» »

Prihranek v podjetju z brezplačnim softwarom

Prihranek v podjetju z brezplačnim softwarom

«
1
2

klihk ::

Koliko bi prihranili v podjetju s 5 računalniki, če bi namesto MS uporabljali Linux?

T0RN4D0 ::

42.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Furbo ::

Najprej preveri še če vaša ostala programska oprema deluje na Linuxu..

Če pa imate računalnike samo za gledati wallpaper, pa kar pogumno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klihk ::

Smo preverili, vsaj direktor pravi, da bi vse šlo, tko, da nas zanima okvirno koliko na 5 let bi ostalo denarja?

PromeuZ ::

Ves denar, ki ga odštejete za letno obnovo licenc nameščenih programov + denar za vzdrževanje - denar za licence programov na linux okolju - denar za vzdrževanje linux okolja.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

dronyx ::

Redko katera firma uporablja za delo samo operacijski sistem (plus vse kar pride brezplačno zraven...recimo kalkulator) in nič drugega. Pri 5 računalnikih verjetno ne bo težko narediti popisa, kaj vse se uporablja in kaj od tega sploh lahko dela v Linuxu (spletne aplikacije...). Vse kar ne dela boste morali najti alternative, ki pa ne bodo nujno zastonj (plus morebitne migracije obstoječih podatkov), saj je zgrešeno razmišljanje, da mora biti na Linuxu pa vse brezplačno. Poleg tega se morate vprašati, kdo vam bo vse to namestil, vzdrževal, šolal uporabnike, ki so verjetno navajeni delati z Windows...bo to res vse zastonj...Če bi bile zadeve tako preproste, kot so morda videti na prvi pogled si lahko prepričan, da bi bil tržni delež Windowsov zanemarljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::

Večje podjetje (več kot 3000 zaposlenih) se tega v Sloveniji na žalost ne more it. Sam sem bil zelo razočaran nad dejstvom, da nimaš ene slovenske firme, ki ti bo vzdrževala Linux kot sistem na serverjih in desktopih ter virtualkah. Na vzdrževanje mislim, če je kaj narobe in to tako hudo, da firmini sistemci ne morejo popravit zadev, da potem ta firma (tako kot MS) zagotovi rešitev in popravke v recimo dveh do treh urah.

Imaš sicer na izbiro tuje firme, ampak je potem cena tako visoka, da je vseeno, če ostaneš na MS-u brez nadgrajevanja na nove OS-e.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Na vzdrževanje mislim, če je kaj narobe in to tako hudo, da firmini sistemci ne morejo popravit zadev, da potem ta firma (tako kot MS) zagotovi rešitev in popravke v recimo dveh do treh urah.

To so samo mokre sanje nesposobnih sistemcev v firmah. Prčkali bi po škatlah, ko pa kaj zajebejo naj pa zunanji to reši v 2 urah. Tudi MS nič ne reši v dveh do treh urah.

V tem času ti lokalni sistemc komaj da root geslo da lahko kaj narediš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Sistemcev, tistih tapravih, je v sloveniji zelo malo. Sploh pa takih, ki bi se usedli, pa še mal poguglal, če jim je kaj neznanega. Večina se vleče ven z nekimi MS certifikati in se s problemom ukvarja mogoče 10 minut in potem kliče MS; "tukaj nekaj ne dela".

Na žalost vseh je to kr redna praksa v vseh večjih podjetjih. Še bolj zanimivo je pa to, da tudi če znanje imaš (ampak nimaš MS certifikatov o tem znanju) te pa itak noben niti ne povoha.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Na žalost vseh je to kr redna praksa v vseh večjih podjetjih. Še bolj zanimivo je pa to, da tudi če znanje imaš (ampak nimaš MS certifikatov o tem znanju) te pa itak noben niti ne povoha.

Če kaj znaš, ti certifikatov ni problem narediti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Jih imam po službeni dolžnosti nekih 50 različnih za delo z IBM mainframe sistemi, ker pač delam na tem področju. Za Ms jih pa sam ne mislim sam plačevat, služba jih pa ne bo plačala (ni iz mojega področja). Raje znanje pokažem v manjših firmah (kjer certifikatov ne potrebujem) in so oni zadovoljni, jaz pa dobro plačan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Če ne delaš z delom na mainframih zaslužiti dovolj in moraš delati še na MS produktih zraven, potem delaš nekaj narobe.

