» »

Nov pisarniški stol smrdi

Nov pisarniški stol smrdi

«
1
2

shadeX ::

Torej nabavu sem nov stol ampak zadeva tako smrdi da oddaja vonj po celem prostoru. Je pa to najbrž vonj iz materialov ki jih stol vsebuje. Stol je tale

Zanima me če bo to vedno ( nikakor ne pride v poštev ) ter ali se to s časom umiri? Kako bi lahko ta vonj omilil, ker je že res obup. Hlače mi smrdijo po tem vonju in gre tudi skozi njih na kožo. Kaj takega še nisem doživel..

Predlogi?

ProGo ::

Stvarna napaka, ki onemogoča normalno uporabo izdelka. Vrni trgovcu in zahtevaj zamenjavo. Če si kupil preko spleta, samo vrni brez razloga in zahtevaj kupnino nazaj.

sandmat ::

shadeX je izjavil:

Torej nabavu sem nov stol ampak zadeva tako smrdi da oddaja vonj po celem prostoru. Je pa to najbrž vonj iz materialov ki jih stol vsebuje. Stol je tale

Zanima me če bo to vedno ( nikakor ne pride v poštev ) ter ali se to s časom umiri? Kako bi lahko ta vonj omilil, ker je že res obup. Hlače mi smrdijo po tem vonju in gre tudi skozi njih na kožo. Kaj takega še nisem doživel..

Predlogi?


Kupil podoben stol v jysku (podoben cenovni rang a "mrežast") in ne smrdi. Predlagam, da se oglasiš v trgovini in jih vprašaš. Morda bodo odprli kakšen drug stol in lahko skupaj pogledate koliko "smrdijo". Po mojih izkušnjah so bili tam prijazni in bodo želeli konstruktivno rešiti probleme.

mailer ::

Usnje obdelujejo s kemikalijami in amoniakom. Verjetno se bo vonj sčasoma porazgubil.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ales85 ::

To je umetno usnje in ni enaka obdelava kot za naravno usnje. Sicer pa naravno usnje tudi ne smrdi tako, da bi bilo problematično pa še smrad preneha.

DC- ::

Mi imamo istega in je čisto OK

shadeX ::

Zadeva postaja problematična kadar sedim več časa na njemu in pod ritjo postane "toplo". Potem začne šele smrdeti..

Najraje bi videl da bi šel vonj proč sam od sebe, ker za razstavljat stol in ga vozit 30km daleč trenutno res nimam časa.
Pol da bi tudi dobil drugi stol in da bi spet isto imel vonjave, bi bil šele fail.

Sicer stol je res udoben ampak na tak način se ne da delati normalno.

...:TOMI:... ::

Če imaš možnost, ga za kak teden postavi ven, nekam pod streho, naj najn sveti sonce in naj bo na prepihu. Mogoče bo potem bolje. Pa seveda javi trgovini, da odpravijo to težavo in se dogovori za vračilo dela denarja.
Tomi

shadeX ::

Ja to sem že imel v mislih. Bom to sprakticiral ta vikend.

Furbo ::

Raje ga vrni, dokler ga še lahko. Čeprav če vzameš nekaj na firmo nimaš iste pravice kot fizična oseba..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Raje ga vrni, dokler ga še lahko.


Problem je ker ne vem ali bo z drugim stolom (enak model) isto. Vprašanje je kako je to izdelano in ali je to na mojem stolu kakšna "napaka". Mogoče je tudi da kakšnemu drugemu ne bi smrdelo..

Ko bi lahko vsaj šel v trgovino in to tam ugotovil, ampak je potrebno nekaj časa sedet na njemu (zaradi toplote pod zadnjico) da se potem šele začnejo tiste vonjave kazat.

Vice ::

Mogoče pa stol ni kriv >:D

shadeX ::

Je ja. Zdaj je zunaj na soncu in usnje je ratalo kar toplo. Seveda je začelo zaudarjat.

Furbo ::

shadeX je izjavil:

Raje ga vrni, dokler ga še lahko.


Problem je ker ne vem ali bo z drugim stolom (enak model) isto. Vprašanje je kako je to izdelano in ali je to na mojem stolu kakšna "napaka". Mogoče je tudi da kakšnemu drugemu ne bi smrdelo..

Ko bi lahko vsaj šel v trgovino in to tam ugotovil, ampak je potrebno nekaj časa sedet na njemu (zaradi toplote pod zadnjico) da se potem šele začnejo tiste vonjave kazat.


Ni problem, če bo isto vrneš še drugega in zahtevaš denar nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

...:TOMI:... ::

In tako lahko tudi 100x. Potni stroški in čas je pa zastonj, ane?
Tomi

Furbo ::

Ne, kot sem napisal.

