» »

PC po ciscenju ne dela

PC po ciscenju ne dela

oemdzi ::

Danes sem se odlocil ocistit racunalnik ker je biv res polen prahu.
Vglavnem sem vse pobral ven z metlico narahlo ocistil vsako komponento posebej, maticno sem tudi in na koncu posesal, seveda sem pazil da nism zajel kaksen jumper. Vglavnem ko sem vse skupaj sestavil in prizgal je bil ekran se vedno crn in svetila je oranzna lucka kot da je PC ugasnjen. Preveril sem diske,rame oziroma vse sem enih 5x preslatal in preveru ce je dobr notri in ni nic pomagal. Nato sem e odlocil vzet ven graficno kartico in se enkrat preverit hlajenje in kern i pomagalo sem pomislil da sem ga mogoce mal prevec privil odzadaj, ker hlajenje ni originalno tako da ima na drugi strani nosilec in ga je bilo poptrebno kar fajn mocno privit, vednar tako je ze vsaj kaksno leto pa ni bilo tezav. Nato sem se odlocil da bom za par sekund prizgal komp z tem da ne bo imela graficna kartica hladilnika. Zadeva je zalaufala do biosa tam recimo 5 sekund sem vidu sliko nato je spet ugasnilo. Nato je pa situacija sledeca, ko imam graficno karticno notri in hocem prizgat cez pol sekunde crkne, prizge se samo toliko da malo premakne ventilatorje, ce pa graficno odklopim pa racunalnik deluje in tudi malo posveti lucka za trdi disk kar verjetno pomeni da disk je tudi vredu. Zdaj je problem da ne morem preverit ker nimam nobene dodatne PCI express graficne ali je res crknila graficna ali je mozno da je kaj narobe z maticno ? Da v 5 sekundah pregori graficna brez hlajenja ne verjamem ali pac ? Potem morm se povedat da ko sem cistil sem tudi hladilnik dajal dol in nisem dal nobene termalne paste, samo spet verjetno se ne more skurit tok hitr ali se lahko ?


Upam da bo kdo imel kaksno idejo in me se zanima ce recimo na mimovrstah narocim novo graficno in ko jo dobim ugotovim da se vedno ne dela in da ni problem v graficni kartici jo lahko vrnem ? oziroma kaj naj napisem za razlog ? Ker nebi ravno dajal 100€ za graficno in na koncu ne bo nic pomagalo.

Arto ::

Katero grafično pa imaš? Po moje je precej možno, da crkne po 5s brez hlajenja.

oemdzi ::

maticna m2n-e graficna: 7950GT

Sem neki bral da ce je graficna da naj bi komp delu samo slika bi bila bolj zmazek ? In da bi to bolj pomenilo da je maticna sla adijo, ceprav meni bolj deluje kot nekaksen kratek stik ce brez graficne laufa use, z graficno pa po pol sekunde ven vrze.

Wox ::

Potem morm se povedat da ko sem cistil sem tudi hladilnik dajal dol in nisem dal nobene termalne paste

Pregreva se ti. Brez termalne paste ne bo šlo.
Commodore 64

oemdzi ::

Ja ampak tale je potem ze sla rakom zvizgat ? Sicer termalna pasta je gor samo tista stara zasusena, nove pa nisem mel.

Wox ::

Hladilnik si jemal dol na GPUju ali CPUju?
Commodore 64

oemdzi ::

Evo slika graficne brez hladilnika.
 null

null


Sicer priblizno vem kaj je cpu in gpu, ampak si me mal zmedu z tem vprasanjem. Vglavnem jst sem vzel dol tale hladilnik, ki na sliki manjka in so samo 4 luknje za prisraufat.

DeeCoy ::

ne prižigaj več brez termalne paste!

IvoJan ::

DeeCoy je izjavil:

ne prižigaj več brez termalne paste!



kaj šele brez hladilnika..
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Valentin ::

oemdzi je izjavil:

Nato sem se odlocil da bom za par sekund prizgal komp z tem da ne bo imela graficna kartica hladilnika.


Res mi ni jasno, kako si lahko storil nekaj tako neumnega ???

Crknila je 99% !

oemdzi ::

Po 2 urah zajebavanja zakaj ne dela se hitr zgodi;((
Si nism mislu da je mozno da se tako hitr pregreje, ker sem imel namen izkopit po parih sekundah takoj ko vidim da pokaze sliko.

