» »

sleve vs. bale bearing

sleve vs. bale bearing

minime ::

Zanima me kateri ležaji v ventilatorjih so boljši.

msms ::

Bale bearing so boljši.

Gajba ::

ball, ne pa bale:)
All I found were lungs and liver

miko 55 ::

sleve = puša, ko se obrabi tečno hrešči in je samo slabše
ball bearing = kroglično lezaj, zaprt in podmazan ko crkne je veliko manj nadležen kot puša:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Poldy ::

SAmo mislim pa da je "sleve" na začetku precej tišji. In cenejši. Le obrabi se hitreje.

Če je tu govora o ventilatorjih, bi se jaz odločil za sleve...

KandazaR ::

Ja sleve ležaji so na začetku veliko tišji (pol leta do max 1 leto če stalno dela). Ball ležji pa so vzdržljivejši. Pa ponavadi so sleve venti malo cenejši tako da jih menjaš 1x letno pa je.

miko 55 ::

kaj pa življenska doba?:D
sleve 10k h:'(
ball 20k h:)
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

KandazaR ::

Pa še vedno ti zdržijo več kot eno leto.

miko 55 ::

odvisno koliko uporabljaš računalo:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

KandazaR ::

Če je skoz vklopljen ti zdrži več kot eno leto.

miko 55 ::

20k h= ~2,5 leta tako da ni pene:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Gajba ::

jaz moje podmažem s kapljico olja za šivalne stroje, cca 2 krat letno8-)
All I found were lungs and liver

iskra ::

Jaz imam v svoji škatli 4 ventilatorje od YS tech in so vsi ball bearing. Hec je v tem, da so mi 4 zalmani odpovedali (postali hrupni) vsi hkrati po cca 8 mesecih, ti pa mi laufajo brezšumno že 3. leto zapored na serverju 24/7.

Moj glas gre za kroglične ležaje. Če stanejo 2x več, se jih še vedno splača, ker trajajo 3x dlje (zaenkrat, bom poročal, če se kaj spremeni). Firme kot so Papst celo dajo, ako me spomin ne vara, 5 let garancije na ventilatorje. So zasoljeni, ampak škatle po montaži ni treba več tikat.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

PrimozR ::

Sleeve? Fino strojno olje sicer dela čudeže :) Z njim mažem pedala (klipsne, SPD) pa sliderje na vilicah, mazal sem tudi že ventilatorje in so se uspešno nehal dret, itd. :)

Gajba ::

ball bearing vente mažem s tem
All I found were lungs and liver

miko 55 ::

kako boste mazali zaprte industrijske ležaje?8-O
@pip: če imaš fullija veš ,da se ležajev ne razdira in podmazuje ampak se ležaje ven vrže in vstavi nove. je pa fajn nihajko razdret in spucat, ker prah fino in počasi zanesljivo vse zbrusi.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

PrimozR ::

Nimam fulija, havla bogu. Ga je pa mel frend do lanskega leta (enim italjanom se je zdel prelep in preveč vreden) pa je mel ful problemov ja. Mažem pedala in sliderje na vilicah, to je to. Pa občasno puše na menjlanikih, več ali manj brezpredmetno...

minime ::

Je kdo že sprobal sunon ventilatorje ?
oglas na bolhi
Nekje sem jih že videl. So jih včasih dajali v napajalnike, mogoče v IBM mašine ?

Jackal ::

Nekaj sunonov imam doma, pa sem vse pometal ven iz računalnika. Saj ne rečem - prepih naredijo vredu, samo so pa glasni v primerjavi z novimi Zalmani. Imajo pa drsni ležaj.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

iro ::

Si dal zalmane na 5v ?

