» »

Prodaja avtomobila

Prodaja avtomobila

turist1 ::

Mi lahko kdo opise postopek prodaje vozila? Rad bi prodal avto neregistriran odjavljen iz prometa. Kupec je podpisal pogodbo. Na njej pise da je potrebno napisat reg. št.? Če je odjavljen potem ni potrebno? št. Prometne? Je to potrebno če je odjavljen? Prometno sem izgubil. Jo sploh potrebujem? Kako se uredi plačilo? Najprej plača in potem podpisem? Kupec zeli da popdisem se jazu in mu posljem po posti in pa bo potem plačal... Kak nasvet da ne naredim kaksne napake?
Hvala
  • polepsal: Mavrik ()

RT74639 ::

Sestaviš kupo-prodajno pogodbo, jo oba podpišeta, greta na prepis vozila. Med prepisom ti kupec da denar in se odpelje z tvojim bivšim avtom.

Prometno potrebuješ, pokliči na nekam, kjer delajo prepise, točno vejo.

Pozabi na pošto, oba morata biti prisotna pri prepisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RT74639 ()

turist1 ::

kupec je na drugem koncu slovenije in bi rad da mu le posljem podpisano pogodbo.

nujno potrebujem prometno??

kje v lj to lahko uredim?

Aston_11 ::

turist1 je izjavil:

kupec je na drugem koncu slovenije in bi rad da mu le posljem podpisano pogodbo.


Bravo in ti boš ostal lastnik vozila in vozil se bo s tvojim zavarovanjem in tvojo cestno takso. Upam, da ti nese toliko, da greš in da vozilo odjaviš (in mu to nato sporočiš), dobiš vrnjen sorazmeren del zavarovanja in sorazmeren del cestne takse. BTW, kako bo pa avto prišel na drugi konec Slovenije, če je problem že s pogodbo?
Po tvojem opisu sodeč te malenkost napenja. Ti mu povej, da se dobita na tehničnih pregledih, tam bosta naredila prepis in ti bo dal denar. Če mu ni kaj prav, so še drugi kupci in boš oglaševal dalje.
EDIT: sedaj vidim, da je že odjavljen. Kako sploh bo prišel na drug konc slovenije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

vorantz ::

Kolikor vem morata bit ob prodaji vozila prisotna oba na licu mesta
Tako da po posti ni kej posiljat

čuhalev ::

Jaz sem takšen čas lansko leto prodajal in prodal neregistriran avtomobil.

Oba, tako prodajalec kot kupec, sva se zglasila pri okenčku tehničnih pregledov, kjer izvajajo tudi registracije. Oba sva prinesla svoj identifikacijski dokument in prometno dovoljenje odjavljenega vozila. Pogodbo so, po predlogi, napisali za okencem. Novi lastnik je avtomobil zavaroval in registriral za 1 mesec ter kupil tablici. Po postopku smo šli do avtomobila, ki je bil pol kilometra stran v garaži, ter namestili tablice.

Pri tem je bila predpostavka veljaven tehnični pregled avtomobila. Če ga ta nima, potem je pred registracijo potrebno avtomobil ,,nekako" spraviti v okolico podjetja, ki vrši tehnični pregled in ga opraviti.

Martin Krpan ::

čuhalev je izjavil:

Jaz sem takšen čas lansko leto prodajal in prodal neregistriran avtomobil.

Oba, tako prodajalec kot kupec, sva se zglasila pri okenčku tehničnih pregledov, kjer izvajajo tudi registracije. Oba sva prinesla svoj identifikacijski dokument in prometno dovoljenje odjavljenega vozila. Pogodbo so, po predlogi, napisali za okencem. Novi lastnik je avtomobil zavaroval in registriral za 1 mesec ter kupil tablici. Po postopku smo šli do avtomobila, ki je bil pol kilometra stran v garaži, ter namestili tablice.

Pri tem je bila predpostavka veljaven tehnični pregled avtomobila. Če ga ta nima, potem je pred registracijo potrebno avtomobil ,,nekako" spraviti v okolico podjetja, ki vrši tehnični pregled in ga opraviti.


Avto "nekako" spraviš do tehničnega pregleda z preizkušnja tablico.

BorutK-73 ::

turist1 je izjavil:

Kupec zeli da popdisem se jazu in mu posljem po posti in pa bo potem plačal... Kak nasvet da ne naredim kaksne napake?
Hvala

"Diši" po nategu. Kot so ti nad mano povedali, oba morata biti prisotna pri prepisu.
Za koliko € se gre?

turist1 ::

vozilo je ze pri kupcu. avto je neregistrirano. odjavljeno iz prometa. prometne ne najdem, ali jo res nujno potrebujem?? vozilo je staro, ni veliko vredno.

kupec je ze podpisal pogodbo, le se moj podpis je potreben in registrska in st. dovoljenja na pogodbi (ne vem ali vpisem staro reg. st. gor ali pustim prazno? in st. prometne vpisem ali pustim prazno?), amislim da ne potrebuje prometne če je odjavljeno iz prometa??

čuhalev ::

S prometno izkaznico dokazuješ lastništvo avtomobila. Če je nimaš, se avto na prvo žogo smatra kot ukraden. Kartončka o homologaciji ob prepisu ne potrebuješ, če na stvari ni prišlo do sprememb.

Če avtomobila novi lastnik ne bo uporabil za vožnjo, potem lahko na pogodbo samo napišita številko motorja, številko šasije.

vorantz ::

turist1 je izjavil:

vozilo je ze pri kupcu. avto je neregistrirano. odjavljeno iz prometa. prometne ne najdem, ali jo res nujno potrebujem?? vozilo je staro, ni veliko vredno.

kupec je ze podpisal pogodbo, le se moj podpis je potreben in registrska in st. dovoljenja na pogodbi (ne vem ali vpisem staro reg. st. gor ali pustim prazno? in st. prometne vpisem ali pustim prazno?), amislim da ne potrebuje prometne Äe je odjavljeno iz prometa??


Poklici ti nekam kjerr to delajo in nehaj tu sprasevat
Bos vsaj tezje ignoriral tisti del da najbrz ne bo slo na daljavo

RT74639 ::

turist1 je izjavil:

vozilo je ze pri kupcu. avto je neregistrirano. odjavljeno iz prometa. prometne ne najdem, ali jo res nujno potrebujem?? vozilo je staro, ni veliko vredno.

kupec je ze podpisal pogodbo, le se moj podpis je potreben in registrska in st. dovoljenja na pogodbi (ne vem ali vpisem staro reg. st. gor ali pustim prazno? in st. prometne vpisem ali pustim prazno?), amislim da ne potrebuje prometne če je odjavljeno iz prometa??

Oba se prikažita na okencu pri prepisu, teta bo dala pravilno kupo-prodajno pogodbo in podatke privlekla iz baze.

Če ti je kupec že plačal in odpeljal vozilo; in nista overila kupo-prodajne pogodbe sta v kazenskem prekršku.

Kaj potrebuje kupec je irelavantno, ti imaš dolžnost in to je uraden prepis lastništva vozila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625337 (9352) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531043 (10760) smacker
»

Tehnični pregled odjavlenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
146378 (6053) koyotee
»

Registracija

Oddelek: Na cesti
91914 (1651) simone
»

Pred nakupom avtomobila

Oddelek: Na cesti
132059 (1639) AndrejO

Več podobnih tem