» »

Tomos apn 6

Tomos apn 6

Cilly ::

Skratka.. Tomos.. Nebi se rad hvalil ampak do zdaj sem rešil še vsako težavo, pri teli mi pa potrpljenja zmanjka.
Po šoli ''vžgat štirko'' in na delo, okoli osmih zvečer spet domov. Mesec prej je normalno delala brez trokiranja ali kakršnih drugih motenj. To težavo sem imel eno leto nazaj, rešil sem jo z inštalacijo večje dize (iz 50 na 67). To je pomagalo. Zdaj mam pa že tega nekako dovolj (rinjenja in konstanega kurbljanja).
Težava je v trokiranju. Poleti je normalno delala zdaj, ko se je ohladilo, mi je začela povzročati težave. Vem da mrzel zrak prevzame več bencina zato sem najprej poskusil z večjo zido (70). Neuspeh. Nato sem posksil odstraniti zracni filter. Še vedno popolnoma isto. Poskusil sem z dizo 70 ter napol blokiranim originalnim filtrom. Zadevo je sicer zalivalo ampak je priblizno delala (samo napol gasa). Zdaj pa.. A je mogoce, da je tesnilo pod cilindrom prepihalo, ali pa je potrebno zamenjati vsa tesnila na uplinjaču?

Hvala za branje posta in odgovore

Lp, Marjan
fizićki radnik
  • spremenil: Cilly ()

drekodovce ::

če gre tesnilo na cilindru se to dobro sliši ko kurblaš oz ko lavfa. Daj nazaj staro dizo? Glede na to, da se je ohladilo bi mogoče pomagalo?

Cilly ::

drekodovce je izjavil:

če gre tesnilo na cilindru se to dobro sliši ko kurblaš oz ko lavfa. Daj nazaj staro dizo? Glede na to, da se je ohladilo bi mogoče pomagalo?

poskusil, isto
fizićki radnik

koyotee ::

67 dizo? Kaj mas 125ccm da rabis tok bencina?

Spucaj plovec.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Cilly ::

koyotee je izjavil:

67 dizo? Kaj mas 125ccm da rabis tok bencina?

Spucaj plovec.

prepucano vse, razdret uplinjac komplet, spran z bencinom
fizićki radnik

dxx ::

Kaj je z iskro?

Cilly ::

dxx je izjavil:

Kaj je z iskro?

iskra super. svecka menjana.
fizićki radnik

ZloTech ::

Večja diza uplinja slabše v mrazu in to ni čisto odgovor. Zgleda pa da imaš probleme s uplinjačem.

Je avspuh suh ko poper, srednje masten (Tak mora biti) ali je tako masten da iz njega teče olje ?

Kdaj si nazadnje ščistil kanale avspuha ? V tistem zavoju pod mašino se nabirata olje in saje.

Kakšna je barva sveče ko segreješ in zvoziš mašino: Sveča mora biti bela s karamelo.

Kdaj si pregledal platine in zamenjal kondenzator ?

Koliko mm meče iskro na mašini. Pod kurblanjem jo mora vsaj 1cm. To da preskakuje na sveči ni nič. Ko nabije kompresijo sveča ugasne.

Kdaj in kako si obnovil uplinjač ? Plovček ki je noter mora imeti gladko os. Ta se zelo rada zatika ker zarjavi. Potem pa enkrat dela enkrat ne. Včasih motor streseš in štarta in je ok.

A ti kaj prej vžge če streseš motor, če snameš pokrovček (pri enih dela tak vakum da zmanjka benza) ali pa da pihaš v rezervoar tako da narediš tlak ?

Če imaš svinjarijo v rezervoarju, da motor ni več nov in je rjast znoter inštaliraj en filter za benz med pipo in uplinjačem.

Zamenjaj pipo na rezervoarju, ona ma gor tudi filter in tisto se zabije. Lahko jo samo odmontiraš.

Če ti mašina vleče fovš luft, med uplinjačem in blokom mašine mora biti neprodušno tesnilo. Če ti vleče noter preko ležajev bo mašina slabo delala. To je če je zgonjena do kraja.

Če ti bat in obroči ne tesnijo, ga menjaj. Filtri na tomosih so bolj povprečni in če notri pride šuder ga prepiha.
Tudi ko dela nima neke moči in ne gre v hrib.

A ti čok na balanci dela, brez tega boš težko vžigal.

To še, novejši tomos uplinjači imajo mrežico nekje noter v uplinjaču in tisto se zabije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13522022 (2565) hojnikb
»

2 taktni motor ne vžge navodila

Oddelek: Loža
335846 (5158) hojnikb
»

APN 6 noče vžgati (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8917320 (7728) koyotee
»

APN 6 ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588502 (7782) tim13
»

Friziranje avtomatika

Oddelek: Loža
3816697 (12571) Frane75

Več podobnih tem