» »

Fotoaparat

Fotoaparat

kanida ::

Zanima me katerei fotoaparat priporočate do 1000€...?
Rad bi da dela takšne slike da bodo res fantastične...
Pa pomožnosti če je možno dobiti tudi ZOOM objektiv ;9

Hvala

harmony ::

Kaj so zate fantasticne slike?

kanida ::

Take da ko jih pogledam na rit padem :D
Da so res lepe da ko pogledaš lahko rečeš samo wow ;)

harmony ::

Ti se hecas in trolas tukaj ane? Ce neznas fogotrafirat ti tudi fotoaparat v visini 3000+ EUR ne pomaga.

kanida ::

Sej ni problema bom pa na drugem forumu vprašal.
Hvala za prijaznost....

Lep dan še naprej

eric_cartman ::

Take da ko jih pogledam na rit padem :D


Spet eden takih, ki mislijo da drag fotoaparat dela dobre slike.. Bom tako povedal..Če ne znaš formule vozit, nikoli ne boš zmagal tekme!

Pri fotkiču je isto..Najprej se nauči slikat s tistim za 100€, potem pa pojdi na takšnega, ki mu boš dejansko kos!

gddr85 ::

ja zgleda, da je res, razen če zna harmony zlo dobr photoshop...:))

aja pa photoshop oz. lightroom boš tud moral znat, ker slike same od sebe fantastične (posebej v raw) ne bojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

kanida ::

gddr85 je izjavil:

ja zgleda, da je res, razen če zna harmony zlo dobr photoshop...:))

aja pa photoshop oz. lightroom boš tud moral znat, ker slike same od sebe fantastične (posebej v raw) ne bojo.


Saj sploh ne potrebuje photoshopa....
Samo v firefoxu uporabi Firebug in to je to....

Ja vem da bom potreboval še kakšen photoshoš ali lightroom ampak res iščem en dober fotoaparat za 1000€

mgermo ::

Pentax K5 + 18-135, ostali objektivi po potrebi.

t-zonaz ::

Jst ti lahko prodam svojega nikon D80 z dvemi ali tremi objektivi. Je sicer star, ampak za spoznavanje DSLR je odličen. Slike pa so seveda fantastične.
t-zonaz

ProGo ::

Fantastične fotografije dela izključno fantastičen fotograf, pa čeprav z mobilnim telefonom.
DSLR ti samo omogoči večjo globinsko ostrino, ter manjšo zrnatost fotografije (nižji ISO) pri enaki stopnji svetlobe, ter možnost zamenjave objektivov (širokokotni za v zaprtih prostorih, telezoom za fotografiranje divjih živali...).

kanida ::

t-zonaz je izjavil:

Jst ti lahko prodam svojega nikon D80 z dvemi ali tremi objektivi. Je sicer star, ampak za spoznavanje DSLR je odličen. Slike pa so seveda fantastične.


Oprosti ampak kupujem novega ;)

bluefish ::

Kupi Sony DSC-RX100 II.
Za začetnika s preveč denarja super zadeva, ostalo ti bo še nekaj denarja za dodatke. Do stopnje, ko boš dejansko potreboval kaj več, pa boš lahko že sam izbral tvojemu slogu fotografiranja primeren aparat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

harmony ::

kanida je izjavil:

t-zonaz je izjavil:

Jst ti lahko prodam svojega nikon D80 z dvemi ali tremi objektivi. Je sicer star, ampak za spoznavanje DSLR je odličen. Slike pa so seveda fantastične.


Oprosti ampak kupujem novega ;)

Bo prevec funkcij zate.

bluefish ::

Eto, omenjeni Sony v tretji inkarnaciji: http://www.theverge.com/2014/5/16/57182...

eric_cartman ::

Kanida največji problem je ta, da po tvojem vprašanju sodeč slikaš samo na avtomatiki.

Nekako dvomim, da veš kaj je zaslonka, zaklop, ISO vrednost, White balance. Dokler pa boš slikal na avtomatiki, pa si v fazi začetnika, ki mu DSLR fotoaparat za 1000€ ne koristi nič.

Zoom objektiv boš dobil na vsakemu DSLR-ju v kitu. Ampak te objektivi so zanič oz. je občutna razlika v kvaliteti same slike.

Če pa hočeš dober objektiv, potem bodi pripravljen odšteti zanj vsaj polovico od tvojega budgeta. Saj vem, da je lepo, da v rokah držiš hudo makino od fotoaparata ampak je objektiv za samo kvaliteto bolj pomemben. Dober body oz. če gremo še lestvico višje na full frame fotkiče pomeni predvsem razliko v kvaliteti pri slabih svetlobnih pogojih oz. pri večjih ISO vrednostih. To pa je več ali manj pomembno le za napredne fotografe, ki neradi uporabljajo fleš etc.

