» »

kupujem EPOX 8RDA+

kupujem EPOX 8RDA+

bozzy ::

Kupujem matično ploščo epox 8rda+ z nForce2 naborom, pa me zanima če ima plošča že vgrajeno grafično kartico in kakšna je.

LP

morphling1 ::

Ne nima, ne vem a je tako težko pogledat na Epox home page o podatkih.
Plata z integrirano grafično GF4 MX 440 bo 8RGA+
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

a že ma kdo to plato? a je kje kak test točno te plate?
l'jga

iso2000 ::

V računalniških novicah (št. 22/VII, 28. november) je nekaj malega. Vendar glede na članek dvomim, da so jo testirali - mislim, da so malo prepisovali. V glavnem piše o vrlinah chipset-a, potem pa zaključi v stilu - glede na vse povedano (o chipset-u) mora biti ta plošča dobra...

Zheegec ::

Ta chipset je od nVidie :) Testov te plate še ni, ker jo imajo (zaenkrat) samo na Japonskem. Če misliš to, ki jo imajo v Mlacovemu ceniku (35K), ti lahko povem, da ima mrežno in pa zvočno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

(sic) ::

A ma ta, ki jo imajo v Mlacomu zcočno nVidia APU (5.1 Dolby Digital) integrirano?

Zheegec ::

Ja, saj jo majo vse nForce2 (vsaj kolikor sem videl). Drugače ima pa Mlacom to plato prav tolk, kot mam jaz Opterona :) Na ceniku je že 2 tedna, v Sloveniji je pa še ene toliko časa ne bo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

StarY ::

Predno govoris budalastine se vsaj prvo prepričaj, Alien...

Ta plata je ze kar nekaj casa v Sloveniji in jo lahko kupis!;((

kuglvinkl ::

Soutgbridga sta dva!
Your focus determines your reallity

(sic) ::

ALIEN: Nimajo vse nForce plate 5.1 zvočne gor... Nekatere imajo samo AC'97

morphling1 ::

StarY pa si ti te plate videl na lastne oči, da jih imajo ??

Da razčistim nekaj o zvoku na tej in drugih platah z integriranim zvokom.
Nforce2 ima v south bridgu integriran sound storm procesor, tako kot recimo ima svojo rešitev VIA 8235 (KT333/Kt400) , ampak to ni dovolj za sam zvok, potreben je nek fizični interface med southbridgom in zunanjimi činč izhodi spdif out in itd.
Take naprave so v obliki VIA VT1611A, ALC201A, ALC650 for AC'97 in CMI8738 za PCI. Brez njih bi zvok ne bi deloval. Te naprave dekodirajo in preusmerjajo signale med north, south bridgom ter procesorjem. V primeru Epox 8RDA+,so MCP-T-jevi dolby digital podatkovni tokovi dekodirani in preusmerjeni na določena mesta preko ALC650 , tako da bo zvok res odličen na tej plošči in boljši od večine zvočnih kartic.
Razlog zakaj pa ni zvočna funkcionalnost 100% vgrajena v south bridge je pa ta, da proizvajalci po svoje rešijo zvok, kot jim paše :
1. Brez zvoka
2. Osnoven zvok na plošči
3. 5.1 kanalen zvok na plošči
4. PCI zvok na plošči
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

StarY ::

Um, ja Morphling1... plošča ima gor tud firewire.

Plate so v Sloveniji!

morphling1 ::

Prav Epox 8RDA+ , si 100% da jo recimo imajo na zalogi. Veš točno v kateri firmi? Govorim zato, ker prejšni teden jih še ni bilo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

StarY ::

pri uvozniku, Mlacom.
od prejsnjega petka...

nodes ::

Pa t-birda gor...prelepo...sem se že vščipnu. :D

StarY ::

na voljo je tudi 8K9A2+ RAID z unimi led diodami na coolerju od čipseta in okroglimi kabli.

ker je sam pet jurjev dražja od 8RDA+ tud ni slab nakup.

nodes ::

Ne hvala, ne bi...ne piše 400A. :D

morphling1 ::

KT400 je čisto OK čipset in 8K9A2+ je huda plata, ker jaz sem še vedno malo skeptičen glede razlik, ki se v večini kažejo po netu med nforcom in VIO, ok nforce ima DASP kar zmanjša latence pri komunikaciji med čipsetom in procesorjem, dual chanell ddr se v praksi ne pozna kar je tudi logično če je ozko grlo sama hitrost vodila procesorja. Recimo velika prednost bi recimo nforce stabilno deloval na 250 MHz fsb, memory bi pa imel asinhrono dosti nižji frekvenci vendar dual chanell, tako bi tudi s cenejšim ramom dosegel ogromno prepustnost, ki bi jo procesor z veseljem sprejel , ampak to so verjetno sanje saj noben zaenkrat še ni te možnosti omenjal. Že 200 FSB ter recimo spomin na 133 dual chanell maximalno agresivni timingi, ki bi jih znal podelat povprečen pc 2700 ddr bi bila vrhunska kombinacija. Samo kot pravim ne vem če plata podpira asinhronost v drugo smer se pravi da je spomin na nižji frekvenci kot sama hitrost vodila. Recimo Epox 8kha+ je to imela, novejše KT333 in KT400 plate pa ne več.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

kar zmanjša latence pri komunikaciji med čipsetom in procesorjem

Pa ne pozabt na HT med north in suth bridgem. Kot vidim je tale HT zelo dobra stvarca :)
Sicer pa pravim, da kolikor sem videl ŠE ni plošče brez 5.1 zvoka integriranega. Večinoma se bodo proizvajalci odločili za to, saj ni veliko dodatnih stroškov s tem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

No, Tukaj je pa še test Epox 8RDA+. Saj sem napisal novico, pa mi jo očitno Slo-tech noče objavit :) Pa nč;( ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sosko1 ::

Plato imajo pri mlacomu ker sem ravno danes govoril z njimi in so rekli da jih imajo. Mam pa eno vprašanje. Doma imam receiver z dolby digital dekoderjem. Zanima me ali je iz omenjene plošče možno dobiti 5.1 prostorski zvok zapisan v takem formatu da bi mi ga znal moj dekoder razbrati. Sedaj imam namreč sb live ter preko SPDIF izhoda na njem priključen omenjen receiver. Problem je v tem da preko njega dobim samo stereo zvok. Če kdo pozna mogoče kako drugo plato preko katere bi to bilo možno in podpira AMD proce na to prosim pove.

morphling1 ::

Če maš SPDIF out lahko priklopiš na dolby digital reciever in boš imel 5.1 zvok. Kolegu dela bp. na SB live ter Yamahi dd recieverju. Tudi na tej plati bo to delovalo, podobno ima pa kar nekaj kt400 plat , čeprav po kvaliteti zvoka je nforce2 dosti boljša saj je edina s dolby digital certifikatom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

nodes ::

S/PDIF support isn't provided as standard. An add-on card is needed.

McNato ::

Na Anandtechu je Evan objavil test 6-ih platic z nForce2 čipovjem. Epox je dobil zlato medaljo :)) Edino to mi ni všeč, da je plata še "beta" ( rev 0.3). Ima Mlacom slučajno že 1.0 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nasvet:8RDA+ ali NF7

Oddelek: Kaj kupiti
411646 (1194) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930350 (16945) Jaffa
»

razlika med epox 8rda in 8rda+

Oddelek: Kaj kupiti
121075 (950) morphling1
»

nForceII vrača udarec

Oddelek: Novice / Pomnilnik
182717 (2717) Tic
»

Asus vs. Epox

Oddelek: Kaj kupiti
181508 (1124) mich

Več podobnih tem