» »

Tubdio.com

Tubdio.com

manaay ::

Predstavljam Tubdio.com, online predvajalnik glasbenih Youtube videov. Je moje delo zadnjih nekaj mesecev.

Prednost pred YT je da se pesmi ne ponavljajo, vedno prikaže najbolj predvajan video. Pesmi so tagane, tako da je možno iskati po zvrsteh in drugih kriterijih - faceted search. Vsebuje tudi podatke o glasbenikih. V prihodnje pa pridejo še besedila pesmi, koncerti, itd.

Za enkrat je baza pesmi še bolj majhna (razen slovenskih pesmi), s časoma se bo povečala.

Par primerov iskanja:
- slovenska elektronska glasba
- slovenski rock
- easy listening instrumentalna glasba
- pop albumi

Dela tudi na tablicah in smart phonih...

Povejte kako se vam zdi.

Good Guy ::

kr neki.. tega je malo morje
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Roadkill ::

V napačn razdelek si postal tole.

Drugač pa všečen dizajn.
Ü

manaay ::

@Good Guy: lahko pripneš kakšen link? Nisem zasledil sajta, kjer bi bile pesmi solidno razvrščene po kategorijah in da bi bil free. Ko sem na drugih portalih iskal "techno" sem dobil za rezultate vse kaj drugega kot to. To je tudi en razlog da sem se odločil za facete.

@Roadkill: hvala za feedback.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: manaay ()

JesseP ::

Super. Bom uporabljal :)
Edino mogoče ena pripomba, ko imam narejen queue, recimo če je kar dolg, moram najprej vse poskrolati, da lahko skrolam še browser na levi strani.
Dizajn drugače všečen, kar tako naprej.

Zanima me, kako hendlaš, če avtor posnetka recimo ne dovoli embed videa na drugi strani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JesseP ()

z3ro ::

Sem včeraj probal pa mi je stran všeč, vse deluje hitro. Bom ziher še uporabljal:)

Goran's Blog ::

manaay je izjavil:

@Good Guy: lahko pripneš kakšen link? Nisem zasledil sajta, kjer bi bile pesmi solidno razvrščene po kategorijah in da bi bil free. Ko sem na drugih portalih iskal "techno" sem dobil za rezultate vse kaj drugega kot to. To je tudi en razlog da sem se odločil za facete.

@Roadkill: hvala za feedback.


Nič bat, takih komentarjev ljubosumnih ljudi na slo-techu je malo morje :)
Stran je super ;)

Lp

neoserv ::

Izgleda lepo, pa tudi uporabno je :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Sergio ::

Tole si sam naredil? Zelo všečno, čestitke!

Takoj en predlog: Dodaj player kontrole (prev, pause/play, next) v header poleg "equalizerja".
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

krOOokO ::

Izmjemno lep dizajn in tudi uporabno. Ijemno dobro narejeno, pohvalno. :)

manaay ::

Hvala vsem za komentarje in predloge. Fajn, da vam je design všeč, ker je to že 4. verzija :) No, mislim da se ne bo več bistveno spreminjal.

@juree: problem z levim stolpcem mi je znan, fix je na todo listi. Na Tudbiu ni posnetkov, ki se jih ne da embedad. Ko se naredi search na Youtube api, se s parametrom zahteva, da vrne le take, ki imajo omogočen embed. Sočasno se preveri tudi v kateri državi je omogočeno predvajanje kar se shrani v bazo in uporabnik dobi vedno le videe, ki se lahko predvajajo v njegovi državi.

@Sergio: hvala za predlog, kontrole v headerju so v planu, nimam pa še točno razdelano kako bi zgledalo, ker na manjših ekranih (1024) že zmanjkuje prostora - mogoče bodo vidne le na širših ali pa kot dropdown.

JesseP ::



Taki deli so me med drugim tudi skrbeli :)
Poslušal sem že narejeno playlisto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JesseP ()

manaay ::

@juree: ja take stvari se bodo počasi uredile. Trenutno se ponoči preverjajo vsi celi albumi - če video še dela. Je pa v planu, da se doda v preverjanje vse videje, vendar ne vse v eni noči, treba mal sprogamirat. Dolgoročni plan pa je da se pokvarjen video v playlistah zamenja z delujočim, če je na voljo.

Če boš še naletel na pokvarjen/odstranjen video, se to večinoma avtomatično detektira in izključi iz rezultatov (razen pri playlistah zaenkrat).

marS ::

Cool tole. Si se pa potrudil :)
No jaz sem si postavil en wordpress kjer zbiram specifične videe - tracks, samo audio in pa cele albume.
Bi pa rabil nek player, ja, z različnimi možnostmi predvajanja, nisem najdu nobenega plugina za wp ki bi iz vsebine bloga vlekel glasbo da bi lahko delal playliste....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

JesseP ::

@manaay, vem :) Zato reportam.

Si mogoče razmišljal, da bi odprl kodo? Verjetno bi se nekdo našel, ki bi z veseljem skočil na pomoč. Med drugim tudi sam, ko bi imel višek časa :)

manaay ::

@marS: lepo zbirko full albumov imaš :)

@juree: hm, ja sem pomislil na odprto kodo, samo nisem našel neke dobre opcije. Če vse odprem, potem je preveč enostavno, da nekdo postavi enak site in z dobrim marketingom precej prehiti Tubdio.

Najbolj bi prav prišla pomoč pri vnašanju in izboljševanju informacij. Pri videjih je že možno predlagati tage, start offset, pa tudi avtorja in ime pesmi pri na novo importanih. Tako da pomoč je zelo dobrodošla :)

gddr85 ::

manaay, zelo lepa in uporabna stran, edino a ni tam narobe napisan sount type namesto sound type.

manaay ::

@gddr85: hvala, sem popravil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alfi Nipič "pop" video

Oddelek: Loža
131847 (1216) SloLord
»

Statistika predvajanja pesmi na rock radio

Oddelek: Sedem umetnosti
284308 (3221) AmokRun
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
548104 (6903) šernk
»

Recenzija novega Siddhartine albuma Rh- (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
637188 (5797) Tic
»

Po Madonni še Metallica

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
442480 (2480) l_jst

Več podobnih tem