» »

Acer TravelMate 5320 - problem pri nalaganju windowsov

Acer TravelMate 5320 - problem pri nalaganju windowsov

neznanovski ::

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in vsem želim en lep pozdrav :) imam pa na žalost sledečo težavo:

Pri prenosniku Acer TravelMate 5320 se mi ne morejo naložiti Windows XP. BIOS mi normalno boota, zazna ram, disk, optični pogon, a ko bi moral "pokazati" windows sliko, se samo pokaže black screen. Monitor deluje, vse je aktivno, a na žalost računalnik ne mrdne, samo stoji.

Poskušal sem več opcij. Disk sem dal v drug računalnik in mi normalno zalaufa winse, skušal sem znova naložiti windowse na prenosniku, a po formatiranju diska in kopiranju fileov, ko se prenosnik reboota, da bi dokončal inštalacijo, je zadeva enaka - spet po nalaganju biosa ekran postane črn in tako idla.

Ima kdo kakšno rešitev oz. se je srečal s tem? Na drugih forumih sem bral, da bi znal RAM biti težava, saj se mi je 2-3krat baterija čisto izpraznila in po mnenju nekaterih naj bi to bil vzrok, zakaj ne gre "naprej".

Any clues?

Lp

solatko ::

V bios-u nastavi delovanje HDD na native ali IDE kompatabile. Sedaj imaš na AHCI in ti windows xp ne prepozna diska, na katerega naj bi instaliral.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

Odstrani baterijo in priklopi samo na elektriko.

V bios-u nastavi delovanje HDD na native ali IDE kompatabile. Sedaj imaš na AHCI in ti windows xp ne prepozna diska, na katerega naj bi instaliral.

a po formatiranju diska in kopiranju fileov, ko se prenosnik reboota, da bi dokončal inštalacijo, je zadeva enaka - spet po nalaganju biosa ekran postane črn in tako idla.

V tem primeru bi dobil bsod error 0x7b.


Rame lahko testiraš z memtest86+.


Bootaj v kakšen live linux sistem, ubuntu, knoppix, porteus, bridge linux.
Tam dela ?
Kaj pa brez diska ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

neznanovski ::

@solatko: bios je nastavljen na IDE, saj mi disk zazna in vse normalno deluje.....

@hayabusa: točno tako, po formatiranju in kopiranju fajlov se vse isto zgodi, ko se reboota.....

dodatek: Tudi ko dam ven baterijo in zaženem, ista stvar....

Lp

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Hayabusa - In v čem je fora?
Ta računalnik ima OEM visto busines, ta pa deluje na AHCI (ima vgrajen gonilnik). OP verjetno ne bo znal dodati v windows xp gonilnika za ahci

neznanovski - Tebi zazna v bios-u disk in vse enote, pri instalaciji pa nimaš v xp gonilnika za AHCI zato windows ne ve kam pisat in ti vrže ven prazen ekran, na katerem ti utripa črtica. Pač ne najde boot enote.
Delo krepa človeka

neznanovski ::

@solatko: razumem kaj hočeš povedat, ampak poanta je v tem, da imam v biosu nastavljen na IDE, pa vseeno isto naredi....

solatko ::

Odpri bios - F2, DEL, oziroma poglej v navodilih ob startu računalnika - nastavitve bios-a. Tam boš ve eni od možnosti nastavitev napisano AHCI, to moraš spremeniti v ponujeno - sata, native, ide compatabile....,
Če ti naredi isto, je zanič DVD enota s katere hočeš namestiti sistem ali medij s katerega snemaš. Lahko pa je v okvari tudi HDD.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Hayabusa ::

In v čem je fora?
Če bi bil ahci problem bi dobil bsod, ne črn zaslon.

OP je zelo zanič opisal situacijo, v katerem koraku win xp instalacije nastane problem.
Če že v prvem, ko mu win setup ne zazna diska, kamor bi namestil winse ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

neznanovski ::

@solatko: To imam nastavljeno, poglej sliko:



Ne vem, zakaj bi bila zanič DVD enota, saj mi normalno zažene cd, pa tudi ko je bil OS normalno gor mi ni bootal najprej DVD enoto, temveč disk?

Lp

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Hayabusa - Ne dobiš BSOD temveč obvestilo o nezmožnosti instalacije, na starejših mašinah pa instalacijo prekine in dobiš črn ekran z utripajočo ukazno črtico, brez kakršnega koli napisa. CTRL, ALT, DEL te vrne ponovno v začetek postopka.

Windows xp mu sicer začne nameščat, vendar nima kam pisat, ker ne prepozna enote, verjetno gre za pokvarajen HDD. Mašina je že precej stara in bi bil lahko vzrok v nedelovanju diska.
Delo krepa človeka

neznanovski ::

Hmmmm misliš da je HDD?

Zakaj mi je pa na drugem računalniku čisto normalno bootalo? in vse deluje normalno?

Lp

solatko ::

Imaš pravilno nastavljeno, zato je verjetno krivec trdi disk, ki je odpovedal poslušnost. Če imaš drugega, ga zamenjaj ali starega poizkusi v drugem računalniku (priklop je enak, kot za 3,5 diske, tako, da ga lahko preizkusiš v vsakem desku.

Ti ta disk deluje v drugem računalniku? - trdi disk
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

neznanovski ::

@solatko: da, ta disk deluje normalno v drugem računalniku....

Lp

neznanovski ::

hmmm očitno je RAM krivec....trenutno se testira z memtestom, ki je pa po 28% odkril več kot 30 errorjev....je potrebna menjava RAM-a ali pa se da RAM nekako "popravit"?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AHCI in IDE

Oddelek: Pomoč in nasveti
5776 (569) krneki0001
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312978 (1292) Duhec
»

Windows inštalacija se zatakne pri kopiranju datotek (0%)

Oddelek: Operacijski sistemi
162067 (1776) BorutK-73
»

Računalnik ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151336 (1005) MrStein
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113255 (2928) Icematxyz

Več podobnih tem