» »

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

RobiDeniro20 ::

zdravo

v kratkem imam namen kupit nov telefon oz. podaljšati naročnino in vzeti enega od naštetih telefonov: LG G2, Nexus 5 ali HTC one

Pomembne so mi naslednje stvari:
- Da dela dobre slike
- Da ima dobro baterijo ( da zdrži vsaj 1 dan, če več je še boljše)
- Da je enostaven, oz. da ne šteka preveč

To bi bilo pa tudi vse. Kateri telefon bi bil po vašem mnenju najboljši zame.

lp

ramiz?! ::

Ja napisal si samo 3 osnovne zadeve, ki jih lahko sam preveriš...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

klinker ::

G2 al pa N5.
Ima pa N5 slabsi fotkic in slabso baterijo, tako da ce ti je to dvoje zelo pomembno vzami G2
HTC One odsvetujem. Ga ima necak pa je kar je.

Mavrik ::

Am, od teh je HTC One verjetno daleč najboljši po zmogljivosti, lastnostih ter kvaliteti izdelave. Je pa verjetno tudi najdražji.

Vrstni red gre nekako takole

One > N5 > G2.

G2 je zadnji predvsem zato ker ima nameščen LGjev software, ki je precej hroščat, počasen, obenem pa LG zelo redko posodablja svoje telefone (med njimi je dobil zadnji posodobitev na 4.4.2). Tule med testnimi telefoni One izstopa po kvaliteti izdelave, N5 pa po price/performance.

Kamera je na vseh tamtam - N5 kamera je povprečna, G2 kamera je opazno boljša od obeh drugih v dobri svetlobi, Oneova pa resno prekosi obe v slabi svetlobi (obenem je pa Zoe killer feature za punce z nekega razloga :) ).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Egidij88 ::

Price/performance na Androidu pač Nexus 5 zmaga (ali pa še cenejša varijanta Moto G). Na WP pa najbrž L920. Če si heavy paparaco imaš itak DSLR, na telefonih pa se v spodobnih pogojih tudi da nekaj narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Sami ::

Kot so napisali price/preformance je Nexus 5, poseka vse naštete telefone (stock android), prvi boš tudi prejemal update, fotkič pa je povprečen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

klinker ::

Mavrik je izjavil:

Am, od teh je HTC One verjetno daleč najboljši po zmogljivosti, lastnostih ter kvaliteti izdelave. Je pa verjetno tudi najdražji.

Vrstni red gre nekako takole

One > N5 > G2.

G2 je zadnji predvsem zato ker ima nameščen LGjev software, ki je precej hroščat, počasen, obenem pa LG zelo redko posodablja svoje telefone (med njimi je dobil zadnji posodobitev na 4.4.2). Tule med testnimi telefoni One izstopa po kvaliteti izdelave, N5 pa po price/performance.

Kamera je na vseh tamtam - N5 kamera je povprečna, G2 kamera je opazno boljša od obeh drugih v dobri svetlobi, Oneova pa resno prekosi obe v slabi svetlobi (obenem je pa Zoe killer feature za punce z nekega razloga :) ).


Dzabe One dobre stevilke fura, ko pa dela z en drek glede na to kak HW ima. G2 ga poseka v vsem, razen glasnosti zvoka. Zal
Mavrik, treba kaj sprobat v praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mavrik ::

Tole pač ne bo držalo no :)

A si prepričan, da nisi zamešal telefona? Namreč ko testiram aplikacije (in redno uporabljam) te telefone ni bilo ne po številkah, ne po občutku, opaziti bistvene razlike v hitrosti delovanja. Je pa res da Google Play (torej stock) verzija Androida na Oneu deluje nekoliko počasneje kot pa Sense 5.5/4.4.2. Si mogoče imel to verzijo? Ali pa kak Cyanogen?

Namreč še posebej mi je čudno da take stvari razlagaš medtem ko so se od naše "črede" testnih telefonov predvsem LGji (in takoj za njimi Samsungi) izkazali kot najbolj problematični kar se tiče delovanja in hroščev v originalnih ROMih (so se pa nekoliko popravili od katastrofalnih problemov s Tegra 3 Optimusi).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Bolf3nk ::

Pomembne so mi naslednje stvari:
- Da dela dobre slike
- Da ima dobro baterijo ( da zdrži vsaj 1 dan, če več je še boljše)
- Da je enostaven, oz. da ne šteka preveč


Pri kameri sta G2 in one "tam tam". Nexus ima slabšo kamero od obeh, ampak je solidna. Ni pa nek vrhunec.

