» »

povezava 100/10

povezava 100/10

proxy18 ::

zivjo vceraj so mi priklopili t2 optiko s povezavo 100 downloada in 10 uploada in tukaj so se zaceli problemi pri downloadu z utorrentom najprej mi je napisalo disk chace is overloaded. pobrskal sem po internetu in odpravil problem tako da sem rocno popravil na 1800mb in spet mi je zacelo lepo downloadati z hitrostjo 10,6mb/s. po kaksnih 3h minutah sem opazil utorrent not responding sedaj pa nevem kaj je problem ko pa downloadam preko wifija mi downloada z hitrostjo 3,6-4,5mb/s ampak mi pa tudi kar zapre utorrent. moj laptop je asus n71j i3 procesor 4gb ram 500gb disk ali je problem v ramu in disku ali kje drugje? mi lahko kdo pomaga?

Sale_One0 ::

wifi+torrenti na crap routerjih je no-no, ce se le da priporocam povezat laptop s kablom. Glede utorrenta pa ti ne vem povedat ker sem sam sel na Tixati ze par let nazaj
Si vis pacem, para bellum.

hojnikb ::

zmanjšaj hitrost, ker ti očitno disk ne folka pisat tega, kar ti donwloadaš. Cache pa kr lepo nastavi nazaj na Auto.
#brezpodpisa

proxy18 ::

zanimivo probal sem ta program tixati in mi downloada 10mb/s in mi prenese torrent v celoti brez da mi zasteka program.. samo vseeno sem v dvomih naj raje menjam disk ali pa uporabljam ta program? ker se bojim da mi bo sel po gobe od takega napora :D

hojnikb ::

uporabli tak program ane :)
#brezpodpisa

kanida ::

Imel sem isti problem pri povezavi 200/200 in sicer moraš omogočit nekje v nastavitvah da vnaprej zasede prostor ter iz 1800 spremeni na 32 pa bo vse vredu....

Ča pa imaš disk z 5400 ob/m ti priporočam da kupiš še drugega ki boš imel samo za torrente ;)

Bakunin ::

http://tnt.aufbix.org/utorrent

disk Cache
enable reduce memory usage when cache is not needed
enable write cache
write out untouched blocks every 2 minutes
write out finished pieces immediately
enable read cache
remove old blocks from the cache
increase automatic cache size...

klemenSLO ::

ha, nikoli si ne bi mislil da bo internetna povezava hitrejša kot pisanje po disku :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

s6c-gEL ::

Preveri stanje hdd z Crystal Disk Info.

proxy18 ::

evo stanje z hdd crystal disk info mislim da rezultat lih ni najbolsi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: proxy18 ()

techfreak :) ::

hojnikb je izjavil:

zmanjšaj hitrost, ker ti očitno disk ne folka pisat tega, kar ti donwloadaš. Cache pa kr lepo nastavi nazaj na Auto.

Kaj je kaksna slabost ce imas vecji cache? Osebno se nisem imel tezav, je pa odpravilo "disk overloaded" tezave.

s6c-gEL ::

Rezultat je ok, vendar je fakt da tvoj hdd ne prebavi 10 mb/s pisanja.

Daj zadnji UT na default nastavitve, preveri v perf monitor kaj vse še piše po hdd in kakšno cpu porabo imaš.
http://technet.microsoft.com/en-us/libr...

proxy18 ::

am ne znajdem se v perf monitor ne najdem hdd am poraba cpuja ni velika tud ko mi je zastekal utorrent je bil poraba cpuja 22% - 35% drugace mi je pa ko sem testiral narastel pyhsical memory na nekje 86% in je utorrent zastekal nakoncu sem pa rabil se ene 10 minut da sem ga izbrisal ven iz procesov da se je ta memory sprostil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: proxy18 ()

proxy18 ::

a ma kdo idejo kaksen disk bi lahko prenesel tako hitrost pisanja razen ssd? ker ssd je malo drag

s6c-gEL ::

Koliko gb rama imaš ?
Lahko da ga imaš premalo in začne sistem uporabljati swap, kar pomeni da začne takrat sistem pisati po hdd.


Edit: poženi Resource Monitor, ne perf monitor
http://www.dummies.com/how-to/content/h...


Vsak disk, ki je mlajši od 10 let ima write +10 mb/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Invictus ::

Namontiraj si notri dodatni disk za sistem.