69charger ::

Jaz bi probal novo pasto in dal hladilnik gor in probal.

oemdzi ::

Saj bom danes, samo dvomim ker sedaj tudi ko je hladilnik gor ne zalaufa za vec kot 0,5 sec, kot da je kaksen kratek stik oziroma skurjeno.

cebelar123 ::

LOL kot da bi gledal a je to. Namazi s pasto pa bo. se 1x lol na to čiščenje mašine.

DeeCoy ::

ce je kratek stik, se prižge samo toliko, da lučke pomežiknejo, ne pa 0,5 sec.

oemdzi ::

pol sekunde je glih tok da pomežikne use in mal zavrti ventilatorje. Sicer pa ne razumem zakaj je pomembno ali je samo hladilnik gor ali je tudi termalna pasta ? Sj se mnde ne pregreje v pol sekunde in zato crkne in ne vidim kako bi z termalno zacela kar delat ko sedaj ni sposobna vec kot pol sekunde delovanja.

69charger ::

Pregreje se tako hitro,plata ima pa varnostno funkcijo da pri visoki temperaturi ugasne komp. Torej namaži s pasto in daj cooler nazaj gor.

Mitch ::

Očitno ti ne razumeš kaj je funkcija termalne paste. Termalna pasta zapolni mikroskopsko majhne luknjice med procesorjem (čipom na splošno) in hladilnikom tako da toplotna energija lažje in hitreje prehaja iz ene površine na drugo... Sama kot taka nima nobenega učinka!

DeeCoy ::

preveri kratke stike potem.. malo pač poglej po plati, kje se kaj stika ;)

AngelOfDeath ::

Ne vem no... Včasih so imele grafične kartice zaščito pred pregretjem. In je nisi mogel uničiti z tem da nimaš hladilnika gor. Zgleda da gre tehnika nazaj ne naprej...
edit: Slovnica

Mitch ::

Grafične kartice gredo danes lahko krepko čez 100°C. Ob vklopu računalnika je aktivno le 2D jedro, ki običajno dela z nižjo frekvenco, da varčuje z energijo. Dvomim, da je skuril grafično kartico... Morda, če bi brez hladilnika pognal kakšno 3D aplikacijo ali igro...

oemdzi ::

Ja saj to mi je cudno ker sem odstranil hladilnik za 5 sekund in se to na cisto hladno masino :/ Jutri bom poizkusil z neko drugo pci express kartico testirat ce deluje, termalne paste pa zal nisem dobil.

fizikalac ::

V 5 sekundah po vklopu računalnika se NE MORE skurt grafična. Ker čene bi ljudje mel doma namest štedilnika grafične!!!

Grafična postane zlo vroča potem ko se GPU obremeni, to pa se ne dogaja med zaganjanjem!!

Mitch ::

Arctic Cooling MX-2 je zelo dobra in (relativno) poceni termalna pasta...

69charger ::

Če maš pa mogoče integrirano grafično na plati pa vzemi ven grafično in na plato priklopi.

oemdzi ::

Vglavnem sem danes kupil novo graficno kartico in je zadeva z nekoliko tezavami zacela delovati. Edino kar je se malo cudno je to, da potrebuje 5 sekund da racunalnik ob zagonu sploh reagira in zacne nekaj nalagat + da postane ekran aktiven in ni vec v mirovanju.

Napaka je pa najbrz bila v temu ko sem ze omenjal da sem moral pred 1 letu kupiti novo hlajenje in ta hladilnik je ob sami montazi kar mocno zagrabil kartico in je najbolj verjetno, da ko sem hladilnik dajal dol in spet nazaj, da nisem imel te srece kot prvic in je kje kaj mogoce pocilo.

IvoJan ::

kaj si pa nabavil??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

oemdzi ::

gigabyte HD5570

IvoJan ::

bolse da si kupil rabljeno HD4870.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

oemdzi ::

Ja samo se mi je malo mudilo z nakupom, ker mi je racunalnik obenem tudi TV in nisem hotel cakati. Drugace je povsem dovolj tale graficna z katero lahko normalno gledam 1080p + obcasno odigram kaksno starejso igro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285338 (757) fujtajksel
»

Sapphire 7970 3 GB - ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
301873 (1129) konspirator
»

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

Oddelek: Strojna oprema
422968 (2230) suhi
»

Problem z grafično (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506435 (5800) him
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
131149 (914) mihajlo carr

Več podobnih tem