Pri bateriji pa je daleč najboljši G2. 7-8h čas zaslona, kar je fenomenalno. Tukaj prideta zraven le note 2/3.

Glede štekanja. Govorimo o vrhunskih telefonih.
Tukaj je N5 klasa z sebe.

Sta pa htc one (m7) in G2 tudi odlična. Oba imata stock soliden. Sploh me je presenitil G2. Stock je raketa. Če pa flashas kak CM pa je itak bomba.
Je pa g2 oz LG najslabši kar se tiče uradne posodobitve androida. Čakaš kakšno leto za ostalimi da pride na zadno različico 4.4. Nevem zakaj si bil nameščen kitkat že ob izidu.
Pri sami izdelavi je one carski. Narejen je iz aluminija in ne neke cenene plastike. Ima nek premium izled in občutek.

Prihaja oz bi naj že bil zunaj Htc one m8. Ki je nadgradnja lanskega modela. Na papirju izgleda super http://www.gsmarena.com/htc_one_2014-60...
Torej vsak ima neke slabosti/prednosti. Presodi sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Killerade ::

Jaz imam G2 in lahko rečem da je telefon raketa! Če pa koga moti LG-jev UI ima na razpolago nešteto launcherjev, ki delujejo odlično (npr. nova launcher). Fotkič odličen, baterija božanska ...

klinker ::

Mavrik je izjavil:

Tole pač ne bo držalo no :)

A si prepričan, da nisi zamešal telefona? Namreč ko testiram aplikacije (in redno uporabljam) te telefone ni bilo ne po številkah, ne po občutku, opaziti bistvene razlike v hitrosti delovanja. Je pa res da Google Play (torej stock) verzija Androida na Oneu deluje nekoliko počasneje kot pa Sense 5.5/4.4.2. Si mogoče imel to verzijo? Ali pa kak Cyanogen?

Namreč še posebej mi je čudno da take stvari razlagaš medtem ko so se od naše "črede" testnih telefonov predvsem LGji (in takoj za njimi Samsungi) izkazali kot najbolj problematični kar se tiče delovanja in hroščev v originalnih ROMih (so se pa nekoliko popravili od katastrofalnih problemov s Tegra 3 Optimusi).


Ja glej, sej sem tudi jst bil preprican da je fon odlicen dokler si ga necak ni kupu. Moj N4 ga poseka da je joj, kar se sistema tice. Ima tezavo da se kdaj kako sek ne more javit in tudi ko hoce klicat stekne za par sek. Vmesnik opazno steka med skrolanjem, da o tem ko swipeas med fotkami ne bi, ker steka za popizdit, glede na moc HWja
Sodelavec si je pred par tedni kupu G2. Zaslon je tu fantasticen. Sej je tudi na One ql, ampak na G2 je pac meni osebno boljsi. Barve so precej bolj uravnotezene in tudi vidni koti so pikic boljsi. Sistem na G2 tudi dela prav dobro. Sicer vseeno slabse kot na moji N4, ki je pac rootan, drugi rom, drugi kernel, sploh pa latest Adreno driverji so res hudo izboljsali delovanje sistema. Stock verjetno ne dela tako dobro.
Sicer je mozno da je z samim fonom kaj narobe, ampak sem uceraj bil na Simobilu in primu njihovega testnega v roke pa je isti drek.
Ko bom mel cajt gre definitivno v moje roke, na sistemsko preobrazbo s custom AOSP zadevo. Edina stvar ki mi je na One ql je alu ohisje, ceprav mi je tudi grd, je pa to cisto stvar preferenc.
Pac, overall, glede na HW in ceno, se HTCja tako kot Samsunga na dolgo in siroko izogibam.
Se od frendice Z1 Compact je vsaj razred nad One.

galu ::

Tudi jaz sem odločam med omenjenimi, oz. predvsem med One in N5.

