» »

Vpis na FMF

Vpis na FMF

const3314 ::

Ravno premišljujem o vpisu na fakulteto, zelo me zanima fizika zato razmišlam o FMF...Med drugim me pa tudi zanima možnost zaposlitve po končanem študiju...Torej, me zanima kakšne so možnosti zaposlitve po končanem študiju fizike na FMF, na informativnem so tako kot na vsaki drugi fakulteti nakladali o neskončnih možnostih zaposlitve, tudi na forumih sem zasledil pisanje o izjemno nizki brezposelnosti med fiziki pa me zanima, če je s tem res tako, če res so službe za fizike pri nas in v tujni in v katerih panogah.

Hvala za pomoč!
  • spremenil: Mavrik ()

jype ::

Služb za fizike je zelo malo - fiziki pa, če so bili med študijem budni in zbrani, komot opravljajo praktično vsako delo v katerikoli industriji, vključno z medicino, marketingom, ladjedelstvom, vesoljsko tehniko in računalništvom.

Je pa študij zahteven in terja polni delavnik, poleg katerega se pričakuje, da boš počel fiziki podobne reči tudi za hobi. Če te fizika resnično zanima, je najtežji del študija odklanjanje ponudb za delo.

root987 ::

jype je izjavil:

Služb za fizike je zelo malo - fiziki pa, če so bili med študijem budni in zbrani, komot opravljajo praktično vsako delo v katerikoli industriji, vključno z medicino, marketingom, ladjedelstvom, vesoljsko tehniko in računalništvom.

Je pa študij zahteven in terja polni delavnik, poleg katerega se pričakuje, da boš počel fiziki podobne reči tudi za hobi. Če te fizika resnično zanima, je najtežji del študija odklanjanje ponudb za delo.

What he said, bolje bi težko povzel.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

const3314 ::

Vemo da je brezposelnost(predvsem pri nas) velika, torej predvidevam, da se na oglas za programerja ali inženirja prijavi več kandidatov, torej zakaj bi recimo nek delodajalec za programiranje raje v službo vzel fizika kot nekoga ko je končal FRI, enako za inženirja...?

lebdim ::

če bi res rad kaj delal v povezavi s fiziko, pojdi na pedagoško fakulteto smer matematika-fizika. postal boš profesor matematike in fizike.

pegasus ::

const3314 je izjavil:

zakaj bi recimo nek delodajalec za programiranje raje v službo vzel fizika kot nekoga ko je končal FRI, enako za inženirja...?
Ker fiziki razvijejo zelo učinkovit način razmišljanja in reševanja problemov, kjer jim je matematika in programiranje samo orodje.

jype ::

const3314> Vemo da je brezposelnost(predvsem pri nas) velika, torej predvidevam, da se na oglas za programerja ali inženirja prijavi več kandidatov, torej zakaj bi recimo nek delodajalec za programiranje raje v službo vzel fizika kot nekoga ko je končal FRI, enako za inženirja...?

Delodajalec te bo vzel na podlagi priporočil, referenc in kvalifikacij.

Študij fizike že sam po sebi vključuje veliko programiranja, pa tudi sicer se večina študija vrti okoli iskanja rešitev za določen problem, kjer ti programiranje in računalnik zelo močno pomagata. Poleg tega študentje fizike pogosto delajo v industriji že med študijem. Eno študentko fizike smo imeli na praksi v visokotehnološkem podjetju, kjer se ukvarjamo s kompleksnimi računalniškimi problemi, pa se je (že spet) izkazalo, da dekle razume veliko več, kot bi pričakovali od človeka s precej malo izkušnjami, kar je verjetno posledica bogatega matematičnega ozadja, ki se v veliki meri prekriva s tistim na FRI (in ki ga slabi študentje FRI praviloma sovražijo, dobri pa razumejo).

Da bodo izbrali tebe, se boš moral seveda potruditi sam - študij fizike tega namesto tebe ne more narediti.

Mavrik ::

const3314 je izjavil:

Vemo da je brezposelnost(predvsem pri nas) velika, torej predvidevam, da se na oglas za programerja ali inženirja prijavi več kandidatov, torej zakaj bi recimo nek delodajalec za programiranje raje v službo vzel fizika kot nekoga ko je končal FRI, enako za inženirja...?


