» »

Hackintosh problem

Hackintosh problem

Temo vidijo: vsi

zanhor2 ::

Pred kratkim sen si naložil OS X Mavericks 10.9 na PC ampak problem je da mi ne deluje grafična kartica Nvidia GeForce GTX 650 1GB GDDR5.

Ima kdo izkušnje z GTX 650 1GB na OS X-u?

Hvala z pomoč
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

techsloth ::

zanhor2, pojdi raje na kakšen forum kot recimo Tomshardware.com kjer ti ne bodo težili glede tega in boš vsaj dobil pomoč. Tule je samo kreganje in kaj je legalno in kaj ne...

Se oproščam za offtopic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: techsloth ()

OmegaBlue ::

Drže se topika.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

hojnikb ::

afaik bi mogla že od 10.8 delat..
#brezpodpisa

Nummy ::

zanhor2 je izjavil:

Pred kratkim sen si naložil OS X Mavericks 10.9 na PC ampak problem je da mi ne deluje grafična kartica Nvidia GeForce GTX 650 1GB GDDR5.

Ima kdo izkušnje z GTX 650 1GB na OS X-u?

Hvala z pomoč

Jaz sem mojo GTX 660 spravu na 10.9.X in mi dela BP.

Sicer pa kako veš da ti ne dela driver? Lahko da ti ACPI ne dela, lahko imaš kak drug kext zjeban pa ti sploh ne pride do nalaganja driverja,...
Načeloma na OS X delujejo vse nvidia grafične od 2xx naprej, ker je driver za vse praktično enak.

Jaz sem imel z mojo plato problem in moram uporabljati default ACPI, in izklopiti par zadev, kar pomeni da sleep in nekaj drugih CPU funkcij ne deluje.

techsloth ::

Si naložil vse driverje? Drgače je spodaj citat z nekega foruma:.

I've been using an EVGA 650 for the past week flawlessly. No tweaks, everything worked out of the box. Just make sure GraphicsEnabler=no and you should be set.

Nummy ::

techsloth je izjavil:

Si naložil vse driverje? Drgače je spodaj citat z nekega foruma:.

I've been using an EVGA 650 for the past week flawlessly. No tweaks, everything worked out of the box. Just make sure GraphicsEnabler=no and you should be set.

Na OS X ponavadi NE rabiš nalagat nobenih driverjev za grafiko. Ravno obratno, ponavadi moraš brisati določene stvari ven, ker so v konfliktu.

Kot že rečeno, ni nujno da je sploh driver za grafično kriv, da se ne zažene.

zanhor2 ::

Grafiko sem zrihtal. Po namestitvi Bootloaderja in Voodoo hda kexta se mi sistem ne zažene več.


Kaj naj naredinm?
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

hojnikb ::

pozabi na OS X in inštaliraj Win... znotraj pa v virtualki poganjaj OSX, če ga tak rabiš :)
#brezpodpisa

Nummy ::

zanhor2 je izjavil:

Grafiko sem zrihtal. Po namestitvi Bootloaderja in Voodoo hda kexta se mi sistem ne zažene več.


Kaj naj naredinm?


Naloži default ACPI kext, ki ga lahko najdeš na temule forumu: kliky.
Včasih je treba disablati še nekaj poleg GraphicsEnabler-ja. Nekaj z dart-om je v vezi, pa zdle ne vem iz glave. Meni je recimo po vsakem update-u crknil sistem, pa sem samo ta flag dal notri, sedaj pa mi dela BP.

hojnikb je izjavil:

pozabi na OS X in inštaliraj Win... znotraj pa v virtualki poganjaj OSX, če ga tak rabiš :)


OS X v virtualki ne deluje dobro, še posebej pa zelo počasno. Če rabiš OS X za kako resno delo je to najbolj neuporabna opcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Invictus ::

Nummy je izjavil:


OS X v virtualki ne deluje dobro, še posebej pa zelo počasno. Če rabiš OS X za kako resno delo je to najbolj neuporabna opcija.

Če je virtualka na SSD, deluje čisto O.K.

Če rabiš za delo, kupiš original ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Nwm kako si ti mel nastavljeno virtualko, ampak meni deluje čisto ok.
#brezpodpisa

Nummy ::

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


OS X v virtualki ne deluje dobro, še posebej pa zelo počasno. Če rabiš OS X za kako resno delo je to najbolj neuporabna opcija.

Če je virtualka na SSD, deluje čisto O.K.

