» »

Tracker za psa

Tracker za psa

Damiani ::

Pozdravljeni,

na hišni ljubljenček (Bernski planšar) se rad poteka. Tako da ga je potrebno pošteno iskati po sosednjih vaseh. Danes nam je spet pobegnil in starši so se odločili nabaviti GPS Tracker. Seveda zadeve niso poceni+ baterije se hitro praznijo. Zanima me če ima kdo izkušnje s kakšnim GPS tracker za pse? Kakšno ceno je potrebno odšteti in koliko zdržijo baterije? Ali obstaja kakšna alternativa GPS trackerjem?

Hvala za nasvete!
Damjan

branc ::

Malo morje GPS pritiklin za hudogrize.

http://www.dhgate.com/wholesale/search....

shadeX ::

Oprosti ampak ti svojega psa lepo priveži oz. mu naredi pesjak. Pes se nima kaj potepati prostovoljno brez prisotnosti lastnika po vasi/mestu.. Ko se je naša gonila je bilo pred našo hišo vsak dan nekaj psov ki so scali, srali , bevskali skoz. Dokler nisem obiskal njihovih lastnikov.

Pol je bil mir. Ampak vsakič ko se goni, se dobi kakšen nov.

amacar ::

http://www.ebay.com/itm/360718731516?va... tole sem nabavil za znanca. Ne vem pa kako je učinkovito, ker še čakam.

s6c-gEL ::

Steriliziraj psa in naredi ograjo.
Pesjak (2x2 metra) ali veriga je shit.


Drugače kupi fikus ! Vidim vse preveč psov, prepuščenih sami sebi.

Obstaja tudi navidezna ograja
http://www.lokostrelstvo.com/index.aspx...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Damiani ::

shadeX, pes ima pesjak samo ga ne moremo gledati samo v pesjaku oz. na ketni. Ko ni nikogar doma je pes v pesjaku oz. z očetom na terenu. Ko se kdo nahaja okrog hiše ga spuspimo da teka okrog. Nažalost se človek zamoti z drugimi rečmi in pes dokaj hitro zgubi pozornost in odtava proč.
s6c-gEL, pes ni prepuščen sam sebi in ljudje imajo z njim samo pozitivne izkušnje.

shadeX ::

shadeX, pes ima pesjak samo ga ne moremo gledati samo v pesjaku oz. na ketni. Ko ni nikogar doma je pes v pesjaku oz. z očetom na terenu. Ko se kdo nahaja okrog hiše ga spuspimo da teka okrog. Nažalost se človek zamoti z drugimi rečmi in pes dokaj hitro zgubi pozornost in odtava proč.


Okej. Sam še vedno bi morali bolj gledati na psa in ne dovolit da sam odtava proč. Jaz sem svojo psico navadil da se vedno zadržuje na naši parceli. Tudi če nas cel dan nebi bilo doma in bi jo spustili iz pesjaka nebi prestopila parcele.

Pač jezijo me lastniki ki jih ne briga za psa in ga imajo prepuščenega samemu sebi. Itak taki pol tekajo okol od hiše do hiše.. itd. Pri tebi je sicer zadeva drugačna ampak še vedno pes ne sme biti brez lastnika okol sam.

Hebel ::

Če drugega ne, ti ga lahko avto zbije...

fikus_ ::

Za takšne primere obstajajo ovratnice, če se pes preveč oddalji, ga najprej opozori z vibracijami, nato pa z rahlim el. tokom. To bi verjetno bila rešitev za vaše težave s pobegi psa. Se najde na internetu.

Damiani ::

O teh ovratnicah sem včeraj bral na forumu mojpes, pravzaprav o tistih z nevidno ograjo. Forumaši niso ravno pristaši teh ovratnic. Mogoče zadovoljijo za krajše časovno obdobje, pri daljšem se pes navadi oz. spozna trik. Pes stisne zobe in gre čez tresenje, potem svobodno leta in se boji vrniti domov zaradi tresenja.
Poleg omenjenega je potrebno psu obriti dlake na mestu ovratnice da ga bo sploh streslo. Bomo vidli kaj bomo storili. Seveda bom poročal če najdemo kakšno dobro rešitev.

Mislim da bo potrebno brata, dejanskega lastnika psa, privezati na 10m verigo zdraven psa da se bo ukvarjal z njim.

