» »

Pomoč kaj je bolje Nforce2 ali KT400

Pomoč kaj je bolje Nforce2 ali KT400

raptor1 ::

prvo en lep pozdrav...

prosil bi lastnike ali poznavalce os. plošč (z nForce2):'( . Sam ravnokar kupujem nov racunalnik in me zanima kako se kaj te plate odnesejo... Na zacetku sem nameraval kupiti plato ASUS A7n8X Deluxe (nForce2), vendar ko sem se pogovarjal s trgovcem mi je odsvetoval to plato, ces da so z njo sami problemi in naj raje kupim plosco z KT400:D cipsetom...Poleg tega sem tudi prebral v PCFormatu da ima en bralec ravno s to plato(asus..) velike probleme, da se mu procesor pregreva in se racunalnik skoraj takoj po vklopu iskljuci.....

Hvala za kakersno koli informacijo in LP

PS:Ker so me do sedaj uspeli prepricati da je nForce2 slab, imam trenutno namen kupiti SOYO (KT400) DRAGON ultra:\ , ki naj bi bila po testih na netu ena od hitrejsih med ploscami s KT400..

  • premaknil: Predator ()

boštjan ::

link1 in link 2.
Vsi predvsem hvalijo epoxovo 8rda+ in 8rda in Abitovo NF7-S r1.2.
KT400 plate pa so po testih slabše od nForce2 platah.

iso2000 ::

Jaz sem s svojo EPOX 8RDA+ zadovoljen. Sicer je bila prva, ki sem jo dobil zanič, vendar sem v dveh dneh dobil novo in sedaj dela kot ura. Še niti enkrat se mi ni obesil računalnik. Zelo zadovolen.

LP

M4TECH ::

jaz bi tud raje vzel nForce2 (nevem točno če je Abit nardil kako, potem vzemi to):)

tito_si ::

Po moje se bolj splača kupiti plato z NF2 čipovjem. Je trenutno najboljše (najhitrejše) vezno čipovje za Athlone. To da crkuje se pa lahko zgodi pri vsaki plati, ne glede na to kateri nabor je gor. Pač neseš nazaj v trgovino in zamenjaš. Te plate so sicer dražje od onih s KT400, je pa na teh platah gor še dobra zvočna kartica, tako da lahko prišparaš pri nakupu posebne zvočne kartice. Jaz osebno posedujem ABIT NF-7 (navadno brez S) in mi čisto lepo dela. Drugače pa preberi kakšne teste in primerjave na internetu (www.tomshardware.com in podobno).

Zheegec ::

Epox 8Rda, dela bp.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

segi ::

plata Abit AT7-Max2 na KT400 čipovju dela zaenkrat super!
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Dead_Eye ::

epox 8rda+ - odkar jo imam dela super
The one and only

ganzi ::

epox 8rda+
Dela brez problema že peti mesec.

Js bi se na tvojem mestu odloču za NF2.

Dost je tut tem, ki potrjujejo da eni prodajalci nimajo pojma.

raptor1 ::

ganzi...
mnenje da je s kt400 manj problemov kot z nforce 2 so mi dali serviserji...
pa se po netu vidm da sploh ni bistvene razlike med kt400 in nforce2 poglej
nForce2 vs kt400

snoop ::

Jaz mam tud nforce 2 8rda+, vendar mam tezavo z zvocno kartico, saj mi katerekoli win instaliram ne dela desni zvocnik! Vse sem ze pregledu, tud zvocniki so vredu. A bi blo mogoce da je kaj z zvocno narobe in da jo vrnem nazaj, da mi zamenjajo za novo?

YuLcE ::

snoop, preden kaj naredis si instaliraj vse utilse iz CD-ja(ce se nisi). pozeni tistega nFroce 2 configuratorja, ki je gor. resi veliko problemov, ko vse nastavis in lahko na lep nacin stestiras.

ce tam ne dela, potem menjaj.

p.s.:nForcei so zelo obcutljivi kaksne rame daste not... 333Mhz je zelo malo takih ki bi normalno delali, tako da bolje, da ce kupujete po delih ko kupite ram nesete tja in da vam tam vgradijo in stestirajo. moja plata je od MSIja K7N2; drugace pa ... prava formula. (nisem se preveril, ampak baje da linux dela zelo slabo na nForceih (vsaj redhat 8.x))

snoop ::

Yulce pogledu sem utilse na cd-ju pa nisem najdu nforce 2 configuratorja. Mam samo gor neki program za realtek (bostek), usdm, magic bios.

boštjan ::

Pol pa še na nVidiino stran idi in si to dol potegni

tito_si ::

Jaz bi tudi mel NF2 configuratorja, pa ga na nvidiini strani ne najdem. Pa še neki me zanima. A je treba Dual DDR kje vklopit ali je to že avtomatsko s tem ko maš notri par ramov?

boštjan ::

DULA DDR se avtomatsko vklopi,ko pravilno vtakneš rame v obe reži.Torej eno ploščico v oddaljeno režo.

snoop ::

Dej a bi lahk povedu kje se da dobit nf2 configurator, ker ga jst ne najdem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
81377 (1238) SSH
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930367 (16962) Jaffa
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492139 (1265) tac
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595763 (4498) frenk
»

kupujem EPOX 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
231618 (1320) McNato

Več podobnih tem