» »

Celeron 266 @ ???

Celeron 266 @ ???

rabbit_zek ::

imam Celeron 266 in neko staro plato, ki nima jumperov za množilnik ima samo za hitrost, in ko prestavim npr. na 300, se nič ne spremeni! vsaj mislim da ne! Imam 160 Mb rama


:(:|;((
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

msmiha ::

Ne moreš ti spreminjat množilnika pri Celeronih. Spreminjaš pa lahko FSB. In če tega spremeniš se sigurno kaj naredi|O
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

slycer ::

Pri starih celeronih lahko spreminjaš množilnik. Zakomplicira pa se, ko je treba preklopiti na kakšno hitrejše vodilo (cinjenje!!!). Stari celeroni so imeli množilnik še odklenjen.

morphling1 ::

Intelovi procesorji IMAJO zaklenjen množilnik od predstavitve pentuma 233mmx naprej. Obstajajo pa testni vzorci ki ji Intel pošlje firmam za testirat ki so pa odklenjeni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rabbit_zek ::

Če mu spremenim Jumpere za hitrost se vse eno nič ne zgodi.. potem takem ima zaklenjen množilnik, in to je edino kar lahko spreminjam na svoji plati hitrost procesorja! :\
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

misko ::

če neki polakiraš (poglej pod trike, ti bo delal na 400 (4X100):\

OZZY ::

Ta tvoj celeronček ti 100% dela na 100fsbja. Jest sem ga navil tudi na 124 fsbja. Gre pa tudi višje. Spreminjat množilnika ne moreš. Zakaj so ti pa povedali tako da ti ostane samo spreminjanje fsbja. Jest bi nastavil na 350, 400 in pa 450 pa videl. Na 400 bi se ti moral zbuditi.
Go with the flow.

webcreator ::

Jst sm mojga 266 slot 1 celerončka spravu na 448 mhz (plata podpira sam do 112 mhz...). Stvar laufa tko k treba, sam mal ga dodatno ohlajam, tako da se da.>:D
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

rabbit_zek ::

Ja samo če si prebral mojo prvo sporočilo imam staro plato ... Tak, da mi gre plata samo do 333MH. je pa 440LX/EX Kompatibilna vodila so samo 66MHz.. Tako, da .... prestavim lahko hitrost procesorja preko jumperov za FSB Pa sem Preizskusil tudi razne programe... vendar se nič ne zgodi. Lahko mi tudi priporočaš kakšnega od Programov za spreminjanje FSB-ja!
Hvala
;(:'(
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

OZZY ::

Mislim, da ne bo pri tebi nič z navijanjem. LX kokr vem podpira samo do 66fsb.
Go with the flow.

webcreator ::

Jst tud mislim, da LX samo do 66, ampak vseeno probaj najdet kak novejši bios
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Jaxx ::

LX gre do 83 MHz, kaj več ti pa pci ne pusti (PCI=1/2*FSB), če ne gre iz biosa pa uporabiš SoftFSB!! ;)

morphling1 ::

Lx chipset podpira fsb do 83mhz ni pa nujno da ti gre do tam, ker je uradno 66mhz. Odvisno kero plato maš npr. Abit LX6 podpira 66, 75, 83 mhz .
Enako velja za soft FSB če je tvoja plata v bazi podatkov boš lahko spreminjal fsb v windowsih drugače pa ne lahko pa dobiš tudi pll file za clock generator samo ga boš težko našel za vsako plato ,veliko jih je v bazi samo moraš pogledat na plato katerega imaš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

EvilK|NG ::

Dej gor drug bios, ce pa tega ni pol bo teška k LX podpira samo 66,BX pa 66, -->.Kup novo plato sej ga bos lahko se kr dobr navil kksne 350 bos pa ze mogoce dosegu!!:D
Play your Cards Right !

ABX ::

Lx je prvo čipovje ki je prišlo neuradno do 100Mhz vodila, vendar si moral imet najbolše plate z zadnjo verzijo izdelave, poleg tega še takrat je hitrost vodila nihala med 90 in 100Mhz. V glavem je delala samo psihopatom :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

webcreator ::

Evilking: Z drugo plato bi mogu pa precej več ko sam 350 ...>:D
To all the virgins: "Thanks for nothing!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanja za star komp

Oddelek: Strojna oprema
10920 (790) Orbit89
»

spaka od celerona na plošči vtaknjeni pravokotno na osnovno ploščo

Oddelek: Navijanje
151173 (975) vise
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281457 (946) Azrael
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442029 (1493) OwcA
»

Kako naviti PII procesor...?

Oddelek: Navijanje
161211 (989) VASkO

Več podobnih tem