Kar se HW-ja tiče, je N5 v prednosti (boljši CPU in GPU), je pa One hands down lepši, pa tudi njihov Sense mi ni ravno napačen :)... ampak tista ukrivljenost na hrbtu zna verjetno biti nadležna, ko tipkaš na telefon, ki leži na mizi. Poleg tega se mi One kamera zdi obupna (N5 kamera sicer tudi ni nek presežek, je pa boljša).
Anyway, to the point.

Kak je kaj wear & tear teh telefonov? Prve revizije N5 bi naj mele boge gumbeke, ampak imajo sedanji modeli AFAIK to popravljeno. Je tista guma na zadku N5 solidna, je plastika na N5 dovolj vzdržljiva, ima One podobno cvetko kot moj stari Desire Z (link), ...?

Kupujem pač nek telefon, ki bi mi en čas držal. 3 leta pa pol sem mel Desire Z-ja, ampak so ga čas, zahtevnejše aplikacije, nove verzije Androida (in odsotnost posodobitev) enostavno povozile. Telefon mislim imeti vsaj cca 3 leta, zanj pa nočem zapraviti več kot 350€. N5 dobim nov v AT za 326€, One pa rabljen na Bolhi za približno enako ceno.

Predvsem izkušnje tistih, ki imajo telefon dlje časa, bi bile zelo dobrodošle.
Tako to gre.

huelz ::

Sem sprobal One, pa sem se odlocil, da pocakam na LG G3 ali nekaj podobnega s tako resolucijo zaslona.
Trenuno sem na One X (tegra, 720p) in je po dveh letih se vedno super, sem pa za potrebe gledanja videa, neta nabavil Nexusa 10, tako da mi to pokrije cel spekter stvari, ki jih uporabljam.
Bolj pomembno se mi zdi, da ce ze kupujes telefon za dalj casa, da vzames top zadevo in da nima kakih serijskih hib ali napak, ter da je ohisje res kvalitetno (specifikacije so itak sam marketing crap, razen ce si odvisen od kakih iger, kar pa je zame osebno se vedno neuporabno na telefonu).
Sam na One X opazam, da je ta unibody plastik fantastik plastika se obnesla odlicno, vec ko ima telefon odstranjivih delov in/ali gumbov, vec je moznosti da gre kaj narobe (polomis, izgubis pokrovcek za baterijo :D).

Druga stvar so pa updejti, ki naceloma po dveh letih ne bi smel bit problematicni, se pa kaze, da so nexus al pa google edition telefoni tu v prednosti. Isto velja za tablice, na N10 imam kitkat, na htc-ju pa ne, ceprav sta oba "stara" ze 2 leti.

Izmed omenjenih ne bos zgresil z nobenim, vzames tistega, ki ti je najbolj vsec ali ima kaj od tega, kar dejansko uporabljas dnevno.

galu ::

huelz je izjavil:

specifikacije so itak sam marketing crap, razen ce si odvisen od kakih iger, kar pa je zame osebno se vedno neuporabno na telefonu.



Glede na to, da je čisto možno, da bom telefon uporabljal tudi do 4 leta (kot bi tega Desire-a, če ne bi tako hudo štekal), se mi specifikacije ne zdijo (marketing) crap - telefon s Snapdragon 800 bo verjetno spodoben dlje časa poganjati najzahtevnejše aplikacije/android updejte, kot pa s 600. Tudi razlika med Adreno 320 in 330 (afaik) ni tako majhna. Ja, sedaj oba delata ko puter, ampak mislim, da bi Nexeus delal tako dlje.

Correct me if I'm wrong, nisem namreč najbolj v teh "telefonskih" vodah.
Tako to gre.

huelz ::

Potem pa počakaj na G3 in podobne telefone osnovane na SD805 al kaj bo, QHD resolucijo in se kak bonboncek, če že hočeš imet top tier zadevo letos.

galu ::

Ki bojo imeli ceno v oblakih. Limit mam 350EUR in zato tudi kupujem lanske modele.

Koliko sta rabljena (malo (max 1 mesec) rabljena in odlično ohranjena) N5 in One vredna? Na bolhi je razpon cen prav smešen, pa ker kot rečeno nisem najbolj v teh vodah, nimam ravno prave predstave...

