» »

Najugodnejša predplačniška MasterCard

Najugodnejša predplačniška MasterCard

BuDi79 ::

BlaY0 je izjavil:

Seveda da bo njihov, posledično pa lahko tudi tvoj. Definiraj ta "veliko". Lahko da je za njih ta "veliko" recimo 500 takšnih nakazil na mesec. Ko jih bo enkrat 5000 ali več lahko pride do situacije, ko ne bodo sfolgali ročno vse to pravočasno poknjižiti (recimo da bo teta ki to počne na bolniški) in boš avtomatsko dobil opomin. Potem se boš moral pač pritoževati oziroma klicati tja in pojasnjevati itd.
Znancu so ne Telemachu rekli, da je avtomatizirano, pri odgovoru od Gen-I pa sklepam podobno. Veliko Slovencev dela po Evropi in doma še vedno plačujejo račune s tujih bank (tudi vplivneži na relaciji Luxemburg, Brussel, Strasbourg). Ugibam da se podjetja temu prilagajajo. Glede na tvoje kompliciranje s preprostimi odgovori je res čudno da te kdo ne ukrade. A se pri LPPju tudi prej prepričaš kaj se zgodi s tvojo potjo, če je vmes nesreča... ali pa meteor pade...? Pač dobil sem od Gen-I pisni odgovor, da ni problema, enako sta izrecno odgovor podala tudi Telemach in Elektro Ljubljana, pri ostalih (10 položnic v decembru) sem pa empirično preveril da zadeve štimajo.

Btw. N26 je v prejšnji različici aplikacije testiral preprost izvoz PDFja "potrdilo o plačilu", ampak jim nekaj ni šlo pa je opcija trenutno odstranjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

BlaY0 ::

Še enkrat... ni ŠE problema. Lahko pa bo, ko jih bo 5000 plačalo z N26. Nič ne rečem, lahko da se bodo nekateri hitro prilagodili, nekateri pa pač ne. Ne poznam nobenega vplivneža na relaciji Luxemburg, Bruselj, Štrasbur, ki bi ukinil TRR v Sloveniji. Njim ga pa res ni treba, se ti ne zdi?

Ja, pri LPP imam vedno contingency plan. Zakaj ga pa ne bi imel, saj me nič ne stane. Ti pa pač stojiš na postaji in čakaš. Tudi prav.

Nesta ::

BuDi79 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Seveda da bo njihov, posledično pa lahko tudi tvoj. Definiraj ta "veliko". Lahko da je za njih ta "veliko" recimo 500 takšnih nakazil na mesec. Ko jih bo enkrat 5000 ali več lahko pride do situacije, ko ne bodo sfolgali ročno vse to pravočasno poknjižiti (recimo da bo teta ki to počne na bolniški) in boš avtomatsko dobil opomin. Potem se boš moral pač pritoževati oziroma klicati tja in pojasnjevati itd.
Znancu so ne Telemachu rekli, da je avtomatizirano, pri odgovoru od Gen-I pa sklepam podobno. Veliko Slovencev dela po Evropi in doma še vedno plačujejo račune s tujih bank (tudi vplivneži na relaciji Luxemburg, Brussel, Strasbourg). Ugibam da se podjetja temu prilagajajo. Glede na tvoje kompliciranje s preprostimi odgovori je res čudno da te kdo ne ukrade. A se pri LPPju tudi prej prepričaš kaj se zgodi s tvojo potjo, če je vmes nesreča... ali pa meteor pade...? Pač dobil sem od Gen-I pisni odgovor, da ni problema, enako sta izrecno odgovor podala tudi Telemach in Elektro Ljubljana, pri ostalih (10 položnic v decembru) sem pa empirično preveril da zadeve štimajo.

Btw. N26 je v prejšnji različici aplikacije testiral preprost izvoz PDFja "potrdilo o plačilu", ampak jim nekaj ni šlo pa je opcija trenutno odstranjena.


kako pa dodam nov bank account za plačilo UPNja?

Hvala

Goody ::

BlaY0 je izjavil:

Še enkrat... ni ŠE problema. Lahko pa bo, ko jih bo 5000 plačalo z N26.


Problem bi lahko bil zgolj na prejemnikovi strani. Prejemnik je dolžan sprejeti nakazilo s katerekoli banke, ne more prejemnik zahtevati da plačnik plačuje preko UPN... Ne vem kaj bluziš...