Mainframe stručkoti so v tujini plačani do 3000 GBP na dan ...

Samo toliko v razsvetljenje, ne žalitev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Ja res je, v tujini so, tukaj pa tam okoli 1500 bruto na mesec. Ampak tukaj je familja in familja nebi šla v tujino, zato ostajam doma in sem si uredil še enih 10 firm, katerim sem postavil kompleten MS sistem in ga sedaj vzdržujem. Če nič ne delam dobivam nek pavšal na mesec, v katerega so vštete 3 ure pri njih ali remote dostop, če je pa kaj več za narest pa 50 evrov na uro bruto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

s6c-gEL ::

krneki0001 je izjavil:

Sistemcev, tistih tapravih, je v sloveniji zelo malo. Sploh pa takih, ki bi se usedli, pa še mal poguglal, če jim je kaj neznanega. Večina se vleče ven z nekimi MS certifikati in se s problemom ukvarja mogoče 10 minut in potem kliče MS; "tukaj nekaj ne dela".

Na žalost vseh je to kr redna praksa v vseh večjih podjetjih. Še bolj zanimivo je pa to, da tudi če znanje imaš (ampak nimaš MS certifikatov o tem znanju) te pa itak noben niti ne povoha.

Je to sistem: ne moreš me tako malo plačati, kot lahko jaz naredim ?

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Ja res je, v tujini so, tukaj pa tam okoli 1500 bruto na mesec. Ampak tukaj je familja in familja nebi šla v tujino, zato ostajam doma in sem si uredil še enih 10 firm, katerim sem postavil kompleten MS sistem in ga sedaj vzdržujem. Če nič ne delam dobivam nek pavšal na mesec, v katerega so vštete 3 ure pri njih ali remote dostop, če je pa kaj več za narest pa 50 evrov na uro bruto.

Ne hecaj se.

V tujini takoj dobiš delo.

V petek popoldne se vsedeš na avion in si doma. V ponedeljek zjutraj pa nazaj. Za tarife ki jih tako dobiš, je potem letalska kart drobiž.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

Kaj pa naj bi delal človek tako grozno pomembnega, da firma plača zanj 3000€ na dan?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Blinder je izjavil:

Kaj pa naj bi delal človek tako grozno pomembnega, da firma plača zanj 3000€ na dan?

Mainframe admin in developer

Sicer to so tarife za firme. Za posameznike pač manj. Ampak kakega jurja se pa da dobiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s6c-gEL ::

Pri nlbju za programiranje mainframe omar uporabljajo cobol.

DOOM_er ::

mi smo plačevali po 4k € zato da so prišli premenjati dva kabla in malo priredili program na PLCju. Dejansko firme plačujejo toliko.
Robots will steal your job. But that's OK

LeQuack ::

Na grobo, če je licenca za Windows recimo 200EUR, plus minus nekaj deset evrov, ura človeka pa te stane recimo 20-30EUR bruto (lahko bi celo šteli po koliko lahko človeka prodaš na uro), potem imaš licenco pokrito že če tak človek porabi v dobi uporabe tega OS samo 10 dodatnih ur (10 ur * 20EUR) več za napraviti nekaj na Linux/itd., kar že zna oziroma lahko hitro naredi na Windows.

Jaz mislim da bi povprečni neuki uporabnik porabil teh nekaj dodatnih ur že v prvem tednu, ko ne bi znal kaj naštimati ali odpreti itd., kaj šele celotni dobi uporabe OS. Tako da je to lahko zelo dvorezen meč. Jaz bi z Linuxi raje probal na serverskih sistemih, kjer so licence za uporabe za nekaj 10x dražje kot na workstationih.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ja res je, v tujini so, tukaj pa tam okoli 1500 bruto na mesec. Ampak tukaj je familja in familja nebi šla v tujino, zato ostajam doma in sem si uredil še enih 10 firm, katerim sem postavil kompleten MS sistem in ga sedaj vzdržujem. Če nič ne delam dobivam nek pavšal na mesec, v katerega so vštete 3 ure pri njih ali remote dostop, če je pa kaj več za narest pa 50 evrov na uro bruto.

