» »

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1

1
2
»

Mr.B ::

Buggy,
upam da nisi bil proti "metro" vmesniku, ko je le ta prišel ven.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

ne nisem bil proti...bruhal se mi je in se vedno se mi in prva stvar, ki jo naredim je instalacija classic shella! Prav tako sem se vedno mnenja, da to sranje ne pase na tisti PC desktop, kjer se pocne karkoli malce bolj resnega od FB-ja, maila in YT...ocitno je to zacel dojemati tudi MS in zato uvaja spremebe v tej smeri.

sicer pa zakaj sprasujes? A ti na W8 tablici ne dela search po miljon starih temah z isto tematiko ali pa samo tako hitro pozabljas... saj v resnici me cisto nic ne zanima, ker bos spet uvalil nekaj tako kot znas samo ti :))

seba-beba ::

Še vedno ne vem, kakšen je razlog da ni več primerno uporabljati Windows XP.

hojnikb ::

Potencialne ranljivosti, ki nebojo nikol zakrpane.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

s6c-gEL ::

seba-beba je izjavil:

Še vedno ne vem, kakšen je razlog da ni več primerno uporabljati Windows XP.

To je tako kot jogurt, do 16.4 23:59 je užiten, 17.4 00:00 se spremeni v strupeno radioaktivno kloako, primer za Hazmat ekipo.

superb_ ::

Potencialna ranljivost? Kaj to pomeni po domače? Ne bo varno brskati po internetu? Ne bo varno uporabljati spletno banko? Kaj drugege?

Lonsarg ::

superb_ je izjavil:

Potencialna ranljivost? Kaj to pomeni po domače? Ne bo varno brskati po internetu? Ne bo varno uporabljati spletno banko? Kaj drugege?

Poglej v slovar kaj pomeni potencialno. Torej vse je igra verjetnost ni drugega, po kmečko povedano:
"Obstaja mnogo večja verjetnost, da ti kdo vdre ali kako drugače kompromizira sistem, če uporabljaš XP, kot če uporabljaš kak drug sistem"

Uradne podpore ni, neuradno bo Microsoft vse večje javno znane ranljivost še vedno zakrpal za nedoločen čas. Se pravi nek minimum bodo zagotovili, ampak ta minimum bo vsekakor mnogo manj, kot dobiš na uradno podprtih OSih.

techfreak :) ::

Po domace to pomeni da bo vecja moznost da brskanje ne bo varno (kar skoduje tebi) in/ali pa bo racunalnik postal del kaksnega botneta (kar skoduje drugim uporabnikom).

Ob primerni zasciti (npr. najnovejsi in posodobljen antivirusni program ter pozarni zid) ter uporabni kaksnega varnega brskalnika (recimo Chrome ali Firefox) kaksne vecje nevarnosti zaenkrat ni. Se vseeno pa je zelo priporocljiv prehod na novejsi OS.

s6c-gEL ::

Pozabili ste najbolj osnovni zaščito: surfaš kot navaden user, ne kot admin (ta acc naj bo pod geslom).

seba-beba ::

Torej kot sem predvideval ni take nevarnosti, kot se oglašuje s strani Windowsa.

@s6c-gEL
Kako brskaš kot navaden uporabnik oz. imaš administratorja pod geslom?

MrStein ::

Tako da za administratorski račun določiš geslo, za vsakodnevno uporabo pa se prijavljaš z navadnim, ne-administratorskim računom.

Sicer je to pred časom bilo Sizifovo delo, ker vsak drugi program ni pravilno deloval na ta način. Večina sicer dela (brskalniki in podobno)

urg je izjavil:

tako da, bolje je prelopiti na windovs 8, kot ustati na xp, ampak seveda pa je to tudi nekakšen marketinški trik, le da ima dober razlog...

problem?
problem je v tem, da je windovs 8 preprosto narejen za uporabnike v današnjem čaju (21 stoletju, ne 20, medtem, ko je windovs xp narekjen še za čes brez googla

en klik pri windows 8, in fb je na ekranu, medtem ko porabiš pri XP ju vsaj 3 klike :)

A za shortcute (fajle) še nisi slišal? Obstajajo nekje od leta 1995. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

urg ::

A za shortcute (fajle) še nisi slišal? Obstajajo nekje od leta 1995.

sm. sam še vsen w8 začetni zaslon al pa pližnce na nnamizju pa po orodnih vrsticah... tut izgled je mal pomenbn, kr je pa pr w8 zlo dobr, skupej s kšnim posebnim dodatki, ki jih mata w7 pa w8, xp jih pa nima (recimo to de pomanšano okno premakneš k robu ekrana, pa se maksimira :D) pa rata xp res nekej starga... sej ne rečem, je dobr, sam tehnologija gre še kr naprej z časom.

Matej_K ::

Ob zadnjem updateu windows 8 (update 1) se mi dogaja, da mi v metroju ko imam odprt program (Pošta npr.) zginejo funkcije v kotih in v zgornjem delu zaslona.

Naprimer želim zapreti tisto aplikacijo in je ne morem povleci navzdol.
in
naprimer želim preklopit nazaj na dekstop, zgornji levi kot ne reagira nikakor.

Pomaga samo alt+enter. Se pa to ne zgodi vedno, ponavadi to deluje nekaj časa, dva-trikrat potem pa kot da bi se funkcije skrile.

Rešitev?
... .. .

Lonsarg ::

Meni se je to tudi že zgodilo dvakrat. Očitno gre za nek bug, pri meni pomaga le restart...

urg ::

se je tut na w8 (.0) to dogajal?

Lonsarg ::

Ni, ne vem pa kaj ga sproži, ker se tako redko zgodi, bojo že popravil;)

Matej_K ::

Ma,ni tako redko, meni se to zgodi ob vsakem vklopu pošte. Študiram da bi si raje Gmail aplikacijo namestil, vendar predvidevam da bo tam isto? Se to dogaja tudi pri drugih aplikacijah?
... .. .

MrStein ::

http://thenextweb.com/microsoft/2014/08...

Delež XP padel pod 25%. (padel tudi Win8.1)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto dni po koncu podpore Windows XP še vedno brca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
23554172 (47365) Malajlo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270533 (62783) dr.Akula
»

Windows 10 bo imel 'novo' jedro

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915248 (10325) Lonsarg
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5214570 (11844) Jst

Več podobnih tem