» »

Ali je fotografija sfotošopana?

Ali je fotografija sfotošopana?

N0t0ri0us ::

Živjo. Tisti, ki se spoznate, ali se da iz tega izbrati, ali je fotografija "predelana", metapodatkov ni, ker je screenshotano.

p0ki ::

Kaj pa varstvo osebnih podatkov?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

FrRoSt ::

Meni se ne zdi ravno fotošopana! :))

Fotošopani so prekritje podatkov s črno in na fotki (dovoljenju) ni slike, kar verjetno tudi ni naključje!

Vprašanje je, za kaj podatke rabiš, oz. kako zanesljivi naj bi bili! Oz. bi morali biti!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

s1m0n ::

A nimajo v UK registra volivcev? Verjetno lahko te prekrite podatke uporabiš, da pobrskaš za osebo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

lorte ::

Jaz sem ze kar nekaj fotosopov videl v zivljenju in lahko recem z gotovostvjo da je slika fotosopirana.

no comment ::

Zdej nas seveda zanima kje izvira tvoja gotovost...

rabelj5 ::

pogledaš piksle pa veš

dxx ::

Je predelana. Text je nekje odebeljen, nekje ne, vrstice niso v liniji.

N0t0ri0us ::

pač tisto črno "no shit", da je zabrisano, za ostalo pa nisem siguren...

britanska vozniška izgleda tako:

no comment ::

N0t0ri0us ::

Tip naj bi mi prodal avtoradio, cel kup enih ceremonij ampak noče poslat dokler ne dobi plačano. Na paypalu sem mu nakazal denar ampak je on hold, ker stvari še ni poslal, sedaj pa izsiljuje, da naj potrdim, da sem prejel robo, on dobi denar in potem pošlje radio.
Na audi forumu sem dodal oglas da kupujem radio, on me kontaktira in prodaja točno to, in prva stvar ki smrdi je to, da prodaja za 300€, kar je pod ceno oz za tak denar ga bp proda. Prva slika ki jo je poslal je iz interneta, potem pa še 5 drugih ki jih google ne najde, so pa vse širine 750px, predvidevam da je bilo to na neki spletni strani...
Prvič sem mu nakazal na drug paypal račun in je bilo plačilo on hold 60 dni, ker je račun nov, denar je refundal, ker ne bo čakal na denar, potem je dal na voljo 2 drugi anonimni opciji za nakazilo denarja, ker na to nisem pristal je dal kao bratov paypal, kjer teh težav naj ne bi bilo. No spet sem mu nakazal ampak vstraja, da potrdim prejem robe da on dobi denar in potem pošlje. Ko sem mu vrgel v glavo, da je nek scammer in da uporablja fake ime in da zato noče dati bančnih podatkov, mi je pa poslal v desetih minutah to osebno. Ali je imel pripravljeno ali pa je pač to res njegovo ime.

Ne bom potrdil prejema robe, če je on še sploh ni poslal. Odgovor na to, da naj pošlje s trackingom in ko prejmem robo bo avtomatsko potrdilo prejem je bil, da ne bo pošiljal dokler ne dobi denarja.

anyway, sem mu pisal, da naj nakaže denar nazaj in sva zaključila.

@no comment hvala. Verjetno je fejk in je zato izbrisal številko vozniške, da se ne da preverit.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Fejk fejk fejk, glede na opisano :)

shadeX ::

Ime teme bi moralo biti: "Ali je tole scam?" in ne "Ali je fotografija photoshop". Problema si se lotil reševat na napačnem koncu.

In ja, tole je scam.. kako vam ne potegne?

P.S

Zakaj sploh kupuješ rabljen avtoradio?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

TheBlueOne ::

N0t0ri0us je izjavil:

sedaj pa izsiljuje, da naj potrdim, da sem prejel robo, on dobi denar in potem pošlje radio.


Ne raskiraj obcutka, kako butast se bos pocutil, ko radia ne bo. Morda se javi njegovo zahtevo platformi, kjer zadevo kupujes, da bo imel vsaj malo nevsecnosti.

