» »

Windows 8.1 network problem

Windows 8.1 network problem

AlesC ::

Končno našel rešitev za Windows 8.1 network problem, ki so ga zajebali na Microsoftu s svojim updejtom. Če ima kdo podobne težave, da mu večkrat napiše pri množičnem surfanju network error oz. mu redno prekinja povezave in mu strani ne nalaga kot mora imate tukaj rešitev:
(1) Open cmd.exe in administrator mode by doing this:
=> Navigate to C:\windows\system32\
=> Right click on "cmd.exe" and select "Run as Administrator"
(2) At the prompt type: netsh winsock reset
(3) Reboot.
Winse sem updejtal par mesecev nazaj in nikjer ni bilo rešitve. Tudi Microsoft ni dal nobenih rešitev čeprav je imel vsak drugi, ki si je updejtal winse probleme z omrežjem. Posebej me je motilo to, če sem si dlljal kak movie nisem ob tem mogel normalno zraven surfati. Danes sem si vzel čas in po dolgem iskanju našel rešitev za problem na enem ameriškem forumu.. Sem že študiral iti nazaj na 8ko, pa sedaj ni treba. Meni deluje Cheers!

AlesC ::

Pa še ena na omrežnih nastavitvah si nastavite pod Ethernet - lastnosti dns-e:
1. On the General tab of the Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) Properties window, choose the option for Use the following DNS server addresses and set the Preferred DNS server as 8.8.8.8 and the Alternate DNS server as 8.8.4.4
1. Click on OK and Close.

Meni že prva zgornja deluje, ta pa tudi bojda veliko ljudem.

Gogyto ::

Zaradi konstantnih problemov z wireless netom doma sem poskusil obe opisani varianti in zadeva ni nič boljša. Tole mi že malo preseda; sem pa na žalost kupil notebooka s prednaloženimi WIN8... Ne morem verjet, da mi kaže odlično povezavo in da celo sem povezan na xyz omrežje, ni pa internetnega dostopa.8-O Pomaga šele hard reset modema... Žalostno, da se v tej dobi to dogaja vsaj enkrat na teden.

Invictus ::

Imaš problem v modemu in ne v računalniku ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s6c-gEL ::

Gogyto
Router, ne modem, če gre za wifi povezavo.

AlesC ::

Gogyto je izjavil:

Zaradi konstantnih problemov z wireless netom doma sem poskusil obe opisani varianti in zadeva ni nič boljša. Tole mi že malo preseda; sem pa na žalost kupil notebooka s prednaloženimi WIN8... Ne morem verjet, da mi kaže odlično povezavo in da celo sem povezan na xyz omrežje, ni pa internetnega dostopa.8-O Pomaga šele hard reset modema... Žalostno, da se v tej dobi to dogaja vsaj enkrat na teden.


Tehničnih težav je dosti. Moj primer je vezan na težave, ki ga je povzročil izključno updejt windows 8.1. Cheers

s6c-gEL ::

Model "modema" ?

Gogyto ::

@ s6c-gEL

Maš prav, router, ne modem..:)

siolov sinope. Problem pa se je pojavil odkar imam nov notebook z WIN 8. Prej s starim compom in WIN7 teh težav nisem imel. Da za kak linux (opensuse, mint 15, linuxlite) ne govorim.

AlesC je izjavil:



Tehničnih težav je dosti. Moj primer je vezan na težave, ki ga je povzročil izključno updejt windows 8.1. Cheers


Nič ne rečem. Vseeno hvala za koristne napotke. Glede na to, da imam težave, sem upal, da bo ena od tvojih rešitev pomagala tudi meni. Ni. Nič hudega. Vseeno lepo, da si delil zadevo.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

s6c-gEL ::

Na sinopu je wifi zanič.
Imaš na win 8 wifi na 100% performance (brez raznih powersaving mode-ov) ?

Gogyto ::

Sem včeraj tudi to opcijo preveril in nastavil brez 'varčevanja'... Tako da poročam o tem malček kasneje..;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotech mi ne odpre

Oddelek: Omrežja in internet
214099 (3203) crniangeo
»

Static IP - tomato WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
6889 (771) drVrh
»

Nenormalno počasen internet - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
265221 (4703) --MiRaLdInJo
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378970 (5080) Bakunin
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410512 (6916) Jst

Več podobnih tem