» »

Kupujem rolarje prosim za pomoč

Kupujem rolarje prosim za pomoč

božo ::

Pozdravljeni
kupujem rolarje pa ne vem kateih. če ma kdo izmed vas kaj pojma od tega mi prosim napišite. Rad bi rolarje ROCES in sicer nove modele kot je t400- pa ga v sloveniji nikjer ne najdem. lahk pa je tudi firma TECNICA. pa še to da povem imam veliko nogo 47-48.
ja pa bili bi za vsakdanjo uporabo. cena... hm okoli 30000 do 40000sit.


Hvala za vse odgovore in nasvete



0:)

[vse kar nima veze s tehniko se seli v oddelek LOŽA;MODERATOR]
ajd lepo se mejte

ross|e20 ::

ti samo glej, da kupiš rolarje za rekreativno vožnjo in ne kakšne za skakanje (so preveč trdi).
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Tic ::

Glej, da se ti dobro pilimajo na nogo. Za ABEC se pa ne sekirat, saj je vseno. Od 3 al 4 naprej ni bistvenih razlik.
persona civitas ;>

leonius ::

amm, abec 3 in abec 5 je kar razlika... abec 5 imajo kar večjo vztrajnost kot abec 3

nevem ce sploh obstajajo abec 4

Vendar, višji je abec, bolj so občutljivi na prah, ki pride v ležaje...
IMHO

rozica ::

no mene zanima, ko smo ravno pri rolerjih, na kolko let je, če je sploh potrebno koleščke zamenat????
Nekam se mi zdi, da se bl počas vrtijo
hvala za odgovor

bzp ::

rozica: kolescke a lezaje? Hja, ko jih znucas, to je pa odvisno od tvoje voznje :)

rozica ::

aha BZP - ležaji so tud lahko fuč :\ mal sm blond no... ampak hvala za nasvet. Še neki me zanima, ali se sploh splača te znucane koleščke al pa ležaje menjat al je ceneje,če kupim nove rolerje??

nodrim ::

nove rolerje al kolešče in ležaje ??

to mene tut teži .. ker so koleščki in ležaji skupaj kr tam blizu 20 tisočakov ...

mi je pa problem, da se mi pri novih rolerjih ne dopade čevelj in mam še vedno raje moje stare rolerje, ker mi čevelj najbolj ustreza in bi samo zamenjal koleščke in ležaje ...

ležaji pa naj bojo vsaj 5ka, ker je 3ka zelo opazno počasnejša .. med 5ko in 7ko pa ni tko hude razlike ..

sam imam pa raje trši čevelj, kot pa te nove "fitness" modele, ki so vsi mehki ... moji rolerji (rollerblade) imajo cel čevelj iz plastike in se zapnejo ne 3 klipsne ... ker se rad vozim po ravnem in po stopnicah in nekaj skačem so mi ti ful dobri, ker so nekaj vmes ..

a kdo ve, če je kakšen nov model, ki bi bil takšen .. trši čevelj, a vseeno z navadnimi koleščki?

bzp ::

rozica: odvisno, kaksne kolescka hoces, kaksne lezaje, kaksen cevelj ... Ce ti je v resnici dokaj vseeno, se mogoce res bolj splaca (ali pa za tiste 5k vec) kupiti kar komplet nove rolerje.

nodrim: mah, prov ni vec dobrih modelov. Vse nekej mehko al pa svetlece, fleshersko ... jebiga, tud rolerji niso vec kar so bli :)

rozica ::

ja pravzaprav je potrebno najt kam sploh nest rolerje za zamenat koleščke, pa ležaje... pa čakat, pa plačat... mogoče bom res kar nove kupila... sicer so ti že stari nekaj let s klipsnami in mi je vredu, če gleženj stisne tko kot je treba... bolš občutek... bo treba premisliti, ker ceste kopnijo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

Ziga Dolhar ::

> ja pravzaprav je potrebno najt kam sploh nest rolerje za zamenat koleščke, pa ležaje... pa čakat, pa plačat... mogoče bom res kar nove kupila...

