» »

Ponovna namestitev win vista na star prenosnik z novim trdim diskom

Ponovna namestitev win vista na star prenosnik z novim trdim diskom

MyotisSI ::

Zdravo.

Tašči je šel trdi disk (hd) na starem prenosniku hp compaq 6830s - letnik 2009. Ker je bil disk še v garanciji, so ji dali novega za neko minimalno doplačilo.

Zaplete pa se pri ponovni namestitvi sitema. Nejn računalnik je prišel brez recovery cd-ja, ampak je mel hd recovery particijo, z win vista in vsem. Ker je hd nov, seveda ni recovery particije, nobenemu pa ni prišlo leta nazaj na misel, da bi si recovery cd-je zapekli sami :/

Če si sam naredim bootable cd ali usb, mi zaradi hp biosa itak ne bo prijela namestiev, ker ni točno do hp-ja, vsaj tako mi je bilo rečeno.

A obstaja kak način da se to reši? Ima kdo izkušnje? Sem brskal po hp strani, a tega modela računalnika mi niti ven ne vrže več. Bom sicer še poklical na hp slovenija, a itak ne delajo do torka.

Lp
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)
  • polepsal: Mavrik ()

AC_DC ::

Če imaš spodaj nalepko, potem lahko visto aktiviraš preko neta:
http://support.hp.com/hr-en/product/hp-...
Iso najdeš na netu.

HP PCs - Obtaining HP Recovery Discs or an HP USB Recovery Drive
http://support.hp.com/us-en/document/bp...


Sem brskal po hp strani, a tega modela računalnika mi niti ven ne vrže več.

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/publ...
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

OvCa77 ::

Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AC_DC ::

Win 7 se nebi dali aktivirati z win vista serijsko ?

opeter ::

AC_DC je izjavil:

Win 7 se nebi dali aktivirati z win vista serijsko ?

Ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

Pokličeš HP Slovenija in jim izdaš s/n, potem te oni usmerijo na podporo, glede na vrsto prenosnika. Pošljejo ti (2dni) recovery DVD ravno za tvoj prenosnik.

Lahko pa se preko Skype-a na HP Global strani povežeš s centralo in ti v mail pošljejo link, preko katerega potegneš dol original program, kakršen je bil nameščen ob nakupu.
Pripravi se na nekaj urno dolvleko, ker so njihovi strežniki izredno počasni (okoli 100 kb/s).

Sem s temi postopki reševal kar nekaj HP-jevih proizvodov, ko jim je odpovedal disk.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Če si sam naredim bootable cd ali usb, mi zaradi hp biosa itak ne bo prijela namestiev, ker ni točno do hp-ja, vsaj tako mi je bilo rečeno.


To sploh ni res. Kamot lahko inštaliraš čisti ISO od microsofta.
#brezpodpisa

Han ::

@hojnikb: mislim, da nimaš prav. Dva tedna nazaj sem imel opravka z DELL prenosnikom, na katerem je bila sedmica. Preveril sem ključ in si ga zapisal (generičen za DELL prenosnike). Po tem sem namestil sedmico iz ISO datoteke (seveda pravo verzijo), a sistema ni bilo mogoče aktivirati.

hojnikb ::

potem niso inštaliral prave verzije oz uporabo tapravo serijsko.

recimo to se dogaja pr win8 bing kistah ko hoces dat gor home edition
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

OEM xp, vista in 7-ica so imeli na spodnjem koncu računalnika nalepko, generike ni bilo, razen pri piratskih verzijah. Če noče registrirat, pokličeš M$ Slovenija in rešiš problem v nekaj minutah.
Če nima nalepke je bil gor free DOS ali Linux.

Izveš pa to takoj, če pokličeš zastopnika in poveš serijsko številko prenosnika.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MyotisSI ::

hojnikb je izjavil:

Če si sam naredim bootable cd ali usb, mi zaradi hp biosa itak ne bo prijela namestiev, ker ni točno do hp-ja, vsaj tako mi je bilo rečeno.


To sploh ni res. Kamot lahko inštaliraš čisti ISO od microsofta.



ja, to sem potem sam prebral na enem forumu.

Drgač pa hvala vsem za odgovore.

Če bo komu koristilo, bom tu navedel postopek namestitve.

Sledil sem navodilom na strani:
https://www.raymond.cc/blog/how-to-burn...

Sem sestavil ISO sliko z Visto in naredil bootable USB.
To je bil tudi edini način, saj vgrajen BIOS ne podpira zagona iz CD-ja. Tako sem vstavil ključ v prenosnik preden sem ga zagnal, ob zagonu šel v HP bios in naštimal boot tako, da zažene najprej USb disk.