Oglasov za tak kader ni. Ljudje bodo prišli do tebe in ti povedali da te rabijo (če te bodo poznali).

Poleg tega, tako kot fizik ne bo znal programirati programov, ki imajo veze z jedrnimi CS zadevami, tako tudi FRIjevec preprosto ne bo znal sprogramirati numeričnih modelov, ki zahtevajo znanje fizike (predstavljaj si računanje učinkovitosti luči, industrijskih sistemov, simulacije toka kapljevin, določanje vzdržljivosti, etc.). Ti ljudje se ne potegujejo za iste položaje.

Je pa res da boš mel malo težave z iskanjem zaposlitve če se boš odločil da nikoli nočeš programirat :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Isotropic ::

mja, ce nadoknadis une zadeve, ki jih ne poznas doma, bos ze dobil zaposlitev. sicer pa lepo 3e/h kot vsi ostali.
alpa gres na fri pa je.

const3314 ::

Sicer me programiranje veseli, torej bi mi zaposlitev, ki bi vključevala programiranje ustrezala, me pa fizika zanima bolj...torej se na FRI nebi vpisoval... Pozna slučajno kdo koga ki je fizik ali je morda sam fizik in dejansko dela kaj od zgoraj naštetega?

Isotropic ::

kaj od zgoraj nastetega?
fizikov programerjev je dost, numeriko pa res redkokdo kaj programira. tut zato, ker imas namenske programe zato in je ponavadi boljsi ROI, kot ce sam vse.
racunalniski vid, machine learning itd. so tut zanimivi imo.

Zgodovina sprememb…

const3314 ::

Gre se namreč za to, da ko prides na informativne ti tam "natrobijo" kako je kader ki ga oni izobražujejo zaposliv ...vsi kadri pa zagotovo niso zaposlljivi...drugace nevem od kod brezposelnost... Želel sem preverit relevantnost teh informacij... :D

Isotropic ::

lahk gres tut v solo, ce ne drugega.
tisto, da najbolj nesposobni ucijo, velja samo v ameriki, zato pa imajo tko, kot imajo (srednja sola).
vecina se jih pa zaposli kot programerji (win programi). tle je pa prakticno vseeno, a gres tja al na fri, ce sam doma tut kaj programiras.

Zgodovina sprememb…

FTad ::

const3314 je izjavil:

Sicer me programiranje veseli, torej bi mi zaposlitev, ki bi vključevala programiranje ustrezala, me pa fizika zanima bolj...torej se na FRI nebi vpisoval... Pozna slučajno kdo koga ki je fizik ali je morda sam fizik in dejansko dela kaj od zgoraj naštetega?


Na FRI-ju je fizike le za pokušino, toliko da malo nadgradiš srednješolsko znanje, potem pa če se ne motim, je fizika 2 le še kot izbirni predmet. Je pa tudi druga vrsta programiranja na FRI-ju kot na fiziki. Ne vem, če na FMF-ju učijo o drevesih ipd kot na FRI-ju pri APS 1 in 2. Bi prej rekel, da je povdarek na matematičnih problemih.

Smurf ::

Noben faks ti ne more zagotoviti sluzbe, stvar je precej odvisna od tebe. Mi imamo 2 fizika, enega smo ponucali za support (prej je ucil na srednji) enega pa kot application engineerja, imamo tudi matematicarko, ki programira (sicer se sele uci, ampak pomoje ji bo zalaufalo), pa izpeljuje/dokazuje kaksne enacbe. Ni pa tukaj nekega pravila, da bo en fizik bo pocel to pa to, predvsem je odvisno od osebnih zelja/izkusenj/sposobnosti.

Mavrik ::

const3314 je izjavil:

Sicer me programiranje veseli, torej bi mi zaposlitev, ki bi vključevala programiranje ustrezala, me pa fizika zanima bolj...torej se na FRI nebi vpisoval... Pozna slučajno kdo koga ki je fizik ali je morda sam fizik in dejansko dela kaj od zgoraj naštetega?


Ja. Kaj točno drugega te še zanima?
The truth is rarely pure and never simple.

const3314 ::

Fizika predvsem :D

Hvala za nasvete...bili so v pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: const3314 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341211 (3403) nejc_nejc
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420131 (16541) SimplyMiha
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146331 (33851) awy
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120509 (18656) romat

Več podobnih tem