» »

Aktivacija Windows s pomočjo nalepke

Aktivacija Windows s pomočjo nalepke

He-Man ::

Pozdravljeni,

mogoče malo neumno vprašanje, ampak bom vseeno vprašal: kako pravilno in legalno aktivirati na novo nameščen MS Windows (npr. 7 PRO) na starem računalniku, ki ima nalepko s kodo za aktivacijo. Koliko lahko image odstopa, je lahko 64-bit, če so bili originalno nameščeni 32-bitni Windows? To, da ne more biti PRO, če so bili prej Home, mi je jasno. Kaj pa ANG/SLO menjava, je lahko SLO, če so bili prej Windows v Angleščini? In še glavno vprašanje: kje dobiti točen/ustrezen image za namestitev pravih Windows, ki se bodo legalno in pravilno aktivirali s kodo na nalepki?

Hvala!

BigHugo ::

LP BigHugo

[D]emon ::

Koda na nalepki je za OEM verzijo. Good luck.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

He-Man ::

Res je. Ko sem vpisal kodo z nalepke, sem dobil tole:



Kako se torej lahko naknadno/poovno namesti in legalno/pravilno aktivara OEM verzije?

[D]emon ::

Pri OEM namestitvi je ponavadi na disku recovery particija. Zdaj, ce si recovery particijo zbrisal ... hja, veliko srece. Obrni se tja, kjer si laptop kupil.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

He-Man ::

Gre za starejši PC v podjetju, ki mu je crknil disk.

[D]emon ::

Potem se pa obrni neposredno na Microsoft. Magari na slovensko podruznico.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

OvCa77 ::

Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

[D]emon ::

Mimogrede, 32bit verzija je najverjetneje bila namescena zato, ker je sistem 32bit. V takem primeru ti 64bit ne bo deloval. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

OvCa77 ::

Naj napiše kateri procesor, koliko rama ma
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

c00L3r ::

Pokliči MS, povej, da ti je crknil disk in da rabiš novo aktivacijo.

solatko ::

Če gre za računalnik iz podjetja, je bila licenca na podjetje in ti doma ne velja. Sicer pa namesti različico, ki jo imaš na nalepki in pokliči M$, po navadi ne komplicirajo.
Delo krepa človeka

ToniT ::

Uporabiš katerikoli CD z OEM različico Windows Pro 7 32bit in se bo računalnik aktiviral brez problema.

OmegaM ::

Tako kot je napisal ToniT, in mora delat!

... nato posodobi na 10 :)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Zvezdica27 ::

no, če kdo misli, da bo klic na MS karkoli pomagal... znajdi se sam, ker so popolnoma ... no, ti si za njih popolnoma nepomemben.

Imel sem comp, na računu piše win8 in pred prodajo (ker sem mel ubuntu) sem hotel dati win gor. Jebalo se jim je zame...

še dobro, da je licenca zapečena v UEFI, tako da ... tega prej nisem vedel, po namestitvi sem googlal, zakaj so aktivirani če nisem nič vpisoval...

v glavnem... NIKOLI, amapk res nikoli več nič od MS, razen skype, ker je pač še vedno industry standard...

zz

klinker ::

Ne vem ce in kako, ampak nima se jim kaj jebat zate ker si storitev in support placal, tako da so dolzni ti pomagat pri takih zadevah.

solatko ::

Zvezdica27 - Zato te pa niso hebal, ker je licenca v UEFI in ti nove kode nebi dajal. Pri OEM 7-ici, so mi na podlagi sevis tag-a računalnika, dali novo kodo, ker je bil listek nečitljiv.
8 in 8.1 OEM gre aktivacija normalno, avtomatsko ob namestitvi, tudi če nalagaš na frišno.
Delo krepa človeka

andromedar ::

Hebali ga niso zato, ker se jim hebe za uporabnika (če ni podjetje). Če bi bili kolikor toliko, bi mu povedali da ga ne rabi skrbet, ker ima licenco v uefiju.
Eh?

solatko ::

Saj tisti študent tam niti ne ve tega.
Delo krepa človeka

Zvezdica27 ::

lp,

bili smo podjetje. Nobenega supporta. NAsvet je bil samo, da mi lahko prodajo novo licenco... sicer sem pravnik, sam se nam res ni dalo še s tem jebat. Še dobro, da je bilo v uefi...

zz

pviran3 ::

Če ključ ni bil zlorabljen (bil aktiviran že na 10 računalnikih), samo namestiš kompatibilno vezijo npr pro ali home, vseeno je ali je 64bit ali 32bit, ali je slo ali ang, nima veze. Vneseš ključ in ga mora sprejeti.

Potem ga mora tudi avtomatsko aktivirati, če ga ne pa pokličeš na support poveš ključ da ga preverijo in ti dajo aktivacijo...

OmegaM ::

Pomagajo, sem pred časom klical na MS slovenija pa so mi povedali kodo za kativiranje, samo prebrat sem jim moral nekaj podatkov iz nalepke.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aktivacija Vista OEM

Oddelek: Operacijski sistemi
12905 (612) Domini tm
»

Nalepka z licenco

Oddelek: Operacijski sistemi
182463 (1708) He-Man
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054578 (36319) mtosev
»

Nakup rabljenih Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
273796 (3057) Zvezdica27
»

Vista OEM, nekaj vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
342779 (1906) Galaxy

Več podobnih tem