Ne hecaj se.

V tujini takoj dobiš delo.

V petek popoldne se vsedeš na avion in si doma. V ponedeljek zjutraj pa nazaj. Za tarife ki jih tako dobiš, je potem letalska kart drobiž.


Nisem takoj opazil, da si napisal 3000 funtov na dan. Tega ni več. To je bilo nekoč, danes so te zadeve mnogo manj vredne in dobiš veliko manj denarja. Poleg tega sem sam še med tednom popoldne rad z otrokom, rad ga vozim naokoli po živalskih vrtovih, po naravi in se na splošno zelo rad ukvarjam z njim. Pa rad sem tudi zvečer ob njem da zaspi. Ni mi do tega, da bi bil cele tedne zdoma in bi me otrok videl samo ob sobotah in nedeljah, pa še to če je mogoče. To sta počela moja starša in sem mamo videl vsak teden med vikendom, fotra pa kak vikend na 2 do 3 mesece. Nočem delat tega svojemu otroku, pa tudi če imam zaradi tega malo manj denarja, raje vidim, da ima otrok kaj od očeta, jaz od svojega nisem imel nič.

Za developerja na ibm-ovem mainframeu je plača v ameriki (Čikago) nekje 100 do 150k dolarjev na leto. V angliji so projekti - recimo 7 mesecev dolg projekt, delo 7 dni na teden po 12 do 16 ur, plačilo 200 funtov na dan. Ampak to so vse bruto cene. Minili so časi, ko so imeli sistemci plače po 5k in več.

Poznam primere sistemcev, ko jim je ena ura na terenu 500 evrov, ljudje delajo cel mesec na terenu, ampak ta denar dobi firma, oni na koncu meseca dobijo mogoče 2 jurja z kilometrino vred.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Za developerja na ibm-ovem mainframeu je plača v ameriki (Čikago) nekje 100 do 150k dolarjev na leto. V angliji so projekti - recimo 7 mesecev dolg projekt, delo 7 dni na teden po 12 do 16 ur, plačilo 200 funtov na dan. Ampak to so vse bruto cene. Minili so časi, ko so imeli sistemci plače po 5k in več.

Poznam primere sistemcev, ko jim je ena ura na terenu 500 evrov, ljudje delajo cel mesec na terenu, ampak ta denar dobi firma, oni na koncu meseca dobijo mogoče 2 jurja z kilometrino vred.

Če iščeš izgovore za ne iti, potem ti gre dobro. Sam sem delal v Angliji, pa tudi drugje.

Še nikoli nisem delal 12-16 ur na dan. Kak dan mogoče da si kaj zaključil, ostalo po 8 ur. Še manj 7 dni na teden. Dela se 5 dni. Ponavadi niti nočejo da delaš čez vikend, če ni res, res nujno.

Ne gledat oglasov za windows admine. Ti so zares slabo plačani.

In seveda, če je kdo tak kreten da gre delat v tujino preko slovenske firme in še enega posrednika, potem pa kar. Zakaj pa mislite da so naredili Linkedin?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Invictus, ne iščem izgovorov zakaj nebi šel v tujino. Preprosto nočem it, če ne gre cela družina. Sem družinski človek in mi to da sem z družino pomeni več od denarja, ki bi ga lahko zaslužil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Glede dela 12 do 16 ur na dan. Skoraj 20 let delam na ibm mainframe in znam ocenit koliko kakšna stvar potegne razvoja za sabo in ko so mi ponudili delo pa povedali, da bi moral bil projekt končan v sedmih mesecih, sem si nekak izračunal, da to potegne resničnih sedem mesecev dela po 12 do 16 ur na dan. In za to delo bi dobil 42.000 funtov, kar je 6000 funtov na mesec, torej 200 na dan. Tak denar zaslužim sicer v ljubljani v celem letu, ampak sem pa skoraj vsako popoldne in med vikendi lahko z družino.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Tak usran projekt je bolje zavrniti.

