» »

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja

Oberyn ::

imagodei je izjavil:

Meni se zdi ta reč neposrečena parodija na religijo. Ne zato, ker bi me parodije na religije kakor koli žalile, ampak enostavno zato, ker je zadeva izgleda tako plehka, kot da bi jo v pijanskem večeru postavili na noge trije najstniki."

Ni pomembno, kaj si ti o tem misliš, ampak to je (blago) sovražni govor. V tem se povsem strinjam z jypetom (mater, kako se to sklanja?). Meni tudi ene druge stvari zgledajo obupno neposrečene plehke parodije resno bolnih ljudi z očitno erektivno disfunkcijo, pa tega ne smem na glas povedati, ker je sovražni govor in bi me križal, pa fasal bi persono, pa Primož bi prejel en zahtevek. Zato se vzdržim. Sprijazni se.

Blazz ::

OP je pa še en izmed trolov včlanjenih v troll zvezo interneta, baje ima največjo rast letos. :P

FlyingBee ::

Blazz je izjavil:

OP je pa še en izmed trolov včlanjenih v troll zvezo interneta, baje ima največjo rast letos. :P

jype je vodja, tako da pričakujemo odziv

ZaphodBB ::

Meni se tale cerkev zdi analogna homofobu, ki začne gibanje ljudi (beri moških), ki skozi prakticiranje sodomije izkazujejo svoj gnus do tega početja.

Sense it makes none.

FlyingBee ::

ZaphodBB je izjavil:

Meni se tale cerkev zdi analogna homofobu, ki začne gibanje ljudi (beri moških), ki skozi prakticiranje sodomije izkazujejo svoj gnus do tega početja.

Sense it makes none.

jype je vodja, tako da pričakujemo odziv ... sej ne, hec , ne zamert jajpi

jype ::

Stojansto> vodja

Česa?

ZaphodBB> Meni se tale cerkev zdi analogna homofobu, ki začne gibanje ljudi (beri moških), ki skozi prakticiranje sodomije izkazujejo svoj gnus do tega početja.

Bil bi presenečen, kako pogosto se to zgodi. Sploh v državah, kjer za sodomijo dobiš davčne olajšave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

Oberyn je izjavil:

imagodei je izjavil:

Meni se zdi ta reč neposrečena parodija na religijo. Ne zato, ker bi me parodije na religije kakor koli žalile, ampak enostavno zato, ker je zadeva izgleda tako plehka, kot da bi jo v pijanskem večeru postavili na noge trije najstniki."

Ni pomembno, kaj si ti o tem misliš, ampak to je (blago) sovražni govor. V tem se povsem strinjam z jypetom (mater, kako se to sklanja?). Meni tudi ene druge stvari zgledajo obupno neposrečene plehke parodije resno bolnih ljudi z očitno erektivno disfunkcijo, pa tega ne smem na glas povedati, ker je sovražni govor in bi me križal, pa fasal bi persono, pa Primož bi prejel en zahtevek. Zato se vzdržim. Sprijazni se.

O, fak, no... Gre za zajebancijo, to je jasno vsem, od ustanovitelja, do članov in nečlanov. Enough said.


> "z jypetom (mater, kako se to sklanja?)"

Znaš cirilico?
- Hoc est qui sumus -

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Stojansto> vodja

Česa?

ZaphodBB> Meni se tale cerkev zdi analogna homofobu, ki začne gibanje ljudi (beri moških), ki skozi prakticiranje sodomije izkazujejo svoj gnus do tega početja.

Bil bi presenečen, kako pogosto se to zgodi. Sploh v državah, kjer za sodomijo dobiš davčne olajšave.

Moja poanta ni, da se to ne dogaja. Moja poanta je, da če si homeksualc bodi homoseksualc. Ne pa se skrivat za ku kux klanom.

Kaj je pa to z davčnimi olajšavami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

ZaphodBB> Kaj je pa to z davčnimi olajšavami?

Če bi imel bajto, bi bila prosta davka. Če bi imel zvonc, bi lahko brez omejitev teroriziral folk okoli mene. Če bi imel sina zombija, bi od države lahko zahteval, da mu plačuje prispevke, da bo v kakšni vojašnici svetil poleg. Če bi bil gej, pa ne :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ramiz?! ::

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

FlyingBee ::

jype je izjavil:

Stojansto> vodja

Česa?

