» »

Gaming PC

Gaming PC

«
1
2

Jerrix ::

Mi lahko kdo sestavi PC, namenjen programiranju in igranju PC Iger,
končna cena bi naj bila do 800-1000€, če imate predloge, lahko vključite tudi miško in tipkovnico.

Moje Zahteve:
- Ker igram League of Legends, rabim več fpsjov kot jih imam zdaj (58), rad bi imel nekje 120
- Dobra grafična, rami, procesor itd.
- 2-3 TB diska

CENA: 800-1000
  • zaklenil: dzinks63 ()

Tomson ::

TOLE je overall precej dobra varianta. Po želji dodaš npr. Crucial m500 240GB SSD, zamenjaš HDD za 3TB, grafično lahko zamenjaš za malenkost manj zmogljivo a cenejšo Radeon R9 270X, pa si na cca. tisočaku. S kakšnim kompromisom lahko spraviš v budget tudi Radeon R9 280X. Sploh če je opcija nakup v tujini, npr. ComputerUniverse - poštnina cca. 13€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jerrix ::

Kje pa dobiti ta računalnik oz. podoben? ali moram sam posebej kupiti dele in ga sestaviti?

hojnikb ::

sam moraš kupit in sestavit. Lahko si pa zbereš komponente in ti v trgovini sestavijo.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Pri sestavljenih gre praviloma za nateg, saj ponavadi vsebujejo komponente, ki jih ne potrebuješ oziroma komponente, ki izgubljajo tržno moč in se jih hočejo znebit... Denimo 500 Gb diski, obupno slabe grafične kartice v kombinaciji s "premočnim" I7 procesorjem, 2Gb palčke rama, ipd...

Sam sestaviš, oziroma izbereš komponente in ti naj trgovina sestavi, zastonj ali pač za ceno 10-20€..

PA boš kupil pri nas, ali naročil iz Nemčije za 100-150€ ceneje?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tomson ::

v Slo imaš dobre trgovine: Funtech, Dinokomp, Mlacom, kjer ti ga lahko, kot omenjeno, tudi sestavijo, v tujini pa ComputerUniverse, Hardwareversand ... Prednost nakupa v Slo je lažje uveljavljanje garancije ter sestava računalnika, prednost v tujini, kot omenjeno, cca. 10% nižja cena.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

shadeX ::

Ker igram League of Legends, rabim več fpsjov kot jih imam zdaj (58), rad bi imel nekje 120


Vem da je offtopic ampak vseeno:

A ne dobiš ti MAX fps kolikor ti monitor Hz podpira? Npr: Če imaš 60Hz monitor boš imel MAX 60 fps? Naj me kdo popravi če to ne drži prosim. Ker če je to res, avtorju teme ne pomaga super duper PC ampak bo moral še monitor dokupit.

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

Ker igram League of Legends, rabim več fpsjov kot jih imam zdaj (58), rad bi imel nekje 120


Vem da je offtopic ampak vseeno:

A ne dobiš ti MAX fps kolikor ti monitor Hz podpira? Npr: Če imaš 60Hz monitor boš imel MAX 60 fps? Naj me kdo popravi če to ne drži prosim. Ker če je to res, avtorju teme ne pomaga super duper PC ampak bo moral še monitor dokupit.

ne.
FPSjov lahko imaš miljon. Monitor jih bo pa sam zrenderiral 60.
#brezpodpisa

shadeX ::

Se pravi bottom line, uporabnik bo še vedno videl pri 60Hz monitorju, 60FPS ?

Spock83 ::

Priporočljivo je, da kupiš monitor z 120Hz.

Če še malo doplačaš, ti prodam svojo škatlo :P

hojnikb ::

nekak tak. Je pa res, da je vseeno bolje, da ti grafika zna zrenderirat več ko 60fps, da ko pride do framdropov, le ti ne padejo pod 60 :)
#brezpodpisa

Jerrix ::

Pozabil sem še nekaj, tale računalnik naj bi bil primeren tudi za streamanje, se pravi zmogljiv računalnik in pa kaj potrebujem pol še? več uploada ali downloada?

hojnikb ::

upload itk.
#brezpodpisa

SloBiscuit ::