@Nesta +, transfers, + new recipients

BlaY0 ::

Ne. Če je problem na prejemnikovi strani ker ne procesira avtomatsko nakazil ki ne vsebujejo strukturirane reference, še vedno pa mu deluje avtomatika za razpošiljanje opominov, boš pač dobil opomin, če pravočasno ne bodo ročno knjižili tvojega nakazila. Z opominom se boš moral ukvarjati ti in to bo tvoj problem. Če ne boš ukrepal in vsaj poklical tja ti bodo še kakšne zamudne obresti nabili (avtomatsko seveda).

Nesta ::

Goody je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Še enkrat... ni ŠE problema. Lahko pa bo, ko jih bo 5000 plačalo z N26.


Problem bi lahko bil zgolj na prejemnikovi strani. Prejemnik je dolžan sprejeti nakazilo s katerekoli banke, ne more prejemnik zahtevati da plačnik plačuje preko UPN... Ne vem kaj bluziš...

@Nesta +, transfers, + new recipients


Tega ni. Imam samo tranfers pa svojo bancno kartico na katero lahko nakazem :)

Goody ::

V appu na telefonu imaš spodaj desno okrogel znak s pluskom.Kje je na net aplikaciji se mi zdajle ne ljubi gledat ampak sigurno je ;)

Nesta ::

Goody je izjavil:

V appu na telefonu imaš spodaj desno okrogel znak s pluskom.Kje je na net aplikaciji se mi zdajle ne ljubi gledat ampak sigurno je ;)



Ali sem slep ali pa tega ni? :)

Goody ::

ali gledaš na telefonu? Če da: imaš zgoraj desno Account v tirkizni barvi (če imaš Invest v tirkizni poslajdaj desno)? Imaš spodaj desno + (plus) na okrogli podlagi? Če da, pritisni na ta + in odpre se ti Request, MoneyBeam, Transfers. Pritisni na tirkizni znak poleg Transfers. Poslajdaj navzgor in spodaj desno imaš na okrogli podlagi osebo s pluskom. Pritisni gor in dodaj prejemnika. Če kaj od tega nimaš reinstal app, kaj drugega ti ne znam pomagat.

Ales ::

Nesta, ti še vedno sprašuješ za Revolut, ali si medtem prešaltal na N26?

Goody ::

Ales je izjavil:

Nesta, ti še vedno sprašuješ za Revolut, ali si medtem prešaltal na N26?


Ne me j...., LOL

matobeli ::

Evo, sem na poti da si odprem N26, samo še verifikacijo opravim.

Ker me mika da bi to bil primaren račun:
-koliko, če sploh, se plača za "UPN" oziroma bank transfer na drug TRR
-kako položiti gotovino na račun (stroški?)
-Kako se račun napolne (preko UPN?), je možno da bi delodajalec kar gor direkt nakazoval plačo?
-obstajajo trajniki?
-obstajajo e-računi?
-Kako bi plačeval položnice? Ročno tipkat mi smrdi, trenutno ima bančna aplikacija funkcijo da preko kamere poskenira in plačam.
-Je kdo našel kako je z provizijami izven EUR območja?

Tnx vsem :)

Nesta ::

Uglavnem ni nobenega pluska ali karkoli drugega, moras zaslidat na desno ko kliknes na Transfer da se ti odpre okno za plačilo UPNja na Revolutu :)

Goody ::

Nesta je izjavil:

Uglavnem ni nobenega pluska ali karkoli drugega, moras zaslidat na desno ko kliknes na Transfer da se ti odpre okno za plačilo UPNja na Revolutu :)


Eh človk, zakaj pa si pri svojem vprašanju citiral odgovor o N26, če sprašuješ o Revolut....Zguba cajta.

BuDi79 ::

matobeli je izjavil:

Evo, sem na poti da si odprem N26, samo še verifikacijo opravim.

Ker me mika da bi to bil primaren račun:
-koliko, če sploh, se plača za "UPN" oziroma bank transfer na drug TRR
0,00

-kako položiti gotovino na račun (stroški?)
nakažeš iz neke slovenske banke/pošte ... stroški enaki kot stroški nakazila sosedu

-Kako se račun napolne (preko UPN?), je možno da bi delodajalec kar gor direkt nakazoval plačo?
UPN, ja

-obstajajo trajniki?
obstajajo neke vrste trajniki - ponavljajoča plačila ob določenem času

-obstajajo e-računi?
ne še

-Kako bi plačeval položnice? Ročno tipkat mi smrdi, trenutno ima bančna aplikacija funkcijo da preko kamere poskenira in plačam.
ne trolaj.