ZaphodBB> Meni se tale cerkev zdi analogna homofobu, ki začne gibanje ljudi (beri moških), ki skozi prakticiranje sodomije izkazujejo svoj gnus do tega početja.

Bil bi presenečen, kako pogosto se to zgodi. Sploh v državah, kjer za sodomijo dobiš davčne olajšave.

sprenevedanja že ne?

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> Kaj je pa to z davčnimi olajšavami?

Če bi imel bajto, bi bila prosta davka. Če bi imel zvonc, bi lahko brez omejitev teroriziral folk okoli mene. Če bi imel sina zombija, bi od države lahko zahteval, da mu plačuje prispevke, da bo v kakšni vojašnici svetil poleg. Če bi bil gej, pa ne :(

Podpiram, da tako kot nemci nafuramo cerkveni davek, pa naj se farji financirajo iz tega. Poleg tega podpiram idejo, da so pri roki tudi duhovniki drugih verskih skupnosti. Čeprav roko na srce, dober katoliški duhovnik lahko, zmore in zna nudit duhovno oskrbo tudi pripadnikom drugih verskih skupnosti.

Ko sva ravno pri tem... Kakšno je tvoje stališče o šolskih psihologinjah (ja praktično vse so ženske)? Če se odločimo zafukat fajmoštre iz vojske, potem moramo vsaj še psihologinje iz šol. Ker meni osebno je precej več travm ostalo od šolske psihologinje kot od fajmoštra.

jype ::

ZaphodBB> Čeprav roko na srce, dober katoliški duhovnik lahko, zmore in zna nudit duhovno oskrbo tudi pripadnikom drugih verskih skupnosti.

IMO to sploh ni problematično. Problematično je, da žališ moja verska čustva, ker praviš, da so oni boljši kot mi, čeprav je iz mojih halucinacij očitno, da imam jaz prav, ne pa oni.

ZaphodBB> Ko sva ravno pri tem... Kakšno je tvoje stališče o šolskih psihologinjah (ja praktično vse so ženske)? Če se odločimo zafukat fajmoštre iz vojske, potem moramo vsaj še psihologinje iz šol. Ker meni osebno je precej več travm ostalo od šolske psihologinje kot od fajmoštra.

Nimam stališča, poznam pa dobro terapevtko, ki je včasih bila šolska psihologinja. Če ni ista, ti mogoče lahko pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

IMO to sploh ni problematično. Problematično je, da žališ moja verska čustva, ker praviš, da so oni boljši kot mi, čeprav je iz mojih halucinacij očitno, da imam jaz prav, ne pa oni.

Kot pragmatik težko razumem od kje prihajajo tovrstne težnje. Moje stališče je, da če rabim zabit žebelj in pri roki nimam kladiva, bom za to uporabil sekiro, lopato ali pa kamen, če boljšega nimam pri roki.

V primeru potrebe po duhovni oskrbi v Islamski deželi bi se sprehodil do Islamskega duhovnika oz. v aziji do Budističnega meniha. Meni je vse isti kurac. Kdor se ne strija z menoj lahko vzame chill pill.

Nimam stališča, poznam pa dobro terapevtko, ki je včasih bila šolska psihologinja. Če ni ista, ti mogoče lahko pomaga.

Se pravi smo spet prišli do dejstva, da si hinavc in ne trol.

jype ::

ZaphodBB> Se pravi smo spet prišli do dejstva, da si hinavc in ne trol.

V resnici ne poznam nobene, tako da ste spet prišli do napačnega dejstva.

ZaphodBB> Kot pragmatik težko razumem od kje prihajajo tovrstne težnje.

Od tam, da homoseksualni moški niso imuni na homofobijo.

ZaphodBB> Kdor se ne strija z menoj lahko vzame chill pill.

Ja, ampak ti vseeno žališ moja verska čustva, ker imam jaz prav - vem, da imam, ker *nečitljivo*.

FlyingBee ::

imagodei je izjavil:

Oberyn je izjavil:

imagodei je izjavil:

Meni se zdi ta reč neposrečena parodija na religijo. Ne zato, ker bi me parodije na religije kakor koli žalile, ampak enostavno zato, ker je zadeva izgleda tako plehka, kot da bi jo v pijanskem večeru postavili na noge trije najstniki."