Men so to v ASA Naklo naredil v petnajstih minutah -- brez doplačila. (Sem itak skeširal 14k za ležaje in koleščka, benti ...)
https://dolhar.si/

rozica ::

Sem itak skeširal 14k za ležaje in koleščka

pomoje bom tele "zgonila" do konca in potem kupila nove, ja :)

BlazP ::

Men se zdi, da je ta ABEC 3, 5, 7 cist od firme odvisn. Roces ABEC 3 se da po mojem mingrede primerjat z enimi ABEC 7 od ene leve firme.

nodrim: Se cist strinjam! Sm mel prve rolerje Rollerblade na trd cevelj in tri klipsne, pa so bli najbolsi rolerji, kar sm jih kdaj imel! Mel sem ze 4 pare rolerjev, vse znucu do unicenja(cevlja, ne kolesckov). Zdaj imam spet Rollerblade vendar na mehek cevelj. Drugi najbolsi roler kar sem jih imel>:D

" pomoje bom tele "zgonila" do konca in potem kupila nove, ja :)"
Js bi isto naredu. Za 5 cukov vec dobis komplet nov roler (+ klija + cevelj...) ne sam kolesckov in lezajev.

boych ::

Oznaka ABEC označujeje natančnost ležaja. Obstajajo ABEC 1,3,5,7,9.
Večja kot je številka, boljšo vrtljivost ma ležaj. Da pa prah pride prej v 7 kot 3 pa je nesmisel.
Potem je potrebno še gledat, s čim je stransko zaprt ležaj. Idealno bi blo če bi bil zaprt z gumijastim tesnilom, vendar to tesnilo upočasni ležaje! SKF je naredil nek kompromis in je prav za rolerje naredil ležaj, ki je z ene strani zaprt z gumo in z druge z kovinskim tesnilom, tako da kovinske dele ležaja obrneš notri v kolešček!
Glede nakupa rolerjev pa si lahko kaj več prečitate tukaj!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

nodrim ::

a dejte no .. rolerje morš pa ja sam šraufat :D

a kdo kaj ve o kakih kao industrijskih ležajih, ki bi jih prodajali v prodajalni za ležaje in bi bili isti standard kot ti za rolerje ..

ker se mi zdi, da ne delajo ležajev posebej samo za rolerje .. dimenzije pa to mislim ..
ne spomnim se kje, a nekoč sem slišal, da se jih da nekje kupit in da so bili izjemno poceni .. ker v trgovini so kr tam nekje jurja na kolešček ...

BlazP ::

Nodrim: to sm ze sam razmislu, pa sm sou u Impos pogledat kake lezaje majo. Oznaka je bla neki608 mnde. Iste dimenzije, Cena je bla pa kurc kej drugacna od lezajev za rolerje. Tak da sm kr ostal na lezajih za rolerje:D
Ce so pa se kje kej cenej, pa ne vem.

TomyPain ::

ojla...a ma tuki kdo Roces Amsterdam rolerje
....pa kako se obnesejo pa to
LP ;-)

Pametna16 ::

No glede na to, da je kar nekaj časa minilo od pisanja v tej temi (5 let) so se razmere na trgu tudi verjetno spremenile.
Torej kupujem rolerje, za nakup sem pripravljena dati cca. 150 eur in imam srednje znanje, rolarji pa naj imajo ABEC 7. Rabim pa kvalitetne rolarje z lepim izgledom.
Kot prve sem uporabljala Roces kot mala, kasneje pa Filo.
Kaj priporočate mi kot nakup.

nodrim ::

Zadnji 3je pari so bili Rollerblade, in zdej nikakor ne grem več na druge firme. Najbolje pa je, da pač probaš modele, če ti niso udobni na nogi, pač vzameš druge ... ABEC 7 je pa kr nujen, če se že kej hitreje furaš ...

Pametna16 ::

Aha, ok hvala za nasvet. Grem danes v BTC pogledat da vidim kaj imajo prodajalci na voljo in s katerimi me prepričajo. Spročim.

Pametna16 ::

Tele so mi svetovali: Powerslide (alu podvozje in zaponka, zračni čevelj, 100 mm koleščka) pa še zmagovalci testa za leto 2009 so. Upam, da se nisem nasrala oz. da so me. Joj danes je dež jih ne morem sprobati:(((.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pametna16 ()

blackbfm ::

Jah ene osnovne stvari moraš vedt. Manjša kolesca imajo boljšo vodljivost in nižjo hitrost. Mehkejša kolesca so bolj udobna (manj trese), a so počasnejša in imajo večjo obrabo. Ni vse odvisno od ležajev.