Ziher ti je to ponudil kak Indijec. Seveda se je pa treba pogajati.Butneš eno visoko ceno in preveriš ali sploh imajo keš. Ker velika verjetnost da ga sploh niso imeli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

DOOM_er je izjavil:

mi smo plačevali po 4k € zato da so prišli premenjati dva kabla in malo priredili program na PLCju. Dejansko firme plačujejo toliko.


Definiraj malo, ker nekdo ki ni razvijalec nima pojma kaj lahko neka "mala" sprememba prinese za sabo.

DOOM_er ::

PLC-ji so industrijski krmilniki za naprave, robotske celice itd. Programira se jih ponavadi v ladder diagramih. No v našem primeru večkrat, je dodal temu ladder diagramu par kontaktov par tuljav, tako da je lahko stroj deloval skupaj z robotm. Efektivno gledano je dopisal par vrstic programa in zaračunal 4k € :D
Robots will steal your job. But that's OK

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Tak usran projekt je bolje zavrniti.

Ziher ti je to ponudil kak Indijec. Seveda se je pa treba pogajati.Butneš eno visoko ceno in preveriš ali sploh imajo keš. Ker velika verjetnost da ga sploh niso imeli.


Ponudbo sem sicer dobil preko linkedin, ni bilo sicer nič čudnih imen v igri, ampak je pa čisto možno da je tako kot praviš.

DOOM_er je izjavil:

PLC-ji so industrijski krmilniki za naprave, robotske celice itd. Programira se jih ponavadi v ladder diagramih. No v našem primeru večkrat, je dodal temu ladder diagramu par kontaktov par tuljav, tako da je lahko stroj deloval skupaj z robotm. Efektivno gledano je dopisal par vrstic programa in zaračunal 4k € :D


Da ti pride sistemc za VAX zamenjat en kontroler, je cena za manj kot pol ure dela okol 3500 evrov. Pa če bi tak kontroler dobil v roke, bi ga sam v parih minutah zamenjal.
Če pride pa IBM kaj zamenjat, so pa cene vsaj petmestne.
Ko pa ti odkriješ napako v njihovem programju na produkciji in jim jo sporočiš, dobiš pa 2 kulija in eno majco (t-shirt) in opravičilo, da so indijci pač nerodni in da premalo stestirajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Da ti pride sistemc za VAX zamenjat en kontroler, je cena za manj kot pol ure dela okol 3500 evrov. Pa če bi tak kontroler dobil v roke, bi ga sam v parih minutah zamenjal.
Če pride pa IBM kaj zamenjat, so pa cene vsaj petmestne.
Ko pa ti odkriješ napako v njihovem programju na produkciji in jim jo sporočiš, dobiš pa 2 kulija in eno majco (t-shirt) in opravičilo, da so indijci pač nerodni in da premalo stestirajo.

Od kdaj pa Indijci pišejo za mainframe? Kolikor vem je to za njih prepovedana tehnologija.

krneki0001 je izjavil:


Ponudbo sem sicer dobil preko linkedin, ni bilo sicer nič čudnih imen v igri, ampak je pa čisto možno da je tako kot praviš.

Prvi projekt je vedno slabo plačan. Potem pa tarife do ene mere rastejo. Na koncu lahko mogoče delaš celo od doma.

Sam sem skoraj na tem zadnjem nivoju. Čeprav mi je tukaj v Nemčiji kar všeč. Samo način življenja je drugačen. Potovanja so definitivno plus pri tem delu. Familija pa trpi. Ampak za mene ni razlike.

Pa da gremo nazaj na temo ...

To da OP ne ve koliko bo prihranil z odprtokodnim softverom, je fail v osnovi, ker niti ne ve koliko ga dandanšnji softver stane.

Inventory afaik ... Skupaj s finančnim poročilom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Isotropic ::

Invictus je izjavil:


Od kdaj pa Indijci pišejo za mainframe? Kolikor vem je to za njih prepovedana tehnologija.

barclays

sicer pa 3k dnevno?
http://www.itjobswatch.co.uk/contract.a...
http://www.itjobswatch.co.uk/contract.a...

