» »

Epox EP-61BXA-M pomnoževalnik?

Epox EP-61BXA-M pomnoževalnik?

Primulus ::

Mi lahko kdo pove, če ima isto matično kot jest (Epox EP-61BXA-M), koliko je na tej plati največji pomnoževalnik, oz. kakšen je najhitrejši celeron, ki ga lahko gor nataknem?!? Predvsem me zanimajo ta stari s 66mhz zunanje frekvence.

Pred kratkim sem namreč nadgradil plato z najnovejšim firmware-om, ampak so podatki na epox-ovi spletni strani tolk zmedeni glede procesorjev, ki jih zdej plata podpira. Lahko naj bi gor dal pentium III 600 Mhz, ki pa ima 100Mhz FSB, kar pomeni 6x mnogokratnik. To je pa čist bad.

Baje da obstajajo tut rešitve za plate, ki ti odklenejo te mnogokratnike. Pri Mlacomu stane 7.000 SIT. Če ma kdo izkušnje oz. mnenje glede tovrstnih zadev, se tudi priporočam! ;)

rookie ::

Se mi zdi da majo procesorji zaklenjen mnozilnik ! ? Da plata ima !
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Primulus ::

Ja ampak plata sama ima omejitev teh množilnikov. Moja naj bi podpirala največ procesorje s množilnikom 6, kar pa je za današnje procesorje čist premal.

A mi lahko poveš kako dopovedat plati, da sprejme tudi procesorje z večjim množilnikom???
Big brother is watching You!

Jaxx ::

Ne vem kje vidiš problem; tko kot je rookie reku: intel ima zaklenjen množilnik, kar v praksi pomeni da je tisti v biosu BREZ veze. Glej - množilnik je v cpu hardwired, got it?? Z nastavljanjem množilnika v biosu plata samo sugerira procu množilnik! To pomeni, da če maš v biosu do 6×, daš gor celerona 766 (11.5×66), ti bo zelo verjetno delala stvar delala brez problema (lahko nastavš na 2×, 3×, 5× pa bo šer zmer 11.5×). Lahko da bo med post hitrost procesorja narobe interpretirana (recimo 400) vendar lahko potem s CPUID-jem preveriš da je ok. V zelo redkih primerih se lahko stvar obes ker najde prevelik množilnik...

Primulus ::

Sej ne gre za to, da bi spreminjal množilnik na moji plati!! Men je čist jasn, da ne morš spreminjat množilnika, ker ma pentium to že zapečen v jedru.

Gre za to kaj mi plata podpira. Ker, kolikor je meni znano, mi plata podpira množilnike do 6x (se pravi max. celeron 400, pentium III 600). Mene pa zdej zanima, kako mimo te omejitve! Baje, da se da z nekimi dodatki to omejitev ukinit.
Big brother is watching You!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

12X in 12.5 Multi ne delata (NF7-S)

Oddelek: Navijanje
361757 (1280) Goldee
»

AMD Barton 2500+ Mobile (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
524526 (3474) _Anarhist_
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281525 (1014) Azrael
»

Celeron 266 @ ???

Oddelek: Navijanje
151095 (972) webcreator
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
161480 (1314) Boky

Več podobnih tem