Vrneš in jim daš možnost da dajo drugega, če gre za enkratni problem, če so vsi smrdljivi, pa denar nazaj. Zakaj 100x?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Silvo ::

Imam podobnega in vonj se je sčasoma porazgubil v cca enem mesecu.
Silvo

...:TOMI:... ::

Furbo, on ima 30 km do trgovine. To pomeni 60 km, če gre po drugega. Če hoče nazaj denar, ker je nov, zamenjan stol z enako napako, potem to pomeni znova 60 km. 120 km oziroma 180 km, če štejemo še prvi nakup. To je pa že nekaj časa in tudi denarja. Najceneje je, da se stol zlufta, da ta kitajska roba izgubi vonj, saj je narejena iz bog ve česa in pri proizvodnji so uporabljene kemikalije, ki so po možnosti prepovedane v EU.
Tomi

bluefish ::

Jap, ko že ravno omenjaš kemikalije. Sedeti na takem stolu, tudi potem, ko in če se razsmradi, je ful kul za zdravje.

shadeX ::

Ok zadeva je taka. Po telefonu sem govoril s poslovodjo. Prijazen možakar ki res gre na roko stranki. Rekel mi je da za zadevo prvič sliši in mi je rekel da stol zamenjajo za drugega brez problema.

Ok stol pobašem v avto in se odpeljem do trgovine. Prodajalki obrazložim situacijo, seveda se tudi ona čudi vsej zadevi. Spet brez pripombe , zelo prijazna gospa in trgovina tudi, stol mi zamenjali brez problema in rekli da če bo še kak problem naj pridem nazaj. Torej stol peljem nazaj domov odpakiram in seveda butne takoj tisti vonj spet ven. Vedel sem da bo ista zgodba. Ga sestavim in da se prepričam da JAZ nisem zahtevna stranka, rečem partnerici če mi lahko nekaj spiše na računalnik in seveda ji "podtaknem" tale stol.

Po 20 minutah mi reče. "Ej, zakaj ta stol tako smrdi?". Da ne omenjam ko sem zamenjal prostor (prišel nazaj v sobo) sem takoj čutil tisti smrdeči vonj.

Ravno tako so ji hlače kjer je sedela zaudarjale. Je pa vonj kot po nekakšni nafti. Tak zelo znan vonj, ga je težko opisat.

In meni v trgovini pravijo da niso še imeli takega problema?! Čudno, čudno..

Sicer verjamem, da se bo MOGOČE čez čas vonj porazgubil, ampak kar me bolj skrbi je to da kakšne pizdarije so noter ki povzročajo bog ve kaj. Vsak dan sem po 10ur za računalnikom in to ni majhna zadeva. To je 3650 ur na LETO!

Torej, kaj bi vi naredili v mojem primeru?

Balaton ::

Na tvojem mestu bi ga vrnil in zamenjal za drugi model v isti trgovini, da ne bi glih izpadel kot zatežena stranka.

shadeX ::

To sem tudi sam mislil, sam problem je ker ta model je bil znižan iz 110€ na 55€. Kupil sem ga za 55€. V takem cenovnem rangu (recimo do 100€ ) nimajo v ponudbi nobenega pametnega stola ki bi mi "pašal". Poraja se pa vprašanje da tudi če bi vzel drugi stol iz tiste trgovine, bi spet lahko zaudarjal, sploh pa če je narejen od iste firme kot ta prvi stol je lahko velika možnost da bi zaudarjal.

Še vedno se sprašujem tudi če sem res zatežen in nenormalen. V trgovini so rekli da niso imeli še nobenega podobnega primera.

A folku je zdaj kar kul da jim pred nosom smrdi, sploh pa njihove obleke? Nevem no..

Moram pa še enkrat pohvalit njihov odnos do strank.

bluefish ::

Zamenjaj za nek drug artikel (magari okrasni lonec za kamenje) in kupi normalen stol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PacificBlue ::

Če nočeš rdeče riti in bolečo glavo boš zamenjal stol za easy cheap varianto...evropskega porekla.

shadeX ::

@bluefish

Če imaš čas, bi prosil za en link do "normalnega" stola. Sem imel do sedaj en normalen stol ampak je trpel hrbet in trd je bil, zato sem se odločil za menjavo. Sicer pa sem dobil članek, relevanten mojemu problemu. V njem piše kaj smrdi in zakaj.. in je pizdarija ker lahko povzroči tudi zdravstvene probleme

link

A new office chair can generate strong odors caused by the off-gassing of chemicals in its materials, such as formaldehyde. Off-gassing is the release of noxious fumes from synthetic materials used in the construction of consumer products, including office furniture. Being exposed to these odors is not only unpleasant, it can cause health problems too.