DOOM_er je izjavil:

PLC-ji so industrijski krmilniki za naprave, robotske celice itd. Programira se jih ponavadi v ladder diagramih. No v našem primeru večkrat, je dodal temu ladder diagramu par kontaktov par tuljav, tako da je lahko stroj deloval skupaj z robotm. Efektivno gledano je dopisal par vrstic programa in zaračunal 4k EUR :D

to lahko pomeni, da je robotu dodal nek feature, ki ga do takrat niste imeli zakupljenega...

ce ima licence ze zakupljene za win 7 in office, ne bo prisparal nic samo tko. pac ne posodablja teh dveh ob vsakem releasu pa je.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

UK trenutno ni meka za freelancerje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Da ti pride sistemc za VAX zamenjat en kontroler, je cena za manj kot pol ure dela okol 3500 evrov. Pa če bi tak kontroler dobil v roke, bi ga sam v parih minutah zamenjal.
Če pride pa IBM kaj zamenjat, so pa cene vsaj petmestne.
Ko pa ti odkriješ napako v njihovem programju na produkciji in jim jo sporočiš, dobiš pa 2 kulija in eno majco (t-shirt) in opravičilo, da so indijci pač nerodni in da premalo stestirajo.

Od kdaj pa Indijci pišejo za mainframe? Kolikor vem je to za njih prepovedana tehnologija.



To sem tudi sam mislil, dokler nisem doživel v živo. Recimo Oracle podpora je skoraj cela v Indiji (in potem te kliče ob 3h zjutraj, ko jim kako napako po mailu pošlješ in jo hočejo odpravit kr takoj ko so v službo prišli).

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ponudbo sem sicer dobil preko linkedin, ni bilo sicer nič čudnih imen v igri, ampak je pa čisto možno da je tako kot praviš.

Prvi projekt je vedno slabo plačan. Potem pa tarife do ene mere rastejo. Na koncu lahko mogoče delaš celo od doma.

Sam sem skoraj na tem zadnjem nivoju. Čeprav mi je tukaj v Nemčiji kar všeč. Samo način življenja je drugačen. Potovanja so definitivno plus pri tem delu. Familija pa trpi. Ampak za mene ni razlike.


Zavidanja vredno. Naj ti uspe do zadnjega nivoja priti.

Sam si recimo želim projektnih zadev v sloveniji. Pač dela se projekt, veš koliko časa bo in si stvari tako planiraš, po koncu pa lepo nekaj časa počivaš, potem se pa vključiš v druge projekte. Ampak tega slovenci tukaj nismo sposobni - služba za nedoločen čas je za slovenca nuja. Pa zakreditiranje do konca, pol pa jokcajo, kako se bo slabo končalo, če službo zgubijo. Vidim sedaj pri nas, ko nas ven mečejo in kako se ljudje obnašajo. Nekaterim se je cel svet podrl.

Invictus je izjavil:


Pa da gremo nazaj na temo ...

To da OP ne ve koliko bo prihranil z odprtokodnim softverom, je fail v osnovi, ker niti ne ve koliko ga dandanšnji softver stane.

Inventory afaik ... Skupaj s finančnim poročilom ...

Recimo kar se tiče sistema, lahko tole povem: Enterprise licenca stane nekje med 700k do 1M evrov za eno večje podjetje v sloveniji (3500 zaposlenih). To pomeni vse, ampak res vse od MS-a za 4 leta. Naprej pa če ne podaljšaš, ti stare licence ostanejo, podpore pa ni več zastonj.
Torej če ta znesek deliš na štiri leta je to nekje med 175k in 250k na leto, če pa vzameš nekje 6 let ali mogoče celo 8 let, da boš imel pač windowse 8 let stare, serverje tudi, pa pade cena na nekje med 87,5k in 125k, kar je pa že sprejemljiva cena s sistemskega nivoja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

po teh 4 letih nadgradis na najnovejsi OS, office..., kar imas dostop, potem pa ostanes tam, dokler lahko, ce se ti gre za ceno. malo vecji problem znajo biti kaksna dev orodja kvecjemu.

krneki0001 ::

Ja samo dev orodja lahko še vedno kupiš posamezno, ali pa v kakem paketu za razvijalce, pa te bo prišlo mnogo ceneje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

v bistvu se cist doable, ce pridejo kaksni novejsi winsi ven blizu konca te 4-letne pogodbe. tko potem se 4-5 let furas brez podpore, potem pa jovo na novo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


To sem tudi sam mislil, dokler nisem doživel v živo. Recimo Oracle podpora je skoraj cela v Indiji (in potem te kliče ob 3h zjutraj, ko jim kako napako po mailu pošlješ in jo hočejo odpravit kr takoj ko so v službo prišli).


