» »

Temparatura procesorja po novi termalni pasti

Temparatura procesorja po novi termalni pasti

PurplePapet ::

Zamenjal sem termalno pasto, temp. je okoli 60 stopinj pri odprih programih npr. skype,internet, pri igranju iger pa 90 stopinj. Ali je to normalno, ali pa sem namestil premalo termalne paste? Imam pa ventilator ki je prišel zraven AMD procesorja. P.S. imam dva monitorja, enega priključenega na grafično od procesorja, enega pa ločeno grafučno

Še slika: http://prntscr.com/5no31q

solatko ::

Hladilnik nisi dobro pritrdil. Temperature so vsaj za 20 stopinj previsoke.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Ali si dal premalo paste ali pa preveč. Poglej če je hladilnik fiksiran.
Če ne bo bolje, hladilnik dol, očistiš pasto, naneseš novo (1.5 velikosti zrna riža) in namesti hladilnik.

Mitch ::

Če je na vrhu procesorja kovinska ploščica nanesi za zrno riža termalne paste, v nasprotnem primeru premaži celotno površino procesorske rezine (processor die).

PurplePapet ::

Sem odprl na novo namestil termalno pasto, sem jo dal malo vec, hladilnik se boljse pritrdil kot prvic ko sem ugotavljal kako se ga namesti nazaj, sedaj so po moje temp. vredu v mirovanju 7-10 stopinj, pri polni obremenitvi pa najvec 40 stopinj

oemdzi ::

PurplePapet je izjavil:

Sem odprl na novo namestil termalno pasto, sem jo dal malo vec, hladilnik se boljse pritrdil kot prvic ko sem ugotavljal kako se ga namesti nazaj, sedaj so po moje temp. vredu v mirovanju 7-10 stopinj, pri polni obremenitvi pa najvec 40 stopinj

:D V igluju ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

PurplePapet ::

oemdzi je izjavil:

PurplePapet je izjavil:

Sem odprl na novo namestil termalno pasto, sem jo dal malo vec, hladilnik se boljse pritrdil kot prvic ko sem ugotavljal kako se ga namesti nazaj, sedaj so po moje temp. vredu v mirovanju 7-10 stopinj, pri polni obremenitvi pa najvec 40 stopinj

:D V igluju ?


Zakaj v igluju :o

hojnikb ::

Spet kup ljudi, ki ne pozanjo AMD senzorjev. Ne, procesor nima 7-10C v mirovanju, ampak več. Sam ker so ti senzorji od amdja zelo nenatančni pri nizkih temparatura, pač dobiš ven take cifre.

http://help.argusmonitor.com/index.html...
#brezpodpisa

OZZY ::

oemdzi je izjavil:

PurplePapet je izjavil:

Sem odprl na novo namestil termalno pasto, sem jo dal malo vec, hladilnik se boljse pritrdil kot prvic ko sem ugotavljal kako se ga namesti nazaj, sedaj so po moje temp. vredu v mirovanju 7-10 stopinj, pri polni obremenitvi pa najvec 40 stopinj

:D V igluju ?


eheh...Se ti ne zdi nenavadno, da imaš v sobi npr. 22, procesor pa ti kaže 7-10 ;););)
Po drugi strani pa ne bi bilo to dosegljivo če bi uporabil peltier modul za hlajenje+vodno.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temp. procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
211803 (1368) Seljak
»

Namestitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
11995 (722) smacker
»

Temp. procesorja x2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211590 (1123) OrkAA
»

p4 prescott na 78°C!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161516 (1177) miha666

Več podobnih tem