Namestitev je šla skozi brez posebnosti, ravno tako namestitev SP2 in reaktivacija.

Sedaj sem v fazi updejtanja in iskanja gonilnikov.

lp
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MyotisSI ()

solatko ::

Stvar je v tem, da mora biti original verzija OS-a, travniških nikakor ne spraviš skozi UEFI zaščito, lahko pa karkoli vržeš gov v legacy načinu.
Delo krepa človeka

Han ::

Če danes kupiš DELL z Win7, nima nobene nalepke. Sistem je predaktiviran, tudi na recovery particiji. Ta serijska (ključ) je generična (enotna) za DELL.

solatko ::

Han - Kje pa lahko danes kupiš nov računalnik s 7-ico?
Refurbish niso novi in nimajo original programja.
Delo krepa človeka

Han ::

Npr. Dell Latitude E5550 pri Alldei.

hojnikb ::

pa tudi kake poslovne desktope dobiš še z sedmico (recimo lenovo m900)
#brezpodpisa

solatko ::

Pa sta vidva sploh prebrala pod kakšnimi pogoji je ta vajina 7-ica - temelji na 10-ki in pravici do downgrade-a na w7 PRO, ne dobiš pa že nekaj let računalnika z vgrajenim w7 katerekoli verzije.

Dell-i pa so 5-ta generacija Intel procesorjev (torej stari najmanj 2 leti), 8-ice na pro računalnike niso instaliral (večina poslovnih računalnikov te serije procesorjev je bila na 7 PRO in vsi so imeli nalepko s kodo), tudi ta dva jo imata, naslednji modeli pa so z 10-ko, brez nalepke.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

od kdaj je broadwell star 2 leti ?
#brezpodpisa

solatko ::

September 2013
Delo krepa človeka

hojnikb ::

si kiksno ene 18 mescov
#brezpodpisa

solatko ::

On September 10, 2013, Intel showcased the Broadwell 14 nm processor in a demonstration at IDF. Intel CEO Brian Krzanich claimed that the chip would allow systems to provide a 30 percent improvement in power use over the Haswell chips released in mid-2013. Krzanich also claimed that the chips would ship by the end of 2013;[34] however, the shipment was delayed due to low yields from Intel's 14 nm process.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

showcase pa product availability sta dve cisto razlicni zadevi.
fact je da v sep. 2013 nisi mogu kupit oem pcja z broadwellom.

ah jeba je ta emso :)
#brezpodpisa

Han ::

Dell z Broadwell procesorjem lahko kupiš z Win 7 ali Win 8.1. Če se odločiš za Win 7 Pro, ga dobiš na disku, Win 8.1 Pro pa je priložen na USB ključu. V obeh primerih lahko sistem nadgradiš na Win 10. Za driverje je poskrbljeno. Skratka, za ceno enega imaš na voljo 3 sisteme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

solatko ::

Ni pa gor samo windows 7, kot OEM OS. Večina firm se je windows-a 8 in 8.1 izognilo, zato še vedno prilagajo w7 PRO, home edition že dolgo ni na razpolago.
Delo krepa človeka

Han ::

Seveda je gor samo Win 7 Pro OEM. In nanj lahko namestiš povsem brezplačno še Windows XP Pro (Virtual PC - WinXP Mode).

Alexius Heristalski ::

Han je izjavil:

Dell z Broadwell procesorjem lahko kupiš z Win 7 ali Win 8.1. Če se odločiš za Win 7 Pro, ga dobiš na disku, Win 8.1 Pro pa je priložen na USB ključu. V obeh primerih lahko sistem nadgradiš na Win 10. Za driverje je poskrbljeno. Skratka, za ceno enega imaš na voljo 3 sisteme.

To je potem tovarniški downgrade z 8.1 Pro na 7 Pro. V BIOSu imaš ključ za 8.1 Pro, 7 pa so aktivirali v tovarni, kar pomeni, da ključa za 7 nimaš in se moraš za reinštalacijo 7 obrniti na proizvajalca.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačna nadgradnja na Windows 10 še vedno mogoča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924511 (14369) floyd1
»

HP ''tablet'' operacijski sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9985 (712) SmeskoSnezak
»

Recovery particija in prenosnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
322034 (1719) D3m0r4l1z3d
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145367 (4838) solatko
»

Windows 7 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
132060 (1556) Miha 333

Več podobnih tem