Sheteentz ::

N0t0ri0us je izjavil:


anyway, sem mu pisal, da naj nakaže denar nazaj in sva zaključila.

Badwolff ::

prek paypala lahko riskiraš
js sem tudi danes, scer sam 20€, ampak vseen

IL_DIAVOLO ::

Avtoradio 300 evrov? Lmao

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Evolve ()

lorte ::

Pa kdo sploh se kupuje avtoradio? Vse te sredinske konzole so totalen polom v zadnjih 4-7ih letih. Vse kar zna sredinska konzola zna mobitel boljse.
Vse kar rabis od avtoradia je da dela vseh 8 ali 10 zvocnikov pa dobro povezavo s telefonom (bt ali pa cinc). Cim manj tem boljse, pa se lepse zgleda armatura ce ni teh displayev. (lep primer je prejsni bmw serija 3, kjer je lepa ravna armatura ce nimas tega infotainment zaslona, ce ga pa imas zgleda pa kot nek greben na sredi, da ne govorim o mercedesu serije A, B in C vsi tako grdo da grse sploh ne gre, kot da bi cheap android tablico v landscape mode obrnu in gor prbil)

Evolve ::

lorte je izjavil:

Pa kdo sploh se kupuje avtoradio? Vse te sredinske konzole so totalen polom v zadnjih 4-7ih letih. Vse kar zna sredinska konzola zna mobitel boljse.
Vse kar rabis od avtoradia je da dela vseh 8 ali 10 zvocnikov pa dobro povezavo s telefonom (bt ali pa cinc). Cim manj tem boljse, pa se lepse zgleda armatura ce ni teh displayev. (lep primer je prejsni bmw serija 3, kjer je lepa ravna armatura ce nimas tega infotainment zaslona, ce ga pa imas zgleda pa kot nek greben na sredi, da ne govorim o mercedesu serije A, B in C vsi tako grdo da grse sploh ne gre, kot da bi cheap android tablico v landscape mode obrnu in gor prbil)


o moj bog kaj jst berem

Furbo ::

Upam, da nisi/ne boš poslal preko PP friends and family, ker potem si ob 300€
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samael ::

Furbo je izjavil:

Upam, da nisi/ne boš poslal preko PP friends and family, ker potem si ob 300EUR

Vkolikor je plačal preko paypala s kreditne kartice (oz. kot beremo spodaj celo bančnega računa) je to mišljenje zmotno - tu je še opcija CC chargebacka. Pred časom smo imeli na s/t obsežno denato na to temo.

Banke, kjer sprožiš postopek chargebacka, ne zanima preko katere paypal opcije si nakazal denar ampak zgolj če si/nisi nategnjen in načeloma drži s svojim komintentom (paypal ima tu bore malo moči), torej plačnikom, medtem ko se s "PP friends and family" paypal zaščite ne odreče zgolj plačnik, ampak tudi prejemnik denarja (ki v tem primeru tako ali tako prodaja v nasprotju s paypal pravili).
Mišljenje, da se s "friend and family" paypal nakazilom zašije plačnik je zmotno. Predvsem prejemnik denarja je tisti, ki ob predpogoju, da je paypal plačilo s kreditne kartice, tu nima nobene moči (no seller protection). Ko banka odtegne denar nazaj je to to.


Alex_7 je izjavil:

Evo, malo prej sem prišla z banke.
Izpolnila sem prošnjo za pritožbo in razložila vso situacijo, ampak kot je nekdo izmed vas omenil - njih ne zanima da je bilo to preko paypala. Samo da je šlo za plačilo nečesa, česar potem nisem dobila.
Zdaj moram čakati kako se izide, mogoče bo, mogoče ne. Nisem pa mogla predložiti pogovorov s to osebo, zaenkrat je poslala naprej samo mojo pritožbo in opis celotne situacije. Če bojo rabili še kakšne dokaze, me pokličejo.



