» »

HDMI kabli kot po tekočem traku ne delujejo

HDMI kabli kot po tekočem traku ne delujejo

deejay2 ::

Ko sem se naročil na T2, so mi dali nek svoj HDMI kabel, ki je deloval dokaj dobro. Če se ga je premaknilo v napačno stran, mi slika pri XBOXu 360 ni delala najbolje. TV programi so pa dobro delali. No ampak problem se je pa začel kasneje, ker sem hotel imeti konzolo in tv modem povezan z dvema HDMI kabloma, tako da mi ni treba unega od T2 preklaplat iz konzole v tv modem. Grem v Mullerja in kupim najcenejši HDMI kabel (4 evre). Prinesem domov, vklopim in ne dela. Ne pri tv programih, ne pri konzoli. Nesem ga nazaj in mi dajo novega. Ista zgodba. Danes spet nesem nazaj in doplačam 6 evrov in kupim enega boljšega. Spet ne dela! V čem je problem? Da bi bili trije kabli zanič, je skoraj neverjetno. Ne vem, a obstaja več tipov HDMI kablov, da mi tre trije ne delajo.

Invictus ::

Zgleda ti ne dela HMDI na XBoxu ...

Kak zrahljan konektor ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Je nedelujoči HDMI pozlačen?
Tomi

deejay2 ::

Ne, konektorji so vsi delujoči. Sem v iste konektorje vklopil kabel od T2 in dela.

Ja. Ampak saj ta od T2 je tudi pozlačen, čeprav ne s tako intenzivno zlato barvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

sandmat ::

HDMI ima digitalen prenos signala. Kaj pomeni, da "Če se ga je premaknilo v napačno stran, mi slika pri XBOXu 360 ni delala najbolje"? Kakšna pa je bila slika? Si poskusil z istimi kabli na drugih TVjih? Tole je najbolj verjetno problem v TVju.

deejay2 ::

Nisem, ampak zakaj mi dela potem ta od T2. Tv je nov in tudi ni bil poceni.

...:TOMI:... ::

Jaz sem imel težave z novim STBjem. Stari je delal BP na istem kablu, prav tako računalnik, RBPi... Skratka vse.

Novi STB ni hotel prebaviti nobenega kabla. Rešitev je bila nakup kabla z nepozlačenimi konektorji. Ebay, najcenejša možnost za nakup. Od takrat je mir.

Ne vem, kaj je s temi napravami, lahko imajo kak smotan čip za HDMI...
Tomi

sandmat ::

deejay2 je izjavil:

Nisem, ampak zakaj mi dela potem ta od T2. Tv je nov in tudi ni bil poceni.

Če poskusiš, lahko empirično dokažeš, da ni problem v TVju. Assumption is the mother of all ... :)

Cena TVja ne korelira z uporabnostjo. Naši 60" samsungi so stali krepko čez 1.5k v času nakupa, pa so sami problemi z njimi. Čeprav so vsi TVji isti model, na enemu od treh še vedno nismo uspeli identificirati napake, že par mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

deejay2 ::

Verjetno je tako kot je TOMI povedal. sandmat če bi bili hdmi konektorji na tvju potem mi T2-jevi kabli ne bi delali. Logično. Zgleda samo ne sprejemajo določenih gdmi kablov. To mi je sicer nelogično ampak zgleda tako je.

sandmat ::

kul, dejmo ostat pri random hipotezi. mislim, da bo delal kabel, če ga boš kupil v zeleni vrečki, a ne ob polni luni. Tedaj moraš izmeriti avro in se na podlagi slednje odločit za primerno prevozno sredstvo do trgovine.

//sarcasm off

A ne bi slučajno SPROBAL? Barva HDMI kablov ima približno tak vpliv na rešitev problema kot tvoja barvna tema S-T.

