAR 5 ne deluje. Pri SET BOXih (DVB-T sprejemnikih), ki poznajo 5 V napajanje antene, je preklapljanje med DVB-T in katerikoli drugim izvorom signala (kabelska , skupinska, siol kabelska, individualni analogni sistem, radijski sprejem ...) brezhibno.
V kolikor se pojavljajo iste frekvence na obeh straneh pridejo v poštev tudi kanalni pretvorniki in modulatorji.


ne, ne

Pyr0Beast ::

Poveži samo spliter in anteno. IMO ni problem v kabelski temveč v tem da ti ojačevalnik ne dobi napajanja in posledično od sebe ne da signala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

butec ::

ojačevalec dobi napajanje,

če priklopim preko tar 5 samo kabelsko deluje
če priklopim preko tar 5 samo digitalno anteno deluje

skupaj pa ne ....

refosk ::

Problem rešen! V CATV liniji sem zaporedno vezal dve siti za K26, enaga -25db in še enega -20db nato pa sem signal združil z dvb-t na Elradovem združilniku P540.

Daniel ::

Je možno to izvesti tako, da bi signal CATV in DVB-T prišel do vseh sprejemnikov v hiši? Kako napajati Spaun TAR 5, ko pa Tv sprejemniki ne pošiljajo 5V v kabel?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956447 (33159) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611335 (7795) AngelOfDeath
»

DVB-T antena in

Oddelek: Zvok in slika
97310 (6583) adolnicar
»

Dvb-t sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
51364 (1249) simnov
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425700 (22268) icek

Več podobnih tem