» »

Synology 414 - branje podatkov - hitrost

Synology 414 - branje podatkov - hitrost

wini ::

Torej zanima me če ima kdo podobno "težavo".
V Synology 414 so 4x2tb wd red diski, priklopljen je na Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN
V mreži je 6 delovnih postaj - vse so nove s ssd diski 120gb samsung evo, vse so povezane s cat6 kabli, tako da dela lepo gbit vse skupaj.
Sam synology ima sicer 2 porta, ampak ko sem skonfiguriral bonding (802.3ad) na switchu in na synology naredil network bonding mi prenosi podatkov pri kopiranju padejo na cca 60mb/s, namesto da bi se podvojili.
Kje sem naredil kiks?
Samo branje iz synologyja preko 1 mrežne gre do 995mbit/s (cca 111MB/s) - npr iso datoteke.

Druga težava je da se občasno zgodi da pade prenos podatkov na 600 do 700mbit ... ko rebootam synology pa dela spet normalno na 1gbit
Sicer sem včeraj updejtal firmware na 5.0 - prej je bil na 4.2, upam da bo boljše.

Tretja težava je branje mape kjer je cca 100mb malih datotek (razne palete za autocad). Ko se v autocadu nalagajo te palete traja cca 2 do 3 sec da "zmelje" in dovoli kliknit na samo risbo. Ko sem poskušal kopirat to mapo lokalno na disk gre zeloooooo počasi, in sicer pade prenos tudi na 40KB/s
A je to normalno???
To smo rešli tako da se je vsem skopiralo to mapo lokalno na ssd disk in sedaj dela lepo, ampak je težja administracija teh palet. Potrebno je vsakemu posebaj narediti nove nastavitve namesto 1x na skupni mapi na synologyju.

Invictus ::

Zakaj pa za take majhne datoteke ne uporabiš njihov "personal cloud" in to sinhroniziraš na lokalni disk?

Tako bo promet samo ob spremembah, drugače pa bodo uporabniki delali z datotekami lokalno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Baja ::

> Tretja težava je branje mape kjer je cca 100mb malih datotek ...

Mogoče tole zazipaš in napišeš skripto na delovnih postajah da ob zagonu skopira in razširi zip na lokalni disk

lp

wini ::

Dobro glede tega personal clouda bi lahko na tak način rešil - hvala za idejo.
Drugače pa še vedno nevem zakaj tako počasi ... a če bi imel en ssd za caching bi blo kaj boljše?
Kaj pa glede bondinga kaka ideja?

Hayabusa ::

Diske imaš v raidu ?
Za bonding mora client in server podpirati.
Channel bonding @ Wikipedia

Priklopi se na Nas direktno brez Mikrotika vmes, kako dela branje malih fajlov na pcju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

wini ::

Ja hybrid raid - v bistvu raid5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

Invictus ::

wini je izjavil:

Dobro glede tega personal clouda bi lahko na tak način rešil - hvala za idejo.
Drugače pa še vedno nevem zakaj tako počasi ... a če bi imel en ssd za caching bi blo kaj boljše?
Kaj pa glede bondinga kaka ideja?

Veliko malih datotek zabaše vsak trdi disk. Pač posledica vrtenja diskov.

SSDje imaš tako na postajah. Personal Cloud bi ti rešil vse ... DropBox varianta ...

Ni uporaba NASa za vse vedno najboljša rešitev ... Preveč parametrov, ki ti lahko zabremzajo stvar ...

Lahko pa si kupiš tudi switch ki podpira 802.3ad. So dovolj poceni danes.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

wini ::

Sej ga imam ... mikrotik lepo podpira tole. Sam ko sem uredil bonding so bili prenosi za pol počasnejši namesto hitrejši.

Hayabusa ::

Brez da nalagamo nekaj v 3 dni, kako dela brez switcha ?

wini ::

na 1 mrežni enako kot s switchem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818842 (5820) rdecaluc
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614120 (7695) crniangeo
»

PC z malo porabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7617096 (15963) klkkkkkkkkkk
»

Več mrežnih kartic in load balancing

Oddelek: Programska oprema
9939 (840) Djuro

Več podobnih tem