FTad ::

V osnovi bi moral na začetku poskrbeti za ustrezno vzgojo, ko je bil pes mlad. Sedaj pa je potrebno iti v ekstreme s temi trackerji ipd... Škoda

#000000 ::

Nobena ovratnica ne pomaga, pes bo šel po svoje ko se mu bo pokazala prilika, pri navideznih ograjah ipd. pa je vse relativno, lahko da mu bo štrom moteč, ampak ko bo videl kaj zanimivega tega sploh čutil ne bo, še posebno psi ki imajo dosti dlake, so kot bi bili izolirani.

Edino kar pomaga je pravilna vzgoja in šolanje, kar pa vzame precej časa.

tracker pa niti ni tako slaba stvar, vsaj veš kje ga začet

Damiani ::

Da se ne bomo napačno razumeli. Jaz osebno nisem za drastične ukrepe. V osnovi bi moral it pes v šolo in se bi morali dejanski lastniki z njim ustrezno ukvarjati.
Psa si je omislil moj brat, ker ga je seveda želela hčerka. Sedaj ko je pes odrasel in so se ga naveličali se morajo z njim večinoma ukvarjati oče (mislim da dokaj znana zgodba). To me dejansko pri tej zadevi osebno najbolj jezi.
Mene po večini ni doma, pridem večinoma za vikend na 2-3 tedne, v prihodnosti pa verjetno še manj. Takrat vzamem psa in se skušam z njim ukvarjati. Sam kaj ko me ni skoraj nič doma.

fikus_ ::

Ja, to pa zna biti problem, če je pes bil kupljen kot igrača otrokom. Imamo psa, na kmetiji, tako da ima veliko prostora za tekanje okrog. Pri treh štirih letih smo imeli probleme (spomladi- psice itd.). Če si se zamotil in nisi gledal na psa, je izkoristil priložnost in pobegnil. Nazaj je pa prišel po nekaj dneh.
Sedaj ga je to nekako minilo, še vedno ga pa imamo ponoči privezanega na 8 m verigi, ker se večkrat prikaže kakšen potepuški pes in tedaj ga spet zamika pohajkovanje.
V glavnem čez dan je vedno kdo v bližini, če ga ne vidimo, ga pokličemo in vedno dobi kakšen priboljšek.
Rešitev je kakšen pesjak, pogojno veriga. Čez dan je spuščen samo ko je nekdo zraven in ga nadzoruje.

winchester ::

Kupil sem chipolo ker sem bil v isti situaciji in se totalno ne obnese,zanič stvar.pa sem upal da bo to to.trust me dont buy that shit

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Roadkill ::

Jah če bi vsaj razumel, kako chipolo deluje in čemu je namenjen, bi vedel, da ni zate.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

crniangeo ::

Tudi pri moji babici na vaseh imajo spuščene pse, so izjemno socializirani in ni problemov z njimi.
Kar se tiče pa teh gpsjev itd.. mogoče bi tale članek kej pomagal : http://www.vetstreet.com/our-pet-expert...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Bellzmet ::

Psi so za na povodec ne da se prosto sprehajajo okrog. Ta teden je na plaži v Umagu pes ugriznil otroka!

francek1 ::

Bellzmet je izjavil:

Psi so za na povodec ne da se prosto sprehajajo okrog. Ta teden je na plaži v Umagu pes ugriznil otroka!

Ljudje pa za rešetke....prejšnji teden je v New Yorku en ustrelil žensko!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

joze67 ::

Ja pa da o ubogem Micku Fanningu, ki ga je te dni nadlegoval morski pes.

francek1 ::

Edina delujoča zadeva za pse je tole.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

#000000 ::

nejko nejko tema je res stara, enako kot fora ki jo izvajaš, bolj bi ti blo da znižaš ceno pa boš kej prodal, na ebayu prodajajo enake gadgete za 50-60 usd, ti pa kr dupljaka opališ, no ja sej maš prov, zakaj pa ne, samo forum si falil.

fikus_ ::

Jernej sp reklama!

SeMiNeSanja ::

fikus_ je izjavil:

Za takšne primere obstajajo ovratnice, če se pes preveč oddalji, ga najprej opozori z vibracijami, nato pa z rahlim el. tokom. To bi verjetno bila rešitev za vaše težave s pobegi psa. Se najde na internetu.

