» »

Ponovno nalaganje Windowsov

Ponovno nalaganje Windowsov

ProBook4740 ::

Pozdravljeni!
Že več kot dve leti imam namizni računalnik s sistemom Windows 7 Home.
V tem času se je na disku nabralo ogromno navlake, saj sem dnevno inštaliral več različnih programov in podobno, ki jih nato nisem pravilno odstranil. Računalnik mi več ne deluje tako kot nekoč, zato bi enostavno rad začel znova. Poskusil sem že z defragmentacijo in različnimi TuneUp programi, a vseeno....
Imam pa naslednji problem: Računalnik sem kupil v eni izmed trgovin, ki občasno prodaja tudi elektronske naprave. Ko sem računalnik vklopil, sem moral nastavit nekaj osnovnih stvari za zagon Windowsa. Poleg nisem dobil nobenega CD-ja, preko katerega bi moral naložiti Windows. Zanima me kaj se zgodi, če začnem z novo namestitvijo Windowsa. Namestitvena CD-ja nimam - to pomeni, da je potem konec z vsem in mi preostane le nakup novega Windowsa? Ali me bo vse skupaj zopet vodilo na začetek, tako kot takrat, ko je bil računalnik nov, ko sem izbral in nastavil nekaj osnovnih parametrov in je bil računalnik pripravljen za delo?

Hvala za odgovore

Yacked2 ::

Windowse potegni s interneta ter ga aktiviraj s kodo, ki je nalepljena nekje na računalniku.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Cold1 ::

Namestitvena CD-ja nimam - to pomeni, da je potem konec z vsem in mi preostane le nakup novega Windowsa?

Ne, dobiti moraš namestitveni DVD za Okna 7, licenco menda že imaš, po namestitvi boš moral Okna aktivirati.

Ali me bo vse skupaj zopet vodilo na začetek, tako kot takrat, ko je bil računalnik nov, ko sem izbral in nastavil nekaj osnovnih parametrov in je bil računalnik pripravljen za delo?

Najbolje je, če nova Okna namestiš na nov disk, pri tem starega izklopiš, tako ti ostane prejšnji sistem nedotaknjen, če ti karkoli ne bo šlo, boš pač vklopil stari disk nazaj.

Chev ::

ProBook4740 je izjavil:

Pozdravljeni!
Že več kot dve leti imam namizni računalnik s sistemom Windows 7 Home.
V tem času se je na disku nabralo ogromno navlake, saj sem dnevno inštaliral več različnih programov in podobno, ki jih nato nisem pravilno odstranil. Računalnik mi več ne deluje tako kot nekoč, zato bi enostavno rad začel znova. Poskusil sem že z defragmentacijo in različnimi TuneUp programi, a vseeno....
Imam pa naslednji problem: Računalnik sem kupil v eni izmed trgovin, ki občasno prodaja tudi elektronske naprave. Ko sem računalnik vklopil, sem moral nastavit nekaj osnovnih stvari za zagon Windowsa. Poleg nisem dobil nobenega CD-ja, preko katerega bi moral naložiti Windows. Zanima me kaj se zgodi, če začnem z novo namestitvijo Windowsa. Namestitvena CD-ja nimam - to pomeni, da je potem konec z vsem in mi preostane le nakup novega Windowsa? Ali me bo vse skupaj zopet vodilo na začetek, tako kot takrat, ko je bil računalnik nov, ko sem izbral in nastavil nekaj osnovnih parametrov in je bil računalnik pripravljen za delo?

Hvala za odgovore

Nope, windows Home (basic ali premium, katerega pač imaš) nekje najdi (magari ilegalen torrent) važno je samo, da je windows OEM, originalen, nepredelan. Ustvariš bootable USB stick, inštaliraš windows, kodo z listka na računalniku prepišeš v aktivator in si legalen.

Formatiraš disk, torej vse na novo. Iskanje driverjev, windows jih načeloma najde sam, ampak nikoli ne veš, backup/restore podatkov.