Alex_7 je izjavil:

Sporočam, da sem dobila denar nazaj!
Še sama nisem takoj vedela, da v resnici sploh nisem plačala prek kartice, ampak je šel denar iz bančnega računa. Je pa očitno oboje možno dobiti nazaj, samo obrazec sem izpolnila in kot dokaz dodala celoten pogovor s to osebo, danes pa se je na računu spet pojavil ta znesek.
Hvala za mnenja!


Mimogrede @Okapi, če tole bereš, si mi dolžan opravičilo ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

St235 ::

Na paypalu sem mu nakazal denar ampak je on hold, ker stvari še ni poslal, sedaj pa izsiljuje, da naj potrdim, da sem prejel robo, on dobi denar in potem pošlje radio.


Paypal ni Escrow tako, da praviloma nezaddržuje denarja. Če to stori ponavadi to stori z namenom zavarovanja kupca. Tako, da če si pravilno nakazal preko paypala in denar res stoji na paypalu (preveri tranzakcije in pazi, da greš direktno na paypalovo stran, ne pa preko kakšnih linkov v emailh) potem paypal sumi, da je kupec lahko goljuf. Potem je na tebi ali reskiraš ali ne. Če boš potrdil, da si izdelek prejel potem lahko pozabiš na dispute.

tako, da pojasni prodajalcu, da ti nimaš ničesar z zadrževanjem denarja na paypalu in da seveda ne boš potrdil prejema dokler izdelek ni pri tebi.

Je pa velika verjetnost da gre za scam, zato tudi blokada paypala.

več o zadrževanju sredstev s strani paypala:
https://www.thebalancesmb.com/why-is-pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

N0t0ri0us ::

plačano je bilo preko paypala - pay for goods or service, prejema nisem potrdil in tudi ne mislim. Ima paypal ravno zato opcijo trackinga in ko je dostavljeno avtomatsko potrdi prejem. Sva o tem že razglabljala in mlatim prazno slamo. Počakam do zvečer, če slučajno prostovoljno vrne, drugače disputam.

Furbo ::

Samael je izjavil:

Furbo je izjavil:

Upam, da nisi/ne boš poslal preko PP friends and family, ker potem si ob 300EUR

Vkolikor je plačal preko paypala s kreditne kartice (oz. kot beremo spodaj celo bančnega računa) je to mišljenje zmotno - tu je še opcija CC chargebacka. Pred časom smo imeli na s/t obsežno denato na to temo.

To poznam, ampak to je bolj rešitev za amaterje. Bolje je sploh ne riniti v tako situacijo, kjer moraš potem rušiti mostove za seboj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

c3p0 ::

Koliko signalov za scam še rabiš? Bodi srečen, da Paypal ima neke varovalke, ki vsaj delno ščitijo naivne kupce.

N0t0ri0us ::

Je vrnil denar, odgovora ni bilo. Čudno vse skupaj :|

jype ::

N0t0ri0us je izjavil:

Čudno vse skupaj
Gre za ekonomijo obsega. Če jih obdela tisoč na mesec, zasluži dovolj, če uspešno nategne le tri promile.

N0t0ri0us ::

admina prosim, če izbriše fotografijo :) Hvala

MIHAc27 ::

N0t0ri0us je izjavil:

Je vrnil denar, odgovora ni bilo. Čudno vse skupaj :|

Nič čudnega. Je probal pogoljufat, videl da ne gre, sedaj bo verjetno nehal izgubljat čas z tabo in poiskal drugo žrtev.

BlackHole ::

N0t0ri0us je izjavil:

Je vrnil denar, odgovora ni bilo. Čudno vse skupaj :|

Tukaj res ni nič čudnega. Z aviona je vidno, da te je hotel nategnit. Pa ne po sliki osebne.
LP Marko

FrRoSt ::

Nočem se preveč MEŠATI :)) v tole zadeveo vendar ne bi posploševal, da gre za čisto natego... 8-)

Rezultat je pat, ... po domače: neodločeno! .... kar pomeni, da lahko drug drugega nategneta! :))

Tudi ti bi lahko njega povsem enako nategnil, kot on tebe, če ne bi potrdil prevzema... ;)

Tako da, ne/zaupanje je obojestransko...