Piše kako se zadeve znebiti in to bom tudi najverjetneje naredil kar v članku piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bluefish ::

Hja, odvisno od cenovnega ranga. Za 55EUR boš težko dobil kaj omembe vrednega.
Precej se hvali stol Markus iz Ikee, samo je cena 150EUR.

Z opisanimi postopki se sicer znebiš vonja, kemikalije pa ostanejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

negotiator ::

bluefish je izjavil:

Jap, ko že ravno omenjaš kemikalije. Sedeti na takem stolu, tudi potem, ko in če se razsmradi, je ful kul za zdravje.


Verjetno na njem ne sedi nag.
All easy problems have already been solved.

shadeX ::

Ja sam ko sem sedel na tem stolu je smrad prišel skozi hlače direktno na kožo. Čez stol sem dal še odejo in blazino in smrad je še vedno prišel skoz..

To ni za verjet.

negotiator ::

Probaj ga fajn sčistit z milnico, mogoče bo vsaj deloma zakrilo smrad.
All easy problems have already been solved.

PacificBlue ::

Eni ste pa optimisti. Namoči ga v kis za 48 ur.:))

forplan ::

Sem kupil ta isti stol za 55€

Meni stol ne "smrdi" oziroma ne vem kako točno to misliš s tem smradom...

Bolje rečeno stol "diši" po novem. Po umetnih kemikalijah sicer.
Je prav fanj, ko ima moja delovna soba vonj po nekem novem :) Takoj ko stopim v sobo voham stol.
Meni je to všeč :)
Ja pa tudi na obleki se je malo poznalo, vendar ne toliko, da bi to vohal na daleč, le če hlače približaš nosu.
da se strinjam

Ganon ::

Umetno usnje? Tudi, če ne smrdi, ga takoj odnesi nazaj. Tudi, če mi plačajo, ga ne vzamem, kaj šele, da jim jaz dam 110 EUR.

Oberyn ::

Dober stol, na katerem sediš 10 ur na dan za 55€? Ajde no. Tolk stane en bolj švoh plastični stol za na verando. Tisto, kar bi ti rabil, je tam od 400€ naprej. No, zdaj si vsaj izvedel, zakaj dajo 50% popusta.

Buggy ::

shadeX je izjavil:

Ja sam ko sem sedel na tem stolu je smrad prišel skozi hlače direktno na kožo. Čez stol sem dal še odejo in blazino in smrad je še vedno prišel skoz..

To ni za verjet.


res je ...skoraj da ni za verjet :P

Izdelki iz usnja so pac prepojeni z dolocenimi impregnanti in to je za nekoga lahko motece, nekomu pa prija ta vonj. Zelo subjektivna stvar in dalec od tega, da kdo lahko realno opravicuje to z neko reklamacijo samega izdelka. Seveda dopuscam moznost, da gre za kaksen izjemen smrad (plesen-skladiscenje), ki pa je zelo tezko iztozljiv IMHO. Stvari, ki so pripeljane iz Kitajske in drugod v EU in se tu tudi poceni prodajajo, se naceloma morajo drzati tudi nekih standardov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

francek1 ::

Pred časom sem gledal oddajo, ki je prikazovala, kako poteka izdelava jyskovih izdelkov v nerazvitih krajih sveta. Kljub zagotovilom firme, kako je proizvodnja ekološka in prijazna ljudem so pokazali posnetke, kako ljudje cele dneve do kolen stojijo v nevarnih kemikalijah, ki se potem izlivajo v okolico brez kakršnekoli čistilne naprave. Odgovorni jyska so se potem sicer nekaj izmotavali, kako o tem niso imeli pojma ampak jasno je, da nimajo kontrole in vpogleda nad tem, kaj prodajajo. Imal sem že možnost vohat smrad takih stolov in popolnoma razumem tvoje dvome. če nekaj smrdi, je pogosto tudi škodljivo, saj nas je narava opremila z vonjem zato, da se izogibamo nevarnostim. Glede na to, da na stolu sediš 10 ur na dan je smiselno razmišljat o stolu za vsaj 400 €. Sicer pa veš, koliko se ceniš...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Furbo ::

Le zakaj so ga znižali iz 110 na 55 eh.. ali fejk popust ali pa se točno zavedajo da zadeva smrdi. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ssokec ::

Imel podoben problem z anatomskim vzglavnikom iz JYSK-a, zadevo sem rešil z dvakratnim pranjem priložene prevleke, menim da se artikli navlečejo smradu med transportom iz kitajske oziroma skladiščenjem.