Evo ti LINK
Če hočeš videt več kot 60FPS-ov rabiš kupiti monitor, ki ima 120Hz.
Če boš streamal sem ti dal notri i7, drugače lohka daš na i5.
WD Red 2TB zto k je pocen in je dober če ti bo komp laufu 24/7 (disk je dober za NAS postaje)
Napajalnik je 650W kar je čist uredu, tud če boš dau 2 grafe not (drugače ša 750W napajalnik čist dovol in nikol ne rabš več kot to)
SSD-ja ti nisem dal noter, ker če ga boš meu za igranje igric ti bo crknu po cca. 2 letih če ne prej.
Drugače pa kupi iz druge trgovine in lohka ziher pršparaš ene 300EUR (-40EUR če iz tujine kupuješ zarad poštnine, razn če bo free)

P.S
gtx 760-ka je čist zakon in boš lohka meu za 5 let zihr (jest mam gtx 560ti, pa lohka še igram use na high, pa jo mam že 3 leta +)...
Karkol nared sam ne kupovat v sloveniji, če se le da in NE šparat na napajalniku!

LP
neznanec555

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

@SloBiscuit. Jaz imam Crucial C300 v enem laptopu. Torrenti se gor skoz nalagajo. Dela po dveh letih brez problema. Drugače me še vedno moti, da si priporočal WD Red za v PC. Zakaj? OK, če je cena podobna kot pri WD Green potem OK.

SloBiscuit ::

Spock83 je izjavil:

@SloBiscuit. Jaz imam Crucial C300 v enem laptopu. Torrenti se gor skoz nalagajo. Dela po dveh letih brez problema. Drugače me še vedno moti, da si priporočal WD Red za v PC. Zakaj? OK, če je cena podobna kot pri WD Green potem OK.

Ja je cena čist podobna. Drgač pa WD Red lohka laufa 24/7, pa če bo kej programiru se mi zdi da ne bo kej preveč kompa ugašu.
neznanec555

reptilia ::

SSD je must have za igranje iger.
Forgive your enemies, but never forget their names.

Epialt ::

reptilia je izjavil:

SSD je must have za igranje iger.

Ne trollat. Ne bom reku da se ne pozna pri kaki igri, sploh ARMA je disk performance related, a daleč od MUST.

reptilia ::

No. Jerix je napisal da bo pc uporabljal za igranje IGER in streamanje. SSD je must. Pozna se pa fejst. Ne samo pri igrah ampak tudi pri hitrosti celotnega sistema. Sem ga sam pred kratkim kupil in se res ZELO pozna.
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

SloBiscuit ::

reptilia je izjavil:

No. Jerix je napisal da bo pc uporabljal za igranje IGER in streamanje. SSD je must. Pozna se pa fejst. Ne samo pri igrah ampak tudi pri hitrosti celotnega sistema. Sem ga sam pred kratkim kupil in se res ZELO pozna.

Umm SSD ti bo sam pohitril loudanje map oz. špila to je pa to... SSD is NOT a must have -.-"
WJa itak da ti pohitri celoten sistem sej zto pa je, ampak od SSD-ja dobiš fats boot up pa hitro odpiranje aplikacij pa hitrejše loudanje špilov. Kar se pa ARMA špila tiče pa rabš dobr CPU
neznanec555

reptilia ::

No sej po tej logiki je 8800gts čist vredu grafika... Une tanovejše ti sam fpsje mal povečajo pa grafika je mal lepša. Pa ne vem točno zakaj ARMA mešaš zraven? A ni govora o igrah nasploh s tem da bo primarna igra LoL?
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

SloBiscuit ::

reptilia je izjavil:

No sej po tej logiki je 8800gts čist vredu grafika... Une tanovejše ti sam fpsje mal povečajo pa grafika je mal lepša. Pa ne vem točno zakaj ARMA mešaš zraven? A ni govora o igrah nasploh s tem da bo primarna igra LoL?


