» »

A je to SCAM?

A je to SCAM?

VISOGuy ::

Tule je en tip iz USA našel moj oglas na bolhi za saksofon in kao pravi da bi ga kupil. Rekel je, da bi najprej plačal prek Paypala in kao potem najel nekoga da mu ga pripelje v Ameriko..
Nevem tipa sm našu na facebooku, nima fejk slik itd, sam ne zdi se mi logično zaka bi nekdo iz US kupoval v Sloveniji???? in če je to scam(kar verjetno je) kako naj bi deloval? ne razumem kaok bi lahko prišlo do goljufije
  • zaklenil: dzinks63 ()

St235 ::

Tako, da denar ne bo nikoli dejansk oprišel do tvojega paypala.

Roadkill ::

Ü

VISOGuy ::

Ok, ampak v čem je fora potem? Sej js mu ne bi dal brez da bi dal denarja iz banke, mislim kaj lahko dobi od tega. Logično da je scam, sam ponavadi ma scammer neki od tega

mihec87 ::

St235 je izjavil:

Tako, da denar ne bo nikoli dejansk oprišel do tvojega paypala.


Ali pa ukradenga accounta/kartice..

MaterVola ::

Hitra rešitev. Nakaže naj ti bitcoin ali kako drugo kriptovaluto. Tako ni variante, da si premisli glede plačila.

VISOGuy ::

MaterVola je izjavil:

Hitra rešitev. Nakaže naj ti bitcoin ali kako drugo kriptovaluto. Tako ni variante, da si premisli glede plačila.
sej si ne more jaz bi najprej šel do banke verjetno mu je tok logično

mitja73 ::

Pač reci mu da lahko plača samo na račun in da paypal odpade. Simpl, tko funkcionirajo podjetja in vsa trgovina deluje tko brez težav.

VISOGuy ::

ok ga bom mal trollu bom reku da mi nej naloži najprej 20 EUR da vidim če je resen pa če mi naloži ga bom blokiru pa si kupu 2 grama :D

St235 ::

VISOGuy je izjavil:

Ok, ampak v čem je fora potem? Sej js mu ne bi dal brez da bi dal denarja iz banke, mislim kaj lahko dobi od tega. Logično da je scam, sam ponavadi ma scammer neki od tega


fora je v tem, da bo on tebi poslal potrdilo, kao da je nakazal. Po možnosti z linki na paypal. Ti se preko tiste prijaviš in vidiš neko fake stran kao da je denar tam, ob enem pa dobijo tvoje podatke za login v paypal.

Če temu ne nasedeš, pa začnejo razlagat, da je denar nakazn XY Escow service, ki bo denar sprostil, ko boš ti oddal zadevo.

Tretja varianta pa je da ti dejansko nakažejo denar, potem pa poskusijo preklicat transakcijo, češ da si ji prodal pokvarjen/poškodovan/neustrezen predmet.

VISOGuy ::

hehe good oneče mi ga rata strollat sporočim :D

broken/link ::

Scam je. isto ponudbo je prejel kolega za harmoniko mesec dni nazaj. popolnoma ista zgodba kot tvoja. je naredu c/p, veselo branje :)
https://www.dropbox.com/s/0nbic9m2j043o...

mitja73 ::

VISOGuy je izjavil:

hehe good oneče mi ga rata strollat sporočim :D

Ne bo ti uspelo, ker vejo kaj delajo.

Roadkill ::

Na vseh štirih linkih, ki sem jih prilepil je ta debata že opravljena.

Ampak vedno se najde en bedak, k bi vseeno probal, ker se mu oči svetijo, ko mu nekdo ponudi 20€ več kot je zadeva vredna.
Ü

VISOGuy ::

sej vem da je scam
sam nisem vedel kako lahko nekdo pričakuje da bo nekdo tako neumen da bo nasedel

SaXsIm ::

Dej link do saksa, če je kakšna vintage zadeva, potem niti ni tako zelo nenavadno, da ti je pisal kupec iz zda.
SaXsIm

Roadkill ::

VISOGuy je izjavil:

sej vem da je scam
sam nisem vedel kako lahko nekdo pričakuje da bo nekdo tako neumen da bo nasedel


SaXsIm je izjavil:

Dej link do saksa, če je kakšna vintage zadeva, potem niti ni tako zelo nenavadno, da ti je pisal kupec iz zda.