mitja73 ::

Vsi izdelki ki se vozijo iz Azije s kontejnerji so v kontejnerjih zaprašeni z snovmi ki preprečujejo da bi prenesli v Evropo preveč tamkajšnjih insektov in podobnega ker pri nas nimajo škodljivcev. Take kontejnerje se potem razrači pri nas V evropi in odvisno je od postopka koliko tega ostane še nekaj časa v izdelkih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

ttommy ::

Jaz sem si svoj stari pisarniški stol spreoblekel- na sedalo sem dal 10cm kvalitetnejše pene in pravo usnje.
Zdaj je že 5 let tako in se sedež niti malo ni posedel, na njem se pa sedi bolje kot na stolih za 400€.
Gamer

solatko ::

Na zvezi potrošnikov se pozanimaj, kam bi stol peljal na analizo, saj lahko vsebuje kemikalije, ki so zdravju škodljive. Če je zadeva škodljiva, bo trgovina prejela odločbo o prepovedi prodaje. Sporočiti bodo morali vsem kupcem, da lahko dobijo kupnino nazaj, ob vračilu nezdravega izdelka.
Delo krepa človeka

shadeX ::

forplan je izjavil:

Sem kupil ta isti stol za 55EUR

Meni stol ne "smrdi" oziroma ne vem kako točno to misliš s tem smradom...

Bolje rečeno stol "diši" po novem. Po umetnih kemikalijah sicer.
Je prav fanj, ko ima moja delovna soba vonj po nekem novem :) Takoj ko stopim v sobo voham stol.
Meni je to všeč :)
Ja pa tudi na obleki se je malo poznalo, vendar ne toliko, da bi to vohal na daleč, le če hlače približaš nosu.


Sem se malo googlal in ta vonj ki ga stol oddaja in se prime tudi na kožo, hlače itd , je posledica strupene kemikalije imenovane formaldehid. Zadeva je zdravju zelo nevarna , saj povzroča raka, in druge nevarnosti.

Formaldehid

Kar me še najbolj čudi je da je bilo prodanih toliko stolov po vsej sloveniji a noben o tem še ni reku nič. Mislim a nobenga ne moti če mu hlače smrdijo, koža, itd?

Kaj pa vem. Mogoče pa jaz delam iz muhe slona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mitja73 ::

shadeX je izjavil:

forplan je izjavil:

Sem kupil ta isti stol za 55EUR

Meni stol ne "smrdi" oziroma ne vem kako točno to misliš s tem smradom...

Bolje rečeno stol "diši" po novem. Po umetnih kemikalijah sicer.
Je prav fanj, ko ima moja delovna soba vonj po nekem novem :) Takoj ko stopim v sobo voham stol.
Meni je to všeč :)
Ja pa tudi na obleki se je malo poznalo, vendar ne toliko, da bi to vohal na daleč, le če hlače približaš nosu.


Sem se malo googlal in ta vonj ki ga stol oddaja in se prime tudi na kožo, hlače itd , je posledica strupene kemikalije imenovane formaldehid. Zadeva je zdravju zelo nevarna , saj povzroča raka, in druge nevarnosti.

Formaldehid

Kar me še najbolj čudi je da je bilo prodanih toliko stolov po vsej sloveniji a noben o tem še ni reku nič. Mislim a nobenga ne moti če mu hlače smrdijo, koža, itd?

Kaj pa vem. Mogoče pa jaz delam iz muhe slona.


A to ti je Google analiziral to vonjavo oz stol ?
Raje kot Googlaj naredi kaj resničnega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

shadeX ::

A to ti je Google analiziral to vonjavo oz stol ?


Ne ni.

Če bi prebral kar sem nekaj postov gor skopiral bi vedel. Evo samo zate:

A new office chair can generate strong odors caused by the off-gassing of chemicals in its materials, such as formaldehyde. Off-gassing is the release of noxious fumes from synthetic materials used in the construction of consumer products, including office furniture. Being exposed to these odors is not only unpleasant, it can cause health problems too.

Več na: http://www.ehow.com/how_12072454_odor-o...


Kaj drugega kot to ne more bit. Kaj misliš?

francek1 ::

shadeX je izjavil:

A to ti je Google analiziral to vonjavo oz stol ?


Ne ni.

Če bi prebral kar sem nekaj postov gor skopiral bi vedel. Evo samo zate:

A new office chair can generate strong odors caused by the off-gassing of chemicals in its materials, such as formaldehyde. Off-gassing is the release of noxious fumes from synthetic materials used in the construction of consumer products, including office furniture. Being exposed to these odors is not only unpleasant, it can cause health problems too.