-Je kdo našel kako je z provizijami izven EUR območja?
ja je našel

Tnx vsem :)

matobeli ::

Ni nobenega trolanja tukaj. DH (delavska hranilnica) ima aplikacijo za android in ena izmed funkcije je da s kamero enostavno poskeniraš položnico, oziroma številčno kodo na dnu pložnice, pa se UPN sam od sebe izpolne. Predvsem je bilo mišljeno če obstaja kakšen podoben način izpolnjevanja pri N26 in ne če podpira plačevanje.

Slaba opcija je da prišparam mesečno cca 3€ če bi moral na N26 spet izpolnjevat vse ročno.

metalc ::

matobeli je izjavil:

Evo, sem na poti da si odprem N26, samo še verifikacijo opravim.

Ker me mika da bi to bil primaren račun:
-koliko, če sploh, se plača za "UPN" oziroma bank transfer na drug TRR
-kako položiti gotovino na račun (stroški?)
-Kako se račun napolne (preko UPN?), je možno da bi delodajalec kar gor direkt nakazoval plačo?
-obstajajo trajniki?
-obstajajo e-računi?
-Kako bi plačeval položnice? Ročno tipkat mi smrdi, trenutno ima bančna aplikacija funkcijo da preko kamere poskenira in plačam.
-Je kdo našel kako je z provizijami izven EUR območja?

Tnx vsem :)


-koliko, če sploh, se plača za "UPN" oziroma bank transfer na drug TRR

Provizije za evrska nakazila ni.

-kako položiti gotovino na račun (stroški?)

a) Na bančnem/poštnem šalterju, na UPN vpišeš podatke o svojem računu, plačaš z gotovino, provizija ok. 2EUR, odvisno od banke
b) Daš gotovino nekomu drugemu, da jo položi na svoj slo. račun in nato nakaže na tvojega, provizija pri ebanki tipično nekje do 40 centov
c) Imajo storitev CASH26 za dvige/pologe v nekaterih nemških trgovinah, nisem še preizkusil.

-Kako se račun napolne (preko UPN?), je možno da bi delodajalec kar gor direkt nakazoval plačo?

Klasično nakazilo, tudi plačo lahko prejemaš, če le nima tvoj delodajalec preveč smotanega računovodstva. :D

- obstajajo trajniki?

Obstajajo SEPA direktne obremenitve (angl. direct debit), ki morajo delovati po celotnem območju SEPA (=cela EU + še nekaj držav). Urediti moraš izključno pri prejemniku, kjer podpišeš pooblastilo. Jaz sem eno odprl pred kratkim, lahko poročam po 18. marcu.

-obstajajo e-računi?

Te možnosti nikjer ne najdem, se pa bojim, da so naši e-računi spet nekaj nestandardnega in da v tujih bankah ne bodo nikoli delovali. Lahko si urediš pri Hal mBills, da zbira in plačuje naše e-račune, poravnaš pa z direktno bremenitvijo ali s top-upom. Samo ta storitev te bo nekaj koštala.

-Kako bi plačeval položnice? Ročno tipkat mi smrdi, trenutno ima bančna aplikacija funkcijo da preko kamere poskenira in plačam.

Vsaka država ima svoj layout položnic in nemške sploh nimajo tistega "kupona", ki ga slikaš. Tako da to najbrž ne bo nikoli delovalo, vsaj dokler se to ne standardizira po celi Evropi. IBAN (t.j. št. TRR) vneseš samo enkrat, potem pa si ga samodejno nekam shrani in ga lahko uporabiš naslednjič. Pri sklicih pa ni drugega kot pretipkavanje. Če ti to smrdi, potem N26 pač ni zate. Ali pa prosiš pošiljatelje, da ti izdajo račun še v "elektronski" obliki (po emailu, PDF...) in potem lepo copy - pastaš. Ali pa si zrihtaš SEPA direktno bremenitev.

-Je kdo našel kako je z provizijami izven EUR območja?

Kaj točno te zanima? Za dvige na bankomatih zaračunajo 1,7% provizijo, za bančna nakazila uporabljajo TransferWise, tu je provizija odvisna od zneska in ciljne države. Pravijo pa, da je ceneje kot klasično SWIFT nakazilo. Nisem pa tega še preizkusil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metalc ()

matobeli ::

Hvala, bom malo testiral, pa potem videl če bi lahko postala primarna banka ali ne.

