» »

pomoč/težava pri gonilnikih?

pomoč/težava pri gonilnikih?

marko21 ::

lp

Imam problem..
Po formatiranju in naloženem win 7 sem namestiv driverje za grafično kartico. Ko namestim te gonilnike za grafično in ko ponovno zaženem računalnik je zaslon črn. Ampak pozor: Vidi se da je prišel na namizje, ampak kot da nebi gorela osvetlitev zaslona.. Če gledam zelo blizu v monitor bom lahko videl miško in ozadje. Če resiteram računalnik bo zaslon delovav čisto ok, dokler ne pride do namizja-potem postane črn..

Se komu svita kako bi lahko to popravil ? Driverji so iz original ATIjeve strani

krispe ::

Preden si namestil gonilnike se je slika prikazovala normalno?
Model grafične kartice? katere gonilnike si namestil? Zadnje 14.3 beta?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

marko21 ::

ja preden sem naložil gonilnike je bila slika ok- razen resolucija je bila majhna. Gre se za leptopa Asus k72j. Grafična hd6370m, za gonilnike nevem točno katera verzija je bila.

Če grem v safe mode je slika normalna....

hojnikb ::

snemi gonilnike iz asusove strani..
#brezpodpisa

marko21 ::

ok mi je uspelo. Očitno so bili gonilniki nekaj sfu... Hvala

granci ::

Niso bili sfučkani, imel sem identičen primer.
Ne vem zakaj vendar se grafična odloči da naredi extended desktop in sprejme kot osnovni drugi izhod na kartici. Takrat sem imel priklopljen LCD televizor, pa sem slučajno opazilda se je slika pojavila na njem.

Imam pa sam neke težave z gonilniki.
Kot pravilo po "sveži inštalaciji W7 (ali bilo katerega W) se prvo instalirajo gonilniki za matično ploščo (Tam so gonilniki za SATA, USB Notrh in west bridge itd.). Vendar se mi po instalaciji in pregledu gonilnikov z Device Managerjem pojavi da je gonilnik na IDE od MicroSofta letnik 2006 ?!?!
Imam intelsko plato H55H (znamke ECS H55H-M) in sem gledal v BIOSu, izgleda sem pustil tip kontrolerja na IDE namesto AHCI. Ali mislite da je to zelo pomembno za hitrost?
LP vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: granci ()

gddr85 ::

ahci način je hitrejši. Podpira hot plugging in NCQ. Če si instaliraš ahci driver za tvojo matičo potem lahko normalno preklopiš nazaj na ahci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12314300 (10898) Kaj
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181699 (1378) Hayabusa
»

Acer TravelMate 5320 - problem pri nalaganju windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
13910 (866) neznanovski
»

Problemi z grafično in SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
263131 (2537) Rippy
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113283 (2956) Icematxyz

Več podobnih tem