Ni pomembno, kaj si ti o tem misliš, ampak to je (blago) sovražni govor. V tem se povsem strinjam z jypetom (mater, kako se to sklanja?). Meni tudi ene druge stvari zgledajo obupno neposrečene plehke parodije resno bolnih ljudi z očitno erektivno disfunkcijo, pa tega ne smem na glas povedati, ker je sovražni govor in bi me križal, pa fasal bi persono, pa Primož bi prejel en zahtevek. Zato se vzdržim. Sprijazni se.

O, fak, no... Gre za zajebancijo, to je jasno vsem, od ustanovitelja, do članov in nečlanov. Enough said.


> "z jypetom (mater, kako se to sklanja?)"

Znaš cirilico?

srbsko cirilico mora poznat, sicer pa je napisano v latinici, tako da je jype še vedno jype

imagodei ::

Napisano je v cirilici, četudi so uporabljeni znaki iz latinice.
- Hoc est qui sumus -

FlyingBee ::

imagodei je izjavil:

Napisano je v cirilici, četudi so uporabljeni znaki iz latinice.

nova religija, kdo se mi bo pridružil: Pisanje v cirilici z znaki latinice

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

imagodei je izjavil:

Oberyn je izjavil:

imagodei je izjavil:

Meni se zdi ta reč neposrečena parodija na religijo. Ne zato, ker bi me parodije na religije kakor koli žalile, ampak enostavno zato, ker je zadeva izgleda tako plehka, kot da bi jo v pijanskem večeru postavili na noge trije najstniki."

Ni pomembno, kaj si ti o tem misliš, ampak to je (blago) sovražni govor. V tem se povsem strinjam z jypetom (mater, kako se to sklanja?). Meni tudi ene druge stvari zgledajo obupno neposrečene plehke parodije resno bolnih ljudi z očitno erektivno disfunkcijo, pa tega ne smem na glas povedati, ker je sovražni govor in bi me križal, pa fasal bi persono, pa Primož bi prejel en zahtevek. Zato se vzdržim. Sprijazni se.

O, fak, no... Gre za zajebancijo, to je jasno vsem, od ustanovitelja, do članov in nečlanov. Enough said.


> "z jypetom (mater, kako se to sklanja?)"

Znaš cirilico?


Saj je vseeno, če gre za zajebancijo. Vera je stanje zavesti in ni (nujno) povezana z resničnim svetom. Če smo kot družba priznali, da se stanje zavesti ene (registrirane) skupine ljudi spoštuje, pa kolikor zblojeno se morda zdi, se mora spoštovati tudi stanje zavesti druge skupine ljudi. Ne more imeti ena skupina ljudi monopol nad stanji zavesti (čeprav se trudijo na polno). Kako pa veš, da pri drugih verah ne gre za zajebancijo ene grupe trenutno prešerne volje, pa čeprav malo starejšo? Poglej recimo mormonsko vero. Če to ni zajebancija, potem pa zajebancije ne obstajajo sploh. Oziroma se mi močno zdi, da je bil vse skupaj samo zvit načrt, kako poseksati sosedovega premladega otroka, zaradi česar bi tipa sicer linčali, mimogrede pa še obogateti.

Glede cirilice pa jasno, da jo znam brati, končno sem že hodil v šolo, ko je Neil Armstrong naredil tisti korak in sem to celo gledal po televiziji. Torej imel sem v šoli srbohrvaščino in sem gladko bral in pisal cirilico. Samo nick je nick, pa iz sedemdesetih let sem že malo iz vaje.

krneki0001 ::

imagodei je izjavil:

On topic:

Meni se zdi ta reč neposrečena parodija na religijo. Ne zato, ker bi me parodije na religije kakor koli žalile, ampak enostavno zato, ker je zadeva izgleda tako plehka, kot da bi jo v pijanskem večeru postavili na noge trije najstniki.


To je odgovor na davek o nepremičninah. In ni tako nepremišljen kot si misliš. Je zelo dodelana zadeva:
Glede oprostitve sakralnih objektov se poudarja, da so davka oproščeni le verski objekti v ožjem smislu - (sakralni objekti so stavbe ali deli stavb s šifro dejanske rabe 1272101 ali 12723001: cerkve, kapele, mošeje, sinagoge in drugi podobni deli stavbe), torej stavbe ali deli stavb za opravljanje verskih obredov, če so slednji v lasti registriranih verskih skupnosti.


