» »

P166 navijanje

P166 navijanje

e-jay ::

se da P166MMX kaj navit? RAM=32Mb
pa pr Mhz se da kaj naredit? hlajenje ni problem:\
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

jest10 ::

Se da. Fsb na 75MHz, mogoče bi delalo celo na 83MHz. Jasno če ti plošča podpera

podtalje ::

Verjetno ti plata podpira samo frekvence 50,60 in 66.
Zato pa skoraj sigurno lahko nastaviš množilnik (npr. 3*66=200MHz)
in bo stvar sigurno delovala brez problemov
Pa še CPU za vsak slučaj prej namaž s pasto.

Za spreminjanje množilnika pa boš moral verjetno kakšen jumper na plati
prestaviti. (na večini mamaplat se je nahajala tabelca za naštimovat jumperje)
Če pa ni tabelce, pa poglej katero plato imaš in poglej na internetu.

lp

Dr_M ::

mnozilnik bos bl tezko spremenu, jest se na nobeni plati nism mogu dat za p166mmx vec kot 2.5. probi,mogoce bos meu sreco. drugac pa ti plata podpira 83mhz fsp kr navali :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

množilnik je zaklenjen

steiner ::

Množilnik je kar lepo odklenjen! Ta procesor se 100 % mora dat navit. Če nimaš 75 fsb na plati, daj na 3*66.

jest10 ::

Zaklenjen je.
Razen če imam jaz čudežno verzijo 200mmx, ki je edina na tem svetu zaklenjena?

Loser ::

mene pa zanima kako naj>:D navijem p233mmx intel,plata je pa intel430thc se mi zdi a ma kdo kaj idej


jest10 ::

Zvišaj fsb.
Meni 200mmx deluje na 83mhz fsb, čipovje je pa intel430tx se mi zdi

steiner ::

Ne more bit zaklenjen, ker P1 niso imeli zaklenjenih množilnikov. To velja in za Intel, Cyrix in AMD proce. Za tvoje težave 100% ni kriv zaklenjen procesor. Probi na 1,5x dat (=3,5x)

Dr_M ::

pr p1 je blo ful cudno tole spreminjanje mnozilnikov. jest sm probu na qdi plati ki je bla jumperless, pa so delal usi mnozilniki do 2.5 (p166mmx) 3 pa 3.5 pa ne. potem sm pa probu se na neki stari plati z jumperji in sm dau na 3x ampak je procesor se vedno delu na 2.5x66.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MartnKrp ::

Pri moji stari plati (Concord menda) pa se da mnozilnike spreminjat tako, da pogledas v navodilih, kaksen procesor imas in vodilo in tako sklepas na faktor. :D
Do faktorja 3x si lahko sklepal, pri 3.5x pa so bli jumperji enaki kot za 1.5x!!!
Torej si moral upostevat se druge jumperje za tip procesorja, da si lahko dobil 3.5x mnozilnik.

Mimogrede, meni je brez problemov slo navit Cyrixa 6x86MX PR200 (166MHz) na PR233 (200MHz). Spremenil sem samo mnozilnik iz 2.5x na 3x.
Ko sem pa probal na 3.5x, pa mi je zastekalo pri nalaganju winsov...
(ampak procesor je pravilno prepoznalo kot PR266 oz. 233MHz)

Pa se to: pri navijanju sem moral spremeniti tudi jumper za "cpu clock/pci clock" iz sinhronega na asinhroni nacin (pci vedno na 33Mhz), ker drugace se mi sploh ni prizgal racunalnik.

(*)_(*) ::

eni procesorji 166 so črni, drugi so pa standardne barve(iste kot pri 486). meni je uspelo naviti samo črne

Shadowman-x ::

Intel je začel zaklepati procesorje že na P-I, vendar obstaja nekaj procesorjev, katero so odklenjen, kakor je tudi nekaj P-II procesorjev, kateri imajo odklenjene množilnike, sam sem imel P-II 266, kateri je bil odklenjen tovarniško in sem lahko spreminjal množilnik po mili volji.
Če ti ne prime spreminjanje množilnika boš pač moral spreminjati FSB.
Na internetu sem opazil tudi, da so uspeli naviti P-I procesorje, kateri so imeli odklenjene procesorje, na 100 MHz FSB.

MartnKrp ::

Saj ce je procesor zaklenjen (na mnozilnik), lahko vseeno spreminjas FSB, ne?
Zaklenjen procesor pomeni samo, da ne gre mnozilnika spreminjat, vse ostalo pa gre!
Mam prav?