Več na: http://www.ehow.com/how_12072454_odor-o...


Kaj drugega kot to ne more bit. Kaj misliš?

Kolikor vem, se formaldehid uporablja za izdelavo iveric; v EU je proizvodnja z njim prepovedana.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

shadeX ::

v EU je proizvodnja z njim prepovedana.


Mogoče.

Ampak stol je kitajski. Na škatli lepo piše Made in China.

mihec87 ::

Redki so sploh delani pri nas če že so pa materiali iz kitajske..

šernk ::

Vsi usnjeni stoli imajo ta problem in ga bodo imeli tudi pol leta. Na prejšnjem sem jaz imel stalno brisačo čez saj se drugače prekomerno potiš ker to umetno usnje je pač en drek vredno.

če že hočeš usnjenega vzami nekaj bolj kvalitetnega, recimo kaj takega, da ima poleg usnja na sredini še prevleko ki malce bolj diha.



kot rečeno karkoli usnjenega v hiši bo pustilo svoj vonj lep čas.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

Eno je vonj usnja, drugo pa je vonj kemikalij, ki se uporabljajo za umetne mase. Te znajo bit za zdravje velik problem.
Delo krepa človeka

Glugy ::

Jz sm tud stol kupu v jysk ampak tega: http://jysk.si/pisarna/pisarniski-stoli...

Za tistih 40-50 evrov (ko je bil v akciji; nevem če je še) je to čist kul stol. Pač češki mal. Smradu nimam. Je bil nek vonj na začetku par tednov ampak ni bil močan..v bistvu si mogu prov pomislt na vonj da si ga sploh zaznal. Je blo pa mal čudn ker je bla škatla čist obrabljena pa zlepljena skp. Navodil tud mislim da ni blo. Orodje je pa bil. Mal smotan je bil za sestavt. Drugač pa v redu stol .. nimam problemov z njim. Umetno usnje ki ga omenjate kot nekaj negativnega je bil zame pogoj za nakup stola ker ne prenesem misli na to da bi bil moj stol narejen iz živali. Je pa verjetno zato bolj škodljiv zame zarad potencialno nevarnih kemikalij. Ampak nekak lažje to sprejmem k pa da bi sedel na obdelani mrtvi živali. Pač moje mišljenje. Sej ne vem ..nič ni optimalno ane. Ampak pocen je bil za ta dnar je meni osebno ok.

Aja pa sicer ga še nism mel čez poletje ampak jesen zima pa do zdaj še nisem imel problemov s tem da bi se potil na njem pa lahko nekatere dni kar veliko ur presedim gor..recimo 8-10. Je pa res da sm bl suh pa mogoče da se zato tud ne potim tako hitr.

francek1 ::

Glugy je izjavil:

Jz sm tud stol kupu v jysk ampak tega: http://jysk.si/pisarna/pisarniski-stoli...

Za tistih 40-50 evrov (ko je bil v akciji; nevem če je še) je to čist kul stol. Pač češki mal. Smradu nimam. Je bil nek vonj na začetku par tednov ampak ni bil močan..v bistvu si mogu prov pomislt na vonj da si ga sploh zaznal. Je blo pa mal čudn ker je bla škatla čist obrabljena pa zlepljena skp. Navodil tud mislim da ni blo. Orodje je pa bil. Mal smotan je bil za sestavt. Drugač pa v redu stol .. nimam problemov z njim. Umetno usnje ki ga omenjate kot nekaj negativnega je bil zame pogoj za nakup stola ker ne prenesem misli na to da bi bil moj stol narejen iz živali. Je pa verjetno zato bolj škodljiv zame zarad potencialno nevarnih kemikalij. Ampak nekak lažje to sprejmem k pa da bi sedel na obdelani mrtvi živali. Pač moje mišljenje. Sej ne vem ..nič ni optimalno ane. Ampak pocen je bil za ta dnar je meni osebno ok.

Aja pa sicer ga še nism mel čez poletje ampak jesen zima pa do zdaj še nisem imel problemov s tem da bi se potil na njem pa lahko nekatere dni kar veliko ur presedim gor..recimo 8-10. Je pa res da sm bl suh pa mogoče da se zato tud ne potim tako hitr.

A obut tudi nisi v "mrtve živali"? >:D
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UVI Chair mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5614806 (6934) smacker
»

Smrdeče pohištvo iz trgovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576672 (4556) Raptor F16
»

Računalniški stol

Oddelek: Pomoč in nasveti
243714 (2942) Unilseptij
»

Jedilni stoli

Oddelek: Loža
253408 (2553) Kaboom

Več podobnih tem