Torej vsak član ima doma sakralni objekt, kjer se opravljajo verski obredi (vsi imamo piskr in ponev doma). In na podlagi tega ni treba nobenemu izmed teh članov plačat davka na nepremičnine. Verjamem, da se bo šlo tudi na sodišče zaradi tega. Bo mogla država drugače napisat zakone, ali pa naj vsi plačujejo davek, ki imajo nepremičnine v Sloveniji. (Če prostovoljni gasilci za garažo in stavbo dobijo 1500 evrov davka na nepremičnine za plačat, ...)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Glugy ::

spamer je izjavil:

Zanima me ali ste se ze vclanili v njihovo vero ali ne, ter kaj si mislite o teji najhitreje rastoci veri v nasi drzavi?


Neumnosti kvasiš. V vero se ne včlaniš. Bodisi si veren al pa nisi ne glede na članstvo ali nečlanstvo v religiji.
Namreč včlaniš se lahko zgolj in samo v religijo. Ni ti pa treba bit član religije da si veren.

Gregor P ::

Aha torej gre v bistvu samo za nepremičninsko "agencijo">:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane22 ::

krneki0001 je izjavil:



To je odgovor na davek o nepremičninah. In ni tako nepremišljen kot si misliš. Je zelo dodelana zadeva:
Glede oprostitve sakralnih objektov se poudarja, da so davka oproščeni le verski objekti v ožjem smislu - (sakralni objekti so stavbe ali deli stavb s šifro dejanske rabe 1272101 ali 12723001: cerkve, kapele, mošeje, sinagoge in drugi podobni deli stavbe), torej stavbe ali deli stavb za opravljanje verskih obredov, če so slednji v lasti registriranih verskih skupnosti.


Torej vsak član ima doma sakralni objekt, kjer se opravljajo verski obredi (vsi imamo piskr in ponev doma). In na podlagi tega ni treba nobenemu izmed teh članov plačat davka na nepremičnine. Verjamem, da se bo šlo tudi na sodišče zaradi tega. Bo mogla država drugače napisat zakone, ali pa naj vsi plačujejo davek, ki imajo nepremičnine v Sloveniji. (Če prostovoljni gasilci za garažo in stavbo dobijo 1500 evrov davka na nepremičnine za plačat, ...)



Kot sem jaz to razumel, gre za sakralne objekte, ki se upoabljajo _zgolj_ v ta namen. Se pravi ni variante, da v to pade bajta, v kateri živiš.

Lahko postaviš bajto kot sakralni objekt ampak tam plačaš DDV, samo davka na nepremičnine ne plačaš, dokler ti bajta služi samo za sakralni objekt. Ko jo boš hotel uporabljat kot bajto, si spet na nepremičninskem davku.

Malcolm_Y ::

Brane22 je izjavil:

Kot sem jaz to razumel, gre za sakralne objekte, ki se upoabljajo _zgolj_ v ta namen. Se pravi ni variante, da v to pade bajta, v kateri živiš.

Zgleda, da vseeno niso dosti dobro naštudirali sistema.

Phantomeye ::

ramiz?! je izjavil:

Kot drugo: v vero se ne moreš včlanit ...


Seveda se lahko včlaniš v versko skupnost. V krščanstvu je to ob krstu, neprostovoljno.

mujek ::

Me zanima koliko članov zombi cerkve se je izpisalo iz RKC. Predvidevam (vsaj nima smisla), da ena oseba ne more biti v dveh religijah.

jype ::

mujek> Me zanima koliko članov zombi cerkve se je izpisalo iz RKC. Predvidevam (vsaj nima smisla), da ena oseba ne more biti v dveh religijah.

Baje zombi cerkev nima nič proti, če so člani še pri kakšni drugi religiji zapisani.

To je fino, ker sem jaz tut pastafarijanc.

M-XXXX ::

Pa v končni fazi nima veze kje si še vpisan. Važno je v kaj veruješ. Bong!

imagodei ::

Ne glede na to, da je to morda res odgovor na davek o nepremičninah, se zdi teologija precej nedodelana. Dvomim, da bi tako "religijo" kjerkoli prepoznali kot legitimno.
- Hoc est qui sumus -

Glugy ::

Phantomeye je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Kot drugo: v vero se ne moreš včlanit ...