Groovy ::

:\ ej folx, te zadeve fe ne da navit... Tisti procesorji, ki imajo celotno vrhno površino keramično so za en shit! Doma sem imel že 3 take primerke in nobenega od teh se ni dalo navit. Imam aOK palto za take procesorje, saj lahko precej experimentiram z množilnikom in FSBje, ampak pri teh procesorjih no way!:'( So pa drugi, s ploščico na vrhu, ki se pa jih da precej navit (jaz recimo iz 166@266).8-O
Zlo faj bi pa blo, da bi se našu kak majster, ki nam bi vsem prav lepo povedal kak se odklene procesorje (166 in 200mhz), ki so na vrhu kompletno keramični. :D
I am the captain of my soul

slawc ::

No pametnjakovici, doma imam p166@200. Pa je lepo keramicen (in ni črn ampak rjav, kot 486ke). spremenil sem mnozilnik(iz 2.5x66 na 3x66). Sem imel tudi p90 (1.5x60) navit na 100 (1.5x66) in 120(2x60) (takisto rjav in keramicen). ko sem hotel dati na 133 (2x66)je zadeva stekala (samo hladilnik brez venta).
Plosca od 90ke je bila giga-byte hehe z intel 430fx triton chipset
Od 166 je pa nek 430vx od ... nevem (bmk).

se malce v razmislek: ste pogledal na procesor s spodnje strani in pogledali oznake? Ze takrat se je po tem dalo locit kako dobro se dajo navijat...
Iz tistih treh crk se je dalo razbrati koliko se da dvignit napetost in frekvenco. To je pisalo v hvraskem casopisu BUG.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Groovy ::

ja so-o-o-o...orry, ampak zgleda je neka majhna, a vseeno VELIKA razlika v teh procesorjih... če praviš da je si spremenil samo množilnik, a mogoče to pomeni da fsb ne gre?! Ne vem, ker pri mojem se ne da ne eno, ne drugo... V čem je potem problem?! :|
I am the captain of my soul

slawc ::

nene, tudi FSB je sel, samo je bil procesor nestabilen (winsi so pokazali bluescreen) - kot receno, sem zadevo poganjal brez venta
LP, Slawc

e-jay ::

ta švoh procesorje je veselje navijat:)) jaz mam procesor črn z malo ploščico navrhu, mam pa gor sam frižider, ventilatorja pa ne! še stare 486-ke so mele take male ventke jaz mam pa takšen siv hladilnik. kak se da najboljš montirat ventilator na p166mmx?
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

Groovy ::

waaaa, folx, res imate prav, meni ga je tudi uspelo naviti, vendar je s FSBjem
Zdej me pa zanima sledeče: zakaj množilnik noče delovat in še kaj se BO zgodlo, ko bom dal procesor na 95 FSB (trenutno je na 83 in dela OK) ga bo skurlo?!? Že kdo prakticiral? >:D

Pa prosm ne pisat da naj ga dam, pa bom videl, ker....ker... pač ne no!:\
I am the captain of my soul

e-jay ::

ka kdo ve kak se bios nadgradi? pr men se ne da nobene chipset nastavitve spremenit ..
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

OwcA ::

@e-jay: navodila imaš skupaj z BIOSom na proizvajalčevi strani. Večinoma je potrebno prebuditi računalnik v čistem DOSu in zaganati program, ki posodobi BIOS.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Equinoxe ::

Kaj je to FSB?
kje ga vidim in nanj vplivam?

OwcA ::

@Equinoxe: FSB (front side bus) je frekvenca sistemskega vodila. FSB * množilnik = frekvenca procesorja.
Pri večini plošč je nastavljiva v BIOSu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

podtalje ::

Problem je, da ko povečah FSB zraven povečaš tudi hitrost PCI. Tako da imaš lahko probleme
z diskom ali grafično kartico.
(meni osebno se mi je pri navijanju na 83Hz sesul disk)

Poleg tega pa bo tudi RAM deloval na frekvenci FSB, zato moraš imeti ram, ki podpira
tako frekvenco.

Drugače je pa najbolje da probaš.

lp

e-jay ::

pr men so absolut vse chipset nastavitve zaklenjene. nic se ne da spreminjat. na tisti drugi plosci pa sam PCI clock. ka je to od biosa odvisn? pa kak tocn pise za fsb dvignt v biosu?:\
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

sodbazin ::

jz mam pa 128 rama8-O pa ga lohk spravm sam na 200 MHz (3.0×66), če pa dam na 3.5×66, mi pa dela samo na 90 MHz:( . Množilnik gre od 2.0 do 3.5, tko da ne morm probat na 1.5×66, k nej bi blo za 233 MHz. Kaj je vzrok? Mogoče kdo ve???:\

Azrael ::

Imam podoben problem. Plošča podpira procesorje do 266 MHz, ampak... Če procesorju Intel 200 MMX dam FSB na 75 MHz = 225 MHz, dobim sistem, ki je nestabilen tudi pri povečani voltaži proca, mislim, da je problem bolj v PCI grafiki in/ali kontrolerju za disk, kot v procesorju.
Če grem spreminjati množilec 3 na 3.5 pa namesto 233 MHz dobim 166 včasih pa 175 MHz!8-O
Imam občutek, da je procesor zaklenjen na višji množilnik.
Edino, kar je možno narediti in da sistem deluje stabilno je spremeniti FSB na 68 MHz, samo to se komaj pozna.;(

Procesor je Intel 200 MMX Sl26Q
Plošča pa je HOT 569 (Spacewalker- Shuttle)

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554189 (3187) Wolfman
»

Kaj namestit na p100mhz mašino

Oddelek: Operacijski sistemi
271575 (929) Azrael
»

Navijanje 486 procesorja

Oddelek: Navijanje
81254 (1090) Dr_M
»

200MMX na 233

Oddelek: Navijanje
12957 (771) Dead_Eye
»

pentium 166mHz

Oddelek: Navijanje
6919 (808) frudi

Več podobnih tem