Kako ga preseči, to je sedaj vprašanje!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Badwolff ::

No še moj poskus.
En, s 100% approvalom, je prodajal Echo za pol cene, brez škatle. Že zvečer sem dobil msg od ebaya, da ga pregledujejo in da naj dam refund, zjutraj pa je denar že nazaj.
Sumljivo je bilo že od začetka, ampak za 20€ probaš. Za 300 je že bl problem.

N0t0ri0us ::

Update:
Danes mi je pisal, da je klical banko in so mu dali IBAN za mednarodne transakcije - prej tega kao ni imel :)) Sedaj mu končno lahko nakažem denar, da pošlje radio :))

#scam

MIHAc27 ::

Napiš mu, da si ga že tukaj dobil in ga odpikaj. škoda časa.

FrRoSt ::

Kaj pa plačilo ob prevzetju!??
To ne obstaja več!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

FrRoSt je izjavil:

Kaj pa plačilo ob prevzetju!??
To ne obstaja več!?


iz tujine to praktično nikoli ni obstajalo.

FrRoSt je izjavil:

Nočem se preveč MEŠATI :)) v tole zadeveo vendar ne bi posploševal, da gre za čisto natego... 8-)

Rezultat je pat, ... po domače: neodločeno! .... kar pomeni, da lahko drug drugega nategneta! :))

Tudi ti bi lahko njega povsem enako nategnil, kot on tebe, če ne bi potrdil prevzema... ;)

Tako da, ne/zaupanje je obojestransko...

Kako ga preseči, to je sedaj vprašanje!?


V bistvu rpecej težje, ker če kupec ne bi potrdil prejema, bi prodajalec še vednop lahko paypalu dokazoval preko povratnice, da je bila pošiljka dostavljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

FrRoSt ::

St235 je izjavil:

V bistvu rpecej težje, ker če kupec ne bi potrdil prejema, bi prodajalec še vednop lahko paypalu dokazoval preko povratnice, da je bila pošiljka dostavljena.

Teoretično lahko, v praksi pa bi bila to verjetno kar precejšnja jeba... ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

Ker? če pošlje s preverljivim trackingom ne bo imel psoebnih težav, če bo kupec kljub podpisu trdil, da ni prejel artikla.

FrRoSt ::

Zaradi mene ima lahko tudi osebni tracking .... ;)
samo sem mi dozdeva, da se mu ne da z vsemi temi pizdarijami ukvarjat za piškavih 300€ 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

hogorq ::

Evolve je izjavil:

lorte je izjavil:

Pa kdo sploh se kupuje avtoradio? Vse te sredinske konzole so totalen polom v zadnjih 4-7ih letih. Vse kar zna sredinska konzola zna mobitel boljse.
Vse kar rabis od avtoradia je da dela vseh 8 ali 10 zvocnikov pa dobro povezavo s telefonom (bt ali pa cinc). Cim manj tem boljse, pa se lepse zgleda armatura ce ni teh displayev. (lep primer je prejsni bmw serija 3, kjer je lepa ravna armatura ce nimas tega infotainment zaslona, ce ga pa imas zgleda pa kot nek greben na sredi, da ne govorim o mercedesu serije A, B in C vsi tako grdo da grse sploh ne gre, kot da bi cheap android tablico v landscape mode obrnu in gor prbil)


o moj bog kaj jst berem


indeed. izluščit smisel iz tega... uf.
kot kak tilen grah pizza.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734645 (17676) plusdzabaka1
»

Paypal vračilo denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6810758 (9002) St235
»

paypal - kako nazaj do denarja

Oddelek: Omrežja in internet
295424 (3933) Saintek
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216496 (8815) Furbo
»

Paypal in "case closed" (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8410425 (7741) mn

Več podobnih tem