Seveda se lahko včlaniš v versko skupnost. V krščanstvu je to ob krstu, neprostovoljno.


No vera pa verska skupnost (religija) pa ni eno in isto. Imaš posameznike z svojo lastno unikatno vero ki jo imajo samo zase in je ne širijo. So verniki ampak niso pa pripadniki nobene verske skupnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jype ::

imagodei> se zdi teologija precej nedodelana.

Hm, na to pa sploh pomislu nism.

nokkj ::

FlyingBee je izjavil:


nova religija, kdo se mi bo pridružil: Pisanje v cirilici z znaki latinice


 latinica kot cirilica

latinica kot cirilica



:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

nokkj ::

Oberyn je izjavil:


Poglej recimo mormonsko vero. Če to ni zajebancija, potem pa zajebancije ne obstajajo sploh. Oziroma se mi močno zdi, da je bil vse skupaj samo zvit načrt, kako poseksati sosedovega premladega otroka, zaradi česar bi tipa sicer linčali, mimogrede pa še obogateti.


Pri mormonih pa res ne. Mormoni so naprijaznejši ljudje na svetu :) (Menda.) Poleg tega imajo 5 žen.

Ona dva od South Parka sta se dosti ukvarjala z njimi. V epizodi sta to prikazala, čeprav zbor skoraj celo epizodo poje "dumb dumb dumb dumb dumb dumb dumb..." :) Lep kontrapunkt.

All About Mormons @ Wikipedia

Oberyn ::

imagodei je izjavil:

Ne glede na to, da je to morda res odgovor na davek o nepremičninah, se zdi teologija precej nedodelana. Dvomim, da bi tako "religijo" kjerkoli prepoznali kot legitimno.

Sori, če se ti zdim tečen, to ni moj namen, ampak kdo si ti, da boš presojal, če je neka teologija dodelana? To je stvar vere, ne presoje. Meni se recimo ena druga teologija zdi grozljivo nedodelana, pa koga to briga? Žalit vseeno ne smem njihove vere, pa nedodelanost gor ali dol.

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...

Upam, da nisi gledal dokumentarca Jesus camp, ker tega pač ne privoščiš niti svojemu sovražniku. Če pa češ videti resnično razmajane in zblojene osebnosti, si ga pa le poglej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Oberyn ()

imagodei ::

Pol se po tvoje ne smem delat norca iz Flying Spaghetti Monsterja?

Mislim, sej je fino, če želite dosečt, da bi bila vaša stanovanja, pardon, sakralni objekti izvzeti iz plačevanja nepremičninskega davka; pa fino je, da je pred zakonom vsak enak. Razumem tudi to, da morajo zakoni in sodišča vsa verstva obravnavat enako.

Ampak to ne pomeni, da se mora zdravorazumski človek obnašat kot robot in ne razumet, da gre v določenih primerih za Mock Religion
- Hoc est qui sumus -

xxxul ::

Brane22 je izjavil:



Kot sem jaz to razumel, gre za sakralne objekte, ki se upoabljajo _zgolj_ v ta namen. Se pravi ni variante, da v to pade bajta, v kateri živiš.

Lahko postaviš bajto kot sakralni objekt ampak tam plačaš DDV, samo davka na nepremičnine ne plačaš, dokler ti bajta služi samo za sakralni objekt. Ko jo boš hotel uporabljat kot bajto, si spet na nepremičninskem davku.


Kaj je sakralna uporaba je pa spet stvar vere, in ne zakonodajalca;

thramos ::

imagodei je izjavil:

Pol se po tvoje ne smem delat norca iz Flying Spaghetti Monsterja?

Mislim, sej je fino, če želite dosečt, da bi bila vaša stanovanja, pardon, sakralni objekti izvzeti iz plačevanja nepremičninskega davka; pa fino je, da je pred zakonom vsak enak. Razumem tudi to, da morajo zakoni in sodišča vsa verstva obravnavat enako.

