» »

TOMOS APN6 elektrika

TOMOS APN6 elektrika

elektronček ::

Živjo!

A kdo ve kaj je narobe, če ne daje iskre na svečki. Probal sem in trese, ne da pa iskre kot bi moralo. Sem premikal platino in ni bilo nič bolje. Je pa elektrika stara nekje 4 leta in od tega se dve leti in pol nisem nič vozil.
Je za platino dovolj, če se odpre za nekje 0.8mm?

Hvala!
:)

hojnikb ::

svečko si menjal ?
lahko da je tudi tisto navitje fuč, ko je zram platin..
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Nastavi predvžig na 1,5 mm pred GMT. http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop... http://slomoped.blogspot.com/2009/10/na...
Zev med elektrodama svečke: 0,5 mm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

trololo2 ::

Za vsak primer preveri tudi svečko, mogoče je na drugi strani robu zamaščena ali prebita pa zato ne vidiš iskre.

edit: Vidim da me je hojnikb prehitel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

elektronček ::

Hvala vam za uporabne odgovore!

Na svečki ni delalo pa je očiščena in dovolj razmika ima, najbrž je zanič. Bom motorki vzeu svečko za probo pa da vidim.
Imam pa BOSNA F100 kar naj bi bilo v redu an?

Je možno, da sem dal prevelik odmik platin? Ker nisem točno vedel in sem dal na ~2mm+.
kolikor vidim pa iz tvojega @s6c-gEL linka (SLOMOPED) bi moralo biti pa 0.35mm-45mm kaj ne?


Sam kaj ni, da bi moralo dati iskro tudi, če se dovolj približam kakšnemu drugemu prevodniku?

lp:)

s6c-gEL ::

Ne.
Zev med elektrodama svečke: 0,5 mm.


0.35mm-.0.45mm je med platinami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

elektronček ::

Zivjo!

sem naštimal platine in dal novo svečko pa je iskra kot mora bit. Zdej samo še skup spravim pa gremo:). Imam samo še eno vprašanje. Mogoče veste kako je najbolje, da pritrdim magnet na elektriko, da se ne bi med obratovanjem odšraufal dol? je obvezno potrebno na pištolo ali se da tudi na roke tako močno zategnit?
Hvala!

lp

Zgodovina sprememb…

elektronček ::

...uredil. Sem kar na roke zategnu in je še vedno gor.:)
lp

SLOarmy12 ::

s prijatelji smo nekaj šraufali "štirke" pa sm dau notr 42 bat zej me pa zanima če res blajerca tolk trpi pri tem batu je pa navaden 42 bat... al je bolš da bi dau 38elko al 40elko.. ?

tomos apn 6 ::

Živjo!

Imam tomos apn 6 in svečka ne da iskre svečko sm zamenal in platine sm tudi že dal na 0.4mm in še zdaj ni nič bolje!
Kaj naj naredim?


Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521915 (2458) hojnikb
»

APN 6 noče vžgati (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8917289 (7697) koyotee
»

Moj Tomos apn 6 s noče vžgati

Oddelek: Na cesti
214203 (2668) BRBR
»

Tomos m14 ne dela... prosim za pomoč

Oddelek: Na cesti
233851 (3575) Hayabusa
»

Tomosev vžig-platine-->>elektronski

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
68475 (8270) Azrael

Več podobnih tem