Odgovarjam tud Epialt-u. Ampak ker se ne spoznaš na ARMA špil mi ne govor za 8800. Ker arma je ful odvisna od CPU-ja (točno ta določen špil, nism govoru na splošno). Pr tem špilu ti ne bo pomagal če boš dau titan notr pa eno i5-ko.
neznanec555

54j0 ::

Ni must have, ampak je situacija s hdd in ssd primerljiva z fdd in hdd v starih časih. Operacijski sistem, programe in igre si lahko nalagal z disket, če te ni motila počasnost (in, ok, fizična izmenjava disket). S trdim diskom pa je bilo vse hitreje in že zato udobneje. Verjetno so tudi takrat pametnjakoviči odsvetovali nakup hdd, kot sedaj skoraj dobesedno odsvetujejo nakup ssd. Stavim, da jih ima polovica v kištah priključene dvd enote (malo flame-a, ker ne marate ssd!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

SloBiscuit ::

Ma kot prvo se ne splača kupt že sam zaradi same velikosti in cena ni temu primerna, če gledaš da je 120GB SSD 120€, 1TB HDD pa 60€.
neznanec555

Vesoljc ::

SloBiscuit je izjavil:

Ma kot prvo se ne splača kupt že sam zaradi same velikosti in cena ni temu primerna, če gledaš da je 120GB SSD 120€, 1TB HDD pa 60€.


http://geizhals.at/crucial-m500-120gb-c...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

SloBiscuit ::

Vesoljc je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Ma kot prvo se ne splača kupt že sam zaradi same velikosti in cena ni temu primerna, če gledaš da je 120GB SSD 120EUR, 1TB HDD pa 60EUR.


http://geizhals.at/crucial-m500-120gb-c...

Write: 130MB
IOPS 4k Read / Write: 62k/35k
neznanec555

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

SloBiscuit je izjavil:

Vesoljc je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Ma kot prvo se ne splača kupt že sam zaradi same velikosti in cena ni temu primerna, če gledaš da je 120GB SSD 120EUR, 1TB HDD pa 60EUR.


http://geizhals.at/crucial-m500-120gb-c...

Write: 130MB
IOPS 4k Read / Write: 62k/35k


ja in? napisal si da je 120gb 120e. jest sem ti pokazal da to ni res.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

54j0 ::

Kaj spet bluzi ta keks... Za 100€ se dobi 240Gb crucial m500.

SloBiscuit ::

Vesoljc je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Vesoljc je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Ma kot prvo se ne splača kupt že sam zaradi same velikosti in cena ni temu primerna, če gledaš da je 120GB SSD 120EUR, 1TB HDD pa 60EUR.


http://geizhals.at/crucial-m500-120gb-c...

Write: 130MB
IOPS 4k Read / Write: 62k/35k


ja in? napisal si da je 120gb 120e. jest sem ti pokazal da to ni res.


ja, oprost. Ampak se mi zdi da vsi pričakujejo vsaj 450MB pisanja in branja minimalno no.

54j0 je izjavil:

Kaj spet bluzi ta keks... Za 100€ se dobi 240Gb crucial m500.

ja pisanje pa branje pa IOPSI pa v kurcu ane?
ja, oprost. Ampak se mi zdi da vsi pričakujejo vsaj 450MB pisanja in branja minimalno no...
okej dobr 93€ za 120GB http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...
neznanec555

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Načeloma mi je prerekanje z nekimi neznalci pod častjo, ampak izvoli dejstvo: hitrost branja in pisanja, nista edini prednosti SSD. Malo se izobrazi in videl boš, da je razlika med uporabo neprimerljiva. Za hint: poglej si razlike med dostopnimi časi in razlike v hitrosti branja in pisanja ostalih tipov datotek, ne le velikih. Lepo si ignoriral, a ti bom še enkrat napisal: poglej si crucial 240 Gb. Stane 100EUR in številke, ki ti gredo v nos, so dvakrat višje (250mb/s write, 450 mb/s read). Seveda pa so te številke figo vredne ker se hitrost in udobje ssd-ja najbolj pozna pri branju in pisanju drobnih daotek in po dostopnem času. 5 minut sem vrgel v smeti.

pa tečen si s temi iops. V eni drugi temi sem videl, da sploh ne veš, kaj to pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Epialt ::

reptilia je izjavil:

No sej po tej logiki je 8800gts čist vredu grafika... Une tanovejše ti sam fpsje mal povečajo pa grafika je mal lepša. Pa ne vem točno zakaj ARMA mešaš zraven? A ni govora o igrah nasploh s tem da bo primarna igra LoL?


SSD je bombonček kar se špilov tiče, ni pa must. Tudi za streaming itd je spet marsikej bol pomembno kokr SSD če je to tvoj zagovor.
ARMO sem dal kot primerjavo zato, ker največ črpa iz procesorja in celo diska.

