» »

Nexus 5 ali Note 2

Nexus 5 ali Note 2

velocifaptor ::

Pozdravljeni!
Odločil sem se za nakup novega telefona. Toda sedaj se odločam med dvema kandidatoma; med LG Nexus 5 ter Samsung Galaxy Note 2. Na sestavi.si imata oba enako ceno. Nexusu v prid govori večja zmogljivost, nov Android OS 4.4 ter takojšnji update-i. Kar pa me pri telefonu zelo moti so zvočniki, ki niso najboljši, so nerodno postavljeni na dnu telefona zato si z roko blokiraš večino zvoka, baterije ni mogoče odstraniti, nima možnosti razširitve spomina, mnogi se pritožujejo tudi nad vzdržljivostjo baterije. Note 2 je sicer malo manj zmogljiv, toda nima pomanjkljivosti Nexusa (kamera, baterija, spomin). S-Pen je tudi funkcija ki ne bi škodila :P
Hvala že vnaprej za vaše odgovore!

Dr_M ::

Vse slabosti ki si jih nastel za N5, je kriticna le odsotnost reze za microSD kartice, drugace je pa v vseh pogledih boljsi telefon.
S-Pen bos uporabil 2-3x, potem pa izgubil palcko.
Pa zvocnik spodaj ni problematicen, vem iz izkusenj.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Vse slabosti ki si jih nastel za N5, je kriticna le odsotnost reze za microSD kartice, drugace je pa v vseh pogledih boljsi telefon.
S-Pen bos uporabil 2-3x, potem pa izgubil palcko.
Pa zvocnik spodaj ni problematicen, vem iz izkusenj.

Haha?
Kako slabša baterija ni pomanjkljivost?
Kako odstranljiva baterija ni pomanjkljivost?
Kako pomanjkanje SD kartice ni pomanjkljivost?

Dr_M ::

Baterija je relativna. Nic ti ne pomaga vecja baterija, ce imas vecjo porabo. Vsekakor se pa strinjam, pri samsungih mora bit baterija zamenljiva, ker precej hitro crknejo.
Ce bi bil pismen, bi opazil, da je sd kartica omenjena, kot negativna stvar.

glistovje ::

ter prvi boš deležen posodobitev s strani googla/androida.

Zheegec ::

Meni baterija na N5 zdrži kar ok, vedno z vključenim WiFi in Skype zdrži tam nekje 2 dneva v povprečju. Brez tega pa nekje 3 dni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

weasel ::

Meni baterija na Nexusu zdrži presenetljivo dobro (wi-fi on), bolje od pričakovanj glede na review-e. Zvočnik tudi ni slab, je pa res, da ne vem kak je v drugih telefonih.

harmony ::

glistovje je izjavil:

ter prvi boš deležen posodobitev s strani googla/androida.

Kar se ne pomeni, da je boljsa od prejsnje razlicice.

Chev ::

Vzemi Nexus 5, pa si brez skrbi za naslednji 2 leti. Samsungi so sicer OK, ampak GUI pa je polom.
Lahko bi rekel, da sem imel oba, pa me z Nexus-a več ne dobiš.

harmony je izjavil:

Kar se ne pomeni, da je boljsa od prejsnje razlicice.

Do danes je še bila.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Baterija je relativna. Nic ti ne pomaga vecja baterija, ce imas vecjo porabo. Vsekakor se pa strinjam, pri samsungih mora bit baterija zamenljiva, ker precej hitro crknejo.
Ce bi bil pismen, bi opazil, da je sd kartica omenjena, kot negativna stvar.

Noti so bili vedno znani po najboljši bateriji na tržišču. Nexus 5 baterijo pa ravno ne hvalijo.

Dr_M ::

Samonapihljive? :))
Od 6 ljudi z Note1, ki jih poznam, jih je 5 ze menjalo baterijo, ker se jim je napihnila. Nebi rekel, da je to ravno hvale vredno.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Samonapihljive? :))
Od 6 ljudi z Note1, ki jih poznam, jih je 5 ze menjalo baterijo, ker se jim je napihnila. Nebi rekel, da je to ravno hvale vredno.

No jaz ne poznam nobenega kateremu bi se napihnila, pa sem si ga sam lastil, prav tako poznam kar nekaj ljudi, ki je imelo nota.
Definitivno pa napihljive baterije niso velik in pogost pojav, glede na to, da xda najde samo nekaj zadetkov na to temo: http://forum.xda-developers.com/search.... Tako da ne, napihnjene baterije pri Notu 1 niso čisto nič kar bi bilo potrebno skrbeti.

Kar v pa končni fazi tako ali tako nima nobene veze z mojo izjavo, da ima note serija odlične baterije.

zee ::

Ceprav sem uporabnik iPhone, bi v Android ekosistemu nabavil zgolj in samo naprave iz serije Nexus. Razlog: hitre in redne nadgradnje operacijskega sistema, kar je tezko trditi za druge proizvajalce (Samsung, HTC, Motorola, ...).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

M-XXXX ::

zee je izjavil:

Ceprav sem uporabnik iPhone, bi v Android ekosistemu nabavil zgolj in samo naprave iz serije Nexus. Razlog: hitre in redne nadgradnje operacijskega sistema, kar je tezko trditi za druge proizvajalce (Samsung, HTC, Motorola, ...).

Se strinjam, včasih je bil to čisti obup, zadnje čase je pa Treba Samsung kar pohvalit (no vsaj za višje modele) kar pridno in HITRO izdaja updajte. Was about time!

wini ::

Osebno imam note2 pa študiram da bi menjal za nexus5 ... slabša baterija me edino malček bega
Je pa svak kupil LG G2 in je baterija super, še boljša kot na Note2
Sama velikost telefona pa mi je note2 na trenutke malenkost prevelik (5% časa odkar ga imam), tako da se nagibam bolj proti g2, in ker ni noben problem dat cm12 gor me posodobitve ne skrbijo.

harmony ::

Kupil bi Nexus 5, ce bi bil le vecji, torej kot velikost Note-a.

Z dobrim ROM-om, Note, 2, 3 delajo zelo dobro.

Alessio983 ::

Moram reci, da sem imel vse v rokah, a najbol mi je sedel s4. Nevem zakaj... Sedaj ga imam, edino vcasih obzalujem da si nisem izbral Note 3 (prevelik) .Poizkuse se tega ...

Zheegec ::

Kot rečeno, lastnikom zdrži nexus 5 v praksi dosti dlje, kot nexus 4 (meni celo 1x več), tako da mora biti kakšna optimizacija. Zdrži dlje, kot na gal.s4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Zdrži dlje, kot na gal.s4.

Podobno ja, dlje pač ne... Da ne bo pomote tudi S4 ne zdrži kaj veliko dlje oziroma sta podobna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri android oz. Iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6310690 (9137) 2f4u
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746289 (37813) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022856 (19313) fast1slow
»

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

Oddelek: Mobilne tehnologije
367185 (6037) first_line

Več podobnih tem