P.S. Ali HTC in LG/Google podpirata mednarodno garancijo - torej, da telefonu kupljenemu v (npr.) DE uveljavim garancijo pri pooblaščenem serviserju v SLO?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

huelz ::

Za HTC je servis emonagram, vprašaj, pa ti bodo povedali, za LG pa ne vem.
Ponavadi ne, z izjemo samsunga pa appla se mi zdi

Maxl ::

HTC da, LG ne.

kpkp ::

Lahko počakaš, pa vidiš kaj bodo OnePlus pokazali 23.4, cena bo ravno za tvoj budget.

gimnazija123 ::

Samsung in htc imata mednarodno garancijo?

galu ::

gimnazija123 je izjavil:

Samsung in htc imata mednarodno garancijo?


in Nokia, ja.
Tako to gre.

galu ::

Sicer gledam zej malo tega G2... Obstaja dejansko kak major drawback napram Nexus 5, če dobim 32GB G2 za cca 20-30€ več? Edino, kar je slabše (imo), so počasnejši updejti in "specifičen" overlay (ki ima IMO kar nekaj (zame) uporabnih funkcij, ampak je baje zaradi tega malo počasnejši (verjamem, da je bla razlika med 4.2 G2 in 4.4 N5, ampak zej ko sta oba na 4.4, to še vedno drži?) - ampak konec konec pa če mi ne bo všeč zaradi hitrosti, lahko itak nanj namestim kak hiter custom launcher, ali pa ga konec koncev rootam, right?
Tako to gre.

mihec87 ::

g2 kaj več kot 4.4 zelo verjetno ne bo videl razen custom zadeve..

klinker ::

galu je izjavil:

Sicer gledam zej malo tega G2... Obstaja dejansko kak major drawback napram Nexus 5, če dobim 32GB G2 za cca 20-30€ več? Edino, kar je slabše (imo), so počasnejši updejti in "specifičen" overlay (ki ima IMO kar nekaj (zame) uporabnih funkcij, ampak je baje zaradi tega malo počasnejši (verjamem, da je bla razlika med 4.2 G2 in 4.4 N5, ampak zej ko sta oba na 4.4, to še vedno drži?) - ampak konec konec pa če mi ne bo všeč zaradi hitrosti, lahko itak nanj namestim kak hiter custom launcher, ali pa ga konec koncev rootam, right?


Sprobal uceraj SGS5 in dela prav identidenticno kot SGS4, niti mikron boljse.
G2 dela prakticno enako kot Nexus, bi reku da za mikron slabse oz boljse receno malo drugace kot moj Nexus 4. Tudi zaslon je na G2 opazno boljsi, razen ce si AMOLED frik in so ti vsec nakurjene barve.
Nexus 5ke pa se nisem mel po rokah, tako da tu ti kaj konkretnega ne znam povedat.

shadeX ::

@klinker

Ja glej, sej sem tudi jst bil preprican da je fon odlicen dokler si ga necak ni kupu. Moj N4 ga poseka da je joj, kar se sistema tice. Ima tezavo da se kdaj kako sek ne more javit in tudi ko hoce klicat stekne za par sek. Vmesnik opazno steka med skrolanjem, da o tem ko swipeas med fotkami ne bi, ker steka za popizdit, glede na moc HWja


Če v ozadju laufa 2000 servicov se ne čudim. Tako bi delalo na vsakem fonu. Tak HW kot ga ima HTC One enostavno ne more štekat če imaš naložene najnujnejše aplikacije oz. aplikacije ki ne delajo 100k drugih stvari v ozadju.

Nečaku spucaj malo telefon. Pa aplikacije nagih žensk mu pobriši :) Za tisto mu linux na PC-ju uštimaj :D

galu ::

Torej edini minus, ki ga ima G2, je updejtanje - kot vsi ostali ne-Nexus (ali Google Play ed.) telefoni. Sam sicer mislim, da bo fon vseeno dobil še vsaj en updejt (glede na to, da bo tudi njegov predhodnik (baje) dobil Kitkat), ampak to je zgolj ugibanje. Dobim pa za 25EUR več boljšo kamero, boljši zaslon, (imo) malo lepši dizajn, boljšo baterijo in 16GB več placa. Dobim pa počasnejše (in tudi redkejše) updejtanje OS-a, kar pa lahko rešim z rootanjem. Mislim, da bom kar G2 vzel.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

pivo ::