Skratka če si se pripravljen naučit fotografirat, če ti je slikanje v veselje in če se brez fotkiča nikamor ne odpraviš potem je res dobro, da si poiščeš nek body za cca. 400 € in zoom objektiv tam v rangu 600 €, ki naj definitivno ne bo kit objektiv.

Če veselja do slikanja nimaš in se nisi pripravljen poglobiti v to, kakšna je bistvena razlika med tistimi kitajci z 10 fotkiči na sebi, ki samo bliskajo s tistimi fleši in pravimi fotografi, ki študirajo kako bi posneli čim boljši kader, kako nastavit fotoaparat perfektno glede na zunanje/notranje pogoje ter si prebrat vsaj par priznanih knjig o fotografiji (ali pa plačat kakšen tečaj), potem se ti DSLR fotkiča ne splača imeti, kaj šele zanj dati 1000 €.

harmony ::

@eric_cartman
Z vsem se strinjam, razen s tem, da so kit objektivi zanic. To preprosto ni res. Tudi s kit objektivom sem naredil zelo zelo lepe slike. Seveda so apetiti vedno in vedno mocnejsi, ampak da bi bili kit objektivi cisto zanic se pa ne strinjam.

freesty ::

Ne vem zakaj vsi razmetavate z besedo "kit" v navezi z objektivom. To pomeni le, da ponudba zajema polek bodyja se objektiv in, da je zaradi "skupnega" nakupa cena nekoliko nizja kot, ce bi kupoval posebej.

Sem ze videl 17-55 2.8 objektiv v kitu. Kar pa je dalec od slabega objektiva.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

eric_cartman ::

Seveda so apetiti vedno in vedno mocnejsi, ampak da bi bili kit objektivi cisto zanic se pa ne strinjam.


Potem še nisi imel konkretnega objektiva pri sebi. Jaz delam predvsem primerjavo z dobrim objektivom in standardnim 18-55 objektivom. Ali pa 24-85 se zdaj daje, na tiste malo dražje body-je.. Kakorkoli razlika v kvaliteti je opazna.

Ne pravim, da za amatersko in napredno amatersko rabo niso. Za to so 1000% zadosti kvalitetni. Vendar če se želiš povzpeti proti pol profesionalnemu rangu, potem ta objektiv ni več zadosti. Pri zateženih pogojih se kar naenkrat opazi 100 različnih faktorjev.

gddr85 ::

tud npr. pri canon 5d imaš kit skupaj s 24-105 in je daleč od slabega objektiva.

harmony ::

eric_cartman je izjavil:

Seveda so apetiti vedno in vedno mocnejsi, ampak da bi bili kit objektivi cisto zanic se pa ne strinjam.


Potem še nisi imel konkretnega objektiva pri sebi. Jaz delam predvsem primerjavo z dobrim objektivom in standardnim 18-55 objektivom. Ali pa 24-85 se zdaj daje, na tiste malo dražje body-je.. Kakorkoli razlika v kvaliteti je opazna.

Ne pravim, da za amatersko in napredno amatersko rabo niso. Za to so 1000% zadosti kvalitetni. Vendar če se želiš povzpeti proti pol profesionalnemu rangu, potem ta objektiv ni več zadosti. Pri zateženih pogojih se kar naenkrat opazi 100 različnih faktorjev.


Jah kaj sem pa jaz napisal? Samo si malo obrnil moje besede.

eric_cartman ::

Ne vem zakaj vsi razmetavate z besedo "kit" v navezi z objektivom. To pomeni le, da ponudba zajema polek bodyja se objektiv in, da je zaradi "skupnega" nakupa cena nekoliko nizja kot, ce bi kupoval posebej.

Sem ze videl 17-55 2.8 objektiv v kitu. Kar pa je dalec od slabega objektiva.


Freesty 17-55 2.8 je verjetno mišljen za FF fotkiče. In ja..Res je..Ta objektiv je daleč od slabega, ker je že cena objektiva velika kot celoten budget OP-ja. Za 800 € bi že pričakoval, da tudi FF objektivi niso več slabi. Ravno to tudi OP-u govorim. Naj raje malo več denarja nameni za objektiv, ker če ne bo, bo dobil crap objektiv.

Se pravi če bi blo razmerje obratno pri kupovanju fotkiča, da bi za body zapravil 700 € in za objektiv 300, potem bi bila to slaba naložba.

Jah kaj sem pa jaz napisal? Samo si malo obrnil moje besede.


Nisem točno vedel kaj misliš, ker si očitne razlike med objektivi povezal z "apetitom". Sem mislil, da govoriš zgolj o želji po boljšem objektivu kot je kit objektiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira fotoaparata

Oddelek: Pomoč in nasveti
213346 (2913) sandmat
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8826632 (14897) BigWhale
»

Kateri D-SLR fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11319790 (16280) dottor
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14025215 (20066) schurda
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6512243 (5911) JayKay

Več podobnih tem