Jackal ::

Da točno objasnim zadevo - v računalniku sem zamenjal komplet hladilnike - Zalman 7700cu za CPU, 700cu na grafično, NB47J na matično ploščo ter še dva dodatna zalmanova 92mm ventilatorja. Ostal mi je samo 1 Sunon, ki mi je hladil diske. Vsi ventilatorji so bili prikljopljeni na 5V in edini, ki je povzročal največ hrupa je bil Sunon. Če sem odklopil Sunona je bil računalnik skoraj neslišen. Na koncu je letel ven tudi tisti Sunon, ki ga je nadomestil en Zalmanov ventilator.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

miko 55 ::

sunon je proizvajalec ventilatorjev za industrisjko rabo, kjer je vežen le prepih glasnost pa pade pod točko razno:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

BluPhenix ::

Oz. pod točko features, da takoj vidiš (slišiš) ali ventilator še obratuje tako kot more :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Spajky ::

Jest mam vse vente sicer na 5V, ampak pri novejših kompih, kjer se vse bolj greje, priporočam npr.7V ter vse s cenejšimi no-name sleeve bearings ter TAKOJ nove (pod nalepko v luknjico okoli 2/3 podmazat segrete s fenom, da bolje v začetku prodre v ležaj) z ono rjavozeleno Si mastjo za avto zglobe! Postopek ponovit čez 2-3 leta! Trajali bodo "večno" brez ropotanja! Moj najstarejši vent na northbridgu ima desetletje, najmlajši 4 leta; komp laufa 16h dnevno, še vedno neslišen 8-) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

amigo_no1 ::

Ali pa ti postajaš z leti bolj gluh :D .

AngelOfDeath ::

Glede na to da zalmani stanejo okoli 4-5€ jaz nebi daval denarja za tele sunone...
edit: Slovnica

Azrael ::

Kot je napisal Spajky, ali podmazati 1x letno in ventilatorji trajajo in trajajo ali pa jih menjati kar naprej, sploh današnje, ki so zgrajeni z minimumom materiala.

Imel sem v svoji kišti vente iz IBM kišt (drsni ležaji), stari preko 10let in so na 7V (5V je bilo premalo za zanesljiv štart) delovali brez težav. Dobro leto nazaj sem staknil 2 rabljena Sanyo-Denki 36V (kroglični ležaji). Na 12V sta neslišna.

Kako namazati s pločevino zaprt kroglični ležaj? Nič lažjega, za dan ali dva se jih namoči v strojno olje ali olje za avtomobilski motor.
Nekoč je bil Slo-tech.

miko 55 ::

a štrom bo iz brush-a na rotor pa sam preskočil??8-O
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

PrimozR ::

Kaj ima strojni ležaj veze z rotorjem in ščetkami??? itak so pa zadnje čase boljši ventilatorji brushless.

miko 55 ::

namoči v strojno olje ali olje za avtomobilski motor8-O
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

PrimozR ::

Ja, ležaj, da olje prodre noter in ga podmaže... Kaj je tu problem? Samo ležaj veš. Pa valda ga potem še obrišeš na zunanji strani :\

Azrael ::

@miko 55

Po tvojem začudenju, sem 100% prepričan, da ti strojništvo niti malo ni domače.

El. tok ne sme teči skozi noben ležaj. Če teče, je ležajem hitro konec in sploh ni pomembno kakšna izvedba ležaja je (kroglični, drsni, oljni..) ali koliko je velik.

Strojno olje in mast je razlika samo v tem, da je mast sestavljena iz strojnega olja in visokokvalitetne svinjarije, ki skrbi samo za to, da olje prehitro ne izhlapi ali odteče. Maže v vsakem primeru samo olje, ki ga v masti prej ali slej zmanjka in potem gre ležaj na suho in zariba.

Iz tega razloga so ležaji, ki obratujejo in so mazani s čistim oljem praktično večni.

Pri takih miniaturnih krogličnih ležajih, kot so v PC ventilatorjih, dobro pranje in posledično popolne odstranitve stare masti ni možno, zato se pač ležaj nanovo namaže tako, da se namoči v olje. Ni idealno, je pa mnogo bolje kot nič.
Nekoč je bil Slo-tech.

minime ::

Jaz sem si pa nabavil posebno industrijsko mast (bele barve) za mazanje ventilatorjev ...

miko 55 ::

no comment
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

iro ::

sunon ventilator je na dfu ultra-d platah za hlajenje čipseta.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

speedfan vprašanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51300 (1300) bate
»

P5K Deluxe & CNPS9700 NT

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81020 (940) Tattoer
»

Dočakali smo Zalman Fatal1ty

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
163908 (3313) wuky
»

Chpset Fan & Asus Sli plata

Oddelek: Strojna oprema
131132 (928) iskra
»

Hladilnik Zalman CNPS6000 AlCu OEM

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101288 (1201) Jan987

Več podobnih tem