10 MB/s zdrži vsak disk že skoraj od pamtiveka ...

Problem so vsi ostali programčki, ki ti prekinjajo sekvenčno pisanje torenta na disk ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bakunin ::

daj si utorrent nastavi da ima vecji cache!

increase automatic cache size..
pa enable write cache

preveri ce nimas morda dveh AV.
pa magari daj utorrent procesu visjo prioriteto
http://technet.microsoft.com/en-us/libr...

start /abovenormal utorrent.exe

proxy18 ::

evo slika nastavil sem torent da ima vecji chace nimam 2h av in tako naprej.. imam 4gb rama mogoce je tudi to preoblem.. ampak sem danes testiral tale tixati program disk lucka med downloadom utripa normalno pri utorrentu je kar gorela tako da nevem je moge ta program res toliko bolsi ker mi ne vzdigne memorya niti procesorja use je kot da nebi deloval sploh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: proxy18 ()

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Problem so vsi ostali programčki, ki ti prekinjajo sekvenčno pisanje torenta na disk ...
Ne, problem je da torrent write ni sequential write, pač pa random io (ja, so tudi readi vmes). Praktično najslabši možni case za vrteči se disk; pred leti sem testiral 36gb 15k rpm diske v takem režimu in bil čisto srečen, ko sem prišel nad 2MB/s.

Učinkovita rešitev je ext4 + full data journaling, ki random write učinkovito pretvori v sequential write. Ampak op je na winsih in temu primerno trpi ...

Bakunin ::

utorrent
options | advanced

set > diskio.flush_files false

mihec87 ::

Isto uttorent javljal v študentu pri downloadu 100mbit pač..ma disk po 4 letih še živi(dell inspiron 1520)..Itq ko to vrže vn utorrent avtomatsko zmanjsa hitrost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Spock83 ::

Jaz imam tudi take probleme z uTorrentom. Preprosto se je seuval. Zdaj ko uporabljam Deluge pa ni več težav. Disk je seveda posebej samo za torrente, pa tudi ostale komponente so močne.

Invictus ::

Sam nimam problemov. Mi lepo piše 10MB/s. Ne vem kake škatle imate ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bakunin ::

jaz sem utorrent opustil sedaj na http://www.transmissionbt.com/

s6c-gEL ::

OP
Poženi http://crystalmark.info/software/Crysta... in prilepi rezultat.

proxy18 ::

evo rezultat nisem nic spreminjal nastavitve testa

kanida ::

Kot vidim po zgornji sliki imaš prenosnik....
To je problem ker večina diskov v prenosnikih deluje na 5400 hitrosti kar pa nemore zdržati torrente + brskanje ali kaj drugega....

fosil ::

Se vidi, da si še frišen s takim netom.
Omeji hitrost pa je.
Čez kakšen teden se boš tako znašel pred novim problemom in sicer s polnim diskom ali več njih ;)
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

proxy18 ::

ne pomaga tudi omejitev sedaj sem probal se na zunanji disk 3,5" se pravi disk za namizni racunalnik pa mi je isto zaprlo utorrent in sicer pri 90% physical memory utorrent moram imeti disk chace na 1800 drugace mi sploh ne downlouda. je potem ram problem?

GupeM ::

Imaš več aktivnih torrentov? Ko sem na svojem laptopu downloadal + uploadal več torrentov sem tudi imel ta problem (glava skače po različnih delih diska). Če imaš pa samo en ali dva torrenta aktivna pa je pisanje mnogo bolj sekvenčno in zadeva lažje sfolga.

proxy18 ::

ne na testu imam samo 1 torrent in ne razumem utorrent mi ubrise ven ta deluge pa downloada na zunanji disk brez problemov

proxy18 ::

tukaj se download na disk od laptopa


sedaj pa ne razumem vec nic kaj je narobe oz. kaj ni narobe :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: proxy18 ()

s6c-gEL ::

ne razumem utorrent mi ubrise ven ta deluge pa downloada na zunanji disk brez problemov

UT sam ali njegove nastavitve.

Za testiranje slednjega preimenuj mapo uTorrent v uTorrent.bak (ko uTorrent ni zagnan)
%userprofile%\AppData\Roaming\uTorrent\


Naloži testni torrent in preveri kak odela.

proxy18 ::

spremenenjeno imam samo predpomnilnik diska na rocno in sem vnesel 1800 (MB) ker ce to ne spremenim mi koj po zacetku downloadanja ko hitrost naraste na 5mb/s napise disk chace overloaded 100% in hitrost zbije skoraj na 0

M-XXXX ::

proxy18 je izjavil:

spremenenjeno imam samo predpomnilnik diska na rocno in sem vnesel 1800 (MB) ker ce to ne spremenim mi koj po zacetku downloadanja ko hitrost naraste na 5mb/s napise disk chace overloaded 100% in hitrost zbije skoraj na 0

Tudi okoli 500 bi moralo čisto OK delat. To nastavitev ne smeš imeti na auto pa bo delalo OK.

Pesimist ::

jaz mam disk cache 128 pa ni overloada pri 100Mbit, niti ce na usb2 disk direktno ladam, tak da 1800? lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z bittorrentom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526798 (5712) acidos
»

uTorrent in obremenjenost diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
325469 (4878) MrStein
»

Odjemalec uTorrent vendarle ne bo dobil oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6716609 (13731) BaToCarx
»

uTorrent občasno majhna hitrost (download)

Oddelek: Omrežja in internet
61560 (1494) KoMar-
»

Utorrent 1.8.1 disk overloaded 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
92925 (2671) Sami

Več podobnih tem