Ampak to ne pomeni, da se mora zdravorazumski človek obnašat kot robot in ne razumet, da gre v določenih primerih za Mock Religion


Ja, res je. Ampak tanke so meje med "true" religijo, biznisom, nategom ali pa parodijo. Še posebej kadar gre za koriščenje ugodnosti. Najpreprostejše oz. edino praktično je, da se vse ugodnosti za vse religije ukine. Skratka ločitev države od religij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Oberyn ::

imagodei je izjavil:

Pol se po tvoje ne smem delat norca iz Flying Spaghetti Monsterja?

Zaradi mene lahko, vendar samo pod pogojem, da se smem jaz delat norca iz židovske vere in njenih ločin. Kar se ne smem.

Ti po moje v osnovi izhajaš iz misli, da je npr. krščanstvo bolj "resna" (ali prava) stvar od pastafarijanstva. Jaz ne vidim, na podlagi česa bi lahko bila bolj resna. Dobro, 7.000 let zgodovine in ene 5 copy-paste reinkarnacij v tem času, to vsekakor da določeno tradicijo. Izven te tradicije pa ne vidim nobene razlike v resnosti. Poleg tega, po mojem osebnem mnenju je židovska vera (in njene sekte krščanstvo in islam) delala in še dela človeški družbi ogromno škodo. Pastafarijastvo pač nobene. Jaz bi prej krščanstvu odvzel legitimnost, kot npr. pastafarijanstvu. Samo seveda tega ne morem, ti pa ne moreš odvzeti legitimnosti špagetni pošasti niti roza samorogu, to se mi zdi čisto v redu ravnotežje.

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

nova religija, kdo se mi bo pridružil: Pisanje v cirilici z znaki latinice

*sigh* Click.
Life is as complicated as we make it...

nokkj ::

Pithlit je izjavil:

*sigh* Click.


Haha, ne skrbi, znam brati cirilico. :)

imagodei ::

Oberyn je izjavil:

imagodei je izjavil:

Pol se po tvoje ne smem delat norca iz Flying Spaghetti Monsterja?

Zaradi mene lahko, vendar samo pod pogojem, da se smem jaz delat norca iz židovske vere in njenih ločin. Kar se ne smem.

Ne vem, zakaj ne, dokler ob tem ne širiš tudi verske nestrpnosti. Krasno fino pa lahko rečeš, da se ti zdijo npr. Mormoni bedaki, ker verjamejo, da do stari Izraelci "preplavali" Atlantik in se naselili v ZDA.

Tukaj se tudi pogosto delamo norca iz Intelligent Designa, čeprav je to ena precej resna dogma nekaterih krščanskih verskih ločin. Ampak, kar je neumno, je pač neumno. Ni vsako izražanje mnenja, sploh če je le-to spoštljivo, že kar sovražni govor ali verska nestrpnost.
Sovra%C5%BEni govor @ Wikipedia

Oberyn je izjavil:

Ti po moje v osnovi izhajaš iz misli, da je npr. krščanstvo bolj "resna" (ali prava) stvar od pastafarijanstva.

Ne, ne od pastafiarianstva, sigurno pa od Čezvesoljske Zombi cerkve. Samo ne na podlagi takšnih kriterijev, kot morda ti misliš. Ravno zato, ker se strinjam, da so halucinacije o križanem kristusu ravno toliko validne, kot vera v roza samoroga, se mi npr. FSM zdi čisto OK kot neka (satirična) religija. Čezvesoljski Zombi Cerkvi pa manjka ravno to: v kaj verjamejo, kakšna je njihova teologija. To ostaja neznanka. Ko jo postaviš nasproti Budizma, Judaizma ali Pastafarijanstva, je jasno, da ji manjka ravno tisto, kar religijo dela religijo: vera v božanstvo ali entiteto, ki je transcendentna; odnos med človekom in to entiteto; razlaga narave obstoja, ipd.

Skratka, ja, krščanstvo je bolj "resna" stvar od Zombi cerkve, pa ne zato, ker je nekdo tako rekel, ali pa ker jo prakticira več ljudi, ali pa ker ima bolj zapleteno teologijo. Enostavno zato, ker teologijo sploh ima in ker sploh ima definirano, kaj je "set of beliefs".

Ni pa vsaka vera tudi vera v pomenu "religija".

Otrok lahko verjame v Dedka Mraza in v Zobno miško, ampak na podlagi tega ti težko zahtevaš izenačitev njegovih pravic z drugimi verstvi, kamo-li oprostitev plačevanja davka na nepremičnine.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

spamer ::

DeeJay je izjavil:

Imeli so tudi grupo z okoli 7.000 clani, toda sedaj je nekam skrivnostno izginila.