Red_Mamba ::

revolut je blizu beta storitvi za podjetja :D

yey
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

BuDi79 ::

Introducing Revolut current accounts

Our latest update eliminates these hurdles, enabling customers to open a free Revolut current account from a smartphone in 3 minutes. There's no need for proof of address or a credit check: new users can verify their account with a simple selfie and snap of their passport.

This update makes it even easier to use Revolut as a bank account. Whilst Revolut technically isn't a bank, our app lets you do most of the things that a bank does - but better!

Coming soon to Revolut current accounts...

Direct debits
Savings
Credit
Personal IBANs for EUR and USD


1.) a je kdo raziskal če je treba te bančne račune prijavit, Revolut namreč še vedno NI banka, samo obnaša se kot banka.
2.) je kdo povprašal, če morebitno odprti GBP račun lahko ob priliki spremeniš v EUR?

(pa spet so spremenili banko za polnjenje računa)

metalc ::

Ti osebni računi so opcijski, moraš ga ročno aktivirati s tapkom, še vedno lahko polniš prek fiduciarnega računa. Roko na srce, če ne posluješ z Angleži, računa v funtih niti ne rabiš, četudi je res zastonj. Evrski bi pa že znal biti zanimiv...

Če je račun odprt na tvoje ime in ima elemente plačilnega računa (nanj teoretično lahko prejemaš plačo), ga moraš prijaviti. S tem, da navedeš dejansko banko (misli, da je Barclay's), kjer je odprt. FURS boli k...., prek katerega posrednika dostopaš do računa.

buttcrack ::

BuDi79 je izjavil:

Introducing Revolut current accounts

Our latest update eliminates these hurdles, enabling customers to open a free Revolut current account from a smartphone in 3 minutes. There's no need for proof of address or a credit check: new users can verify their account with a simple selfie and snap of their passport.

This update makes it even easier to use Revolut as a bank account. Whilst Revolut technically isn't a bank, our app lets you do most of the things that a bank does - but better!

Coming soon to Revolut current accounts...

Direct debits
Savings
Credit
Personal IBANs for EUR and USD


1.) a je kdo raziskal če je treba te bančne račune prijavit, Revolut namreč še vedno NI banka, samo obnaša se kot banka.
2.) je kdo povprašal, če morebitno odprti GBP račun lahko ob priliki spremeniš v EUR?

(pa spet so spremenili banko za polnjenje računa)

to je isti šmorn kot skrill ali neteller in ga ne rabiš prijavljati

vsaj tako piše v tistem obvestilu ministrstva, kjer omenjajo te zadeve

krneki0001 ::

Ko bodo pogruntal, da lahko gor plačo dobivaš in da plačuješ direktne bremenitve iz te kartice, jo bodo dali na spisek, da moraš prijavit.

Kaj ::

Pozdrav! Eno vprašanje:
Dobil sem NLB predplačniško Mastercard kartico, jo aktiviral in registriral, da si jo lahko polnim preko klika.
Da pa jo lahko polnem iz BA Maestro kartice (osebnega računa), so mi registrirali BA Maestro kartico za polnjenje predplačniške kartice, pogoj za to pa je bila aktivacija kartice BA Maestro za spletna plačila, vklop varnostnih SMS sporočil in aktivacija SMS za enkratno generirano geslo.

Skratka, glede na to, da so mi BA Maestro kartico aktivirali za spletna plačila (do sedaj sem jo uporabljal pač zgolj kot osebni račun, Visa Electron za spletna plačila pa mi bo zdaj potekla), me zanima, čemu potem sploh še potreba po Masterdardu :P
Če prav razumem, je ta Mastercard kartica pred Maestro kartico sedaj v prednosti le tam, kjer pri spletnih plačilih ni znakca "Maestro", ali je še kakšna razlika?

Upam da razumete vprašanje. Hvala :)

krneki0001 ::

Jaz bi jo dal nazaj.


STROŠKI UPORABE:
Mesečna uporaba kartice 0,50 EUR
Polnjenje kartice 0,75 EUR
Dvig gotovine na bankomatu ali POS terminalu v EUR 0,75 EUR
Nakupi (prek POS terminala ali spleta) v EUR Brezplačno
Nakupi (prek POS terminala ali spleta) v ostalih valutah 0,75 EUR
Vpogled v stanje na bankomatu 0,90 EUR
Prejem SMS-sporočil 0,15 EUR /SMS
Zavrnjena transakcija 0,75 EUR
Blokacija kartice 6,85 EUR

Invictus ::

Z Maestro skoraj ne moreš plačevat na spletu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CyberPunk ::

Polnjenje zaracunajo in se narocnino imajo?? :O :)) Vrni jo in vzemi Revolut ali Neteller, hehe. Ali pa N26.