Saj to je edino kar Indijci znajo. Vsake 10 dni dobiš email v smislu "send me log files". Čeprav si jih poslal že 5x in tpo celo ene in iste. Ne pogruntajo. Verjamem da delajo Indijci support za mainframe. Ampak da bi delali na razvoju, to pa dvomim. Tudi razvoj DB2 je izven Indije. Celo IBM ni toliko glup da bi razvoj tega dajal Indijcem. Sicer pa tam blazno odpuščajo (15.000 folka iz indijskega IBMa). Zgleda je celo Američanom počil film zaradi indijske nesposobnosti.

krneki0001 je izjavil:


Sam si recimo želim projektnih zadev v sloveniji. Pač dela se projekt, veš koliko časa bo in si stvari tako planiraš, po koncu pa lepo nekaj časa počivaš, potem se pa vključiš v druge projekte. Ampak tega slovenci tukaj nismo sposobni - služba za nedoločen čas je za slovenca nuja. Pa zakreditiranje do konca, pol pa jokcajo, kako se bo slabo končalo, če službo zgubijo. Vidim sedaj pri nas, ko nas ven mečejo in kako se ljudje obnašajo. Nekaterim se je cel svet podrl.

Veliko sreče v Sloveniji z iskanjem projektov v Sloveniji ... Sem sam probal, pa niti ni važno koliko izkušenj v tujini imaš. So vedno neki parcialni interesi. Da ne govorim da se nihče nič ne odloči.

Sicer je pa danes obljubljena država bolj Nemčija kot Anglija. In niti ni nujno da znaš nemško. Pomaga pa. Tudi davčno je bolj ugodna, če bi se rad preselil. Samo slovenske babe niso za selitev. Raje zatirajo kariero svojega moža in mu potem težijo zaradi manjka denarja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Ja, z babami je križ, ampak familja je le familja.

Kako je pa kej s cobol developerji v nemčiji? Rabijo kej?
Poznam sam sistem ZOs, Oracle, DB2, SQL, Cobol, JCL, MQ series, Connect:direct, MVS, VSAM,... (za večino od teh zadev imam tudi certifikate)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

s6c-gEL ::

krneki0001 je izjavil:

Invictus, ne iščem izgovorov zakaj nebi šel v tujino. Preprosto nočem it, če ne gre cela družina. Sem družinski človek in mi to da sem z družino pomeni več od denarja, ki bi ga lahko zaslužil.

Potem prestavi vse skupaj v tujino.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Ja, z babami je križ, ampak familja je le familja.

Kako je pa kej s cobol developerji v nemčiji? Rabijo kej?
Poznam sam sistem ZOs, Oracle, DB2, SQL, Cobol, JCL, MQ series, Connect:direct, MVS, VSAM,... (za večino od teh zadev imam tudi certifikate)

Probaj na freelance.de ...

zOS je precej iskan. Povsod ... Počasi gredo ljudje v penzijo in ni nadomestka. Mislim da bi se z lahkoto prodal, seveda pa moraš izpilit svoj Linkedin profil ... In se prijavit v kake ustrezne grupe. Navesti seznam projektov. Dodati certifikate ... Itn ...

Na Linkedinu se da dobiti marsikaj če imaš kaka obskurna znanja kar mainframe definitivno je ...

Je pa še ena resnica ...

Kdor sanja da bo dobro služil in užival družinsko življenje v Sloveniji, je bridko zaveden. Celo tujci vedo da je edina varianta da dobro služiš, potovanje do strank, kjerkoli pač so. Angleži so tega navajeni, Nemci tudi, tudi večina zahodne Evrope, Slovencem pa je problem iti 50km z avtom v službo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Slovencem pa je problem iti 50km z avtom v službo ...