še en plus za G2.
Sem bil pred isto dilemo pred enim tednom dokler ga nisem kupil le, da sta bila pri meni finalista LG G2 ter Sony Z1.
Trenutno nimam pripomb nad telefonom.
- odlična baterija (3000mAh). Telefon zdrži 2-3 dni AKTIVNE uporabe z prižganim netom (wifi ali mobilni, odvisno kje sem).
- odličen ekran. IPS Full HD je zakon, zelo žive barve, super vidni kot ter kontrast...
- odlična kamera. 12MP. Ni vse v MP ampak G2 dela res lepe fotke (in video posnetke).
- zelo odziven. quad core z 2gb rama. Use dela zelo gladko, zelo presenečen nad odzivnostjo telefona...
- ne vem, meni je takoj ponudil update na kitkat 4.4 tako da dela vse kot mora.

my 2 cents
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

shadeX ::

- odlična baterija (3000mAh). Telefon zdrži 2-3 dni AKTIVNE uporabe z prižganim netom (wifi ali mobilni, odvisno kje sem).


Sorry, ampak ne verjamem.

pivo ::

tudi sam nisem...zdaj sem ga tretjič nafilal, po prvem polnjenju je zdržal 3 dni, zdaj po drugem pa 2 dni. S tem da je bil net ves čas (razen ponoči sem ga ugasnil) prižgan in vmes sem ga aktivno uporabljal...veš kako je ko kupiš nov telefon, updati, nove aplikacije, igre, bukfejs, ...
baterija je daleč največji plus tega telefona
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Bolf3nk ::

shadeX je izjavil:

- odlična baterija (3000mAh). Telefon zdrži 2-3 dni AKTIVNE uporabe z prižganim netom (wifi ali mobilni, odvisno kje sem).


Sorry, ampak ne verjamem.


ne verjameš kaj? G2 ima najboljšo baterijo. 8h sot. Ostali razen nota, če pridejo do polovico tega so dobri

pivo ::

Bolf3nk je izjavil:

shadeX je izjavil:

- odlična baterija (3000mAh). Telefon zdrži 2-3 dni AKTIVNE uporabe z prižganim netom (wifi ali mobilni, odvisno kje sem).


Sorry, ampak ne verjamem.


ne verjameš kaj? G2 ima najboljšo baterijo. 8h sot. Ostali razen nota, če pridejo do polovico tega so dobri


my point exactly.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

klinker ::

shadeX je izjavil:

- odlična baterija (3000mAh). Telefon zdrži 2-3 dni AKTIVNE uporabe z prižganim netom (wifi ali mobilni, odvisno kje sem).


Sorry, ampak ne verjamem.


Verjemi. Sodelavcu je enako 2 dni konkretne uporabe zdrzal, sedaj ko ga vec ne predrkava tolko pa tri dni. Pravtako ima vse vklopljeno, razen GPSa.
Meni osebno edini Android poleg Nexusov, katerega bi mogoce kupu. Da ima 1" manj sploh ne bi blo vprasanje kaj vzet.
Dober custom AOSP rom gor in imas raketo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

RobiDeniro20 ::

Imam vprašanje. Nabavil sem Nexus 5 in me zanima kako bi lahko gledam filme s podnapisi oz. kateri player potrebujem za to?

GupeM ::

Jst mam bsplayer free. Še sam najde podnapise na spletu glede na izbrane jezike.

klinker ::

MX player

Uporabnik123 ::

KAr se mene tice LG G2 - zelo sem zadovoljna z njim.

Pa tukaj sem opazila da imajo dost ugodne cene.
http://si.mobileshop.eu/iskanje/?search...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

first_line ::

Uporabnik123 je izjavil:

KAr se mene tice LG G2 - zelo sem zadovoljna z njim.

Pa tukaj sem opazila da imajo dost ugodne cene.
http://si.mobileshop.eu/iskanje/?search...


Hvala za povezavo. Bom naročil kar 2 od tam, ker vidim da trgovini tako zaupaš, da se si celo potrudila registrirat samo za ta post.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537932 (159963) zk_eu
»

LG G3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24954374 (23558) moxon
»

Nov telefon, razočaran nad nokio E6

Oddelek: Kaj kupiti
344204 (2781) fosil
»

Nexus 5 ali Note 2

Oddelek: Mobilne tehnologije
184778 (4350) M-XXXX
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529546 (22514) Assass1n

Več podobnih tem