Grupa še vedno obstaja in ima nekaj manj kot 7000 članov.


A ima kdo direkten link od grupe, ker meni menda ne dela ali so me IZBRISALI?!?!

Naj bi bil ta, toda mi ne odpre?
http://www.facebook.com/groups/56753736...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

spamer ::

FlyingBee je izjavil:

heh, pa otroke vmešavajo, bravo .... me je kar strah teh ljudi, sej ne da ne obstajajo hujši, ampak ...


Kdo vmesava otroke, mislis cerkev, ki jih prisilno krsti kmalu ko so rojeni? V zombi cerkvi moras imeti vsaj 15 let, ce se zelis pridruziti, lahko pa prides k masi, saj ni prepovedano za otroke.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

spamer ::

imagodei je izjavil:


O, fak, no... Gre za zajebancijo, to je jasno vsem, od ustanovitelja, do članov in nečlanov. Enough said.


> "z jypetom (mater, kako se to sklanja?)"

Znaš cirilico?


Nic ne gre za zajebancijo, to je resna vera. Zajebancije so ostale verej, ki verjamejo v boga in ne znajo dokazati njegovega obstoja na nek racionalen nacin, Mi smo pa zombiji in verjamemo vase in v sveti pisker, ki nas je razsvetlil in zdruzil, ter podaril ljubezen!

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...

Kaj ti si kdaj videl PAPEZA NA TV in koliko vernikov mu prisluhne? Pa kje ti zivis?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spamer ()

ramiz?! ::

spamer je izjavil:

imagodei je izjavil:


O, fak, no... Gre za zajebancijo, to je jasno vsem, od ustanovitelja, do članov in nečlanov. Enough said.


> "z jypetom (mater, kako se to sklanja?)"

Znaš cirilico?


Nic ne gre za zajebancijo, to je resna vera. Zajebancije so ostale verej, ki verjamejo v boga in ne znajo dokazati njegovega obstoja na nek racionalen nacin, Mi smo pa zombiji in verjamemo vase in v sveti pisker, ki nas je razsvetlil in zdruzil, ter podaril ljubezen!

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...

Kaj ti si kdaj videl PAPEZA NA TV in koliko vernikov mu prisluhne? Pa kje ti zivis?

Sem ga videl že večkrat, ampak me njegovi govori ne motijo, niti ne zanimajo... pa to nima nobene veze s tem, da je bil tisti človek na radiu na stopnji razgledanosti 10-letnega otroka...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

spamer ::

mujek je izjavil:

Me zanima koliko članov zombi cerkve se je izpisalo iz RKC. Predvidevam (vsaj nima smisla), da ena oseba ne more biti v dveh religijah.


Ja kdo pa imas sploh dostop do teh podatkov, kako lahko kdorkoli ve v koliko religijah ali strankah si vclanjen?

imagodei je izjavil:

Ne glede na to, da je to morda res odgovor na davek o nepremičninah, se zdi teologija precej nedodelana. Dvomim, da bi tako "religijo" kjerkoli prepoznali kot legitimno.


Ta religija je uradno registrirana v RS, torej LEGITIMNA,

ramiz?! je izjavil:

spamer je izjavil:

imagodei je izjavil:


O, fak, no... Gre za zajebancijo, to je jasno vsem, od ustanovitelja, do članov in nečlanov. Enough said.


> "z jypetom (mater, kako se to sklanja?)"

Znaš cirilico?


Nic ne gre za zajebancijo, to je resna vera. Zajebancije so ostale verej, ki verjamejo v boga in ne znajo dokazati njegovega obstoja na nek racionalen nacin, Mi smo pa zombiji in verjamemo vase in v sveti pisker, ki nas je razsvetlil in zdruzil, ter podaril ljubezen!

ramiz?! je izjavil:

Upam, da kdo od vas ni poslušal intervjuja na valu 202 z enim od teh kekcev, ker tega pač ne privoščiš tudi svojemu sovražniku. Je težko sploh najti med ljudmi človeka z tako razmajano osebostjo, ki si potem upa še javno nastopat...

Kaj ti si kdaj videl PAPEZA NA TV in koliko vernikov mu prisluhne? Pa kje ti zivis?

