» »

so ventilatorji glasni???spoznajte mojega:)))

so ventilatorji glasni???spoznajte mojega:)))

Blue22 ::

iz tastara procesorja sem uzel dol en cpu kuler(procesor ye še cyrix age) pa glih lepo paše na rebra od moje gf2..(ne se mi smejat)sam problem je da je ful glasen (bolj kot tist na proc in napajalniku skepej, pa še cdrom bi lahk morde zravn dal pa nebi tolk tulil) in zlo vibrira. a se da kej ukrent glede tega, podložit ga ne morem, kej velik..a ma ta zadeva kej ležaju pa to??kak se pa vent razkopa.. sicer sem pod nalepko neki okroguga vidu, ampk to ni to..al je??? dejte pomagat zmedenemu človeku:D
kurc kne vem kaj bi napisu

tiborrr ::

Verjetno ventic nima kroglicnih lezajev, zato pa tuli kot zmaj... >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

burkiburke ::

Daj ga na 7V pa bo manj tulil;)

msmiha ::

Zadevo lahko namažeš z oljem tako da ga par kaplic vliješ pod nalepko. Stvar bo veliko bolj tiha.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Blue22 ::

če vi tako pravte:D
kurc kne vem kaj bi napisu

Dr_M ::

ce bos dau na 7v se ne bo vec vrtel...
razdri,spuci,namazi (z mastjo, ne z oljem) sestavi in uzivi:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blue22 ::

kako ga pa razdreš???
kurc kne vem kaj bi napisu

sverde21 ::

Nalepko dj dol pol pa boš tm vidu eno lukno na sredin in tm je ponavadi en zatič tistega pazljivo odstrani (sam res kr če ti tist odleti si:'( ):D pol namaž in nared kr morš pol pa lepo nazaj dej tist zatič in je.:P

Tavher ::

Tak ventilator bo vedno tulil, če bo obrnjen na glavo.

Dr.SmaSh ::

In cez cas bo tudi crknil...zaradi tega ker je tako obrnjen...predvidevam :D
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Blue22 ::

hm da bi crknu, ker je na glavo obrnjen s e mi zdi mal čudno, sicer pa vazelin (mast) ni prinesla kakšnega večga efekta, tak da ma kdo kako ubernoro idejo:)?
kurc kne vem kaj bi napisu

ferdo ::

to nima veze kako je ventilator obrjen.

če ga misliš na glavo obrnt tako da bo poganju zrak v luft, je dobro mazanje z oljem. PROBAJ z oljem.

predvidevam da je očiščen in nič polomljen.

preveri da dela na max. 7V napetosti, bolje manj, če lahko to narediš, daj na 5V ali 6V. boš videl razliko, tvoja ušesa naj ocenijo glasnost.

in če izpolneš te pogoje nesme nič tulit in praskat.

ventilator nimaš kaj razdirat! tulijo vetrnice, ki režejo zrak. probaj s šibo koga po riti, boš vidu kaj bo preden bo reku AU :\ . zakaj je helikopter tako glasen?:\

no poglej, tisto nalepko dej rahlo stran, nakapaj 3 kaplce olja že ena je dost in zapri, da nebo olje ven steklo.




vsak ventilator se da utišat, če ne drugače pa s kladivom:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Mr.G. ::

Žio,

glede ventov: sam imam 3 in mi postajajo malce glasni.Kar sem ugotovil je to,da,ko imaš comp zaprt( ohišje) in ti comp deluje so venti še kar glasni.
Ko pa jih potegneš ven in jih probaš,so začuda neslišni....in to velika večina.
Zdej v soboto al pa nedeljo bom šel na šiht in probal te zadeve zrihtat.Nekej pleha( mreže) sm že potrgal stran,ampak mislim,da bo treba še malo izoblikovat luknje,da bo zrak šel lepše skoz.

Če ti vent ropoče je najbolš da kupiš novga.To je 1500 sit in nimaš nobenih problemov.

Dr_M ::

če ga misliš na glavo obrnt tako da bo poganju zrak v luft, je dobro mazanje z oljem. PROBAJ z oljem.

olje ni primerno za mazanje pus, sploh pa ne lezajev. zakaj? ker prehitro odtece in izhlapi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Dr-m: a rad kompliceraš?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Phoebus ::

Ja zdej treba je najprej pomislit, kako tuli - ali je to zvok ki ga ustvarja vetrnica ali je to zaradi vibracij!
Ker ce vent ni pravilno dan na hladilnik bo roporal kot traktor zarai vibracij. NE sme bit niti prevec niti premal prseraufan. Pa seveda vetrnica nacentrirana ampak tle nimas kej.

Dr_M ::

ferdo: niti ne, samo rad mam da so stvari urejene tako kot treba in da delajo tako kot treba. mam tut malenkost stojniskih izkusenj, ceprov nism strojnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Dr_M: nimam nič proti tebi, deli po izkušnjah, jaz bom pa po svojih strojniških izkušnjah mazu ležaje.

Blue22 ::

po moje bodo kar ležaji, sej se cela kišta trese. ventilator je pa kar dobro pritrjen:) zdej pa se že odločte olje ali mast??? je pa na 12V, ampak se mi zdi, da se sedaj ko sem ga samo odprl oglaša malce bol tiho? bom še z oljem namazal.
kurc kne vem kaj bi napisu

Phoebus ::

Ja ce se cela kista trese ropota se kej druzga kot samo vent. Pac razcentriran lezaj. Jaz sem to reseval tako, da sem na luknje za seraure fal take gumi oblogice za lukne za seraufe in cez dau seraufe in ne prevec zaseraufal. Pa ne rabis novga venta.

Blue22 ::

podlaganje ventilatorja ne pride v poštev, ker je na rebrih mojga gf2
kurc kne vem kaj bi napisu

ank ::

Blue22 je napisal:
zdej pa se že odločte olje ali mast???


Jaz uporabljam mast.Namazal sem vse vente v računalniku in zdaj so dosti manj glasni.

In mast ne teče;)

HroSCeK ::

Hm.. Nocem bit pametn, sam a nemores dat jurja za nouga k bo 300% bl tih? Pa se to.. kukr je men znano vibracije niso lih zazeljene okol cipou in podobnih elementov.. Tko da bi se jst za nouga odlocu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HroSCeK ()

Blue22 ::

mam ventu dost, samu ne malih, za gf2 pa nebi glih šu enga kupvat. sm namazov, u bistvu je mal bols
kurc kne vem kaj bi napisu

Maršal ::

kva ti je tok teško dat jurja za nov vent.

Blue22 ::

ne ni mi problem jurja za vent dat, ampak se mi zdi brezveze, ker bom novo grafično kupu v kratkem in tega ventilatorja ne bom več potreboval
kurc kne vem kaj bi napisu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim podmazati ventilator na grafični

Oddelek: Strojna oprema
101652 (1464) mat xxl
»

računalnik tuli

Oddelek: Strojna oprema
353084 (2289) Pithlit
»

Vzdrževanje ventilatorjev v PC-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
92802 (2764) solatko
»

sleve vs. bale bearing

Oddelek: Strojna oprema
342136 (1375) iro
»

Močan ropot ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162859 (2524) mlakar

Več podobnih tem