Jaz ko sem kupoval mi je prodajalec priporočal da vzamem rolerje s 84mm kolesci, kao da večji niso vodljivi. No vseeno sem vzel 90, pa bi mel raje še večje.

DOOM_er ::

Roces FiveK FTW :)) . Ko ne morš z njimi nikamor
Robots will steal your job. But that's OK

blackbfm ::

Aja pa reku bi da je bolj problem v slabih cestah kot pa v rolerjih. Imam doma ene noname ter ene malo boljše:



Sicer je ogromna razlika, ampak na slabi cesti je z obojimi neprijetno furat.

Pametna16 ::

100 mm so zakon, lepše se peljejo in boljša kontrola, moja izkušnja. Če je pa kamnje na cesti pa nič ne pomaga tudi če so 500 mm, če se malo hecam.

Pametna16 ::

Moje lepotičke
 Powerslide PHUZION 6 PURE W 36, leto 2010

Powerslide PHUZION 6 PURE W 36, leto 2010

Hardstyle ::

Kako pa je z x-fact rolerji iz hervisa za 60EUR ?

amigo_no1 ::

Zadnje čas ima Hervis bolj ali manj škart robo.Drugače pa Avstrija.
Jaz sem svoje (Bauer nekaj) kupil v Lucky Luka, kjer imajo nekaj pojma kar prodajajo
http://www.luckyluka.si/stran/?D=2

Nekaj jih (novi Roces, tudi kak rabljen model se najde) imajo tudi v Peter šport-u
http://www.petersport.si/sl/?novosti_,_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pametna16 ::

Roces, Fila prodajalci ne priporočajo preveč.
Bauer so standardno dobri.
Trenutno pravijo da je najboljša izbira Powerslide in Rollerblade.
Tako so meni svetovali.

kupid ::

Za vse poznavalce.

Doma imam dvojne nove rolerje Crazy Creek iz Intersporta in ne grejo nikamor.
Kljub ABEC 5 ležajem, so stari Roces rolerji(stari 15 let in ABEC1)najmanj enkrat hitrejši.
Če zavrtim kolesca obeh rolerjev, se kolesa na Roceskah vrtijo najmanj 2krat dlje.

V čem je težava?
Pri Roceskah sta oba ležaja v kolesu povezana s plastično pušo, skozi katero gre potem vijak-ali je zato lahko takšna razlika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kupid ()

Ziga Dolhar ::

Kolk pa so velka kolesca? Imajo enako maso? (Če so težja, se verjetno dlje upirajo trenju.)
https://dolhar.si/

kupid ::

Za maso ne vem so pa kolesca enako velika-76mm.

Če se z mano vozi punca v starih Roceskah ne rabi nič delat,jaz pa ko nor,da jo dohitim:D
Pol pa da nove rolerje gor(Crazy creek z večjimi kolesi-84mm),pa jamra kak nikamor ne grejo.

Ne vem v čem je finta,ker sem na enih že zamenjal ležaje z enimi starimi abec 5,pa ni razlike.

Me ima,da bi si kupil ene stare Roceske!

DOOM_er ::

treba je pogledat še kakšen je dejansko profil koleščkov ter kakšna je trdota zmesi. To vse vpliva na samo hitrost.
Robots will steal your job. But that's OK

kupid ::

Kolešči na novih rolerjih so bolj trdi 85a, Roces pa 80a.

Vedno bolj sumim ležaje na katerih piše Crazy Creek in ABEC5-verjetno niso takšne kvalitete kot je navedeno na njem. Sami rolerji so bili nakup sezone v Intersportu- če verjameš:8)

Bom poskusil kupiti nove ležaje. Katere ležaje in kje v Mb-ju naj jih kupim, oz. kje na spletu?
Ne bi spet rad šel v Hervis ali Intersport in nabavil šrot robe!

Upam,da ne bom za brezveze zapravil denarja!

DOOM_er ::

uf za mariborski konec žal nebi vedel. Ko sem še blejdal sem vso robo kupoval v Asi v Naklem
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rolerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917605 (5701) fireX88
»

nakup rolarjev in rezervnih delov

Oddelek: Kaj kupiti
71547 (1481) retard
»

Rolerji

Oddelek: Kaj kupiti
317390 (6695) SmeskoSnezak
»

katere rolerje

Oddelek: Loža
234281 (3846) Gandalfar
»

Rolerji - nakup

Oddelek: Loža
286310 (5965) JurijTurnsek

Več podobnih tem