Če rabiš za delo, kupiš original ...


Ne ne dela ok. Ne dela grafa, ne dela zvok OK, ne dela pol qrca.... Nehi bit pameten, če nisi.
Nekateri pač nimajo dnarja za original, nekateri bi radi samo probali, kako se odnese v realnosti in nekateri so pač sado-mazoti in hočejo PC z hackintoshem gor.

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


OS X v virtualki ne deluje dobro, še posebej pa zelo počasno. Če rabiš OS X za kako resno delo je to najbolj neuporabna opcija.

Če je virtualka na SSD, deluje čisto O.K.

Če rabiš za delo, kupiš original ...


Ne ne dela ok. Ne dela grafa, ne dela zvok OK, ne dela pol qrca.... Nehi bit pameten, če nisi.
Nekateri pač nimajo dnarja za original, nekateri bi radi samo probali, kako se odnese v realnosti in nekateri so pač sado-mazoti in hočejo PC z hackintoshem gor.

Zakaj pa potem nekaterim lahko dela vse normalno ?! 8-O
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

techfreak :) ::

Odvisno zakaj rabijo virtualko, recimo Adobeovih programov pac ne bos mogel normalno poganjati, kakor tudi ne bos imel dostopa do namenske strojne opreme. Virtualizacija pac ni na nivoju virtualizacije Windows/Linux zaradi omejitev ki jih postavlja Apple (sicer se je v zadnjem casu izboljsalo, se vseeno pa glede na EULA potrebujes Apple strojno opremo) ter ker naceloma ni veliko OS X programov, ki niso na voljo drugje oz. nimajo alternative.

Ce gledamo samo programe je OS X potreben pri kaksnih profi programih za avdio/video obdelavo (npr. Final Cut Pro), kjer virtualizacija tako ni uporabna, ter za razvoj iOS/OS X programske opreme (kjer pa je dejansko lahko uporabna, ker v tem primeru tako ne rabis graficnega pospesevanje in podobnih featurejev).

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


OS X v virtualki ne deluje dobro, še posebej pa zelo počasno. Če rabiš OS X za kako resno delo je to najbolj neuporabna opcija.

Če je virtualka na SSD, deluje čisto O.K.

Če rabiš za delo, kupiš original ...


Ne ne dela ok. Ne dela grafa, ne dela zvok OK, ne dela pol qrca.... Nehi bit pameten, če nisi.
Nekateri pač nimajo dnarja za original, nekateri bi radi samo probali, kako se odnese v realnosti in nekateri so pač sado-mazoti in hočejo PC z hackintoshem gor.

Zakaj pa potem nekaterim lahko dela vse normalno ?! 8-O

Nehi lagat, ker ti NE more delat. Že samo virtual grafa =/= native grafa, ergo ti ne dela kot taprava grafa ampak samo en improviziran virtualni neuporabni shit!
Če ti kaže sliko, še ne pomen, da ti grafa dejansko dela in je sposobna proizvest enako kot navadna taprava grafa ven.

techfreak :) ::

Sem preprican da se hojnikb zaveda omejitev VMja, je pa taksna zadeva se vseeno uporabna za vecino stvari, ki jih ljudje potrebujejo.

zanhor2 ::

+Nummy

Kako pa naj pridem v sistem in inštaliram ta Kext?
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


OS X v virtualki ne deluje dobro, še posebej pa zelo počasno. Če rabiš OS X za kako resno delo je to najbolj neuporabna opcija.

Če je virtualka na SSD, deluje čisto O.K.

Če rabiš za delo, kupiš original ...


Ne ne dela ok. Ne dela grafa, ne dela zvok OK, ne dela pol qrca.... Nehi bit pameten, če nisi.
Nekateri pač nimajo dnarja za original, nekateri bi radi samo probali, kako se odnese v realnosti in nekateri so pač sado-mazoti in hočejo PC z hackintoshem gor.

Zakaj pa potem nekaterim lahko dela vse normalno ?! 8-O

Nehi lagat, ker ti NE more delat. Že samo virtual grafa =/= native grafa, ergo ti ne dela kot taprava grafa ampak samo en improviziran virtualni neuporabni shit!
Če ti kaže sliko, še ne pomen, da ti grafa dejansko dela in je sposobna proizvest enako kot navadna taprava grafa ven.