OvCa77 ::

CyberPunk je izjavil:

Polnjenje zaracunajo in se narocnino imajo?? :O :)) Vrni jo in vzemi Revolut ali Neteller, hehe. Ali pa N26.

Še za zavrnjeno transakcijo zaračunavajo, enkrat fališ pin pa je 0,75 manj
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

matobeli ::

Domača pa je tudi od NKBM dobra.

Kar je več kot 0€/mesec je čist preveč za te predplačniške :))

Nesta ::

Na revolutu imam vneseni dve Visa kartici. Zakaj moram pri eni vedno znova vnasat CVV in dobivam smse o potrditveni kodi, medtem ko na drugi Visi kartice lahko v sekundi prenesem denar gor... Ista banka...?
Hvala

Mare2 ::

Samo INFO: Včeraj sem na svoj račun na DH (za TEST) iz N26 ob 11. uri nakazal nek znesek. Morda je bil že prej, pogledal sem ob 16.30, je bil že gor. verjetno je enako hitro, če plačaš elektriko, plin itd.? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

Zakaj pa ne bi bilo. Iz SLO v DE/AT... ali obratno je skoraj vedno še isti dan. To ni Western Union ampak SEPA.

Oven-2k ::

Eno opozorilo glede Revoluta - punci sem na Revolut preko spletne banke želel nakazat denar ampak očitno ne sprejemajo nakazil od tretjih oseb (v smislu, da si lahko ona zgolj iz nekega svojega TRR-ja nakaže na Revolut). Pri tem me je v bistvu pogrelo samo to, da si bodo za vračilo denarja na moj TRR vzeli 4 GBP.
Rok

Mare2 ::

Saj N26 bo tudi začel zaračunavati storitve, samo da se nas nabere nekaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mlamat ::

Mislim da N26 ne bo zaračunaval storitev. Njihov poslovni model je menda prodaja informacij njihovih uporabnikov, na isti princip kot Gmail.

Sem vprašal več slovenskih ponudnikov kako je z direktno bremenitvijo, pa nekateri zahtevajo slovensko banko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Uporabnik ::

Še ena all free https://n26.com/eu/

Si pa omejen s 5 brezplačnimi dvigi na mesec...

harvey ::

mlamat je izjavil:

Mislim da N26 ne bo zaračunaval storitev. Njihov poslovni model je menda prodaja informacij njihovih uporabnikov, na isti princip kot Gmail.

Sem vprašal več slovenskih ponudnikov kako je z direktno bremenitvijo, pa nekateri zahtevajo slovensko banko.

Odkar je EURO in SEPA so vse banke "slovenske" - domače. Čudno razumevanje pojmov, ker kljub temu, da gre za čezmejni priliv je to praktično domač priliv in se SEPA direktne bremenitve poravnavajo v realnem času.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mare2 ::

mlamlat je namlatil. Jaz imam odobreni že dve direktni (Vzajemna in Poceni elektrika). Seveda, ali to deluje, bom izvedel šele čez 3 mesece, ker imam preplačilo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Jerry000 ::

Ka je sploh fora Revoluta se sprašujem. Začeli so zaračunavat, na filipinih dvignem denar in mi zaračuna provizijo, čeprav so rekli da je ne,...

Mare2 ::

Če slučajno kdo ve: Na hrvaškem dvignem na bankomatu kune. Koliko računa N26?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

1,7% ?

mlamat ::

Mare2 je izjavil:

mlamlat je namlatil. Jaz imam odobreni že dve direktni (Vzajemna in Poceni elektrika). Seveda, ali to deluje, bom izvedel šele čez 3 mesece, ker imam preplačilo. :)


T-2:

zahvaljujemo se vam za vaše zanimanje, vendar vam iz naše strani tega žal ne moremo urediti. Direktno bremenitev lahko namreč uredimo le za slovenske račune, ki se začnejo s SI 56. Morda se lahko pozanimate neposredno pri banki, če nudijo kakšno možnost periodičnega plačila obveznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Mare2 ::

Pisal si: Sem vprašal več slovenskih ponudnikov...