SloBiscuit ::

54j0 je izjavil:

Seveda pa so te številke figo vredne ker se hitrost in udobje ssd-ja najbolj pozna pri branju in pisanju drobnih daotek in po dostopnem času.

Potlej je dobr da ma hitr read/write. Kaj zdej boš reku da ni razlike med 250mb pa 500mb write-a?
neznanec555

54j0 ::

Ne razumete, a. SSD ni must za igre, SSD je must za PC!

SloBiscuit ::

54j0 je izjavil:

Ne razumete, a. SSD ni must za igre, SSD je must za PC!

To se pa strinjam do točke da je za PC ne pa da je "must"...
neznanec555

klkkkkkkkkkk ::

SSD/dGPu itd. (razlika med SSD-jem in HDD je približno taka kot med intelovih iGPu-ih 4000 napram dGPu as R9 270) nič ni potrebno vse je odvisno od posameznika... najbolj smešno se mi zdi pa to, da je fant hotel PC za LoL potem pa vidiš prvi komentar z i5 + GTx 760 :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

SloBiscuit ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

SSD/dGPu itd. (razlika med SSD-jem in HDD je približno taka kot med intelovih iGPu-ih 4000 napram dGPu as R9 270) nič ni potrebno vse je odvisno od posameznika... najbolj smešno se mi zdi pa to, da je fant hotel PC za LoL potem pa vidiš prvi komentar z i5 + GTx 760 :)

mislim da smo usi zgrešil kanal ko smo videli da hoče komp za do 800EUR xD čisto pa spustili da ga hoče met za LoL...lol
ubistvu bi mu komp sestavl za 600EUR pa bi si lohka kupu monitor z 120Hz-ji.
Sem šu mal lovit pa vidm na mimovrste tole. 19" pa 1280x1042 je za 300EUR xD
Kolk lepo ka na naših spletnih trgovinah skor nikjer ne piše kok Hz-jev so monitorji :)
neznanec555

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

nerazumem zakaj bi metal 500€ stran... če boš igral LoL? zakaj bi rabil SSD ali kar koli, če boš vsakič samo dal PC v sleep mode po končani igri ( na HDD boš pa imel win8+ LoL + skype in mogoče kje za posnet)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

54j0 ::

Aja, še to povrhu vsega? Sem čisto spregledal. In oni mu svetujejo tisto PEČ od r290. Dobra primerjava ssd in gpu, btw.

klkkkkkkkkkk ::

prvo bi rad izvedel katero konfiguracijo ima sedaj
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

reptilia ::

Epialt. Moj zagovor je to, da če se kupi cela kišta nova pol nebi smelo bit problem vržt zraven še za SSD, sploh če se gre za gaming pc. Razumem zakaj si dau ARMO zraven ja. Sam glede na to da je Jerix uporabil množino pri igrah, mu bo SSD zelo pomagal, pa tudi se mi zdi da je čisti idiotizem kupit neke latest komponente pol pa dat not kolk? 20let? staro hdd tehnologijo.

Sploh pa je Jerix napisal 800-1000e za gaming komp. Bi zagovarjal neSSD če bi bilo od 400-500 ali nekaj bolj budget, kjer bi šli denarci bolj v smeri decent grafike.

Drgač sem pa tud sam pred kratkim nov pc kupil. Po komponentah, pa glede na mesečne dohodke sem ga kupoval 3 mesce del za delom. Tko da sem točno videl kaj najbolj pohitri sistem in pomaga pri igrah. SSD sem kupil čisto na koncu kao a ga res rabim. Recimo da še nisem videl večje češnje navrhu torte kot je SSD v primerjavi z HDD

Zato sem napisal da je must.
Forgive your enemies, but never forget their names.

54j0 ::

"Recimo da še nisem videl večje češnje navrhu torte kot je SSD v primerjavi z HDD"

Tole.

reptilia ::

54j0 je izjavil:

In oni mu svetujejo tisto PEČ od r290.


Imam Gigabyte R9 290 Windforce 3. Je še nisem videl čez 70 pri največjih loadih in vročini v sobi. Ponavadi je okoli 40 v idle in 60-70 pri kakem assasins creedu na max.
Je pa res da sem se malo igral v OC_Guru in si nastavil koliko % ventilatorjev na koliko stopinj.
Tiste temperature so pa zato take, ker želim imeti tiho grafiko most of the time.
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

klkkkkkkkkkk ::

zakaj bi kupil komp za 800-900€, če boš igral LoL?
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Spock83 ::

54j0 je izjavil:

Aja, še to povrhu vsega? Sem čisto spregledal. In oni mu svetujejo tisto PEČ od r290. Dobra primerjava ssd in gpu, btw.