Te ovratnice so odlične - treba je samo zamenjati, da lastnik psa nosi to ovratnico - ko začne vibrirati, da pokliče psa k sebi. Če se pes preveč oddalji, pa lastnika še malo elektrika strese...

kozmy ::

Psa vsaki dan peljat na sprehod zjutraj in zvečer za kakšno uro. Pa NE enačit/primerjat tekanje psa po dvorišču in sprehode, ker to ni ista stvar. Psi se ponavadi potepajo zato, ker se lastniki pač ne ukvarjajo dovolj z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

Mare2 ::

kozmy je izjavil:

Psa vsaki dan peljat na sprehod zjutraj in zvečer za kakšno uro. Pa NE enačit/primerjat tekanje psa po dvorišču in sprehode, ker to ni ista stvar. Psi se ponavadi potepajo zato, ker se lastniki pač ne ukvarjajo dovolj z njimi.


Ti imaš psa? Ali kakega otroka?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

borisk ::

itak, zmatran pes je priden pes. pes ponavadi gre zaradi tega, ker mu je dolgčas, ali označuje teritirij (če nimaš ravno mačka namesto psa). Všasih gredo tudi zato ker je je pri sosedu lepše kot doma.

[D]emon ::

Ne se cudit, ko ti bo kak lovec psa ustrelil.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

fikus_ ::

Lovec ne bo ustrelil psa, ker ima sam potem probleme!

[D]emon ::

Lovec ima vso pravico ustreliti psa, za katerega sumi, da se potika po loviscu brez lastnika in lahko ogroza divjad. Preberi si malo okrog zakonodaje glede tega in ne budaliraj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mare2 ::

fikus_ je izjavil:

Lovec ne bo ustrelil psa, ker ima sam potem probleme!


Psa na vrvico.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fikus_ ::

Daemon ne budaliraj!
10 15 let nazaj so streljali pse, sedaj pa še milostnega strela nočejo dati!
Sicer pa daj link do zakonodaje, če tako trdiš!

fikus_ ::

Sem poiskal nekaj:

Po 15. členu Zakona o zaščiti živali streljanje živali spada med prepovedana ravnanja. Tudi če lovec v lovišču vidi, da ima pes v gobcu divjad, lahko le opozori lastnika, da se njegov pes prosto giblje, ali poda prijavo na pristojni organ (veterinarski inšpektorat, policijo). Psi so po tem zakonu zaščiteni, divjad pa ne, kar je po mojem prepričanju diskriminatorno.
Če lovec psa odstreli, pa ga njegov lastnik prijavi policiji, potem bo ta zoper njega podala kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja poškodovanja tuje stvari, za kar je zagrožena denarna kazen ali zapor do dveh let.
224 člen KZ namreč glasi: "Kdor tujo stvar poškoduje, uniči ali napravi nerabno, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do dveh let.

To je iz lovskega foruma!
Tako da daemon ne piši na pamet!

Invictus ::

[D]emon je izjavil:

Lovec ima vso pravico ustreliti psa, za katerega sumi, da se potika po loviscu brez lastnika in lahko ogroza divjad. Preberi si malo okrog zakonodaje glede tega in ne budaliraj.

Zadnja leta nič več.

So to pravico malo omejili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Nč je niso omejili, ampak ker ni vsak travnik okoli mesta avtomatsko lovišče, itak lovec tam z orožjem sploh nima kaj iskat, razen ko treba upihnit kakega medveda ki je preblizu naselju, drugač pa nima kej iskat z orožjem recimo po tivoliju al pa PST, se pa to hitro zgodi če si kje v hribih in imaš psa spuščenega in lovec ga lahko upihne in reče da se je podil za divjadjo, in njegova bo obveljala, v mestu pa ne več.

[D]emon ::

Kdo je rekel Tivoli ali PST ?

Mestne srajce zelo radi vodijo svoje cucke v gozdove, marsikatero od njih je lovisce.

Ampak to mestnih srajc ne zanima.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS sledenje za kužka

Oddelek: Kaj kupiti
102147 (975) atomc
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132678 (16515) Invictus
»

GPS tracker ki dela v real time ?

Oddelek: Strojna oprema
213995 (3042) #000000
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955956 (45803) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17452095 (48118) BRBR

Več podobnih tem