To da je nekaj virtualno, še ne pomen, da nedela. Sj štekam, pač si inštaliral OSX v virtualko, ni takoj delal vse na prvo žogo (sj tudi meni ni) ergo virtualke so shit.
In seveda bo performance znotraj virtualke pač slabši (doh), ampak še vedno je stvar uporabna za igračkanje. Igric ali zahtevnih programov, ki koristijo grafiko pač neboš koristil znotraj virtualke ;)
#brezpodpisa

Nummy ::

zanhor2 je izjavil:

+Nummy

Kako pa naj pridem v sistem in inštaliram ta Kext?


Več opcij:
- safe boot, če dela in potem inštaliraš oz. popravljaš kext-e.
- windows (če imaš zraven inštaliran) -> uporabiš transmac program (plačljiv na žalost (na travnikih se ga da dobiti).
- preko kake live linux distribucije, ki zna brati HFS+

Invictus ::

OS X virtualke lahko dobiš na travniku z zadnjim updatom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


OS X v virtualki ne deluje dobro, še posebej pa zelo počasno. Če rabiš OS X za kako resno delo je to najbolj neuporabna opcija.

Če je virtualka na SSD, deluje čisto O.K.

Če rabiš za delo, kupiš original ...


Ne ne dela ok. Ne dela grafa, ne dela zvok OK, ne dela pol qrca.... Nehi bit pameten, če nisi.
Nekateri pač nimajo dnarja za original, nekateri bi radi samo probali, kako se odnese v realnosti in nekateri so pač sado-mazoti in hočejo PC z hackintoshem gor.

Zakaj pa potem nekaterim lahko dela vse normalno ?! 8-O

Nehi lagat, ker ti NE more delat. Že samo virtual grafa =/= native grafa, ergo ti ne dela kot taprava grafa ampak samo en improviziran virtualni neuporabni shit!
Če ti kaže sliko, še ne pomen, da ti grafa dejansko dela in je sposobna proizvest enako kot navadna taprava grafa ven.

To da je nekaj virtualno, še ne pomen, da nedela. Sj štekam, pač si inštaliral OSX v virtualko, ni takoj delal vse na prvo žogo (sj tudi meni ni) ergo virtualke so shit.
In seveda bo performance znotraj virtualke pač slabši (doh), ampak še vedno je stvar uporabna za igračkanje. Igric ali zahtevnih programov, ki koristijo grafiko pač neboš koristil znotraj virtualke ;)

Če ti uporabljaš računalnik za igranje pasjanse še ne pomeni, da ga vsi.
Že sama podpora virtualk za OS X je patetična, kaj šele ostale stvari (ko večinoma driverjev sploh ne dela, ker pa OS X nima praktično nobenega driverja za virtualne dele računalnika).
Sam ker več kot očitno trollaš na polno povsod tega niti ne veš, da je pač OS X zelo zaprt sistem, kar se tiče podpore HW-ju in v virtualki dela veliko počasneje kot bi v enaki virtualki deloval kak drug sistem. ČE bi OS X tako super duper deloval v virtualki, potem se folk nikoli nebi ukvarjal z razinimi hackintoshi že v štartu... ane smarty pants?

hojnikb ::

Sj kul, štekamo da zadeve nisi dobro potestiral :)
#brezpodpisa

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Sj kul, štekamo da zadeve nisi dobro potestiral :)

Sej kul, vemo da nimaš pojma o čem nabijaš non-stop... :)

Invictus ::

Nummy je izjavil:


Ne ne dela ok. Ne dela grafa, ne dela zvok OK, ne dela pol qrca.... Nehi bit pameten, če nisi.
Nekateri pač nimajo dnarja za original, nekateri bi radi samo probali, kako se odnese v realnosti in nekateri so pač sado-mazoti in hočejo PC z hackintoshem gor.

Če nimajo denarja za original, potem Appla niti ne rabijo, ker ne služijo dovolj ... Obstaja posel na ravni hobija ...

Sicer pa je najbolje za sestavo hackintosha iti sem ...

http://www.tonymacx86.com/422-building-...

Pa si tukaj najdeš svojo finančno zmerno konfiguracijo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9914125 (5027) kiFni
»

win10 + linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192586 (1983) krneki0001
»

Kako poganjati različne verzije OS X sistema?

Oddelek: Operacijski sistemi
131993 (1489) Map
»

gonilniki ob downgradu na XP (wireless)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71027 (956) podviz
»

Legalnost hackintosha

Oddelek: Operacijski sistemi
365003 (3637) pirlo

Več podobnih tem