Sem ga videl že večkrat, ampak me njegovi govori ne motijo, niti ne zanimajo... pa to nima nobene veze s tem, da je bil tisti človek na radiu na stopnji razgledanosti 10-letnega otroka...


Pol pa bi moral pogledati kdaj kaksne izjave ostalih krscanih vernikov ali katerekoli druge vere.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spamer ()

ramiz?! ::

@spamer ... dej najprej poglej razliko med legitimen in legalen ... kot drugo: nisem veren zato ne gledam posnetkov vernikov in njihovih vodij, tako da nimam niti najmanjšega namena to počet v prihodnje...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Oberyn ::

imagodei je izjavil:

Ne, ne od pastafiarianstva, sigurno pa od Čezvesoljske Zombi cerkve. Samo ne na podlagi takšnih kriterijev, kot morda ti misliš. Ravno zato, ker se strinjam, da so halucinacije o križanem kristusu ravno toliko validne, kot vera v roza samoroga, se mi npr. FSM zdi čisto OK kot neka (satirična) religija. Čezvesoljski Zombi Cerkvi pa manjka ravno to: v kaj verjamejo, kakšna je njihova teologija. To ostaja neznanka. Ko jo postaviš nasproti Budizma, Judaizma ali Pastafarijanstva, je jasno, da ji manjka ravno tisto, kar religijo dela religijo: vera v božanstvo ali entiteto, ki je transcendentna; odnos med človekom in to entiteto; razlaga narave obstoja, ipd.

Ja, z vsem tem se lahko strinjam, razen te male malenkosti: ne moreš uporabiti izraza "neka (satirična) religija" in ne moreš soditi, da Čezvesoljska zombi cerkev nima dovolj zapletene teologije. Zakaj satirična? S tem narediš razliko med temi skupinami ljudi, eni so bolj "pravi" kot drugi. To po moje ni prav, vsi morajo biti enako pravi, sicer imajo eni takoj prednost pred drugimi, kar smo želeli odpraviti. Pa zapletenost teologije ni pomembna, ne potrebujejo ničesar razlagati, niti imeti božanstva, to je stvar vere, ne kakršnekoli racionalne presoje. Najbolj preprosta teologija lahko opiše vse kar obstaja: včeraj ni bilo nič, danes je vse, klanjamo se sveti kahli. To je dovolj. Če v to ne verjameš, ta vera pač ni zate, izberi si drugo. Če pa praviš, da to ni vera, potem jaz pravim, da tvoja (sicer izjemno zapletena) tudi ni in sva si popolnoma enakovredna, ker obe teologiji nimata nobene povezave z resničnim svetom. To je pač moj pogled.

Glede sovražnega govora, ja, se tudi strinjam, da vsako nestrinjanje še ni sovražni govor, samo to je teorija. Lahko rečeš, da se ti zdijo mormoni bedaki zaradi enega razloga. Ampak ali si upaš reči, da se ti zdijo muslimani bedaki zaradi enega razloga? No jaz si ne upam. Zato ker nekje na svetu živi en osebek z intelektom deževnika, ki mi lahko zaradi tega nabije na glavo smrtno obsodbo in ima moč, da jo tudi udejani. To se mi zdi pošastno. Menda se spomniš onega z mohamedovo sliko, kar sigurno ni bil sovražni govor, pač pa satira.

Mitch ::

Vera je opij za ljudstvo smo včasih rekli...:D

P.S. In ostali živi...:D

Pithlit ::

Oberyn je izjavil:

Lahko rečeš, da se ti zdijo mormoni bedaki zaradi enega razloga. Ampak ali si upaš reči, da se ti zdijo muslimani bedaki zaradi enega razloga?

Ko govorimo o fundijih... lahko. Brez najmanjšega problema. Tako za mormone kot muslimane in katolike in budiste in tri pikce.

Nikakor pa ne moreš tega kar na splošno okol govort. Niti za mormone, ne muslimane, ne katolike, ne budiste, ne tri pikce.

Mogoče, čist mogoče bi se dalo poleg fundijev to aplicirat še na razne ortodoksneže... ampak tolk ziher pa nisem.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183226 (73693) Gandalfar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929925 (27256) JanK
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7626664 (24802) ahac

Več podobnih tem