» »

Kateri monitor (21:9)

Kateri monitor (21:9)

Betelgeuse ::

Torej, zanima me kateri monitor se splaca kupit pri nas
nekaj sem gledal na ceneje.si in dobil bolj malo rezultatov za ta ratio (21:9) vendar pa vseeno dovolj da imam 2 monitorja v ozjem izboru

http://www.ceneje.si/Izdelek/4004936/ra...

http://www.ceneje.si/Izdelek/3771947/ra...

po dolgem iskanju sem le nasel podatek on odzivnem casu in frekvenci LG monitorja (5ms gtg in 56~75Hz(HDMI(AV) 25 ~ 60Hz)) kar je za mene dovolj, nisem neki hardcore gamer da rabim 144hz in 1ms

za philipsa pa ze pise na ceneje.si da je "obicajno" 5ms in 60hz (nisem siguren kaj naj bi obicajno pomenilo v tem primeru xD)
kontrast je tud boljsi na lg, mislim da ta smart contrast pri philipsu je kao DCR in se spreminja svetilnost celega monitorja kar je neuporabno za mene, brez tega smart contrast pa je 1000:1, pri lg pa 5kk:1 (ceprav verjetno je tud tle kaksen dcr stuff ampak ne pise)
pri lg je color gamut sRGB 100% (v nasih trgovinah pise da je 99%) kar mi je tudi ok, za philipsa nisem gledal
tudi nisem pogledal kaj pomeni AH-IPS in W-LED, kaj IPS in LED pomeni ze vem, bolj me zanimata ta AH in W, ce je kaj kar je uporabno al samo neki gimmick

pri philipsu pa je stojalo malo boljse (swivel, pivot)
jst se bolj nagibam k LG ampak priznam da glih ogromno pojma nimam o monitorjih
ce ma kdo od vas kaksen predlog o teh dveh monitorijh naj pove, ce kaksnega drugega priporoci za priblizno isto razmerje in ceno (400EUR +/-nekaj EUR, raje minus :D) se tudi priporocam in nujno mora bit IPS, TN sploh ne pride v postev
ampak hocem to dobit v slo, ce gre kaj narobe se nocem kregat z nekom ki sploh njegovega jezika ne znam in on nima pojma on anglescini, pa tud postnine so vecje in cakat je treba vec casa in te reci.

EDIT:nemci pravjo da je 50kk:1 pri LG in dynamic...ter Functions: Height Adjustable, Pivot function (rotatable), Mac compatibility, picture-in-picture (PiP), tilt function (tilt)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014402 (3760) Han
»

Kateri monitor priporočate do 200€?

Oddelek: Strojna oprema
4814947 (13491) webmojsterrr
»

Kateri monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7615719 (14128) skyline
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921467 (16668) hotig
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849631 (21276) silo

Več podobnih tem