EDIT: sem videl tvoje predhodno odprte teme. I'm out. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

deejay2 ::

Pametnjakovič, najbolje, da greš res ven iz te teme, ker žaljenja pa ne prenesem.

mihagr ::

preveri katero verzijo kabla podpirajo tvoje naprave, kabli morajo biti vsaj take verzije ali višje.
najbolje je da kupiš kabel verzije 1.4, bo sigurno v redu!

HDMI Versions Explanations and Comparison
HDMI (High-Definition Multimedia Interface is a cutting-edge data transfer standard on the frontier of technological innovation. HDMI is mostly used for audio and video connections, but the newest HDMI version 1.4 even includes an ethernet channel. HDMI transports data in a digital (lossless) format, preserving audio, video, and data in its purest form. By combining different types of media into a single connector, moving information over a single cable, HDMI is more space efficient than other multimedia connection mediums. Over the years, HDMI's specification has evolved many different versions, and their similarities and differences is essential for wise purchasing decisions. Therefore, we will compare and contrast HDMI versions 1.0, 1.1, 1.2, 1.2a, 1.3, 1.3a, 1.3b, 1.3b1, 1.3c, and 1.4.

HDMI 1.4
HDMI 1.4 Connector Micro HDMI Connector This is the next generation HDMI standard. It became available on May. 28, 2009. Unlike previous HDMI versions that transfered only audio and video, version 1.4 includes an additional ethernet channel for high-speed bi-directional communication at 100 Mb/s. This allows IP-capable HDMI devices to connect with the internet or other network without needing a separate ethernet cable. HDMI 1.4 also includes a new audio return channel to reduce the number of cables required for audio transfer. Other new features introduced in version 1.4 include 3D Over HDMI, for transfer of 3D formats and resolutions between HDMI devices, resolution support up to 3840x2160p at 24Hz/25Hz/30Hz and 4096x2160p at 24Hz, color space support for sYCC601, Adobe RGB, and Adobe YCC601, a new Micro HDMI connector, which is 50% smaller than the HDMI Mini connector, and the Automotive Connection System for HD content delivery inside vehicles.

HDMI 1.3
Version 1.3 was released on Jun. 22, 2006. Compared to version 1.2, this version included a faster 10.2 Gb/s. single-link bandwith and supports Deep Color, 30-bit/36-bit/48-bit xvYCC, sRGB, YCbCR, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, and auto A/V syncing. Furthermore, HDMI 1.3 created two categories of cable classification, with Category 1 and Category 2 qualifications of 74.25 MHz and 340 MHz respectively. HDMI Type C connectors, for use with portable devices, was also introduced at this time.
Version 1.3a became available on Nov. 10, 2006. This revision of version 1.3 included minor modifications to the Type C connection and slight changes to specifications on certain data. The most notable change in this version is the addition of CEC timer controls and audio control commands.
HDMI 1.3b, HDMI 1.3b1, and HDMI 1.3c were released on Mar. 26, 2007, Nov. 09, 2007, and Aug. 25, 2008 respectively. Compared to previous versions, they only included newer testing and compliance requirements.

deejay2 ::

Ta tazadnji, ki sem ga kupil in ne dela, je verzije 1.4, tako da to glede verzij zgleda ne drži.

blackbfm ::

ma kakšne verzije kablov wtf

dej ti priklopi vse na en drug tv, ker kabel zih ni če si 3 zamenju, prav tako je malo verjetno da bi bila hkrati stb in xbox fuč

deejay2 ::

Ja bega me to, da dva kabla od T2 delata normalno, ostali, ki sem jih kupil v Mullerju pa ne. Tko da ne gre za 100% okvaro HDMI vtiča na tvju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639991 (5311) showsover
»

HDMI kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
101178 (957) vidkul
»

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Oddelek: Zvok in slika
473046 (2002) sejmon
»

Zvok iz TV na hišni kino preko HDMI kabla

Oddelek: Zvok in slika
167326 (7087) Zvezdica27
»

Kaj gre prek HDMI

Oddelek: Zvok in slika
91434 (1159) St235

Več podobnih tem