@OP: Ti je zdaj jasno? Folk dobi halucinacije, če jim s 15 evri pred očmi pomahaš.
Ü

VISOGuy ::

ja

hojnikb ::

VISOGuy je izjavil:

ok ga bom mal trollu bom reku da mi nej naloži najprej 20 EUR da vidim če je resen pa če mi naloži ga bom blokiru pa si kupu 2 grama :D

điz... ;((

dj vprašaj ga še, če ti namesto denarja kr pošlje par 10 gramov :))
#brezpodpisa

VISOGuy ::

evo sva se zej zmenla da mi pošle dnar
sm mu dau moj paypal email etc ker mislim da mi ne more kr hacknat not pa tud če mi že 3 lete nimam nič na računu :D
će se dejansko zgodi da bo denar gor spizdim na banko takoj poberem denar in zbrišem gmail :D

reku je ok da vidim najprej 500 eur na računu pa reku sm da na nobenih linkov kliku tak da bi rad vidu kak me bo scamu :D

bump

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VISOGuy ()

VISOGuy ::

seveda če bom res dobu dnar mu bom dau saksofon js nism goljuf

hojnikb ::

sam ne jokat potem, kak te je nekdo poscamu :)
#brezpodpisa

VISOGuy ::

sej me ne more poscamat
sam zato ker me hoče ne pomen da mmu bom js kr zej da geslo od paypala pa naložu tisoč evrov
sam hočem ga mal kaznovat ker je scammer in mu zato zapravljam cajt

Venum ::

Če si ob ponudbi zastaviš vprašanje če je to scam..Potem je !

Rule of thumb :D

BorutK-73 ::

Denarja ne boš nikoli dobil od tega tipa, niti 10€! Prekini preko email-a in konec.

VISOGuy ::

BorutK-73 je izjavil:

Denarja ne boš nikoli dobil od tega tipa, niti 10€! Prekini preko email-a in konec.

vem sam hočem ga mal trollat:D

SaXsIm ::

@Roadkill - ker je op objavil mail ter povezavo od oglasa, sem jaz primer nečesa? Koliko vintage saksofonov iz tujine si že kupil?
SaXsIm

hojnikb ::

na koncu ko boš ti njega trollal, bo on pridobil še kej več kot bančni račun :)
#brezpodpisa

VISOGuy ::

hojnikb je izjavil:

na koncu ko boš ti njega trollal, bo on pridobil še kej več kot bančni račun :)

kako lahko dobi to
ČE MU JAZ TEGA NE DAM KAJ JE S TEBOJ NAROBE????

hojnikb ::

No, le poročaj, kako ti bo šlo trolanje :)
#brezpodpisa

VISOGuy ::

ok

VISOGuy ::

heehe je reku da je kao najdu enga drugega na craigslist :D
evo sliko tistga da če bo vas probu nasrat :D
 https://lh5.googleusercontent.com/-EKwIdc-xZng/U19zC1lbrhI/AAAAAAAAABk/D9NRaarr7Lk/w451-h450/39.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-EKwIdc-xZng/U19zC1lbrhI/AAAAAAAAABk/D9NRaarr7Lk/w451-h450/39.jpg

VISOGuy ::

hehe me zanima kje je dobu to sliko
kao s sinčkom da bi mel več empatije do njega lol

hojnikb ::

a si mogoče pomislu, da je ta scammer ukrado identiteto temu skinheadu ?
#brezpodpisa

VISOGuy ::

hojnikb je izjavil:

a si mogoče pomislu, da je ta scammer ukrado identiteto temu skinheadu ?

sam sliko je ukradu ne identitete

js lahka tud eno sliko potegnem pa se delam da sem nekdo drug ne pomen da sm ukradu identiteto

pa napisu sm mu kao da sm ga prijavu polcijo itd :D da ga mal ustrašim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VISOGuy ()

dzinks63 ::

Dovolj trollanja, tvoje dogodivščine piši na FB ali na ZS če koga konkretno zanimajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917737 (3891) Machete
»

Ali je fotografija sfotošopana?

Oddelek: Loža
394640 (1883) hogorq
»

Bančni račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
191799 (1285) HappyPills
»

Varna povezava https in kupovanje

Oddelek: Omrežja in internet
51007 (870) smacker

Prodati v Nigerijo?

Oddelek: Loža
425030 (3525) Gandalfar

Več podobnih tem