Ne klobasaj. Imam 290x z AMD tovarniškim hladilnikom in ni nič bolj vroča od prejšnje GTX680.

54j0 ::

Spock83 je izjavil:

54j0 je izjavil:

Aja, še to povrhu vsega? Sem čisto spregledal. In oni mu svetujejo tisto PEČ od r290. Dobra primerjava ssd in gpu, btw.


Ne klobasaj. Imam 290x z AMD tovarniškim hladilnikom in ni nič bolj vroča od prejšnje GTX680.


Kot prvo: ne sanjaj. In če je SLUČAJNO res (kar niti ni), ima zvok reaktivnega letala. In ne vem, kakšno gtx 680 si imel. Moja windforce različica doseže v bf4 max 63 stopinj, hitrost ventilatorja 40-45%. Ob tem je še navita na 1240/6400.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

klkkkkkkkkkk ::

54jo pa si ti prebral reviewe? kolk dosege GPu recimo sapphire trix v loadu?
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

54j0 je izjavil:

Spock83 je izjavil:

54j0 je izjavil:

Aja, še to povrhu vsega? Sem čisto spregledal. In oni mu svetujejo tisto PEČ od r290. Dobra primerjava ssd in gpu, btw.


Ne klobasaj. Imam 290x z AMD tovarniškim hladilnikom in ni nič bolj vroča od prejšnje GTX680.


Kot prvo: ne sanjaj. In če je SLUČAJNO res (kar niti ni), ima zvok reaktivnega letala. In ne vem, kakšno gtx 680 si imel. Moja windforce različica doseže v bf4 max 63 stopinj, hitrost ventilatorja 40-45%. Ob tem je še navita na 1240/6400.


Ne vem. Špilam BF4, zraven pa punca in njena sestra gledata TV naizanke. Pa ju nič ne moti. Je pa ta glasnost subjektivna... Za ene je 30dBi preveč. Gigabytka je bila GV-N680OC-2GD.

Epialt ::

reptilia je izjavil:

Epialt. Moj zagovor je to, da če se kupi cela kišta nova pol nebi smelo bit problem vržt zraven še za SSD, sploh če se gre za gaming pc. Razumem zakaj si dau ARMO zraven ja. Sam glede na to da je Jerix uporabil množino pri igrah, mu bo SSD zelo pomagal, pa tudi se mi zdi da je čisti idiotizem kupit neke latest komponente pol pa dat not kolk? 20let? staro hdd tehnologijo.

Sploh pa je Jerix napisal 800-1000e za gaming komp. Bi zagovarjal neSSD če bi bilo od 400-500 ali nekaj bolj budget, kjer bi šli denarci bolj v smeri decent grafike.

Drgač sem pa tud sam pred kratkim nov pc kupil. Po komponentah, pa glede na mesečne dohodke sem ga kupoval 3 mesce del za delom. Tko da sem točno videl kaj najbolj pohitri sistem in pomaga pri igrah. SSD sem kupil čisto na koncu kao a ga res rabim. Recimo da še nisem videl večje češnje navrhu torte kot je SSD v primerjavi z HDD

Zato sem napisal da je must.

No, zej si pa že lahko stojiva nasproti.
Skoda, da pametne besede sparaš za konec ;).
Lp

54j0 ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

54jo pa si ti prebral reviewe? kolk dosege GPu recimo sapphire trix v loadu?


Do zdaj ne, vidim pa, da nekaj okoli 75 stopinj. Fair enough, da ima samo 10 stopinj več od podobno hlajene gtx 680. Samo ne mi prodajati buč, kot mi jih skuša Spock - o hladni in tihi amd 290 pod stock hladilnikom - valjam se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

gddr85 ::

Jst sem zadnjič bral en test, 80c na loadu se mi zdi. Porabi pa tud najbrž kot ena majhna pečkica, predvidevam 280w+. :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608112444 (66715) Epialt
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716815 (13165) m0LN4r
»

Gaming pc build

Oddelek: Kaj kupiti
466141 (4413) NejcSSD
»

Nadgradnja računalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535686 (4977) iDare

Več podobnih tem