Ne, mislim da če ni UEFI Boot, nimaš enostavnega hard reseta Windowsev. Takrat je bil Windows prednaložen in si ga ti samo do konca speljal. Lahko da se tudi motim, je že dokaj stara zadeva Windows 7 in legacy boot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

aerie ::

Tule lahko potegneš dol ustrezno različico win7 SP1:
http://www.w7forums.com/threads/officia...

Tule so navodila za kreiranje namestitvenega USB-ja:
http://www.microsoftstore.com/store/msu...

Če boš imel probleme z aktivacijo, pokliči na MS, 080-8028.

alese ::

Podvprašanje, kateri win naj kupim win 7 ali 8.1 in katero kratico pri win 7, če se odločim za njega ker nekateri nekaj naložijo v bios pa se lahko naložijo legalno samo enkrat, nekateri menda dst ali kera kratica, pa jih lahko naložiš legalno večkrat.home premiu bi kupil.kakšna je bistvena razlika med 7 in 8.hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Chev ::

Katerega želiš. Verjetno nimaš kakšnega riga, torej bo dovolj Home Premuim (mogoče celo Home Basic), pri windows 8 pa tega itak več ni.
Nič se ne naloži v BIOS, to je samo na računalnikih s prednaloženimi Windowsi, OEM zadeva.

Poglej si videe na youtubu, zaženi windows 7 in windows 8 v virtualki, pa se odloči.

solatko ::

Če nisi menjal diska imaš na njem recovery particijo. Z določenim Fx gumbom, sprožiš recovery postopek. Nekateri imajo za to 0 - ničlo - novejši Toshiba prenosnik. Nekje je potrebno pritisnit ESC tipko, nekje F9 ali druge številke - poizkusi, sicer ti pa piše ob zagonu sistema.

Če si disk kaj brisal (po navadi recovery particija ni vidna), boš moral poiskati čisto verzijo 7-ice, saj UEFI bios ne dovoljuje normalne namestitve piratske verzije OS.

Poglej v disk managerju koliko imaš particij (disk manager ti pokaže vse).
Delo krepa človeka

alese ::

kako se pa zažene win v virtualki , nimam nič deljen disk, diska nisem brisal, sedak imam gor win ultimate , disk bi formatiral ali kupil drugega in dal gor nov licenčni win. a bo šlo al bo bios nagajal, češ da je bil gor že en win in mi ne bo dovolil dati gor novega win.

Yacked2 ::

solatko je izjavil:

Če nisi menjal diska imaš na njem recovery particijo. Z določenim Fx gumbom, sprožiš recovery postopek. Nekateri imajo za to 0 - ničlo - novejši Toshiba prenosnik. Nekje je potrebno pritisnit ESC tipko, nekje F9 ali druge številke - poizkusi, sicer ti pa piše ob zagonu sistema.

Če si disk kaj brisal (po navadi recovery particija ni vidna), boš moral poiskati čisto verzijo 7-ice, saj UEFI bios ne dovoljuje normalne namestitve piratske verzije OS.

Poglej v disk managerju koliko imaš particij (disk manager ti pokaže vse).


Meni je nagajalo nekej u zvezi z UEFI, sem rešil tako, da sem bootal live cd, ter sformatiral celoten disk. Potem je šlo normalno.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

solatko ::

alese - Če boš dal gor licenčni medij (DVD) ali pravilno pripravljen USB ključek, ti bios ne bo nagajal, boš pač odtipkal geslo, ki ga boš pridobil. Travniške verzije, tudi če imaš pravilno kodo, ne bo zagnalo, če ni popolnoma identična posnetku na original DVD-ju.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

potegneš original ISO iz microsoftovih serverjov in je problem rešen :)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aktivacija Windows s pomočjo nalepke

Oddelek: Operacijski sistemi
211651 (1018) OmegaM
»

Ponovna namestitev win vista na star prenosnik z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
252229 (1956) Alexius Heristalski
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212159 (1667) Duhec
»

Dualboot Debian/Windows 7 in GPT

Oddelek: Operacijski sistemi
241590 (1202) MrStein
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323980 (3230) ender

Več podobnih tem