Ker nima nikakršnega smisla hodit 50km daleč z avtom v službo, ker je to znatno dražje, kot so si ljudje pripravljeni priznati.

Z javnim prevozom še nekako gre, če ga ni, se enostavno preseliš. Če dobiš 300 funtov na dan, potem greš seveda v spodoben hotel za tisti mesec ali dva, da projekt dokončaš.

crniangeo ::

@nebivedu: sem tut sam starš in te podpiram. So določene stvari bolj pomebne od denarja :) Tudi sam sem raje z otrokom kot pa po cele dneve v sluzbi. Ne predstavljam si, da bi lazu v tujino in bi me otrok videvu sam dva dni na teden.. no way :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Mavrik ::

Hudo ste offtopic.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Nič novega ... :))

Lahko pa odpremo novo temo glede dela v tujini ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Mavrik, res smo offtopic, ampak je tema brez pljuvanja, brez žaljenja in se razvija zelo dobro.

Lahko pa prestaviš te zadnje poste v novo temo "Delo v tujini"
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Search najde vsaj tri teme z isto vsebino, kjer si mislim da ti tudi iste stvari napisal ;)

krneki0001 je izjavil:

Mavrik, res smo offtopic, ampak je tema brez pljuvanja, brez žaljenja in se razvija zelo dobro.

Lahko pa prestaviš te zadnje poste v novo temo "Delo v tujini"


Žal forum format ni primeren za free-flowing pogovore.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Invictus> Slovencem pa je problem iti 50km z avtom v službo ...

Ker nima nikakršnega smisla hodit 50km daleč z avtom v službo, ker je to znatno dražje, kot so si ljudje pripravljeni priznati.

Z javnim prevozom še nekako gre, če ga ni, se enostavno preseliš. Če dobiš 300 funtov na dan, potem greš seveda v spodoben hotel za tisti mesec ali dva, da projekt dokončaš.


jype, projekt je za 12 mesecev recimo in s 300 funti na dan se ne splača najemat hotela, raje še kakega sodelavca iz projekta pobašeš, pa najameta eno manjše stanovanje in si delita najemnino, pa pride veliko ceneje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Poldi112 ::

Par izkušenj iz prve roke. Stvar čisto lepo funkcionira, dokler jo dovolj dobro poznaš. Uporabniki so na začetku nejevoljni, ker so stvari malo drugačne, ampak to se navadijo. Pozabi na rolling release distribucije. Sem imel Gentoo in sem bil osebno navdušen nad hitrostjo in fleksibilnostjo, samo so bili uporabniki precej nezadovoljni, ko so imeli pogosto nove verzije programov. Daš jim eno LTS distribucijo in jo menjaš na 5 let in so srečni. Dela z os-om imaš manj kot pri win, dela s tem, da jim usposobiš vse, kar potrebujejo, pa več.

Tako da če lahko zagotoviš, da jim vse kar potrebujejo lepo funkcionira, ni problema. Če tega ne moreš zagotoviti, pozabi na vse skupaj. Enostavno ni vredno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Največji problem so namenski programi. Če te lahko spraviš na free os ali če imaš alternative, ki so dovolj poceni, da se splača, potem greš v nekaj takega. Vseeno pa je treba narest računico za par let vnaprej.


Za manjšo firmo, ki se ukvarja z razvojem se vsekakor splača recimo bizspark: https://www.microsoft.com/bizspark/sign...
Cena celotnega paketa je nekje 180 evrov, pa dobiš skoraj vse od MS.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tilen ::

klihk je izjavil:

Koliko bi prihranili v podjetju s 5 računalniki, če bi namesto MS uporabljali Linux?


Premalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

nebivedu> Cena celotnega paketa je nekje 180 evrov, pa dobiš skoraj vse od MS.

Ampak MS je praktično neuporaben za profil, ki mu je BizSpark namenjen.

Tilen> Premalo.

Ali pa ogromno, odvisno kaj v podjetju počnejo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128397 (12165) Old Spice
»

Smiselnost in uporaba mainframov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11919937 (18058) jype
»

Delo na ladji

Oddelek: Loža
4614328 (11063) chort

Več podobnih tem