Kje so še zavrnili?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ales ::

Oven-2k je izjavil:

Eno opozorilo glede Revoluta - punci sem na Revolut preko spletne banke želel nakazat denar ampak očitno ne sprejemajo nakazil od tretjih oseb (v smislu, da si lahko ona zgolj iz nekega svojega TRR-ja nakaže na Revolut). Pri tem me je v bistvu pogrelo samo to, da si bodo za vračilo denarja na moj TRR vzeli 4 GBP.

Že ves čas piše v dokumentaciji, da to ne gre. Lahko pa nakažeš na svoj Revolut in potem z njega na njen Revolut.

Jerry000 je izjavil:

Ka je sploh fora Revoluta se sprašujem. Začeli so zaračunavat, na filipinih dvignem denar in mi zaračuna provizijo, čeprav so rekli da je ne,...

Koliko pa si že dvignil ta mesec na bankomatu z Revoluta? Do 200 EUR mesečno je brez provizije, po tem je 2%.

polpo ::

Oven-2k je izjavil:

Eno opozorilo glede Revoluta - punci sem na Revolut preko spletne banke želel nakazat denar ampak očitno ne sprejemajo nakazil od tretjih oseb (v smislu, da si lahko ona zgolj iz nekega svojega TRR-ja nakaže na Revolut). Pri tem me je v bistvu pogrelo samo to, da si bodo za vračilo denarja na moj TRR vzeli 4 GBP.


Piše v FAQ od vsega začetka, da si lahko samo iz svojega imena nakazuješ na Revolut kartico v EUR/$.
https://revolut.com/faq -> Can a friend make a transfer to my Revolut account?
Kot zgleda pa, če ti kdo drugi nakaže v GBP deluje (mesec ali dva nazaj tega še ni bilo :)).

Jerry000 je izjavil:

Ka je sploh fora Revoluta se sprašujem. Začeli so zaračunavat, na filipinih dvignem denar in mi zaračuna provizijo, čeprav so rekli da je ne,...

Preglej malo njihov FAQ, če je kaj omenjeno, recimo Overseas ATM withdrawals, Are there any charges?,Using a Travelex/Cardtronics ATM itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Ales ::

To za nakazila v GBP je zato, ker zdaj ponujajo pravi bančni račun v GBP. V bistvu gre za nakazilo z bančnega računa na bančni račun.

BuDi79 ::

polpo je izjavil:

Preglej malo njihov FAQ, če je kaj omenjeno, recimo Overseas ATM withdrawals, Are there any charges?,Using a Travelex/Cardtronics ATM itd.

Seveda je omenjeno večkrat, pa na njihovem blogu, facebooku, twitterju... da je moda po svetu postavljat plačljive bankomate, kjer poleg bančne provizije lastnik bankomata pobere dodatno svojo provizijo, s katero oni nimajo nič, so posebej storitev.

d4vid ::

Heh, sem si nalozil Revolut, pa sem hotel top up narest s NLB mastercardom preden ga skenslam. Pa je hudic zajokal, da ne morem top upa narest ker "nimam vnesene telefonske stevilke". *ebemti, iz aliexpressa in iz vsega hudica lahko kupujem pa nikjer ne joka, jebenih 5€ pa ne morm nalozit gor. Zgleda bo treba na posto it...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

barakus ::

Am nekje se zasledil da so banke v EU ob odprtju racuna dolzne prenesti vse obstojece sepa direktne bremenitve iz starega bancnega racuna, ce jih za to prosis. Ali se prav spomnim?

Miha 333 ::

BlaY0 je izjavil:

Ne. Če je problem na prejemnikovi strani ker ne procesira avtomatsko nakazil ki ne vsebujejo strukturirane reference, še vedno pa mu deluje avtomatika za razpošiljanje opominov, boš pač dobil opomin, če pravočasno ne bodo ročno knjižili tvojega nakazila. Z opominom se boš moral ukvarjati ti in to bo tvoj problem. Če ne boš ukrepal in vsaj poklical tja ti bodo še kakšne zamudne obresti nabili (avtomatsko seveda).

In lahko te doleti še dodaten strošek, če ni reference (kolikor vem, N26 sploh ne omogoča vnosa reference).

Npr. cenik Telemach mobilne storitve:

 Telemach cenik

Telemach cenik



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139057 (2308) TrumpDonald
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821154 (10246) kuall
»

plačilo z maestro kartico- cvc? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6326774 (25304) Halfdead987

Več podobnih tem